Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1676. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.786
Cevap
420
Favori
3.776.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16741675167616771678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caadas14

herkese iyi forumlar :)
    2014 s&s aracım var. katlanır yan ayna ve anahtarsız çalıştırma sonradan taktırılabiliyor mu? vw sitesinde fiyat listesinin altında fiyatı belirtilmiş ancak araba ilk siparişinde mi eklenen özellik yoksa sonradan eklenebilen özellik
    anlayamadım.
    ayrıca ön park sensörü ile ilgili vw sitesinde bir fiyat göremedim.

bunlarla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap yazabilirse sevinirim.

Bazı opsiyonlar sonradan takılmıyor veya çok yüksek Ücret talep ediyorlar.Bu opsiyonlar için vw servisine sorabilirsiniz.
  • 2012 w&n var bende.yilda ort. 15bin km yapiyorum,sizce yeni kasa dizel dusunmeli miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent17

quote:

Orijinalden alıntı: caadas14

herkese iyi forumlar :)
    2014 s&s aracım var. katlanır yan ayna ve anahtarsız çalıştırma sonradan taktırılabiliyor mu? vw sitesinde fiyat listesinin altında fiyatı belirtilmiş ancak araba ilk siparişinde mi eklenen özellik yoksa sonradan eklenebilen özellik
    anlayamadım.
    ayrıca ön park sensörü ile ilgili vw sitesinde bir fiyat göremedim.

bunlarla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap yazabilirse sevinirim.

Bazı opsiyonlar sonradan takılmıyor veya çok yüksek Ücret talep ediyorlar.Bu opsiyonlar için vw servisine sorabilirsiniz.

Ön park sensörü bende taktırmak istemiştim ilk aldığımda ama daha zonra vazgeçtim, hem orjinal yoktu yanlış hatırlamıyorsam, yani ekleme saplama olacaktı hem de aracın ön görüş açısı oldukça iyi zamanla ihtiyaç olmadığını anladım.

• caadas14 C kullanıcısına yanıt
    katlanır ayna konusunda cevap; imzamdaki aracımda var, 2. el almıştım.Şayet sıfır araç almak isteseydim kesinlikle katlanır ayna almazdım.Diğer araçlardaki gibi katlanır ayna Tiguanınki değil,aracı stop ettirmeden içeride kapıda bulunan ayna kapatma düğmesi ile aynaları kapatacaksın, aracı çalıştırırkende aynı.Bazen unutuyorum, aracın kontağını kapatıyorum, bakıyorum anynaları kapatmadım, tekrar kontağı aç ve aynaları kapat.Tabiri bir güzel kalayda Alman mühendisleri hakediyor.Oysa diğer sıradan araçlarda ayna kapatma işlemi; uzaktan kumanda ile kapılara açtığınızda ayna açılıyor, kapılara kapattığınızda ayna kapanıyor veya aracı çalıştırdığınızda aynalar açılıyor, aracı stop ettirdiğinizde aynalar kapanıyor. Katlanır aynanın bir diğer eksi özelliği, ayna açık unutulursa, birisi gelip aynayı elle kapatmaya çalıştığında aynanın içindeki dişliler kırılıyor ver servise 750 lira...

• yimust kullanıcısına yanıt
    Aynen bende sizin gibi düşünüyordum.Tiguanı aldığım zaman katlanır aynalar opsiyonu olduğu için sevinmiştim.Golfteki çok hoşuma gitmişti.Ancak içerdeki düğmeden katlandığını öğrenince moralim çok bozuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimust

katlanır ayna konusunda cevap; imzamdaki aracımda var, 2. el almıştım.Şayet sıfır araç almak isteseydim kesinlikle katlanır ayna almazdım.Diğer araçlardaki gibi katlanır ayna Tiguanınki değil,aracı stop ettirmeden içeride kapıda bulunan ayna kapatma düğmesi ile aynaları kapatacaksın, aracı çalıştırırkende aynı.Bazen unutuyorum, aracın kontağını kapatıyorum, bakıyorum anynaları kapatmadım, tekrar kontağı aç ve aynaları kapat.Tabiri bir güzel kalayda Alman mühendisleri hakediyor.Oysa diğer sıradan araçlarda ayna kapatma işlemi; uzaktan kumanda ile kapılara açtığınızda ayna açılıyor, kapılara kapattığınızda ayna kapanıyor veya aracı çalıştırdığınızda aynalar açılıyor, aracı stop ettirdiğinizde aynalar kapanıyor. Katlanır aynanın bir diğer eksi özelliği, ayna açık unutulursa, birisi gelip aynayı elle kapatmaya çalıştığında aynanın içindeki dişliler kırılıyor ver servise 750 lira...

bilmiyorum aracı geçen sene alırken hiç opsiyon düşünememiştim. bu sene ön park sensörü ve katlanır ayna birden aklıma yatmaya başladı.
    katlanır aynada söylediğiniz sistem biraz saçmaymış ama alışkanlık olduğunda araca binerken ve inerken refleks olacağını düşünüyorum:)
    ön park sensörünü de ben yıllarca corsa kullandım 1.5 yıldır tiguanda aracın ön uzunluğuna alışamadım. bazen korkmuyor değilim bir kaza olmasından:)

• Benim çok hoşuma gitti araç fiyatı merak ediyorum jettanın verdiği haz bambaşka geliyor bunu düşünemiyorum gelince test etmek lazım, suv bakınıp duruyordum hyundai tucson öven coktu 113 civarı olması can sıkıyor forumda bence bu fiyata vw daha cok iş yapar...

