Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11131114111511161117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pvnrt

quote:

Orijinalden alıntı: uysalburak

MKBATUR
    evet faturada WN yazıyor. Yoksa o yazıyı görmeden almazdım zaten.. demekki servise gittiğimde kapı eşiğindeki ve dışarıdaki yazıyı talep etmeliyim...

İnşallah şanlıurfa ya gitmeniz gerekmez bunun için, şimdi hangi bayii ye gitseniz başından savar ücretsiz yapmaz bu işi gibime geldi bi an için...

Bayiinizi arayıp kargo ile göndermesini isteyin. Gelince de herhangi bir serviste (vw) ücretsiz taktırabilirsiniz..
  • Sn. @Harris,

bu iki tasarımınızda çok güzel , ilk linkteki Tiguan yazısının siyah ile beyaz renk arasına çok ince ve canlı bir kırmızı renk denemeniz mümkünmüdür? Çok teşekkürler şimdiden

http://img43.imageshack.us/img43/8686/tiguan2bayrakortayageld.png

http://img835.imageshack.us/img835/3521/tiguan21clubters.png

• quote:

Orijinalden alıntı: kptargan

quote:

Orijinalden alıntı: echoyankee

herkese selamlar. almayı düşündüğüm ikinci el tiguanla ilgili sizden istanbul anadolu yakasında ekspertiz yaptırabileceğim servis tavsiyesi istiyorum. yetkili yada özel servis olabilir, amacım sadece güvenebileceğim bir yer bulmak. birkaç yetkili servisi aradım ancak ya 3 hafta sonrasına randevu verebileceklerini söylediler yada ekspertiz yapmadıklarını. olurda aracı alırsam, birkaç tavsiyeye daha ihtiyacım olacağından burdan yazıyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Ümraniye Rekor oto ya gidin. Tuğba Hanım'dan yardım isteyin. Adımı verebilirsiniz

çok teşekkürler, en kısa zamanda irtibata geçip randevu talep edicem...

• Selam arkadaşlar,ben de bugün itibariyle Tiguan'ıma kavuştum sonunda(1.4 TSI 150 hp DSG+Hız sabitleyici)..Hemen ilk izleminlerimi paylaşayım.Öncelikle çok konforlu ve keyifli bir araç,yol tutuşu,sessizliği çok başarılı.Lüleburgaz'da yaşıyorum,ilk yolumu aracı aldığım Edirne-Lüleburgaz arası yaptım.Yakıt tüketimim 8.3 lt/100 km oldu,sakin 100-120 arası hızda.Ama son 15-20 km hız sabitleyiciyi açtım ve ciddi oranda düştü tüketimim.İlk kısa tecrübem,alacaklara tavsiyem hız sabitleyici olacak.Bu aracın üzecek tek yanı yakıt tüketimi olacaktır ve hız sabitleyici bunu hissedilir derecede azaltacaktır gibi geliyor.Tabii daha uzun süre tecrübe eden arkadaşların da bu konudaki fikirlerini duymak isterim.
    Bu arada sticker konusunu destekliyor,çıkarıldığı anda almayı düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: KFTN

Sn. @Harris,

bu iki tasarımınızda çok güzel , ilk linkteki Tiguan yazısının siyah ile beyaz renk arasına çok ince ve canlı bir kırmızı renk denemeniz mümkünmüdür? Çok teşekkürler şimdiden

olur böyle bir alternatif gönderirim. Ama istediğiniz yada seçtiğiniz tasarımdan vazgeçilmişti.
    Araç arka camına yapışacak olması sebebiyle tiguan yazısının fazla büyük olacağı ifade edildi.
    Zaten araç arkasında da mevcut bir tane olduğundan, küçük bir tasarıma dönmüştüm.

Aslında iguana deseninden dolayı benim şu anda imzamdaki tasarım da beğenilmeye başladı.
    Onun tek kötü tarafı ufak bir ebatta olunca desenlerdeki görsellik kayboluyor.
    Ama Türkiye'ye döndüğümden imzadaki versiyondan bir tane tişört veya şapka yaptırma planım var

• Selamlar bir yakit tuketim bilgisi de benden olsun,

Bursa BUTTIM Is Merkezinden (yani sehir trafigine hic girmeden) korfezi karadan dolasmak kosulu ile Sabiha Gokcen'e gittim. Tum degerleri sifirladim tam olarak 200 km. yol yapmisim. Cruise Control esliginde yol izin verdigi muddetce 100-105km/sa civarlarinda surekli sabitleyerek gittim. 122hp, 17" jantlarda goodyear yaz lastigi mevcut. TEM'de dahi hizimi degistirmedim ve gidis yolculugumun ortalamasi 6,3lt/100km. Oldukca iyi bir deger bana gore.

