Şimdi Ara

Thermaltake Water 3.0 Performer Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
8.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürünü geçen hafta vatanbilgisayardan aldım. Öncelikle tamamen f\p ürünü olduğunu şiddetle belirtmek istiyorum. Gerçekten malzeme kalitesi ve soğutma seviyesi üst düzey bir sistem. Boşta 30 dereceyi geçmiyor(26/30 arası) ve %100 yük altında =3.7Ghz fx 6100 voltajsız) 40 dereceyi geçmiyor 39/40 arası gidip geliyor. Sessizlik dersek o konudada bir şüpheniz olmasın sadece yük altında biraz pompa sesi(zannedersem) bir miktar geliyor ki kulağınızı yanaştırmanız gerek duymanız için. Gercekten sessiz bir ürün. Eksilerine gelirsek. Genel olarak piyasada ürün resimlerinde ve vatanbilgisayarın sitesinde ürün 2 fanlı olarak gözüküyor. Vatan Bilgisayar Linki Ama orjinal kutusunun üzerinde tek fan resmi var zaten. Bu vatanbilgisayarın hatası heralde. 2inci olarak içinden 2inci fan takmak için vida bulunmamakta kutu içeriğinde. 3üncü ve son olarakta pwm kablosu kutu içeriğinde bulunmuyor. Bunlar gerçekten rahatsız edici eksikler aslında. Birde 20 dakikalık prime95 testi ve ısı değerlerinin ssini atıcam. Eğer bu ürünü kullanan arkadaşlar varsa lütfen konunun altında yorumlarını esirgemesinler. Lütfen yorum soru ve görüşlerinizi esirgemeyiniz.

Ürün İnceleme İçin Tıklayınız

Birde arkadaşlar ben kasamın üst bölümüne taktım radyatörü. Fanıda dışardan içeriye üfleyecek şekilde ayarladım. Neden derseniz kasanın içindeki sıcak havayı radyötöre üflemesinden daha mantıklı geldi. Push pull yapmadım fan içir yeterli girişim olmadığı için fan işini çözünce push pull yapıp sıcaklıklarda ne kadar değişiklik olucağını belirteceğim. Birde kasadan bir görüntü paylasayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LiLDifferent -- 27 Ekim 2014; 13:04:41 >

• Merhaba;
    Bu ürünün biraz daha profesyonel incelemesi onetreehill tarafından yakın zamanda yapılacak. Bu soğutucuyu bende alıp iade ettim sonucunu bekliyorum. Ürün performans olarak gayet başarılı bu konuda birşey diyemem ancak iade sebebime gelecek olursak satılan ürün performer C serisi, performer değil. Sitesine bakınca sadece çin için üretilen bir ürün olduğu görülüyor ancak Türkiyede satılıyor. Fan; performer, pro yada diğer ürünlerde kullanılan double curve fan değil düz fan, cfm değeri düşük ses seviyesi daha fazla ve tek fanlı. Biz bunu performer diye alıyoruz Performer C olarak değil bilsek Performer C olduğunu kandırılmış olduğumuzu hissetmeyiz. Hadi bu konuda vatan ve ürünü getiren vektron yanlış yaptı ürünün kutusu üzerinde bile double curve fan resmi mevcut. bu konu ile ilgili thermaltake mail attım aradaki fark sadece tek fan çıkmasımı dedim fan kalitesi biraz daha düşük diye bilgi verildi, sadece çin için niye Türkiyede satılıyor dedim cevap veremeyiz dediler, ben iki fanlı diye aldım ikinci fanın gönderilmesi lazım dedim satın alabilirsiniz dediler, içinden 4 vida çıktı ikinci fan için ne yapacağım dedim vidayı satın alabilirsiniz bulamazsanız 2 vida ile fanı takın dediler, 2. fan için Y kabloda çıkmadı dedim, y kablya gerek yok anakarta takabilirsiniz dediler. Yani müşteri memnuniyeti anlayışları sıfırın altında. Moralini bozmak yada ürününü kötülemek değil amacaım dediğim gibi benim şikayetim ürünle ilgili değil Corsair H75 serisinden daha performanslı bir ürün elinde ki ancak firmanın anlayışı gerçekten berbat. Bir sorunla karşılarısan yardım almayacağın belli oldu.

