Şimdi Ara

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.450
Cevap
43
Favori
111.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ellerinde var gözüküyordu, dün sipariş geçtim bir kaç kitap ve ikinci çizgi romanla birlikte fakat birinci çizgi roman ellerinde yokmuş. Birinci çizgi romanı bulamıyorum, artık basılmıyor herhalde. İkinci çizgi roman yakında elime ulaşacak fakat ilkini okumadan ikinciyi okumak istemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Burak_Clk kullanıcısına yanıt
    Ben de pazartesi sipariş vermiştim, yarın gelecekmiş. Siz böyle diyince korktum şimdi inşallah eksik göndermezler ben de senin gibi stokların bittiğini görünce sipariş geçmiştim zaten.
  • Şubat'ın son haftası geçiyor Umarım yarın haber alırız artık.
  • ghost-BSC G kullanıcısına yanıt
    Kitap ellerinde yoksa mail atıyorlar ve para iadesi yapacaklarını belirtiyorlar mailde. Eğer size ulaşmadılarsa bir şekilde kargonuz tam gelecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Burak_Clk kullanıcısına yanıt
    o zaman sonuncuyu ben almış oluyorum galiba
  • Netflix dizisinin çekimlere başlanacak bunlar hala bi kitabı çeviremediler anlaşılan kitaplara yeterli talep yok yoksa çoktan tüm seri çevrilmişti.
  • JackTim kullanıcısına yanıt
    Bende böyle düşünmeye başladım, hatta serinin devamının geleceğinden bile şüpeliyim çünkü haftalardır oyalama cevapları veriyolar "heran önsiparişe açacaz" şeklinde.ilk 2 kitap 3 ay arayla gelmişti bu 5 ay oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi böyle şeylere gelemiyorum ya, sen bir işe başladıysan onun sonunu getirmekle yükümlüsün, ne olursa olsun ya... başlamasaydınız abi böyle olacaksa, hadi bunu da başladılar diye bitirip yayınlarlar diye düşünüyorum, diğer kitapların çevrilmeyecegi AYI gibi ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkndgnr -- 2 Mart 2018; 13:12:34 >
  • Pegasus yayınlarını aradım, yukarda söylediğim şekilde anlattım müşteri temsilcisine. Ön sipariş tarihi ile ilgili net bişey diyemeyiz sosyal medya hesaplarını takip edin dedi anca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 2 Mart 2018; 13:25:38 >
  • Korkarım ki ben de sizin gibi düşünüyorum, şunun şurasında 4(eğer season of storms da çevrilirse 5) kitap kalmışken bitirebilirler, bitirmeliler diyorum ama yeterli ilgiyi görmüyor kitaplar anlaşılan. Çevirmezlerse,seriyi yarım bırakırlarsa şaşırmayacağım artık, lakin bir umut, umarım tamamlarlar da okuyabilmiş olur meraklıları bu güzel seriyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GwynSomething -- 2 Mart 2018; 17:30:4 >
  • Açıkçası ben farklı düşünüyorum. Geçen haftalarda baskıda, yakında ön siparişe açılacak demişlerdi. Benim fikrim baskıda bir sorun olduğu yönünde. Yayınevi, çevirisi, editörlüğü bitmiş bir kitabı bu raddeye getirdikten sonra -serinin devamını getirmemeyi düşünüyor olsalar bile- hemen satmak isteyecektir.

• Arkadaşlar, kusura bakmayın ama bence sağlam saçmalıyorsunuz ve gereksiz evham yapıyorsunuz. İlk 3 kitap gereğinden hızlı çıktı zaten, bu kitap da 1-2 hafta içinde çıkar. Serinin tamamlanmayacağına dair en ufak endişem falan yok benim, satışların da kötü olduğunu hiç sanmıyorum. Kitapyurdu kitapların kendi sitesinden satılan miktarını gösteriyor ve satışlar hiç de az değil, ne serilen gördüm çok daha az satmasına rağmen kaç kitabı çevrildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Arkadaşlar, kusura bakmayın ama bence sağlam saçmalıyorsunuz ve gereksiz evham yapıyorsunuz. İlk 3 kitap gereğinden hızlı çıktı zaten, bu kitap da 1-2 hafta içinde çıkar. Serinin tamamlanmayacağına dair en ufak endişem falan yok benim, satışların da kötü olduğunu hiç sanmıyorum. Kitapyurdu kitapların kendi sitesinden satılan miktarını gösteriyor ve satışlar hiç de az değil, ne serilen gördüm çok daha az satmasına rağmen kaç kitabı çevrildi.

3. kitap yaklaşık olarak 900 adet satılmış, ben vasat olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trise

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Arkadaşlar, kusura bakmayın ama bence sağlam saçmalıyorsunuz ve gereksiz evham yapıyorsunuz. İlk 3 kitap gereğinden hızlı çıktı zaten, bu kitap da 1-2 hafta içinde çıkar. Serinin tamamlanmayacağına dair en ufak endişem falan yok benim, satışların da kötü olduğunu hiç sanmıyorum. Kitapyurdu kitapların kendi sitesinden satılan miktarını gösteriyor ve satışlar hiç de az değil, ne serilen gördüm çok daha az satmasına rağmen kaç kitabı çevrildi.