Donuste ise yine ayni guzergahtan ama biraz daha hizli sekilde dondum. TEM boyunca 140km/sa hizda sabitledim (anlik tuketim hep 10lt/100km uzerindeydi). Otobandan ayrildiktan sonra ise genelde Cruise Control kullanmadan yol musait oldukca 110-130km/sa hizinda geldim. Basladigim noktaya geldigimde donus yolcugumun ortalamasi 9,5lt/100km idi.

Yuksek hizlarda tuketimin bu kadar yukselmesini aracin aerodinamik yapisina bagliyorum. Sonucta kendisi de yuksek (hava direncine maruz kalan alan oldukca fazla), tabani ile yol arasinda mesafe de fazla, 122hp guc de bu direnc karsisinda bonkor oluyor :)

(Yakit da 95 oktan BP)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi romerpils -- 28 Kasım 2012; 17:10:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

quote:

Sn. @Harris,

olur böyle bir alternatif gönderirim. Ama istediğiniz yada seçtiğiniz tasarımdan vazgeçilmişti.
    Araç arka camına yapışacak olması sebebiyle tiguan yazısının fazla büyük olacağı ifade edildi.
    Zaten araç arkasında da mevcut bir tane olduğundan, küçük bir tasarıma dönmüştüm.

Aslında iguana deseninden dolayı benim şu anda imzamdaki tasarım da beğenilmeye başladı.
    Ama Türkiye'ye döndüğümden imzadaki versiyondan bir tane tişört veya şapka yaptırma planım var

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• quote:

Orijinalden alıntı: alpaslanoz

quote:

Orijinalden alıntı: pvnrt

quote:

MKBATUR
    evet faturada WN yazıyor. Yoksa o yazıyı görmeden almazdım zaten.. demekki servise gittiğimde kapı eşiğindeki ve dışarıdaki yazıyı talep etmeliyim...

İnşallah şanlıurfa ya gitmeniz gerekmez bunun için, şimdi hangi bayii ye gitseniz başından savar ücretsiz yapmaz bu işi gibime geldi bi an için...

Bayiinizi arayıp kargo ile göndermesini isteyin. Gelince de herhangi bir serviste (vw) ücretsiz taktırabilirsiniz..

ilginize tşk ederim. güyya bu gün bayiyi arayıp isteyecektim ama belkim iphone bağlantı cihazına takıldım.

Cihazım elime geçti ve çok büyük bir hata yaptığımı farkettim. Forumda arkadaşların yazdıklarını doğrudürüts incelemedim sanırım ve her zamanki gibi aceleciğimin kurbanı oldum.

http://www.netsiparis.com/detay/93661594037/BELKIN-IPHONE-IPOD-AUX-ARAC-KITI-F8M118CW

Benim satınaldığım cihaz arabaya bluetooth ile değil aux kablosu ile bağlantı yapıyor. Forumda arkadaşların daha önce aldıkları Belkim ise tek bir dokunuşla bluetooth ile bağlanıyormuş.

Yani irtibat kurmak için mutlaka kulaklık yerinden telefonu arabaya bağlamak gerekiyor. Sonra aux girişinden kullanabiliyorsunuz...

sağlık olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: dtorkun

Selam arkadaşlar,ben de bugün itibariyle Tiguan'ıma kavuştum sonunda(1.4 TSI 150 hp DSG+Hız sabitleyici)..Hemen ilk izleminlerimi paylaşayım.Öncelikle çok konforlu ve keyifli bir araç,yol tutuşu,sessizliği çok başarılı.Lüleburgaz'da yaşıyorum,ilk yolumu aracı aldığım Edirne-Lüleburgaz arası yaptım.Yakıt tüketimim 8.3 lt/100 km oldu,sakin 100-120 arası hızda.Ama son 15-20 km hız sabitleyiciyi açtım ve ciddi oranda düştü tüketimim.İlk kısa tecrübem,alacaklara tavsiyem hız sabitleyici olacak.Bu aracın üzecek tek yanı yakıt tüketimi olacaktır ve hız sabitleyici bunu hissedilir derecede azaltacaktır gibi geliyor.Tabii daha uzun süre tecrübe eden arkadaşların da bu konudaki fikirlerini duymak isterim.
    Bu arada sticker konusunu destekliyor,çıkarıldığı anda almayı düşünüyorum..

