Şimdi Ara

Thermaltake Spedo Advance (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
5.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet bende bir sitede testlerde görmüştüm spedo haf ve bir kaç kasa vardı.Testte sogutma olarak en iyi kasa haftı.Bende haf tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali277

Güzel kasa ama istersen buna bir bak...
    Sanırsam kasa içi soğutmada en iyi kasa diye biliyorum...
    Önde 23cm,tepede 23cm,yanda 23cm,arkada 14cm fan var...
    Ve fanlar çok sessiz...

Thermaltake Spedo Advance

• senın yaşının 100 katı kadar kasa inceledim ben ok kendine bak sen.
    quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

quote:

Orjinalden alıntı: HATUKAY

iyi bi kasa değil elinde kalır ön paneli biraz zorla eline gelir komik bi kasa yapmışlar çok pahallı bi fiyatı var. cooler master rc 1000 alacaksın. süper kasa

yorum yaparken biraz destekli salla ya, kasa tek kelimeyle süper, herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, gayet kaliteli kasa, öyle kolay kokayda kırılmaz merak etme, dünyadaki tek iyi kasa cm rc1000 değil, kendi kullandığın ürünlere karşı bağlılık duyabilirsin bunu anlarım ama başka ürünlere çamur atmadan önce bi incele o ürünü neymiş ne değilmiş

• quote:

senın yaşının 100 katı kadar kasa inceledim ben ok kendine bak sen.
    quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

quote:

iyi bi kasa değil elinde kalır ön paneli biraz zorla eline gelir komik bi kasa yapmışlar çok pahallı bi fiyatı var. cooler master rc 1000 alacaksın. süper kasa

yorum yaparken biraz destekli salla ya, kasa tek kelimeyle süper, herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, gayet kaliteli kasa, öyle kolay kokayda kırılmaz merak etme, dünyadaki tek iyi kasa cm rc1000 değil, kendi kullandığın ürünlere karşı bağlılık duyabilirsin bunu anlarım ama başka ürünlere çamur atmadan önce bi incele o ürünü neymiş ne değilmiş

Nette gezerken rastladım bu konuya HATUKAY senden beklemezdim böyle çocukça bi cevap !!! Herkes kendi düşüncesini yazsın bu kadar kasmaya gerek yok...

• HATUKAY sanırım "kendi kullandığı mal, dünyanın en iyi malıdır" mantığını güdenlerden... Tamam kişi ne yaparsa yapsın, kendi fikridir bişey diyen yok da, başka malı kötülemeyin bari.

Benim de böyle arkadaşlarım var, X markası araba kullanır, X markası dünyanın en iyisidir, Y malı kulaklık alır, ses kalitesi en mükemmelidir. Diğerleri tırttır. Yarın öbür gün değiştirir, Z markası alır, bu sefer Z markası en iyidir.
    Ben bu kişilerle mal alma, en iyisi hangisi tartışmasına hiç girmem, he he der geçerim.
    Vay canına...
    Thermaltake gibi bir kasaya da tırt dedin ya helal olsun Feel, Everest muamelesi oldu resmen
    Hele hele şu son mesajda tanımadığı adama "senin yaşın kadar kasa inceledim ben" demesi, daha hiçbir fikrine, mesajına saygı duyulmaması gerektiğini kendi kendine açıkladı. İnsan kendisini daha iyi ele veremezdi herhalde.

Ben de Spedo almayı düşünüyorum ve fikir edinmek için Türkçe konu ararken buraya rastladım ve bir DonanımHaber klasiği mesajlarla karşılaştım

Kasa hakkındaki fikrime gelirsek, kişisel fikir ve zevk-renk meselesidir ancak Cosmo S'in özellikleri daha iyi bile olsa Thermaltake'in tasarımına ve özelliklerine vuruldum diyebilirim. Cosmo S biraz daha "lüzumsuz pahalı" modunda...
    Bir de yabancı bir incelemede bu termal odaları monte edince sanıyorum yandaki 23cm'lik fanın hava akışı bu zımbırtının duvarlarına çarpıyor ve 1dB kadar kasanın sesli çalışmasını sağlıyormuş. Bundan biraz olumsuz özellik olarak bahsedilmiş ancak bence fan kontrolcü ile sorun çözülebilir.
    Bir olumsuzluğu da "aşırı plastik kullanımı" olarak belirtilmiş, ön tarafı güzel ama içeride falan çok plastik var denilmiş yabancı incelemede...

