Şimdi Ara

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.450
Cevap
43
Favori
111.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende verdim şimdi sipariş. Umarim yaninda yine ayraç çanta vs. hediyeleri gönderirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orion-TR -- 27 Kasım 2018; 5:21:58 >
  • Ben yılbaşı indirimlerini bekliyecem. Ben 4'lü seti daha bu sene 75 TL'ye aldım, Gelmişler 400 sayfalık karton kapaklı kitaba 40 TL diyolar. 3'ünde 5'inde değilim sadece Pegasusu'un okuyucuyu enayi yerine koyması ağırıma gidiyor.
  • 4 kitabına 83 84 tl vermişken toplamda tek kitabına 40 ₺ veremem. Pegasus oradan nasıl görünüyorum bilmiyorum ama keriz değilim ben. Abi herşeye zam geldi durum kötü anladıkda %100 zam nedir ya? Bize kimse %100 zam yapmıyor.

İndirim mindirim bulup alacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 39 lira ne ya rezalet resmen. 3. oyunu DLC'leri dahil Steam'da ₺30'a alabiliyorken bu fiyat şaka gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sp!deR -- 26 Kasım 2018; 21:55:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp!deR

39 lira ne ya rezalet resmen. 3. oyunu DLC'leri dahil Steam'da ₺30'a alabiliyorken bu fiyat şaka gibi.
    Kitaplarla oyunu bir tutmamak lazım bence. Kitaplar daha değerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trise

Kitaplarla oyunu bir tutmamak lazım bence. Kitaplar daha değerli.

Alıntıları Göster
    Hem oyunu hem kitabı bilen biri olarak.

Oyunu kendi alanında kitabından daha başarılı.

Witcher 3 Wild Hunt gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında gösterilebilirken aynı şeyi kitap için diyemeyiz.

• Kitap fiyatını savunduğumdan değil ama bence yanlış düşünüyorsunuz. Biri oyun biri kitap bir kere karşılaştırılacak durumda değiller. Hatırlatırım size daha 1 ay önce gazetelerin basımı bile durmuştu ülkede kağit olmadıgı için. Bundan önceki kitabı aldıgımız zamana göre 11 lira artmış. Yani beklenen bir olaydı bu dolar arttı malum kagıt sorunu var. Tamam biz %100 kazanmadık ama pegasus kafasına göre iş yapmıyodur. Suçu pegasusa degil bizi bu duruma sokanlara bulmak daha doğru olur. Ticaret bu yani bundan önceki fiyata çıkmasını beklemek imkansız. Türkiye'de kitap malzemesi yok hersey ithal geliyo yani beklenen bir durum bu.

Şunun şurasında aylardır bekliyorum 4 kitabi da okudum 11 lira için daha da beklemek istemiyorum indirim filanda riske atamam zira 60 lira düz fiyat zam bile yiyebilir o yuzden verdim siparişi ben. 1 kitap kaldı ne kadar zam yerse yesin artık bir kere başladık bu işe alırım onuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

Kitap fiyatını savunduğumdan değil ama bence yanlış düşünüyorsunuz. Biri oyun biri kitap bir kere karşılaştırılacak durumda değiller. Hatırlatırım size daha 1 ay önce gazetelerin basımı bile durmuştu ülkede kağit olmadıgı için. Bundan önceki kitabı aldıgımız zamana göre 11 lira artmış. Yani beklenen bir olaydı bu dolar arttı malum kagıt sorunu var. Tamam biz %100 kazanmadık ama pegasus kafasına göre iş yapmıyodur. Suçu pegasusa degil bizi bu duruma sokanlara bulmak daha doğru olur. Ticaret bu yani bundan önceki fiyata çıkmasını beklemek imkansız. Türkiye'de kitap malzemesi yok hersey ithal geliyo yani beklenen bir durum bu.

Şunun şurasında aylardır bekliyorum 4 kitabi da okudum 11 lira için daha da beklemek istemiyorum indirim filanda riske atamam zira 60 lira düz fiyat zam bile yiyebilir o yuzden verdim siparişi ben. 1 kitap kaldı ne kadar zam yerse yesin artık bir kere başladık bu işe alırım onuda.

Bende aynı fikirdeyim.
    Genel olarak baktığımızda pahalı gibi duruyor ama keyfi bir zam yapmadı adamlar,ülkede herşey zamlandi.Oyunlardan sonra hala witcher evrenini okumak,görmek keyifli birşey.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende aldım kitabı , Tilki çocuklar diye bir şey varmış birde bunu bulamadım . Sanırım yan hikayeleri bunları alabileceğimiz bir yer var ise onları da almak istiyorum . Set eksik kalmasın .
  • Fiyat ön sipariş fiyatı eminim 25-30 bandına düşecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackTim

Fiyat ön sipariş fiyatı eminim 25-30 bandına düşecektir.
    Keşke ama zor daha ilk kitap bile 27 lira bandında düştüğünü görmedim hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: witcher_king

quote:

Kitap fiyatını savunduğumdan değil ama bence yanlış düşünüyorsunuz. Biri oyun biri kitap bir kere karşılaştırılacak durumda değiller. Hatırlatırım size daha 1 ay önce gazetelerin basımı bile durmuştu ülkede kağit olmadıgı için. Bundan önceki kitabı aldıgımız zamana göre 11 lira artmış. Yani beklenen bir olaydı bu dolar arttı malum kagıt sorunu var. Tamam biz %100 kazanmadık ama pegasus kafasına göre iş yapmıyodur. Suçu pegasusa degil bizi bu duruma sokanlara bulmak daha doğru olur. Ticaret bu yani bundan önceki fiyata çıkmasını beklemek imkansız. Türkiye'de kitap malzemesi yok hersey ithal geliyo yani beklenen bir durum bu.

