Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1114. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11121113111411151116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: csarvox

quote:

Orijinalden alıntı: mehzer

Herkese Merhaba
    -Arkadaşlar bende dün 1.4 dsg zenon panoramik arabamı teslim aldım.Allaha cok şükür.
    İlk izlenimlerim ye yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum.
    Öncelikle Uzay otomotiv MELDA hanıma ilgisi ve yardımlarında çok teşekkür ederim.Hepinize (Tabii istanbul) tavsiye ederim....:)
    Aracım bu gün 85 kmde. Muhteşem bir araç her şeyiyle dört dörtlük.Aracı sipariş verip alma sürecimde Tiguan club ile tanıştım. Bütün eleştiren bilgilendiren ve yorum yapan arkadaşlara içten bir teşekkürü borç bilirim.Sayenizde çok şey öğrendim. Nerdeyse bütün sayfaları okudum.
    -Zenec ve kamera taktırdım.Özellikle hep kullandığım İGO naviden çok memnunum...Çok hızlı olduğunu söyleyemem fakat benim için yeterli.(Özellikle Android tablet Nexus 7 ile karşılaştırırsak)Blutooth özelliğine bayıldımkullanımı rahat ve kaliteli..
    -Crusie Control Taktırdım fakat henüz test etmedim ...
    -DİKKAT.Forumda okumuştum lastik basınçları bende de 48 psi geldi..Dün öyle kullandım 48 olabileceğini tahmin etmiyordum.Bu gün normal 29 a indirdim veeee Arabanın herşeyi değişti.
    -Ve en çok tartışılan yakıt tüketimine gelince ..Ben yakıt tüketimi ekranını kapattım arkadaşlar Bu araba bir SUV ve 1500 KG .Yakıt tasarruufu istiyorsam dizel polo yada golf alırdım.Fakat daha önce kullandığım 1.4 otomatik 2002 corsa dan kesinlikle daha az yakıyor buda bana yeterli...

Şimdilik bu kadar inşallah en kısa zamanda resimleri sizinle paylaşacağım..

Herkese kazasız belasız ve hırsızsız günler diliyorum...

Hocam selam,aracınız hayırlı olsun...

Lastik basıncına takıldım ben,48 psi geldi derken servisten mi bu özellikle bu değere getirmişler yoksa yanlışlık mı var?

Lastik ve jant ebadlarınızı da belirtebilir misiniz rica etsem?

Teşekkürler

Araç sanırım almanyadan gelirken bu basınçla geliyor.Teslimde kontrol edilip arabanın verilmesi lazım fakat yapılmamış...Uzay otoda ilgili kişiler ikazda bulundum...Lastikler Goodyear 18 inch..Benzin kapağındaki tavsiye 29 psi...

• quote:

Orijinalden alıntı: tomeri

Cevap için teşekkür ederim. Araya sonradan sıkıştırdığım yol-rüzgar sesi tıkırtı ile ilgili soruyla ilgili; böyle olumsuz bir deneyim yaşadınızmı? Süspansiyonların sertliğinden bahsetmişsiniz. Başka bir araçla kıyaslama yapabilirmisiniz? Şu an eski kasa subaru forester kullanmaktayım. Özellikle arka amortisörler inanılmaz sert ve konforsuz. Değiştirmek isteyişimin önemli sebeplerimden biri de budur.
  • quote:

Herkese Merhaba
    -Arkadaşlar bende dün 1.4 dsg zenon panoramik arabamı teslim aldım.Allaha cok şükür.
    Öncelikle Uzay otomotiv MELDA hanıma ilgisi ve yardımlarında çok teşekkür ederim.Hepinize (Tabii istanbul) tavsiye ederim....:)
    Aracım bu gün 85 kmde. Muhteşem bir araç her şeyiyle dört dörtlük.Aracı sipariş verip alma sürecimde Tiguan club ile tanıştım. Bütün eleştiren bilgilendiren ve yorum yapan arkadaşlara içten bir teşekkürü borç bilirim.Sayenizde çok şey öğrendim. Nerdeyse bütün sayfaları okudum.
    -Zenec ve kamera taktırdım.Özellikle hep kullandığım İGO naviden çok memnunum...Çok hızlı olduğunu söyleyemem fakat benim için yeterli.(Özellikle Android tablet Nexus 7 ile karşılaştırırsak)Blutooth özelliğine bayıldımkullanımı rahat ve kaliteli..
    -DİKKAT.Forumda okumuştum lastik basınçları bende de 48 psi geldi..Dün öyle kullandım 48 olabileceğini tahmin etmiyordum.Bu gün normal 29 a indirdim veeee Arabanın herşeyi değişti.
    -Ve en çok tartışılan yakıt tüketimine gelince ..Ben yakıt tüketimi ekranını kapattım arkadaşlar Bu araba bir SUV ve 1500 KG .Yakıt tasarruufu istiyorsam dizel polo yada golf alırdım.Fakat daha önce kullandığım 1.4 otomatik 2002 corsa dan kesinlikle daha az yakıyor buda bana yeterli...