Benim için bunlar çok önemli değil, çift eksoz fan olması, PSU, ekran kartı ve işlemci bölümlerinin birbirinden ayrılması, eşya gözü, tamamen vidasız montaj, içeride istenilen yere yönlendirilebilen fan gibi özellikler beni cezbetmeye yetti. Ekstra olarak tasarımı da süper bence. Cosmo S'in tasarımını çok düz buldum mesela. Ben biraz şekilciyim sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

HATUKAY sanırım "kendi kullandığı mal, dünyanın en iyi malıdır" mantığını güdenlerden... Tamam kişi ne yaparsa yapsın, kendi fikridir bişey diyen yok da, başka malı kötülemeyin bari.

Benim de böyle arkadaşlarım var, X markası araba kullanır, X markası dünyanın en iyisidir, Y malı kulaklık alır, ses kalitesi en mükemmelidir. Diğerleri tırttır. Yarın öbür gün değiştirir, Z markası alır, bu sefer Z markası en iyidir.
    Ben bu kişilerle mal alma, en iyisi hangisi tartışmasına hiç girmem, he he der geçerim.
    Vay canına...
    Thermaltake gibi bir kasaya da tırt dedin ya helal olsun Feel, Everest muamelesi oldu resmen
    Hele hele şu son mesajda tanımadığı adama "senin yaşın kadar kasa inceledim ben" demesi, daha hiçbir fikrine, mesajına saygı duyulmaması gerektiğini kendi kendine açıkladı. İnsan kendisini daha iyi ele veremezdi herhalde.

Ben de Spedo almayı düşünüyorum ve fikir edinmek için Türkçe konu ararken buraya rastladım ve bir DonanımHaber klasiği mesajlarla karşılaştım

Kasa hakkındaki fikrime gelirsek, kişisel fikir ve zevk-renk meselesidir ancak Cosmo S'in özellikleri daha iyi bile olsa Thermaltake'in tasarımına ve özelliklerine vuruldum diyebilirim. Cosmo S biraz daha "lüzumsuz pahalı" modunda...
    Bir de yabancı bir incelemede bu termal odaları monte edince sanıyorum yandaki 23cm'lik fanın hava akışı bu zımbırtının duvarlarına çarpıyor ve 1dB kadar kasanın sesli çalışmasını sağlıyormuş. Bundan biraz olumsuz özellik olarak bahsedilmiş ancak bence fan kontrolcü ile sorun çözülebilir.
    Bir olumsuzluğu da "aşırı plastik kullanımı" olarak belirtilmiş, ön tarafı güzel ama içeride falan çok plastik var denilmiş yabancı incelemede...

Benim için bunlar çok önemli değil, çift eksoz fan olması, PSU, ekran kartı ve işlemci bölümlerinin birbirinden ayrılması, eşya gözü, tamamen vidasız montaj, içeride istenilen yere yönlendirilebilen fan gibi özellikler beni cezbetmeye yetti. Ekstra olarak tasarımı da süper bence. Cosmo S'in tasarımını çok düz buldum mesela. Ben biraz şekilciyim sanırım

Yukarıda CM Stacker 831 demiştim, ona ek olarak bir de TT Xaser VI'ü incelemenizi tavsiye ediyorum. Bir arkadaşım bu kasanın içinde su soğutma hortumlarını görünce (bilgisayardan pek anlamaz, kötü anlamda demiyorum ilgisi yoktur) çamaşır makinasımı bu demişti

• O da iyiymiş

Eyvallah hocam, CM Stacker'ı düşünmüyorum ama Xaser'a bakmıştım sanırım, kasa genişliği (eni) işlemci soğutucusunu sığdırmak için kurtarmıyordu.
    Şu yukarılardaki HAF-932 (bu arada 922'si çok daha güzel görünüyor aslında) ve Spedo'nun genişlikleri kurtarıyor.
    Cosmo S de genişlik (en) anlamında aslında rakipsiz ancak Spedo'yu anca 50 kere düşünerek alırken, ona o kadar para vermek çok işime gelmedi açıkçası :)
  • @TuVNeRa
    çalışma masandaki dantelli örtüye bayıldım hocam. çeyizden mi?