3. kitap yaklaşık olarak 900 adet satılmış, ben vasat olduğunu düşünüyorum.

1. kitap 2131.
    2. kitap 1190.
    3. kitap 861.
    3'ü bir arada set 392.
    Yani kitaplar sırasıyla 2523, 1582, 1253 tane satmış sadece Kitapyurdu'nda. İlk kitaptan sonra satışların daha az olması her seride görülen bir şey.
    14 kocaman ciltli Zaman Çarkı'nın ilk kitabı sadece 473, 14. kitabı 46 tane satılmış.
    Ben Diskdünya'nın satışlarını takip ediyordum buradan, ilk kitabı bile sadece 163 tane satmasına rağmen henüz +15 kitabı çevrildi serinin. Ben hala gayet iyi olduğunu düşünüyorum satışların.

• Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Hocam en çokta bu kült fantastik kitaplara üzülüyorum. 40 kitaplık seri oluyor hem maddi olarak alamıyorsun, hem okuyan kitle sınırlı hem de yayınevleri ne kadar basmaya uğraşsada zararına basınca seriyi yarım bırakıyor. Sende her şeyi halledip tam kitapları alıcam derken yarım kalan serilerin çevirilerinin gelmesi için dua ediyosun. Gerçekten zaman çarkı, disk dünya gibi eserler bu kadar az satmamalı. 46 dalga geçilecek kadar az bir rakam. Ama aynısı witcher için geçerli değil. Kemik kitleye hitap etsede diğer serilere nazaran daha popüler ve witcher severler seriye çok sadık. Witcherla ilgili ne çıkarsa anında tüketmeye hazır çoğu kişi. Bu yüzden pegasusun böyle bir kapıyı kapatacağını düşünmüyorum. Tabiki bende endişeleniyorum ama arkadaşlar daha ortada hiçbir şey yokken veryansın etmeye başladılar. Adamlar en başından beri seriyi tamamlıyacağız diyerek geldiler. Bu bile rahatlamamıza bir sebep bence. O yüzden içiniz rahat olsun kitabın eli kulağındadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunceyhan -- 3 Mart 2018; 1:39:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunceyhan

Hocam en çokta bu kült fantastik kitaplara üzülüyorum. 40 kitaplık seri oluyor hem maddi olarak alamıyorsun, hem okuyan kitle sınırlı hem de yayınevleri ne kadar basmaya uğraşsada zararına basınca seriyi yarım bırakıyor. Sende her şeyi halledip tam kitapları alıcam derken yarım kalan serilerin çevirilerinin gelmesi için dua ediyosun. Gerçekten zaman çarkı, disk dünya gibi eserler bu kadar az satmamalı. 46 dalga geçilecek kadar az bir rakam. Ama aynısı witcher için geçerli değil. Kemik kitleye hitap etsede diğer serilere nazaran daha popüler ve witcher severler seriye çok sadık. Witcherla ilgili ne çıkarsa anında tüketmeye hazır çoğu kişi. Bu yüzden pegasusun böyle bir kapıyı kapatacağını düşünmüyorum. Tabiki bende endişeleniyorum ama arkadaşlar daha ortada hiçbir şey yokken veryansın etmeye başladılar. Adamlar en başından beri seriyi tamamlıyacağız diyerek geldiler. Bu bile rahatlamamıza bir sebep bence. O yüzden içiniz rahat olsun kitabın eli kulağındadır.

Maalesef hocam Türkiye'de az kişi kitap okuyor, okuyanların da ezici bir çoğunluğu popüler ne varsa onu okuyor. Yani İdefix'in Türkiye ne okuyor haritası var kendi sattıklarına göre çıkardığı bir harita, tüm Türkiye Zweig okuyor. Tamam güzel yazıyor ama neden tüm Türkiye'de en çok okunan yazar, Türkiye dışında ülkelerde böyle popüler mi desen hiç sanmıyorum. Bizim millet sürü psikolojisiyle kitap okuyor, böyle dünyada önem verilen kitapların da satışları komik miktarlarda kalabiliyor. Ankara'da Dost'a gidiyorum arada ayın kitapları rafı bile nadir değişiyor, okuyanın az olduğu, herkesin de aynı şeyi okuduğu garip bir ülkeyiz.

• Serinin satışı çoğu kitaba göre iyi durumda aslında. Satış rakamının engel olacağını düşünmüyorum, baskıda problem olmuştur.
  • Bosuna kotuye yoruyorsunuz.kitabin serisinin tamamlanacaginin mesajini pegasus facebooktan mesaj oluyla almistim.Ve ayrica seri baya tutulan seri.pegasus anasayfasinda en cok satilanlarfa full

• yeni kitaptan hala haber yok mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber yok yeni kitap ile ilgili malesef

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.