Araciniz hayirli olsun. Kazasiz surusler dilerim. Ozellikle zenec ile ilgili detay paylasirsaniz cok murlu olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

quote:

Cevap için teşekkür ederim. Araya sonradan sıkıştırdığım yol-rüzgar sesi tıkırtı ile ilgili soruyla ilgili; böyle olumsuz bir deneyim yaşadınızmı? Süspansiyonların sertliğinden bahsetmişsiniz. Başka bir araçla kıyaslama yapabilirmisiniz? Şu an eski kasa subaru forester kullanmaktayım. Özellikle arka amortisörler inanılmaz sert ve konforsuz. Değiştirmek isteyişimin önemli sebeplerimden biri de budur.

Su ana kadar kullandıgım tum araclardan bıraz sert.(Tıpo, Tempra, focus1, Cmax, scenıc).
    Ama sız once test edın bence, kararınızı ona gore verın...

• quote:

quote:

quote:

Herkese Merhaba

Hocam selam,aracınız hayırlı olsun...

Lastik basıncına takıldım ben,48 psi geldi derken servisten mi bu özellikle bu değere getirmişler yoksa yanlışlık mı var?

Lastik ve jant ebadlarınızı da belirtebilir misiniz rica etsem?

Teşekkürler

Araç sanırım almanyadan gelirken bu basınçla geliyor.Teslimde kontrol edilip arabanın verilmesi lazım fakat yapılmamış...Uzay otoda ilgili kişiler ikazda bulundum...Lastikler Goodyear 18 inch..Benzin kapağındaki tavsiye 29 psi...

Çok sağolun,sizin de lastikleriniz Good Year Eagle F1 GSD ise lastiklerimiz ve jantlarımız aynı 18" New York :)

Kazasız sürüşler dilerim,tekrar hayırlı olsun

• quote:

Herkese Merhaba

hayırlı olsun ben en cok yakıt tüketimini merak ediyorum.birde fotoğraflarını paylaşın aracınız güzel cünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 27 Kasım 2012; 18:49:31 >

• quote:

Sıfır araç alınca dikkat edilmesi gerekiyor. Başka markalarda da başıma geldiği için genelleme yapıyorum. Araç sahibine teslim edilene kadar geçen süreçte hareketsiz durduğundan lastiklerde inme olabiliyormuş, fabrikada yüksek ölçüde hava basan adam herhalde uyuzluk olsun diye yapmıyordur vardır bir sebebi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctoker
    3- VW Bluetooth Module
    VW Bluetooth KIT based on Module 3C8035730C (3C8035730B benim aldığım modülün kodu)
    Compatible with all cell phones 199 €
    http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-kit-3c8035730b-retrofit,id213.html

Buraya kadar olan, Radyo, Bluetooth seti, köpekbalığı sırtı anten, iki uzatma ara kablosunu yurt dışında bir yakınım vasıtası ile aldım ve getirttim bana maliyeti yaklaşık 3000TL, yanlarındaki fiyatlar ise site fiyatıdır.

Aynı kiti kullanıyoruz. yalnız WV bu kit için ne kadar para istiyor biliyormusunuz! €200 bedavadan azıcık fazla diyebilirim. özellikle rsap aktifken sinyal alımı hep full oluyor. Telefon rehberini hafızasına kopyalaması da harika.

Peki imei kaydını yaptırdınız mı? benimki geçen hafta kullanıma kapatıldı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pvnrt

quote:

Orijinalden alıntı: uysalburak

MKBATUR
    evet faturada WN yazıyor. Yoksa o yazıyı görmeden almazdım zaten.. demekki servise gittiğimde kapı eşiğindeki ve dışarıdaki yazıyı talep etmeliyim...

