Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1514. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15121513151415151516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm bayiye Cup donanımın farkını sorduğumda CE'den üç farktan bahsettiler:
    1-Bluetooth
    2-R-Line Spoiler
    3-Led Stop Lambaları

Iyi bayramlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu DSG olayı yüzünden vazgeçmek üzereyim Tiguan almaktan.

2 gündür deli gibi DSG sorunlarını araştırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: judith

Bu DSG olayı yüzünden vazgeçmek üzereyim Tiguan almaktan.

biz arabamızı alırken 2012 den sonra olan modellerde çoğu dsg sorunların çözüldüğünü söylendi, öyle eskisi gibi sorunlu bir şanzıman değilmiş.

Bir aydır kullanıyoruz hiç bir sıkıntı yapmadı daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MK*

quote:

biz arabamızı alırken 2012 den sonra olan modellerde çoğu dsg sorunların çözüldüğünü söylendi, öyle eskisi gibi sorunlu bir şanzıman değilmiş.

Bir aydır kullanıyoruz hiç bir sıkıntı yapmadı daha.

Çok teşekkürler cevabınız için de adamlar satarken evet arızamız var mı diyecekti ?

Güle güle kullanın kazaısz belasız ancak çoğu arıza 50.000 km civarında çıkıyormuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• judith kullanıcısına yanıt
    iyi de sizin bahsettiğiniz dsg7 değilmiydi o bir dönem sorun çıkaran seri? hala varmıymış?
    neyse ki tiguan dsg6 ile geliyor, gereksiz endişeleniyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

iyi de sizin bahsettiğiniz dsg7 değilmiydi o bir dönem sorun çıkaran seri? hala varmıymış?

Yeni 2015 de acaba dsg ler yine 6 ileri mi olacak ?
  • quote:

Sayın judith, içinizde en ufak bir endişe varsa almayın derim. Şimdi bu kadar endişe etmişken, olmaz olmaz size denk gelir :)
    Kendimden örnek vereyim, bir araç alırken eğer çoğunlukla şikayetlerine yoğunlaşıyorsam kesinlikle o araçtan vazgeçerdim. Farklı markalarında illaki sizi cezbecedek modelleri mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umeute

Slm bayiye Cup donanımın farkını sorduğumda CE'den üç farktan bahsettiler:
    1-Bluetooth
    2-R-Line Spoiler
    3-Led Stop Lambaları

Iyi bayramlar

R-Line Spoiler CE donanımlarda da var diye biliyorum?
  • Bir ford focus 2 hb titanium 2011 model araç sahibi olarak 3-5 yıl sonra almayı düşündüğüm bu araç hakkında bilgiler almak için konuyu takip etmeye başladım, yerden yüksek ve büyük bir araç focustan sonra bana nasıl gelir bilemem. Aynı şekilde olan arkadaşlar zorlandılar mı hiç acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyyil

quote:

Sayın judith, içinizde en ufak bir endişe varsa almayın derim. Şimdi bu kadar endişe etmişken, olmaz olmaz size denk gelir :)
    Kendimden örnek vereyim, bir araç alırken eğer çoğunlukla şikayetlerine yoğunlaşıyorsam kesinlikle o araçtan vazgeçerdim. Farklı markalarında illaki sizi cezbecedek modelleri mevcut.

Hüseyin Bey,

Üstadım yapmayın, fiyat/performans ve dış dizayn olarak 100.000 TL civarında alınabilecek en güzel araç benim gözümde ancak DSG olayları çok korkutuyor.

Bir de bu sefer artık kendi ekmeğimi kazanmanın verdiği şeyle babama çok danışmadan alıcam, lastiği patlasa bak gördün mü bana sormadın böyle oldun der.

Önerilerinize açığım tabi başka araç olarak ancak Ford Kuga veya Nissan QQ hariç

• Ford Kuga veya Nissan QQ Neden Hariç? Merak ettim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: huseyyil

quote:

Hüseyin Bey,

Üstadım yapmayın, fiyat/performans ve dış dizayn olarak 100.000 TL civarında alınabilecek en güzel araç benim gözümde ancak DSG olayları çok korkutuyor.

Bir de bu sefer artık kendi ekmeğimi kazanmanın verdiği şeyle babama çok danışmadan alıcam, lastiği patlasa bak gördün mü bana sormadın böyle oldun der.

Önerilerinize açığım tabi başka araç olarak ancak Ford Kuga veya Nissan QQ hariç

QQ veya Kuga sahibi olduğunuzda bile o araçlar size daha güzel gelebilir. İnanın Kargaya yavrusunun kuzgun görülmesi gibi(birazda psikolojik). Çok tartışıldı çizildi eksileri artıları ortaya döküldü. Ama net olarak şu en iyisidir, bu en kötüsüdür demek yanlış olur. Bakış açısı ve birazda yan etkenler önemli.

Yeni bir marka tartışması yaratmadan bence siz ilk söylediklerime dikkat edin. Vermek istediğim mesaj, kusurunu araştırmakla uğraşmak yerine sizi büyüleyen bir aracı almanız. Beni Tiguan şöyle büyüledi; seri kullandığımda o turbo motorun sesi ve koltuğa yapıştırması büyüledi. Bi-xenon farların görüntüsü ve tavandaki açılır camdan izlenimlerim beni büyüledi, yerden yüksekliği ve şu ana kadar hiç bir tümseğe altını sürtmemesi beni büyüledi... Bunları çoğaltmak elbette mümkün ama kısacası sizi büyüleyen aracı almanızı tavsiye ederim. Tabi yakıt ve fiyat ölçüsünde mantıklı bir araç aramıyorsanız.