hayırlı olsun yakıt konusunda daha sonraki rakamları paylaşırsın iyi olur hız sabitleyici nekadar

• tiguan 2.0 tdi tam opsiyon listesini nereden bulurum?
  • istanbul şehir içinde 150 bg dsg li arac nekadar yakar acaba kullanna varmı.
  • Selam arkadaşlar,
    Dün itibari ile ben aranızdayım (1.4 TSI 122bg+CC+Sunroof+Keyless) yaklaşık 4 aydır bu forumu takip ediyorum tamamını okudum. Ancak yazmak için aracımın elime geçmesini bekledim 3 aylık bekleyiş bitti. İlk izlenimlerim daha önce passat kullanıcısı olarak ve diğer araçları baz alarak söylersem (Hyundai+QQ+Kia+ASX) araçtaki konfor çok iyi, sessiz, KEyless harika. CC passatta daha kullanışlı idi ama olmazsa olmazımdı. Tiguanın CC de alışırım artık. Vites geçişlerine alışmaya çalışıyorum. Sanırım diğer aracımın otomatik vitesine alışmışım birde sanki manuel passatımın kinden farklı bir vites geçişleri var. Arabayı alırken VW satıcılarının genel durumuna herkes gibi bende aynı fikirdeydim. Ancak Manisa DEMOTO çalışanlarına buradan çok teşekkür ediyorum fikrimi değiştirdi. Kesinlikle istisna bir bayi. İlgi alaka mükemmel. 3 ay üretim süresi içinde sürekli araç hakkında bilgi sahibi oldum. (Sipariş aşamasında-Üretim aşamasında-Transport aşamasında-araç Türkiye ye .... gün girecek vb) Aracımı telefonla sipariş ettim desem yalan olmaz. Topu topu 1 kere yanlarına uğradım tüm istediklerimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiler. Satış danışmanım Görkem Bey ve Zuhal Hanım harika insanlar. Ne sipariş nede teslim aşamasında hiçbir problem yaşamadım. VW alacak bu bölgedeki arkadaşlara tavsiye ederim. Aracı aldığımda ev geliş mesafem 100km idi CC ile 90-100 km/s sabit hızlar arasında yolculuk ettim bu süre içinde anlık tüketim CC de iken bazı yerlerde 5... lt/100km gibi bir değer aldım ortalamada bir kısmı şehir içi olmakla beraber 7 lt/100 km değerler gördüm ki bence ilk kmler olarak gayet iyi değerler.

Burada birde sormak istediğim aracıma Bluetooth taktırmayı düşünüyorum. Orjinal daha sonra dan cihaz taktıran arkdaşlar var mı fikirleri nedir? Ben aracımda sadece bunun eksikliğini gördüm.

• CC NE OLUYORDU HIZ SABİTLEYİMİ.HAYIRLI OLSUN BAYA İŞE YARIYOR GALİBA YAKIT KONUSUNDA
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKBATUR

quote:

Orijinalden alıntı: zolaxxx

Arkadaslar 235/55/17 kis lastiginin basinci kac olmali.. Yada yaz kis ayrimi var mi bilmiyorum.. Lastikci 36 yapiyoruz hep diyerek 36psi hava vurdu ama, depo kapaginda da 29 yaziyor.. Kac olmasi gerekiyor? Siz kac hava vurduruyorsunuz?

Benimde kis lastiklerime 36 psi hava vuruldu. Daha sonra bende dusurdum 31-32 ye ama kis lastigi - yaz lastigi farki cikti ortaya ve teker sanki inikmis gibi gorundu ve direksiyonda xor donmeye basladi. Epeyce arastirdim ve sonra tekrar 36 yaptim araba kendine geldi. Kislik lastiklerle 29psi da cok sıkıntı yasadım. Aytica kis lastigi inik olarak kullanildiginda tekerin tabaninin orta kismi "n" seklini alip ömrünü cabuk tuketir.