İnşallah şanlıurfa ya gitmeniz gerekmez bunun için, şimdi hangi bayii ye gitseniz başından savar ücretsiz yapmaz bu işi gibime geldi bi an için...

Arkadaşlar selam,

Ben de aracımı Denizli Batı Bayi'den aldım fakat İstanbul'da teslim edildi ama W&N sticker ve krom kapı eşikleri Denizli'ye kargolanmıştı.

Burdaki aracı teslim aldım bayi(Acarlar)stickerların normalde araçla geldiğini ve ellerinde bulunmadığını belirtti,Denizli'den tekrar kargo yapıldı ve sonrasında götürüp taktırdım,sağolsunlar hiçbir ücret almadılar.

Muhtemelen sizinki de aslında Şanlıurfa'daki bayidedir ama aradan zaman geçtiği için nedir durumu bilemiyorum,eski sahibi de ilgilenmemiş diye anlıyorum :(

Bence bi arayıp bilgi almaktan zarar gelmez madem faturanız da mevcut.

Görüşmek üzere selamlar,sevgiler

haklısınız. yarın ilk işim şanlıurfa bayisini aramak olacak.
    Bakalım cevap ve tepki ne olacak.
    Pek müşteri memnuniyeti ile ilgilendikleri yok.
    Sen almazsan başkası alacak nasıl olsa. Müşteriler nasıl olsa sırada mantığından devam ediyorlar....

• Bu kitin içinde telefon çipi takılacak yer varmış dolayısı ile cip takılıp telefon gibi çalışabiyormuş dolayısı ile
    İMEİ kaydı gerekiyormuş, yanlız Iphone kullanıyorsanız, telefon ve kimliği karşıdan göründüğü için buna gerek olmuyor diye biliyorum
    yanlış olabilir ozamanda kayıt yaptıracağız
  • quote:

Aracı aldığımdan (2010 Kasım) beri CC için uğraştım ve sonunda taktırdım ve çalışıyor.
    Diğer yaptığım değişiklikler ve harcamalarım aşağıdaki gibidir.
    Arabamdaki bu değişilikleri forumdan HeRakLeIoN’un 17 Mayıs 2012 tarihindeki yazısından sonra ve onun bağlantılarını takip ederek yaptım kendisine teşekkür ederim

İlk önce Cruise Control yaptırdım. 2010 nun 5. Ayından sonar çıkan modellere vw servisleri CC takılmıyor dediler. Almanya dahil, vw ile çok uzun süre yazıştım fakat hiç bir şekilde olumlu cevap alamadım. Sonunda ACAR Otomotiv (Yaşamkent/Ankara) firması benim aracıma (2.0 TDCI WD otomatik 2011 model S.S 2010 /5.ay sonrası çıkışlı) CC takabileceklerini ve çalışacağını söylediler.

Orjinal vw çift kol (silecek ve CC li sinyal) ve ortasındaki direksiyon kontrol ünitesi değişti ve vagcomdan ayarları yapıldı, ayrıca araçta bulunup kapalı olan 5-6 fonksiyon açıldı, 1 senedir arızasız kullanıyorum. Fiyatı işçilik dahil 1300 TL.

Bundan sonraki bütün yapım ve işçilikleri yine aynı firma yaptı:

Sonra RNS 510 aldım (Litvanya’dan), beraberinde Polonya’dan radyo ile ilgili anten, uzatma kabloları ve Bluetooth kiti aldım ;
    1- Üç fonksiyonlu, (■WEBASTO, ■GSM/UMTS, ■GPS)
    VW Shark Antenne r-line - GTI LOOK Piano Black (59 €)
    http://www.carsystems.pl/
    http://www.carsystems.pl/shark-triplex-antenna-phantom-black,id17.html
    2- Bu anten için uzatma kabloları;

VW / Audi GPS Fakra Extension Cable (5.5m - Triplex Antenna) 19.99 €
    http://www.carsystems.pl/vw-audi-gps-fakra-extension-cable-5-5m-triplex-antenna,id370.html

VW / Audi GSM Fakra Extension Cable (5.5m - Triplex Antenna) 19.99 €
    http://www.carsystems.pl/vw-audi-gsm-fakra-extension-cable-5-5m-triplex-antenna,id371.html

3- VW Bluetooth Module
    VW Bluetooth KIT based on Module 3C8035730C (3C8035730B benim aldığım modülün kodu)
    Compatible with all cell phones 199 €
    http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-kit-3c8035730b-retrofit,id213.html

Buraya kadar olan, Radyo, Bluetooth seti, köpekbalığı sırtı anten, iki uzatma ara kablosunu yurt dışında bir yakınım vasıtası ile aldım ve getirttim bana maliyeti yaklaşık 3000TL, yanlarındaki fiyatlar ise site fiyatıdır.