Bende aynı fikirdeyim.
    Genel olarak baktığımızda pahalı gibi duruyor ama keyfi bir zam yapmadı adamlar,ülkede herşey zamlandi.Oyunlardan sonra hala witcher evrenini okumak,görmek keyifli birşey.

Alıntıları Göster
    Alım gücü diye bişe kalmadı zaten herşeyi fiyatı zıplamışken açıkcası bu kitabı 50-55 lira olmasını bekliyordum ben. Son kitabı bu fiyata alabilirsek öpün başınıza koyun derim en az 6-7 ayda onun çevirisi alsa zaten bugünden yarına ne olacağı belli değil ülkede 60-70 de ona veririz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultralisan

Hem oyunu hem kitabı bilen biri olarak.

Oyunu kendi alanında kitabından daha başarılı.

Witcher 3 Wild Hunt gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında gösterilebilirken aynı şeyi kitap için diyemeyiz.

Alıntıları Göster
    6 ve 7. kitapları okudun mu hocam onu merak ettim

Oyunun kötü olduğunu söylemiyorum, Witcher 3 benim de Steamdeki favori oyunumdur hatta profilimde favori olarak onu gösteriyorum.

Ama kitapların hikayesi oyunların devam hikayesinin çok da ötesinde bence. (Witcher 1 ve 2'yi de bitirdim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trise -- 27 Kasım 2018; 14:21:24 >

• Ülke yönetimi ve ekonomisi bombok bi vaziyette ama 400 sayfalık romana 40 TL istemenin dolarla molarla alakası yok.

Kitabın satış fiyatına etki eden faktörlerin belkide en düşüğü kağıt ve mürekkep kullanımıdır. Misal İthaki'de 70 sayfalık Uzaktan Kumandalı Kız 9 TL iken, 720 sayfalık Dune 30 TL'dir. Yani 10 kat fazla kağıt mürekkep ve tutkal kullanımı kitabın satış fiyatını 3 katına çıkarmış.. 20-25TL'lik bir kitabın 40 TL olması için kağıt mürekkep vs. fiyatlarına %700 zam gelmiş olması gerekir. Var mı böyle birşey? Yok....

Pegasus 7 kitabın orijinal kapağı mapağı dahil her türlü telif hakkınıda ta 2015 yılında dolar 2.5 TL iken almış zaten. Bugünkü dolar kuru ile bişey ödedikleri falanda yok...

Kısaca tutup kitaba %100 zam yapmasının okuyucuyu kazıklamaya çalışması hariç hiçbir nedeni yoktur. Aynı boku TMÇ'de de yediler. Piyasada bekleniyor talep var önden bi parti iteleyebildiğimize iteleyelim diye litse fiyatı 70 internet fiyatı 45TL dedilerı. Kimsa almadı 1 hafta olmadan o indirimi bu kampayası bilmemnesi derken fiyatı 35'e çektiler. 2 gün önce amazonda 30TL'ydi...

Witcherda yılbaşında 25'e rahat düşer. Belki o kadar bile sürmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 27 Kasım 2018; 14:50:25 >

• Bir malın miktarı büyüklüğü vs büyüdükçe birim fiyatı düşer, ayrıca Dune kitabı 2016 yılında basıma geçmiş o zamanın fiyatı başka. Ona bakacak olursanız Witcher'ın eski kitapları da hala 27 liradan satılıyor. Ülkede tuvalet kağıdı bile yok paran yılın başından beri yüzde 40 eridi bunun bedeli böyle olacağı belliydi. Kullandığımız herşeyin fiyatı artarken bu aynı fiyatta kalmayacağı belli. Keşke dediğiniz gibi olsa düşse ama sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 27 Kasım 2018; 14:53:14 >
  • ultralisan U kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, 4 kitabıda bitirdim, 2. kitap (Kader Kılıcı) hariç hepsinin ortalama kitaplar olduğunu düşünüyorum, hatta oyunlarına olan hayranlığım olmasa ilk kitapdan sonra devam bile etmezdim büyük ihtimalle...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kitap fiyatı gerçekten çok fazla, ben kidega.com üzerinden enpara kampanyası ile aldım 23 liraya gelmiş oldu böylece
  • quote:

Niye 11 lira diyorsunuz ki sonuçta kitabın etiket fiyatı 60 lira, bir önceki 40 liraydı. Arada 20 lira yani %50 zam var.
    Pegasus kesinlikle insanları kazıklamaya çalışan bir yayınevi, Tüfek Mikrop ve Çelik fiyatını ilk gördüğümde inanamamıştım. Ben bir süre kitabı almamanızı öneririm çok aceleniz yoksa. Bu şekilde eşeğin kulağına su kaçırdıklarını anlarlar.

• Kitap geldi arkadaşlar yanında 1 tane ayıraç ve nefret çağı yazan çantası ile.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.