Şimdi Ara

THL w100S mi? Xioami Red Rice mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Siz hangisini önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: ozankardes

Arkadaşlar merhaba

Xiaomi Red Rice kullandım ufak tefek ROM bug'ları mevcut onun dışında bir sıkıntısı yok zamanla onlarda düzelir herhalde tavsiyem Red Rice'dir
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Acar

quote:

Arkadaşlar merhaba

Xiaomi Red Rice kullandım ufak tefek ROM bug'ları mevcut onun dışında bir sıkıntısı yok zamanla onlarda düzelir herhalde tavsiyem Red Rice'dir

Red rice icin siparis verebilecegim site oneririmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyildiz07

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

ibuygou.com
    merimobiles.com
    pandawill.com
    chinapadmall.com
    aliexpress.com (Güvenilir satıcı bulman lazım)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

ibuygou.com
    merimobiles.com
    pandawill.com
    chinapadmall.com

Aliexpressten cok alisveris yaptim bunlardan bazilari telefon oldu ve saticiyla direk irtibata gecip gumruktem rahat gecti. Yukarda belirttigin siteler gumrukteki olaylari bilirler mi? Iletisime gecsek gift vs yazdirabiliyomuyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

ibuygou.com
    merimobiles.com
    pandawill.com
    chinapadmall.com

Aliexpressten cok alisveris yaptim bunlardan bazilari telefon oldu ve saticiyla direk irtibata gecip gumruktem rahat gecti. Yukarda belirttigin siteler gumrukteki olaylari bilirler mi? Iletisime gecsek gift vs yazdirabiliyomuyuz?

Yazdırabilirsin sorun olmaz hepsi de türk gümrüğünü bilirler ama sen yinede konuş

• quote:

Zaman geçmiş üzerinden, konuyu yeni okuyacaklar için söyleyeyim, Ali Express'den Red Rice veya bir başka Xioami modeli alırken çok dikkat edin, geçenlerde bir arkadaşa çakma Red Rice geldi, evet inanılacak gibi değil 200 dolarlık ucuz telefonun çakmasını yapmaları, ama gerçek, Xioami Çin'de ve dünyada çok satılan bir marka olduğundan çakmasını yapmışlar. Çakma telefonun dış görünüşü aynı, ama Antutu testinde 15.500-16.500 arası puan alması gerekirken 10.000 alıyor, Mobile Uncle ile incelerseniz işlemcinin MT6572 olduğunu görüyorsunuz MT6589 yerine, yani daha düşük bir işlemci, ekran ise 540 x 960 olmuş 1280 x 720 yerine. Kısaca 100 dolar etmeyecek telefonu 200 dolara gazlıyorlar bu şekilde. Çözüm ödemeleri Paypal ile yapmak, bu konuyu satıcı ile yazışarak işlemci ve ekranın gerektiği gibi olduğunun yazılı taahhütünü almak, bu yazıyı Paypal ve eğer Ali Expres'ten alıyorsanız yönetimine bildirmek, ki gerekirse paranızı sorunsuzca geri alabilirsiniz böylece. Daha da garantili olması için paket geldiğinde yaptığınız tüm işlemleri kesintisiz videoya almak da düşünülebilir. Xioami kalite, performans ve fiyat üçlemesinde en iyi olduğu gibi Android üzerine kendi sistemini kurup neredeyse her hafta güncelleme yayınlayarak, geliştiricilere de kapıları açma suretiyle neredeyse sayısız rom üretilmesine olanak sağlayarak bu piyasanın gülü olduğunu göstermiş bir markadır. Eh, gülü seven çakmasına dikkat edecek artık.

Bunları yazdım diye beni Xioami fanatiği sanmayın, Zopo ZP998 kullanıyorum, ama Xioami MI3 çift sim kartlı modelini çıkarırsa anında satarım Zopo'yu tabii:)..