• Kalite güven ve 2.Eli de düşününce vw hep ilk sırayı alacak gibi görülüyor tabi bu şahsi düşüncem herkese saygı duyarım..

• yimust kullanıcısına yanıt
    Aslında içeriden manüel kapatma varsa kumandaya uzun süre basılı tutunca kapanması gerekiyor' benimkinde önce camları kapatıyor sonra tekrar basılı tutunca aynaları kapatıyor o şekilde denediniz mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent17

Tiguan Dizellerin fiyatları Uçuk olacaktır,hocam.Üstelik düşük performans ve 125 Hp ile tüketim farkı en fazla 1 lt. 100km. Olur.Üstelik ses olayı cabası..Bilmem dizel almaya değer mi ancak yılda en az 25000 km. Yapıyorsanız tamam alın derim.

En uçuk dizel şu an Honda CRV de 150 bin. Ardından 20-30 bin paketine göre Xtrail onun ardından Qashqai geliyor.Kadjar bile full paket 100 bine dayanmış.Tucson da 100K sınırın da. Zaten tiguan full paket şu an 100bin lira.Demem odur ki 100 bin lira gözden çıkmışsa dizeli tercih etmemek için yeterli sebep değil. Kim ne derse desin Qashqai ye kuvvetli rakip geldi.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Qq o malzeme kalitesi işçilik daracık iç mekanı ile değil yeni tiguan halihazırdaki kasanın bile rakibi olamaz
    Marka fanatiği değilim japon araçları da severim çok kullandım daha iyi olsaydı hem yeni kasa olmasından dolayı qq tercih ederdim tasarımı güzel onun haricinde hiçbir üstünlüğü yok tiguan karşısında

• Denemedim ama olacağını zannetmiyorum, nedeni ise, kullanma klavuzunda içeriden kapatmadan bahsediyor.Deyeyim bakalım.Uyuz oluyorum, sıradan bir araçta olan uygulama Tiguanda yok.İnsan hayret ediyor....

• Denemedim ama olacağını zannetmiyorum, nedeni ise, kullanma klavuzunda içeriden kapatmadan bahsediyor.Deyeyim bakalım.Uyuz oluyorum, sıradan bir araçta olan uygulama Tiguanda yok.İnsan hayret ediyor....

• Selam arkadaslar ben de dun 2012 1.4 tsi 122 bg beyaz duz vitesle araniza katildim. Ekstra olarak ta cam tavan var. 25.000 km de arac. her turlu gorus ve onerilerinizi bekliyorum. Saygilar..
  • herkese tekrar merhaba

teknik bir sey merak ediyorum. 125 hp olan guncel 1.4 tsi lounge motorunda supercharger ve turbo ikisi de var midir. 122 hp ve 125 hp tork guc rpm diagramlarini nereden bulabilirim.

bir de lounge larda elektrikli kapanan ayna var sanirim. bu aynalara anahtarla kumanda ediliyor mu. kapiyi acarken ve kapanurken aynalar acilsin kapansin istiyorum

bir de lounge guncel kullanici kilavuzu pdf olarak ing veya turkce neredn indirebilirim. belki daha ince cevaplanmistir bu sorular ama konu cok uzun ve ben hala zevkle okuyorum.

herkese bu basliga yaptiklari katkilar icin cok tesekkur ederim. beni de tiguan icin yureklendirdiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: yosunkofte

Selam arkadaslar ben de dun 2012 1.4 tsi 122 bg beyaz duz vitesle araniza katildim. Ekstra olarak ta cam tavan var. 25.000 km de arac. her turlu gorus ve onerilerinizi bekliyorum. Saygilar..

Merhaba. Aracınız hayırlı olsun. Sakıncası yoksa aracınızı kaça aldığınızı öğrenebilir misiniz?
  • bryavuz B kullanıcısına yanıt
    mrb,turbo Tiguanların hepsinde vardır.
    Vw.nin sayfasında aradığın tüm kriterler var,
    Kullanım Klavuzuna gelince, VW nin internet sayfasına git, online üyelik bölümü var, üye ol, üye olduktan sonra aracının kullanım klavuzuna erişirsin, hatta bilgisayarına veya cep tf. indirirsin pdf.formatında.Üye olduktan sonra aracının tüm bilgilerini buradan görebilirsin, örneğin, Türkiyenin neresinde olursa olun yetkili servise giriş çıkış bilgilerinizi, yapılan bakım durumunu ve faturalarınızı buradan bulabilirsiniz.....
  • tesekkurler cevap icin. baktim ama atlamisim demekki sitesinde. uye olup indiririm pdf yi. bur de ender elektronikte dial sweep gibi gixli ozelliklerin 40 tl ye aktive edildigini duymustum. yaptiran varsa tekrar teyit almak istiyorum

ender elekt. yaptigi gizli ozelliklerin aktif hale getirilmesi sonucu garantide herhangi bir sikintiyla karsilasilmiyordur umarim.

Ben de bi ara niyetlendim ama sonra vazgeçtim. Işinize yarayacağını düşündüğünüz ne özellik var ki? Garanti durumunu bilmiyorum ama muhtemelen yetkisiz müdahaleye Girdiği için problem olacaktır ama eski yazılıma da geri dönülüyordur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayır garanti dışı bırakmaz.
  • 
Sayfa: önceki 16741675167616771678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.