Bende ayni dusunce ile 36 psi de biraktim ama sanki biraz ses artti gibi geliyor.. Yaz lastiginin kac psi oldugunu bilmedigim icin onun gibide yapamiyorum.. Kis bitene kadar biyle devam edecek gibiyiz desene.. Tesekkurler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de yan basamak istemiştim ama bu modelde olmadığı söylendi. Bu konuda bilgi paylaşabilirmisiniz
    Herkese keyifli sürüşler diliyorum.
    Tiguan S&S 1,4 150 DSG cam tavan cc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laçin44 -- 28 Kasım 2012; 22:51:08 >
  • Arkadaşlar bende ilk kez bu hafta sonu uzun yol da denedim. Yaklaşık 365 km lik yolu giderken 100 110 U geçmeden çoğu yerde CC ile gittim ve 4,5 saat te ortalamam 7,5 lt oldu. Gelirken aynı yolu biraz daha hızlı geldim ve saatte 120 gibi ortalamam 8,5 lt oldu. Bir ara şehir içi dışı karışık 462 km de depoyu yeniden üfledim ve 190 tl lik benzin aldı ortalama 41 kr geliyor ki bence böyle bir araç için gayet makul bir değer. Benim gördüğüm şöyle bir durum var. Eğer aracı çalıştırdıktan sonra 10 km den az giderseniz sarfiyat fazla oluyor. Ancak 10 km yi geçerse o zaman sarfiyat düşmeye başlıyor. Benim gibi küçük şehirlerde yaşayanlar için dezavantajı olan bir durum.

Lastiklerin basıncı konusu benimde kafamı karıştırıyor. Kış lastikleri takılırken lastikçi 40 PSİ bastı. Bugün diğer aracın kış lastiklerini taktırırken bir başka lastikçiye sordum ve benzin depo kapağında yazılı olan değeri basmamı tavsiye etti. Ve şunu söyledi "önemli olan basınç değerlidir. Ve lastiğin hacmi değişse bile basınç olarak ölçülmektedir. Lastiğin içindeki hava miktarı ölçülmemekte o yüzden basınç lastik ebadı değişmekle aksi depo kapağında belirtilmedikçe biz 32 PSI basarız" şeklinde bir beyanda bulundu. O yüzden bende yarın aracın lastik basıncını 32 ye düşüreceğim. Çünkü 40 ta acayip sarsıyor. Yazlık lastiklerini servis 32 olarak ayarlamışlardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Cihazım elime geçti ve çok büyük bir hata yaptığımı farkettim. Forumda arkadaşların yazdıklarını doğrudürüts incelemedim sanırım ve her zamanki gibi aceleciğimin kurbanı oldum.
    http://www.netsiparis.com/detay/93661594037/BELKIN-IPHONE-IPOD-AUX-ARAC-KITI-F8M118CW
    Benim satınaldığım cihaz arabaya bluetooth ile değil aux kablosu ile bağlantı yapıyor. Forumda arkadaşların daha önce aldıkları Belkim ise tek bir dokunuşla bluetooth ile bağlanıyormuş.
    Yani irtibat kurmak için mutlaka kulaklık yerinden telefonu arabaya bağlamak gerekiyor. Sonra aux girişinden kullanabiliyorsunuz...
    sağlık olsun

Dostum aracınızda zaten bluetooth yok ki elbette aux girişinden bağlanacak. Diğer arkadaşlar da sizin yaptığınız gibi bu cihazı aux + çakmak ile arabaya bağlayıp, bluetooth ile telefona bağladılar. Tek dokunuşla bağlandığı adres araç değil telefon olacak zaten, her şey normal..