@ali277
    haklısın hocam, kasa şahaneymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 23 Aralık 2009; 15:39:23 >
  • Kasayi kullanmaktayim,
    alinabilecek fonksiyonel kasalardan birisi,ihtiyacinizi fazlasiyla karsilayacak kapsitesi var,ici disi full mat siyah,power altta duruyor,on tarafindaki kapaklar filtreli,2 adet egzos fan var arkada,ustte ve yanda buyuk fanlari var,
    arkadaslarin bilip bilmeden yanlis yorumlarina bakma,kesinlikle aldim diye demiyorum,alinasi bir kasa ayrica fanlari da sessiz ve sanirim 9 yaprakli sessiz fanlar oluyor,ilave olarak kablo gizleme konusunda sinifinin en frofesyonel kasasidir,ekran karti pce pci karlarin ve psu takilan bolmeleri termal kapaklar ile kapatilabiliyor,boylece ekran kartinin isisi sisteme yayilmadan direk peteklerle disariya atiliyor,ayrica kablolarida da gizledigi icin kasa cok temiz bir estetike sahip oluyur,bu kasayi zaten herkez almaz benim gibi farkli olmayi ve farkini aldigi urunlerle belli eden kisilere ozel olarak tasarlanmis bir kasadir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudretx -- 28 Aralık 2009; 22:29:00 >

• Yahu bir kasa konusunun içine HATUKAY rumuzlu arkadaş mesaj yazdığı zaman artık soğuyorumhangi kasa sorulsa,hangi model hakkında bilgi istense;cevap şu oluyor:"dandik kasa,bilmem neresi elinde kalır,CM RC1000 al süper kasa!"

Bu kasanın youtube da video incelemesi var ve incelemeye bakılırsa süper bir kasaYukarda kullanan arkadaşda sessizlik ve özellikleri hakkında bilgi vermiş,bence çok mantıklı bir seçim olur
  • Arkadaşlar ben bu kasayı inceledim ilk görüste çok iyi oldugunu düşündeüm bve o neticeye vardım..Aradıgınız her ince ayrıntı bu kasada mevcut.Yenil kasa gibi bir sey mesela yan kapakta bulunda fanın kablosu yan kapakta bitiyor ancak kapandıgında elektirik akımı alıyor bu basit değil..iç hacim yeterince başarılı rc 1000 miş galan bunlr ezberler laflar arkadaşlar kalite ve tarz ortada , 2 kasanın kapagını acın bakın her sey ortada....bu parayada her türlü alınır...
  • Kesinlikle ya diğer kasalar iğrenç tasarım iğrenç işçilik vs. vs. alacaksan cosmos alacaksın !
    quote:

Orijinalden alıntı: HATUKAY

• http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=LN28332

Corsair Obsidian Series 800D

yada

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=RC-932-KKN1-GP

Cooler Master HAF 932

Al Kurtul.

Antec'e o kadar para bayılcaksın ve benim 25 dolarlık everets kasamdan iç hacmi küçük olacak bıraksanıza. 513 mm iç hacmi var Antecin oraya ne sokmayı planlıyorsunuz allah aşkına

Benim everest kasamın bile 527 mm derinliği var ya

O yüzden Corsair yada HAF932 al kurtul diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M0rbid Desire -- 2 Nisan 2010; 17:07:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

Bende o kadar parar vermeye gerek olmadığını, CM Stacker 831 (nvidia edition değil, o gereksiz pahalı zaten) normal olanını incelemeni isteyecektim. F/P bakımından daha üstün olduğunu düşünüyorum spedo dan sadece bunu yazmak istedim. Ancak spedo hakkında bir fikrim yoktur. Sadece çirkin ve yüksek

dostum sana katılıyorum cosmosla spedo yu bir tutumayalım lütfen cosmosun ne özelligi var içi desen midi tower kasalar gibi hiç bir özelliği yok cosmosu yakındanda inceledim ama spedo kadar olamaz sallamyın arkadaslar....cosmos in bu kasanın kaliesinden içinin seklinden ne kadar kullanıslı oldugu belli...

