Şimdi Ara

## Thermaltake Armor+ VH6000 CLUB ## (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
0
Favori
31.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • görmez bu iş .... 4 pin 3 pin diil 2 pin erkekten 3 pin dişiye dönüştürücü lazım :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: polair

görmez bu iş .... 4 pin 3 pin diil 2 pin erkekten 3 pin dişiye dönüştürücü lazım :D

Peki Yalnız kasa bende de var. Zalman MFC2'de var. Bilemiyorum anlatabildim mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı:
    Biliyorum inanılmaz gereksiz ama ancak bu görür işinizi. Hepsini birleştirip en sonunda ucunu da buna takarsınız. Ancak o zaman bütün fanları tek bir yerden kontrol etmiş olursunuz. Yok böyle olmaz diyorsanız 4PIN olan her fan için bundan bir adet almanız gerekiyor.

Revoltec 4 PIN--3 PIN Çevirici

## Thermaltake Armor+ VH6000 CLUB ##

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=rc020

"Sanalmarketim - Aynı Ürün"

Sevgiler, saygılar...

bu revoltec urunle fanları bagladıgınızda kırmızı ve sıyah 2 kablo oldugu ıcın fanların rpmsı gormek mumkun olmuo dolayısıyla kontrol de edılmıyo.Ben denedım sonuc olumsuz oldu bunun gercekten 4 pın 3 pın donusturcusu lazım 2 kablo ıle olanı degıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baho8282 -- 2 Nisan 2008; 19:17:09 >

• Ben derdimi anlatamadım sanırım. Bunu takın 5V luk girişe kullanın sessiz sessiz. Uğraşmayın fan kontrolcüsüyle falan. Umarım anlatabilmişimdir.

Sevgiler, saygılar...
  • yahu adam kontrol etmek istiorum yazmış sky :D aynı sorun bendede var üşeniom açmaya dün uğraştım zaten sarı kablo (kontrolu sağlayan) onun uygun yerini bulucamda üşeniorum dönüştürücü bendede var ... benm kontrolcum zalman diil 3 pinli erkek çıkışa takıoruz fanı ama fanlarda 2 pin dişi var sorun bu zaten :D molexe takmaya zaten takılı ama kontrol etmek istiorum ne 5v ne 7v nede 12v derim manuele almak istiorum istediğim zaman üfürsün :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: sinson

H.sonu silikon sessizleştiricili silverstone üst fanı taktım, kasa içi sıcaklığı 8-9 derece düşürdü, tavsiye ederim. Silver stone biraz üst bir tercih belki ama eminimlik orta seviye bir 1100-1400 lük bir 120x120 fan da etkili bir sıcaklık düşüşü gerçekleştirecektir.

bilgi için çok teşekkürler sinson.. eline sağlık çok güzel olmuş.. bende alıp takıcam en kısa zamanda

• şu üstü nasıl açtığını bi anlatabilir misin? ben de üste fan takayım diyorum ama üstte delikli kısımda bi vida vardı onu çıkardım hala sıkı bi şekilde tutan bişey var aradım bulamadım fazla da uğraşmak istemedim.
    quote:

H.sonu silikon sessizleştiricili silverstone üst fanı taktım, kasa içi sıcaklığı 8-9 derece düşürdü, tavsiye ederim. Silver stone biraz üst bir tercih belki ama eminimlik orta seviye bir 1100-1400 lük bir 120x120 fan da etkili bir sıcaklık düşüşü gerçekleştirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scientist8 -- 2 Nisan 2008; 23:24:21 >

• quote:

Orjinalden alıntı: scientist8

şu üstü nasıl açtığını bi anlatabilir misin? ben de üste fan takayım diyorum ama üstte delikli kısımda bi vida vardı onu çıkardım hala sıkı bi şekilde tutan bişey var aradım bulamadım fazla da uğraşmak istemedim.

