Şimdi Ara

THH Kart Adatı İptali Kazandım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapı Kredi bankası daha 1 yıl olmadan kredi kartımdan yıllık kart aidatı kesmişti Kasım ayında iade etmeyince bende THH başvurmuştum ve Ocak 31'de sonuçlandı ve THH haklı buldu para iadesi sağlanması için.
    Dün bankadan gelen mailde hala biz haklıyız BBDK öyle diyor falan diye mail attı yani THH'nün verdiği kararı tanımıyoruz paranıda vermiyoruz demekte.

Bu durumda ne yapabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hendrickk -- 22 Şubat 2023; 14:17:39 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• İcra dairesine başvurmam söylendi şimdi icra dairesine başvurmaya gidiyorum.

• Yalnız benim bildiğim banka haklı, siz iade alsanız bile dava açarak sizden ücreti dava masrafları ile birlikte geri alıyor.

• metin0 kullanıcısına yanıt
    Peki THH kararı? Dediğiniz gibi olsa 15 gün içinde itiraz etmez mi banka ?

• Aynı bu şekilde iade alıp sonrasında dava ile daha yüksek tutarda geri ödemek zorunda kalan kişileri duydum. Birkaç görüş daha bekleyip sonrasında karar vermeniz daha doğru olur.

• Aidat ödemek istemiyorsanız aidatsız kart almanız gerekirdi. Bir karta başvurduktan sonra sizden sözleşmeyi onaylamanızı istiyorlar o sözleşmede de zaten hangi kartın yıllık ne kadar ücreti olduğu açıkça yazıyor. Bankalar eskisi gibi aidat iptali yapmıyor. Muhtemelen aidatı iptal de etmeyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C951CE3E2 -- 22 Şubat 2023; 17:5:43 >
  • metin0 kullanıcısına yanıt
    Zaten saat 4'den sonra işlem almıyormuş icra dairesi bi kaç görüş daha beklemekte fayda var fakat icra dairesindeki görevli 15 gün içinde banka tarafı itiraz etmediyse ve paranızı iade etmediyse icra yoluyla herhalükarda alabilirsiniz dedi.

• Burda problem 1 yıl dolmadan benden aidat kesmesi tam 4 ayın sonunda aidat kestiler sözleşmede 12 ay sonunda yazmakta.

• hendrickk H kullanıcısına yanıt

Parayı alırsınız ona bir şey demiyorum fakat banka sonrasında sizden dava ücreti ile birlikte geri alabilir diyorum.

Bazı bankalar kart aidatını kart aktif olur olmaz alıyor bazıları ise dediğiniz gibi 1 yıl sonunda veya birkaç ay sonra alıyor. Sözleşmede mutlaka yazar aidatın ne zaman alınacağı. Sözleşmede 1 yıl sonu yazmasına rağmen önceden almışlarsa bankayı arayıp itiraz edin. Sözleşmede yazdığınızla yaptığınız uyuşmuyor diyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C951CE3E2 -- 22 Şubat 2023; 17:10:6 >
  • Bunların hepsi yapmıştım başta ama sonuç olumsuzdu.

• Hocam icraya vermeden önce THH kararıyla birlikte BDDK'ya şikayet edin. Gelen cevaba göre hareket etmek daha mantıklı.

• JustFema J kullanıcısına yanıt
    Bddk şikayet etmek istediğimde THH başvurduğum için şikayeti almıyor nedense

• İcraya verebilirsiniz ilamli icra olduğu için bankaya ödeme emri gidecektir ama bu süreçte banka süreci mahkemeye taşıyabilir icra süreciniz noktalanmaz bu süreçte devam eder fakat sonraki süreçte banka mahkeme sürecini devam ettirirse sizi uzun ve zorlu bir süreç bekliyor.Kredi kartı alınması son kararlarla birlikte yasal hale geldi mahkeme sürecine giderse kaybetme olasılığınız yüksek.Burada risk tamamen size kalmış tanıdığınız bir avukat var ise görüşün en net bilgiyi o verecektir.

• sukruciger S kullanıcısına yanıt
    Peki böyle bi şey söz konusuysa THH nasıl bu yönde karar verebiliyor THH kararı bi nevi mahkeme kararı

Tüketici hakem heyeti her zaman doğru karar verecek diye bir durum yok genelde tüketici hakem heyetleri aidatlara ret veriyor fakat sizinki kabul etmiş banka uğraşmak isterse süreci mahkemeye taşıyabilir internetten araştırırsanız örnekleri mevcuttur.O yüzden ben kesin su olacak bu olacak diyemiyorum hukukçu da değilim okuduğum tecrübe ettiğim kadarıyla sizinle paylaştım.

• sukruciger S kullanıcısına yanıt
    Bugün kart harcamalarına bakayım dedim kart aidatının iadesi yatırılmış yani THH kararına uymak zorunda kalmışlar.

• Bu olayda banka haklıydı. İcraya versen kazanacaklardı ama garip bir şekilde uğraşmak istememişler. Şanslısın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Kanun diyorki banka hem ücretsiz hem ücretli kartı vermeli.

Sen Normal ücretli kartı alıp ben aidat ödemiyorum diyemezsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.