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatoktar

quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

Bende o kadar parar vermeye gerek olmadığını, CM Stacker 831 (nvidia edition değil, o gereksiz pahalı zaten) normal olanını incelemeni isteyecektim. F/P bakımından daha üstün olduğunu düşünüyorum spedo dan sadece bunu yazmak istedim. Ancak spedo hakkında bir fikrim yoktur. Sadece çirkin ve yüksek

dostum sana katılıyorum cosmosla spedo yu bir tutumayalım lütfen cosmosun ne özelligi var içi desen midi tower kasalar gibi hiç bir özelliği yok cosmosu yakındanda inceledim ama spedo kadar olamaz sallamyın arkadaslar....cosmos in bu kasanın kaliesinden içinin seklinden ne kadar kullanıslı oldugu belli...

oo sen HATUKAY'a soracan cosmos kadar iyi bir kasa varmı ha dünyanın en süper kasası en sessiz kasası ya yanında tt,cm felan halt yemiş çok özel soğutması var -100 dereceye kadar soğutuyor

• arkadaslar spedo elime geçci 440TL ye 12 ay taksitle eksen pcden aldım ellerinde yoktu distiribitorden getirttiler...Kasa mı On numara cosmoscular yanlıs anlamayın ama zamanında almıs oldugunuz bir kasa için artık nostalji muhabbeti yapın...Spedo=cosmos komik bir karsılastırma..

Spedo için soru sormak isteyen varsa her sekilde cevpa verebilirim....(ızagaraların üstüne limi koyuyorum fansız olan yerlere hava akımını ve soguklugu rahatca izleyebiliyorum :) )
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatoktar

arkadaslar spedo elime geçci 440TL ye 12 ay taksitle eksen pcden aldım ellerinde yoktu distiribitorden getirttiler...Kasa mı On numara cosmoscular yanlıs anlamayın ama zamanında almıs oldugunuz bir kasa için artık nostalji muhabbeti yapın...Spedo=cosmos komik bir karsılastırma..

Spedo için soru sormak isteyen varsa her sekilde cevpa verebilirim....(ızagaraların üstüne limi koyuyorum fansız olan yerlere hava akımını ve soguklugu rahatca izleyebiliyorum :) )

Dostum hayırlı olsun 10 numara kasa cidden, gerek soğutması gerekse kullanışlılığı son derece üst düzeyde pişman olmayacağından eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: blah

Nasıl bilirsiniz bu kasayı ? İnternet üzerinde Türkçe bir inceleme bulamadım ama eminim forumda kullanan birileri vardır. Sessizmidir ? işçilik kalitesi yüksekmidir ?

http://spedo.thermaltake.com/

Adresinden baya bir baktım baya ilginç bir kasa ama kullanıcı yorumları çok önemli benim için kullanan yakından inceleme fırsatı bulan birileri varsa yorumlarını rica ediyorum.

Kasa son derece kullanışlı hocam, uzun zamandır incelemelerine bakıyorum ben de, youtubedan dakullanıcı videolarına bakarak izledim kasayı. ThermalTake mühendisleri üst düzey bi ürün çıkartmışlar yine

• quote:

Orijinalden alıntı: blah

Nasıl bilirsiniz bu kasayı ? İnternet üzerinde Türkçe bir inceleme bulamadım ama eminim forumda kullanan birileri vardır. Sessizmidir ? işçilik kalitesi yüksekmidir ?

http://spedo.thermaltake.com/

Adresinden baya bir baktım baya ilginç bir kasa ama kullanıcı yorumları çok önemli benim için kullanan yakından inceleme fırsatı bulan birileri varsa yorumlarını rica ediyorum.

Burada incelemsi var:
    http://www.pclabs.com.tr/2010/01/04/thermaltake-spedo-incelemesi/

• Güzel kasa, pclabs incelemesini okudum
    kullanan arkadaşlara ekran kartı ile ilgili sorum olacak,
    Ekran kartı için ayrılan bölümün uzunluğu ne kadar? diyelim iki tane gtx 295 veya 5970 ile sli/cf yapacağız.
    Ekran kartını örten o kapağın buna izin verme imkanı var mı?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.