• Montaj ile ilgili olarak ise içeriden dışarıya yapmak daha iyi bence, işlemcide ısınan havayı tekrar kasa içine veriyorsun ve kasa içi sıcaklığı ile diğer bileşenlerin sıcaklığını arttırıyorsun. Sonuçta hava soğutmalarda da kasa içerisinde ki hava ile işlemci soğutuluyor ve gayet başarılı sonuçlar oluyor. Uygun fiyatlı aldığın bir ürüne de ikinci fan almanı tavsiye etmem açıkçası ürünün F/P durumu kalmıyor o zaman zaten çok fazla fark etmeyecektir büyük ihtimal onetreehill 2 fanlı incelemesini de yapmıştır sonuçlarını paylaşır sen onda göre ikinci fana karar verirsin. Soğutucun hayurlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: [darkness13]

Merhaba;
    Bu ürünün biraz daha profesyonel incelemesi onetreehill tarafından yakın zamanda yapılacak. Bu soğutucuyu bende alıp iade ettim sonucunu bekliyorum. Ürün performans olarak gayet başarılı bu konuda birşey diyemem ancak iade sebebime gelecek olursak satılan ürün performer C serisi, performer değil. Sitesine bakınca sadece çin için üretilen bir ürün olduğu görülüyor ancak Türkiyede satılıyor. Fan; performer, pro yada diğer ürünlerde kullanılan double curve fan değil düz fan, cfm değeri düşük ses seviyesi daha fazla ve tek fanlı. Biz bunu performer diye alıyoruz Performer C olarak değil bilsek Performer C olduğunu kandırılmış olduğumuzu hissetmeyiz. Hadi bu konuda vatan ve ürünü getiren vektron yanlış yaptı ürünün kutusu üzerinde bile double curve fan resmi mevcut. bu konu ile ilgili thermaltake mail attım aradaki fark sadece tek fan çıkmasımı dedim fan kalitesi biraz daha düşük diye bilgi verildi, sadece çin için niye Türkiyede satılıyor dedim cevap veremeyiz dediler, ben iki fanlı diye aldım ikinci fanın gönderilmesi lazım dedim satın alabilirsiniz dediler, içinden 4 vida çıktı ikinci fan için ne yapacağım dedim vidayı satın alabilirsiniz bulamazsanız 2 vida ile fanı takın dediler, 2. fan için Y kabloda çıkmadı dedim, y kablya gerek yok anakarta takabilirsiniz dediler. Yani müşteri memnuniyeti anlayışları sıfırın altında. Moralini bozmak yada ürününü kötülemek değil amacaım dediğim gibi benim şikayetim ürünle ilgili değil Corsair H75 serisinden daha performanslı bir ürün elinde ki ancak firmanın anlayışı gerçekten berbat. Bir sorunla karşılarısan yardım almayacağın belli oldu.

Haklısınız hocam zaten kutu içeriğindeki eksikleri ve hataları belirttim. Ama üründen memnun kaldım daha önce başka bir yerde sanki dediğin gibi birşeyler okumuştum. Fakat ben şu an için memnunum. Fiyatına göre kabul edilebilir. Elimde fazladan vida var zaten. Tek beni üzen noktası y kablosunun olmamasıydı. Başkada bir sorunum yok şu anda. Bu başlığı açmamın nedenide özellikle eksikleri konusunda ilgili arkadaşları bilgilendirmekti. Sizede teşşekür ederim

• LiLDifferent kullanıcısına yanıt
    Evet ürün H75'ten daha performanslı ben fiyat konusunda rakibi seidon ile arasında performans olarak nasıl bir fark var onu merak ediyorum. Ürün gerçekten F/P oranı yüksek bir ürün ve seidon 120m yada 120 v deki pompa ses problemi yok anladığım kadarı ile onların yerine tercih edilebilecek bir ürün. ancak satan adamlarını konuyu bilmiyormuş ayağına yatmalarına sinir oldum ben, ürünü Performer C diye satın ona göre almadan önce bilelim özelliklerini.
  • Ya hocam satan adamın konuyu bilmiyor muhabbetine hiç gelmeyelim. O gün vatana gittim bakkal dedikleri kadar var. Adama diyorum hangisi daha performanslı olur diyorum. Adam bana kasana sığarmı diyor kasan ne diyor. C70 diyorum. Birşey demiyor bilmiyor. Sonra bakıyorum siz hangini önerirsiniz diyorum. Kasana sığarsa bunu al diyor hala :). Teknik bilgi "0" adamlarda bir şey demedim ama çok sinir oldum. Seidon almayı planlıyordum fakat ürün yorumlarını falan okuduktan sonra vazgeçtim bu ürünü tercih ettim. Dediğim gibi eksikleri var ama rahatsız değilim bu konuda sorun yok yani.
  • Teşşekür ederim hocam. 3 tane fanım boşta. onları işleme alınca push pull konusunda ektra masrafa girmeden işi çözmüş olucam :=) Bakalım bekliyoruz. Birde malum kış ayı zaten kasanın ısınma durumu olursa en fazla odamı ısıtır oda bana yeter yazın farklı çözümlere bakarım artık :=)
  • Su Soğutmalar malesef yaz gelince iflas ediyor.

Su soğutmanın diğer dezanantajı yaz kış daha fazla sayıda fan çalıştırmak = gürültü.

Tüm bunlara rağmen verdiği performans düşük. Verdiğin paraya değmez.

Buna vereceğin paraya git Zalman Noctua TT nin en iyi soğutucularını al keyfine bak.