@lefati; servislerde bluetooth takılıyor ama fiyatları çok pahalı.
    orijinal olarak 3 modelden bahsediyor servisler 900, 1400, 3300 lira civarlarında fiyatlandırmışlar.
    ilki sadece "bas cevap ver" tarzı özelliksiz cihazlar direksiyondaki düğme ile cevaplayabiliyorsunuz.
    ikincisi rcd510 ve bilgi ekranında arayan numarayı da görebiliyorsunuz.
    üçüncüsü "premium" diye adlandırılan telefonun hafızasını kendine kopyalayıp arayan numaranın rehber ismini gösteren, rSAP özelliği ile sim kartın kullanımını telefondan devralabilen sistem. sinyal alımı araç üstündeki antenden yapılacağı için çekim kalitesi de artıyor. ayrıca telefon içindeki müzikler de bluetooth üzerinden dinlenebiliyor.

aslında sıfır araç için pek fazla seçenek yok. ya serviste paraya kıyacaksınız, ya yukarıdaki BELKIN vb. cihazlarla masrafsız atlatacaksınız. orijinal cihazı dışarıdan ucuza alıp monte ettirme seçeneğine herkes sıcak bakmıyor, malum garantili araçlarda doğuş "elleme cıss garantin bozulur" kozunu oynuyorken pek de kolay değil buna cesaret etmek.

Ancak orijinal cihaz (novero) gerçekten konforlu kullanım sunuyor (telefonun rehber hafızasını kopyalayan modeller) "budur" dedirtiyor.

• quote:

quote:

quote:

Sn. @Harris,

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Sn. @Harris ,

Elinize saglik cok begendim , sizinde soylediginiz gibi en son hangi tasarim olursa olsun hepsi cok guzel, umarim kisa surede uretime gecirebiliriz.

Keyifli surusler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sayın Mezher...

Ben de bugün teslim aldım aracımı. Sizinle aynı özellikler var ve ben de zenec taktırdım sadece kameraya gerek duymadım. Telefonumu cihazla senkronize ettiğimde ekranda isimler yerine numaralar çıkıyor sadece... Katalogda ise isim gösteriyor. Nerede hata yapıyorum acaba? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.... Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

quote:

sağlık olsun

Dostum aracınızda zaten bluetooth yok ki elbette aux girişinden bağlanacak. Diğer arkadaşlar da sizin yaptığınız gibi bu cihazı aux + çakmak ile arabaya bağlayıp, bluetooth ile telefona bağladılar. Tek dokunuşla bağlandığı adres araç değil telefon olacak zaten, her şey normal..

@lefati; servislerde bluetooth takılıyor ama fiyatları çok pahalı.
    orijinal olarak 3 modelden bahsediyor servisler 900, 1400, 3300 lira civarlarında fiyatlandırmışlar.
    ilki sadece "bas cevap ver" tarzı özelliksiz cihazlar direksiyondaki düğme ile cevaplayabiliyorsunuz.
    ikincisi rcd510 ve bilgi ekranında arayan numarayı da görebiliyorsunuz.
    üçüncüsü "premium" diye adlandırılan telefonun hafızasını kendine kopyalayıp arayan numaranın rehber ismini gösteren, rSAP özelliği ile sim kartın kullanımını telefondan devralabilen sistem. sinyal alımı araç üstündeki antenden yapılacağı için çekim kalitesi de artıyor. ayrıca telefon içindeki müzikler de bluetooth üzerinden dinlenebiliyor.

aslında sıfır araç için pek fazla seçenek yok. ya serviste paraya kıyacaksınız, ya yukarıdaki BELKIN vb. cihazlarla masrafsız atlatacaksınız. orijinal cihazı dışarıdan ucuza alıp monte ettirme seçeneğine herkes sıcak bakmıyor, malum garantili araçlarda doğuş "elleme cıss garantin bozulur" kozunu oynuyorken pek de kolay değil buna cesaret etmek.

Ancak orijinal cihaz (novero) gerçekten konforlu kullanım sunuyor (telefonun rehber hafızasını kopyalayan modeller) "budur" dedirtiyor.

Yanlışınız var "uysalburak" arkadaşımız haklı. Satın aldığı cihazda bluetooth yok. Bu yüzden telefonu kabloyla bağlamak şart, fiyatı düşük zaten. Bluetoothlusunu 130 dan aşağı bulmak pek mümkün değil. Bluetoothlu cihaz bende de var ve alan-aktarılan sesler son derece net. Orijinal cihazın tek güzelliği RCD510 ekranında numaralara tuşlayıp arama yapmak ve sizin saydıklarınız. Aradaki fiyat farkına değmez bence.

• 
Sayfa: önceki 11131114111511161117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.