4- Mevcut anten kablosu ile köpekbalığı sırtı anteni birleştirmek için küçük ara parça;

Fakra Plug straight to Fakra Plug straight pigtail RG174 "Z" 7.71$
    http://www.aliexpress.com/snapshot/202546704.html

5- Yine radyonun arkasındaki çift anten girişini tekleştirmek için küçük parça;

DIVERSITY Verteiler Antenne Adapter VW RNS510, RCD510, BOLERO, COLUMBUS, FAKRA. 15 $

6- Farların otomatik yanmasını sağlayan sistem, anahtar kısmı dahil, nakliyeli fiyatı ;

VW GOLF PASSAT TIGUAN AUTO HEADLIGHTS 80.63 $
    http://www.aliexpress.com/store/product/VW-GOLF-PASSAT-TIGUAN-AUTO-HEADLIGHTS/315636_551623677.html

Radyo, anten, bluetooth’un montajı ve vagcom ayarları, Türkiye navigasyonunun yüklenmesi için işçilik; 950 TL

7- Orijinal VW parçaları ile fabrikasyon alarm yapımı, tavandaki sensörlü lamba kutusunun orijinalle değişimi ve Bluetooth ile iletişimini sağlayan düğme (info-spanner-button-harness) takılması, işçilik dahil 1350 TL.

8- Tavandaki info-spanner-button-harness düğmesinin Bluetooth ile bağlantı kablosu;
    Specific wiring for retrofitting the bluetooth control panel 24.99 €
    http://www.carsystems.pl/vw-3c0035624c-info-spanner-button-harness-upgrade,id385.html

9- Enine otomatik park pilot yapımı: orijinal vw sensörler (8 adet, 6’sı kullanıldı enine ve dikine otomatik park olacaktı abs fren modülü dik parkı desteklemediği için arka iki yan sensor takılmadı) ) Ön buzzer, vw beyin, ön tampondan, göğüse ve arkaya, beyine bağlantı kablosu;

10- Ayak aydınlatma ( footwell light for golf/magotan/CC/tiguan 24$ )
    http://www.aliexpress.com/snapshot/206010830.html

11- Kapı altı aydınlatma VW Golf 5 Golf 6 MK5 MK6 Passat CC B6 B7 Tiguan door warning lights 3AD 947 411 33 $
    http://www.aliexpress.com/snapshot/206010830.html

10 ve 11 in beraber maliyeti nakliye dahil 84.33 $

9’un parça ve işciliği 10 ve 11 in işçiliği, vagcom ayarları toplam 2650 TL.

Otomatik parkı özellikle sormuştum.Dikey parkta sorun var diye duymuştum.Yatay park okey sorun yok...
    Harika çalışıyor deyince farklı bir bilgi mi diye düşündüm..

• Arkadaşlar bu araca 1,6 TDI gelir mi?
  • Arkadaslar 235/55/17 kis lastiginin basinci kac olmali.. Yada yaz kis ayrimi var mi bilmiyorum.. Lastikci 36 yapiyoruz hep diyerek 36psi hava vurdu ama, depo kapaginda da 29 yaziyor.. Kac olmasi gerekiyor? Siz kac hava vurduruyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zolaxxx

Arkadaslar 235/55/17 kis lastiginin basinci kac olmali.. Yada yaz kis ayrimi var mi bilmiyorum.. Lastikci 36 yapiyoruz hep diyerek 36psi hava vurdu ama, depo kapaginda da 29 yaziyor.. Kac olmasi gerekiyor? Siz kac hava vurduruyorsunuz?

Depo kapağinda yazan olmali.