• quote:

2.0 tdi 7 ileri

1.4 tsi 6 ileri
  • geçenlede istanbulda dolu bazı firmaların araçlarına zarar vermişti, ilgili gazetenin haber linki aşağıda; sıfır araç alırken dikkate değer bir haber...

http://www.sabah.com.tr/Otomobil/2014/07/31/otomotivcilere-dolu-soku
  • Merhabalar
    Yaz sıcakları sebebiyle araç kullanırken direksiyon elime yapışmaya başladı. Her ne kadar nemli bezle silinince geçse de direksiyon üzerinde parmak izlerim kalıyor. Sizlerde de bu problem var mı arkadaşlar ? nasıl önlem alıyorsunuz bir de direksiyonun deri bakımını nasıl yapıyorsunuz araştırdım biraz badem yağı yada zeytin yağı faydalı olur diyenler var deneyimli arkadaşlar aktarabilirse sevinirim
    keyifli sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan_08

Merhabalar
    Yaz sıcakları sebebiyle araç kullanırken direksiyon elime yapışmaya başladı. Her ne kadar nemli bezle silinince geçse de direksiyon üzerinde parmak izlerim kalıyor. Sizlerde de bu problem var mı arkadaşlar ? nasıl önlem alıyorsunuz bir de direksiyonun deri bakımını nasıl yapıyorsunuz araştırdım biraz badem yağı yada zeytin yağı faydalı olur diyenler var deneyimli arkadaşlar aktarabilirse sevinirim
    keyifli sürüşler

mrb, ilkkez sizden duyuyorum, belirttiğiniz şekilde bende bir sıkıntı olmuyor, belkide klimadan dolayı biz hissetmiyoruz. Klima otomatikte ihtiyaç duyduğunda çalışıyor, arabanın için serin olduğu için terlemeyi yaşamıyoruz....
  • Arkadaşlar selamlar, ben de aranıza katılmayı planlıyorum. CUP edition istiyorum. Bayilere geliyor sanırım bu ara, ama ne donanım hakkında doğru dürüst bilgileri var, ne de gelecek araçların chrome mu yoksa CUP mı olacağı. Aydın Lena bayisinden 80.000 fiyat aldım manuel vitesli CUP modeli için. Sizce normal mi. Yakınında ya da uğrayan arkadaşlar fiyat bilgisi alırsa sevinirim. Sorularım;

Anahtarsız çalıştırma sistemi ve katlanır ayna istiyordum ancak 4 ay sonra o sipariş gelebilir diyorlar. O da benim için geç olacak. Keyless özelliğinden memnun musunuz?

Renk olarak beyaz istemiyordum, vişne çürüğü çok hoşuma gidiyor, ancak arkadaş ve aile baskısı ile beyaz renge razı olacağım sizin de renk konusunda başka alternatiflerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: csnet

Arkadaşlar selamlar, ben de aranıza katılmayı planlıyorum. CUP edition istiyorum. Bayilere geliyor sanırım bu ara, ama ne donanım hakkında doğru dürüst bilgileri var, ne de gelecek araçların chrome mu yoksa CUP mı olacağı. Aydın Lena bayisinden 80.000 fiyat aldım manuel vitesli CUP modeli için. Sizce normal mi. Yakınında ya da uğrayan arkadaşlar fiyat bilgisi alırsa sevinirim. Sorularım;

Anahtarsız çalıştırma sistemi ve katlanır ayna istiyordum ancak 4 ay sonra o sipariş gelebilir diyorlar. O da benim için geç olacak. Keyless özelliğinden memnun musunuz?

Renk olarak beyaz istemiyordum, vişne çürüğü çok hoşuma gidiyor, ancak arkadaş ve aile baskısı ile beyaz renge razı olacağım sizin de renk konusunda başka alternatiflerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

sadece renke cevap olsun; Çakıl Grisi......kolay gelsin...

• Arkadaşlar merhaba;

Ben şu anda bir Opel Corsa kullanıcısıyım. Oldukça az yakıyor ancak yakıta önem vermeden konforu ön plana alarak Tiguan almak istiyorum. Aslında konfor diyince Passat' ta çok kaliteli araba ancak altı biraz yerden yüksek olsun istiyorum. Toprak ve hafif taşlı yollarda bulunduğum oluyor (piknik, yayla gezisi vs. gibi)

* Benim için araçtaki bir numaralı öncelik arka koltuk ve amortisör konforu. Çünkü eşim ve çocuklar arkada oturuyor ve onların rahatı herşeyden önemli. Bu noktada Tiguan' ın beni üzmeyeceğini düşünüyorum. Doğru muyum sizce?

Yalnız benim için önemli olan bir iki husus var (Corsa' da yok)

* Tiguan' da şöyle bir özellik var mı? Düğmeye bastığım an arka çocuk kilitleri aktif olacak ve kapılar içeriden açılamayacak. Tekrar bastığım an çocuk kilidi pasif olacak ve açılabilecek. Corsa' da böyle bir özellik yok ve çok ihtiyaç duyuyoruz. Sık sık in bir yapıp kapıları açmak zorunda kalıyorum.

* Tiguan' da geri vitese takınca yan ayna aşağı iniyor mu?

* Bir de bu Tiguan' larda, arabanın ön göğsünün üst kısmı siyah ama altı bej ve arabanın içi komple bej olanlar var mı? Passat' larda var ama Tiguan' larda hiç görmedim ben. Gerçi Suv araca yakışır mı o da ayrı bir konu tabii :)

Bu üç soruma cevap verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MK*
    quote:

2.0 tdi 7 ileri
    1.4 tsi 6 ileri

Dizel tigu sayısı az olduğu ve forumda genelde 1.4 tsi paylaşımı yapıldığı için çoğunlukla yorumlarımda dikkate almayı unutuyorum, hatırlatmanız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 15121513151415151516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.