ewt bende onu sormayı unutmuşum
  • Sanirim hepimiz ayni sorunu yasiyoruz bende bulamadim fazlada zorlamadim KIRILIR diye daha yeni aldik nede olsa kasayi riske giremedim nasil yapacaz bu isi?
  • ben hem arkadaki fani degistirip hemde uste 12cmlik mavi ledli 2 tane fan almayi dusunuyorum.. en sessiz we en kaliteli fan tawsiyelerinizi bekliyorum
  • ilk once ustteki su zimbirtiyi bir cikartalimda fan isi kolay sessizlik olarak bu konuda en bilindik ve en pahali marka yanilmiyorsa ve yanlis yazmiyorsam silenX dir.
  • ewt ama silenX de ledli fan yok malesef... fireball un sitesinden baktim ama malesef göremedim ledlilerini...
  • Çok teşekkür ederim cevabınız için
    Aynen bende istedğim zaman üfürsün istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 3 Nisan 2008; 5:19:58 >
  • aynen bende o yüzden uğraşmadım. yeni aldık kasayı kırmayalım hemen. şimdilik fanın birini kasa ile gelen fan aparatına takarak vidasız bi şekilde 5 lik yuvaların ortasına tutturdum.
    quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Sanirim hepimiz ayni sorunu yasiyoruz bende bulamadim fazlada zorlamadim KIRILIR diye daha yeni aldik nede olsa kasayi riske giremedim nasil yapacaz bu isi?
  • @c.alkan dostum revoltec 12 mavi ledli fanlardan kullanıyorum.Memnunum almanı tavsiye ederim.Eğer Silenx bulursan sanırsam daha sessiz onlar.Firebalda yoksa evrenshop yada hepsiburada ya da bak.Ama Revoltecler güzeldir.
  • Nanoxia 120mm FX12-1250 Nano Bearing Kasa Fanı http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=335&pid=2702
    Aldım iki tane ve alta koydum. Güzel fanlar gerçekten fakat tek kusurların silikon vidalarının biraz kalın, o yüzden takmak epey zor oluyor. Hatta iki tanesi koptu yerleştirirken.
    Ayrıca alt kısma takılacak 120mm fanın sadece iki deliğine takılabiliyor maalesef tasarımda bu konuda sorun var!

Bu arada ayrıca Silentx 120mm fanda aldım ve alta dik olarak koydum. Buda zahmetli bir uğraş, başka birinin yardımına ihtiyaç var maalesef. Kasa tasarımından kaynaklanıyor.
    Ama Silentx gerçekten çok iyi bir fan ama pahalı maalesef. Aslında Noctua NF-P12 alıp denemek istedim ama sağ olsun distiribütörlerde yok şuan.
    SilentX http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=IXP-74-11

@scientist8
    @killnOd
    @c.alkan

Bu arada üst kapağı çıkarmakla ilgili bir iki püf noktası var arkadaşlar.
    Üstde iki farklı bölümde toplam 4x2=8 vida var. Yani bu iki bölüm derken biri ana paneli kasaya bağlayan, diğeride cep bölümü. Cep bölümü bu bölüme vidalanıyor. Bunlar çıktıktan son tek şey kasanın arka, yani PSU bölümünün oradaki çıkıntıdan kasanın öne bçlümüne doğru itmek yeterli olacaktır. Sonra üst kapak çıkıyor.

Kolay gelsin yarın kasanın resimlerini koyacağım.

• quote:

Nanoxia 120mm FX12-1250 Nano Bearing Kasa Fanı http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=335&pid=2702
    Aldım iki tane ve alta koydum. Güzel fanlar gerçekten fakat tek kusurların silikon vidalarının biraz kalın, o yüzden takmak epey zor oluyor. Hatta iki tanesi koptu yerleştirirken.
    Ayrıca alt kısma takılacak 120mm fanın sadece iki deliğine takılabiliyor maalesef tasarımda bu konuda sorun var!

Bu arada ayrıca Silentx 120mm fanda aldım ve alta dik olarak koydum. Buda zahmetli bir uğraş, başka birinin yardımına ihtiyaç var maalesef. Kasa tasarımından kaynaklanıyor.
    Ama Silentx gerçekten çok iyi bir fan ama pahalı maalesef. Aslında Noctua NF-P12 alıp denemek istedim ama sağ olsun distiribütörlerde yok şuan.
    SilentX http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=IXP-74-11

@scientist8
    @killnOd
    @c.alkan

Bu arada üst kapağı çıkarmakla ilgili bir iki püf noktası var arkadaşlar.
    Üstde iki farklı bölümde toplam 4x2=8 vida var. Yani bu iki bölüm derken biri ana paneli kasaya bağlayan, diğeride cep bölümü. Cep bölümü bu bölüme vidalanıyor. Bunlar çıktıktan son tek şey kasanın arka, yani PSU bölümünün oradaki çıkıntıdan kasanın öne bçlümüne doğru itmek yeterli olacaktır. Sonra üst kapak çıkıyor.

Kolay gelsin yarın kasanın resimlerini koyacağım.

eywallah sinson... resimleri bekliyoruz..

•  ## Thermaltake Armor+ VH6000 CLUB ##

Topraklama sorunu var, nasıl ilginç bir tablo değil mi... Monitörün DVI girişinde elektrik dolaşıyor, bazen kasada bile kaçak varmış gibi, çarpılıyorum bazen :)

• @sinson
    Bu kasada kaç tane fan var öle.Rahatsız etmiyormu o kadar fan çalışınca ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Penryn
    @sinson
    Bu kasada kaç tane fan var öle.Rahatsız etmiyormu o kadar fan çalışınca ?

Sadece Silver Stone rahatsız ediyor. Kontrol ünitesini takmadığımdan tam tur döndüğünden. Aslında şu haliyle evet rahatsız edici... Silver Stone un sesini keserek kasanın sesini dinleyeceğim. Bunu henüz yapmadım.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.