Bir yıldır Corsair H110 kullanıyorum ve verdiğim 400-450 tl ye çok yazık.
    3 fan çalıştırıyorken 7 fan çalıştıyorum. Niye çünkü sıvı soğutmada kasa
    içi soğuk olacak Diğerinde buna gerek yok, eksoz fanınınız içeriden iyi
    hava atsın yeter güzelde bir soğutucu aldınızmı size bunu aratmaz.

Birde beni deli eden öyle bişey varki adamla dalga geçer üzernine bi logo
    aynı şeyleri o marka bu marka diye piyasaya sürüyorlar.
    Elindeki aletin tüm aparatları bağlantı kitleri şıp demiş aynı fabrikadan çıkmış.

Bu TT Pro ait bağlantı kiti, diğer adıyla Corsair H80i

Bunuda ben çektim Corsair H110 kırılınca cosair bedava gönderiyor tabi aldı 400 lirayı kıçı kırık 4 plastiğe

Allahın cezaları şunları değişik renge falan boyayında kazığı biyerlerimizde hissetmeyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 29 Ekim 2014; 6:21:44 >

• gonuldagi kullanıcısına yanıt
    Senin fotoğrafta Y kablo üzerinde ki yuvarlak aparat var ya işlemci bloğuna geçen o aparat performer c de çıkmıyor. Arkadaş h90 dan çıkan aparatı takmıştı. Hepsi dediğin gibi asetekten çıkıyor. Bir H100i ve h80i itcool farklı birde cooler master 120v, nepton işlemci blok ve pompalar kendi tasarımı. Deep cool ve raijintek sıvı soğutmaları değişik görünüyor renkli sıvılar ile. Az yer kaplamak dışında çok fazla bir avantajı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürünün cok fazla eksiği var bu konuda hemfikiriz zaten
  • Saat itibari ile dün ürünü Vatandan aldım.Kurdum.FX 8120 işlemcim Battlefield 4'ü High ayarda 55C ye geldi.Değeri normaldir değil mi? 2.sorum Pompayı"CPU FAN" kısmına taktım doğru yere taktım değil mi?(ana kartım m5a97evor2.0 cpu fan yanında 3 lü yer var oraya takacamtım son anda CPU fan a taktım)
  • Push/Pull ve fanlar son devirde olmasına rağmen stock fana nazaran hiç ses yok.Güzel ürün.Fotoğraflarla süsliyelim :)
  • Ben fanı cpu fana taktım sys fana radyatörü bağladım bu arada bende min. 28 maks 40 stok hızda ve full 20 dk full stresste
  • benim ana kartta system fan göremedim.CPU fanın yanında 3 iğneli yer var.kitapçıktan bakacam olmadı pompayı ona bağlıyacam.
  • setokaibaadnan S kullanıcısına yanıt
    Power fan yazan bir yer var 3 pinli pompayı oraya takınca da olur sanırsam. Soğutucu performasnı iyi gerçekten H75 ten 1-2 derece daha iyi hadi bir iki derece önemli değil diyelim aynı performansı yarı fiyatına alıyorsun.
  • Zaten dediğim gibi f\p ürünü fakat kutu içeriğinde bazı eksiklikleri var
  • Power fan yazan yeri göremedim.CPU FAN nın yanında 3 iğneli yervar ama orda da yazı yok.Kitapçık onun ne olduğunu göstermemiş.
  • Kutu eksikliği şöyle.Vatan 2 fanlı gösteriyor ama tek fan çıkıyor 2. fan için vida yok.bende 1i sol üst 1 i sağ alt olarak iki fanı bağladım.Beyaz fan güzel duruyor ama keçke Coolermaster gibi ışıklı fan verselerdi daha şık olurdu.
  • setokaibaadnan S kullanıcısına yanıt
    Aldım ürünü biliyorum eksiklerini, aslında ürün gerçekten performanslı ancak istediğim ürün olmadığı için iade ettim, özelliklerini doğru verip milleti yemeseler daha iyi olacak. F/P olarak yine tavsiye edilecek 2-3 soğutucudan birisi bence. Seidon 120V Plus fiyat olarak 15-20 TL arası daha uygun ancak çok fazla pompa sesi şikayeti var bu üründe pompa sesi ile ilgili sorun yok sanırım, bu sebeple 120V Plus yerine tercih edilebilir bir soğutucu. Bilgilendirme konusunda da suç sadece vatanda değil getiren vektron ile de görüştüm satın alma müdürüydü konuştuğum sanırsam, yok 2. fan opsiyoneldir 2 fan yok pro serisinde bilmem nerede var... Biz anlamıyor muyuz google diye birşey var aratınca herşeyi buluyorsun.
  • Hocam ben ürünü almadan önce internettekine dikkat etmedim kule tipi soğutucu alcaktım fakat orda karar verdim ve kutunun üstünde 1fan vardı. Eve gelince bu konuda bir sıkıntı cekmedim. Sadece y kablo olmaması beni üzdü
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.