• Uyarıların için teşekkürler. Kargo beklemeyip galaxy win aldım. Pişmanmıyım: Birdaha asla Samsung.
  • quote:

Uyarıların için teşekkürler. Kargo beklemeyip galaxy win aldım. Pişmanmıyım: Birdaha asla Samsung.

Bir çok Çin markası kalite fiyatları ile majör telefon markalarının tahtlarını zangır zangır sallıyor artık, eskisi gibi bir koy 3-4 al devri kapanıyor. Şu andaki tek engel Çin mallarına batı dünyasının koyduğu engelleyici tutum, ama bunu da Avrupa ve Amerika'da kendileri firmalar kurarak aşmaya başladılar bile. Yakın gelecekte elektronik konusunda ilginç gelişmeler göreceğiz.

Samsung hamleyi ilk yapmanın avantajı ile büyük pazar payını kaptı, kapınca da kendini saldı, düşük teknolojiyi pahalı fiyatlarla kastırmaya başladı yarattığı imaja güvenerek, ama takke düştü kel göründü, artık eskisi gibi rahat olamayacak.

Forumda konusu var, Zopo Türkiye'ye geliyor galiba, bizde alınan haraç düzeyinde vergilere rağmen muadillerinden ucuz olacak, belki uzak doğu ile uğraşmadan telefonunu değiştirme şansın olabilir.

• Çin'li üreticiler artık kopyalamaktan öte bazı ürünlerde pazara yön verecek seviyeye gelmeye başladılar. Çinli üreticilerin kaliteli ürünlerle global pazara girmesi rekabeti arttırıp bu sene aynen seninde dediğin gibi fiyat olarak bize olumlu yansıyacaktır.
    O, bu değilde 2008'den bu yana akıllı cihazların gelişeceği belli idi. Bizim de devlet teşviki ile bu sektörde faaliyet gösterememiş olmamız, göstersek de ithal edip satmamız üzücü. Anca patates fasulye üretene teşvik var bizim hükümetlerden.

ZP700 yeterli olacaktır bana. Bakalım TR'ye gelirse 2. Elde Win'i verip alabilirim belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 12 Mart 2014; 20:16:39 >
  • quote:

Çin'li üreticiler artık kopyalamaktan öte bazı ürünlerde pazara yön verecek seviyeye gelmeye başladılar. Çinli üreticilerin kaliteli ürünlerle global pazara girmesi rekabeti arttırıp bu sene aynen seninde dediğin gibi fiyat olarak bize olumlu yansıyacaktır.
    O, bu değilde 2008'den bu yana akıllı cihazların gelişeceği belli idi. Bizim de devlet teşviki ile bu sektörde faaliyet gösterememiş, göstersek de ithal edip satmamız üzücü. Anca patates fasulye üretene teşvik var bizim hükümetlerden.

ZP700 yeterli olacaktır bana. Bakalım TR'ye gelirse 2. Elde Win'i verip alabilirim belki.

Ben olduğum yerde (Romanya) bu konuda şanslıyım, burada iş yapan çok çinli olduğundan çok telefon geliyor, gayri resmi çin telefon piyasası oluşmuş durumda, ne ararsan var, ZP998 i 350 dolara aldım 1 ay garantili, 6 ay hatta 1 sene garanti veren de var. Red Rice burada 250 dolar civarı, Çin'de 200 dolar olduğu düşünülürse gayet hesaplı, hatta istersen rom güncellemesi ve root bile yapıyorlar.

Zamanımızın gerektirdiği üretimlerde yaya kalıp olan üç kuruşumuzu da yabancılara kaptırmamız çok acıklı tabii, bunun çaresi halk olarak koyunluktan kurtulup doğru düzgün yöneticiler seçmemiz, ama pek umudum yok bu konuda, ortalama ilkokul 3. sınıf eğitimimizle olacak iş değil bu.

• P.R.C

çinli kızlarda cok guzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.