• quote:

Bu kitin içinde telefon çipi takılacak yer varmış dolayısı ile cip takılıp telefon gibi çalışabiyormuş dolayısı ile
    İMEİ kaydı gerekiyormuş, yanlız Iphone kullanıyorsanız, telefon ve kimliği karşıdan göründüğü için buna gerek olmuyor diye biliyorum
    yanlış olabilir ozamanda kayıt yaptıracağız

eğer yazdığınız seri numaralı cihazı kullanıyorsanız çip takılması konusunda yanlış bilgilendirilmiş olabilirsiniz.
    iphone da rSAP desteği varmı bilmiyorum ama windows mobile 6.1 yüklü htc telefonumda bluetooth ayarlarında "remote access" sekmesinde erişime izin verdiğimde; araç kiti bluetooth ile telefona bağlanınca "premiumß" yazısı bilgi ekranında sol alt köşede devamlı görünüyor. (ß=bluetooth işareti)
    Ayrıca araç sim kontrolünü devralınca cep telefonunun "telefon" özelliği devre dışı kalıyor (şebeke yokmuş gibi)

Yani elinizdeki cihazda çip takılmaya gerek kalmadan zaten bu özellik olması lazım demek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 28 Kasım 2012; 0:57:44 >

• quote:

Herkese Merhaba

Hayirli olsun, Melda hanim gercekten yardim sever bir insandir, sadece arac hakkinda bilgisi biraz zayiftir fakat onu da guzelligi ile kapatiyor :) İndirim konusunda umarim yardimci olmustur size ve hediyesiz gondermemistir :)

Lastik basincini nereden kontrol ediyoruz acaba? Bizim aracinda lastikleri yuksek gelmistir o halde indirmek lazim. Birde aracinizin rengini merak ettim, insallah beyaz degildir. Cok fazla beyaz oldu yollarda insan farkli renkler ariyor artik :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zolaxxx

Arkadaslar 235/55/17 kis lastiginin basinci kac olmali.. Yada yaz kis ayrimi var mi bilmiyorum.. Lastikci 36 yapiyoruz hep diyerek 36psi hava vurdu ama, depo kapaginda da 29 yaziyor.. Kac olmasi gerekiyor? Siz kac hava vurduruyorsunuz?

Benimde kis lastiklerime 36 psi hava vuruldu. Daha sonra bende dusurdum 31-32 ye ama kis lastigi - yaz lastigi farki cikti ortaya ve teker sanki inikmis gibi gorundu ve direksiyonda xor donmeye basladi. Epeyce arastirdim ve sonra tekrar 36 yaptim araba kendine geldi. Kislik lastiklerle 29psi da cok sıkıntı yasadım. Aytica kis lastigi inik olarak kullanildiginda tekerin tabaninin orta kismi "n" seklini alip ömrünü cabuk tuketir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hawk18

quote:

Orijinalden alıntı: hadibakalimmm

quote:

Orijinalden alıntı: astra64

quote:

Arkadaşlar, Tiguan Club sticker için bu tür baskı yapan bir yer buldum. En kaliteli malzemeden olacak şekilde 15x10 cm ebatında 2 adet (1 tanesi yedek) 10 TL'dir. Yeterli talep olursa siparişi vericem...

Ben de varım..

ben de varım.

• quote:

Orijinalden alıntı: echoyankee

herkese selamlar. almayı düşündüğüm ikinci el tiguanla ilgili sizden istanbul anadolu yakasında ekspertiz yaptırabileceğim servis tavsiyesi istiyorum. yetkili yada özel servis olabilir, amacım sadece güvenebileceğim bir yer bulmak. birkaç yetkili servisi aradım ancak ya 3 hafta sonrasına randevu verebileceklerini söylediler yada ekspertiz yapmadıklarını. olurda aracı alırsam, birkaç tavsiyeye daha ihtiyacım olacağından burdan yazıyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Ümraniye Rekor oto ya gidin. Tuğba Hanım'dan yardım isteyin. Adımı verebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: deringok1907

quote:

Sticker için bu iyimi arkadaşlar, Kesin karar vermemiz gerekiyor...

http://img641.imageshack.us/img641/4836/tiguan22clubters1png.png

Yada bu:

http://img835.imageshack.us/img835/3521/tiguan21clubters.png

IMG641 güzel görünüyor

IMG641 gayet güzel..

• 
Sayfa: önceki 11121113111411151116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.