Şimdi Ara

The Tomorrow Children

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar oyunu alanlar var mı forumdan?Nasıl oyun memnun musunuz?

• Iconic kullanıcısına yanıt
    Oyunun iki betasını saatlerce oynamıştım aylar öncesinde, aslında güzel oyun birkaç kişi varsa ya da işte arkadaşlarınızla oynarsanız eminim daha da keyifli olacaktır ancak tam sürümünü görmek lazım.

Bugün The Founder’s Pack adı altında erken erişime açıldı, muhtmelen bir ay içinde F2P olarak açılacakmış ben tersini bekliyordum ama belli ki onların başka planları var oyun F2p olarak açıldığında para harcamadan yani betada ki gibi kısıtlama olmadan oynamak mümkünse baya kişi oynayacaktır gibime geliyor diğer türlü ben sevmiyorum telefon oyunu gibi fp2 olayını bana ters.

Bu oyun eğer adam akıllı bir yolunu bulmazlarsa insanları oynatmak için, yazık olacak onca zamandır verilen emeğe, konsepte unutulup gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 6 Eylül 2016; 19:41:39 >
  • Kennnn K kullanıcısına yanıt
    Hocam oyunun konusu falan tam olarak nedir ? Ben onu kavrayamadım
  • No mans sky'ın minecraft evrenine oturtulmuş hali fakat grafikler voxel değil.
    Bu şekilde özetlenebilir tabi biraz daha detay var vatandaşlık,başkanlık vsvs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inciteen

Benim oynadığım kadarıyla sen bir klonsun ve şehir yaratıp geliştirilmesine yardımcı oluyorsun, level seviyen var, araç kullanmak, silah kullanmak için ehliyet alıyorsun, canavarlara karşı şehri savunup etrafta bulduğun matroska oyuncaklarını şehre geri getirip onların yumurta gibi çatlamasını sağlıyorsun böylece halk yaratıyorsun, kaynaklar odun, kömür, metal , yiyecek için etrafta birden oluşan adalara gidip bunları topluyorsun, elektirk üretiyorsun. 60- 70 - 80'lerin Sovyetler birliği gibi düşün silahların ve bazukan ve arabalar uçan araçlar savunma topları vs vs şehrin geliştikçe daha da fazlası açılıyor şehir tipleri aynı değil hepsinin ayrı tasarımları ve kişilikleri var. Kara borsa var, hapse atılmak var, gece gündüz döngüsü var, kıyafet satın alabiliyorsun, istersen başka şehirlere gidebiliyorsun yakın zaman da arkadaşlarınal oynamanı sağlayacaklarmış sanırım ayrıca. Karanlığa karşı zayıfsın o yüzden karanlık yerlerde ya da geceleri yanında ışık ayırmaman lazım, şehri gelitşrmek için puzzle çözüyorsun, kendi başkanını seçiyorsun vs vs. ben betada inanılmaz gelişmiş şehirler görmüştüm benim şehirde ki mallar gereksiz yere uçan araçlar üreterek heba etmişti kaynakları baya şey var aslında oyunda aklıma şimdilik bunlar geliyor.

No man sky ile karşılaştırmak küfür olur, minecraft daha iyi bir yaklaşım ama kendine özgü bir oyun F2p olarak açılınca bir kereliğine olsun deneyin derim.

Yinede keşke f2p yapmasalardı en kötü 30 ya da 15 dolarlık bir oyun olarak piyasaya çıkarsalardı. Bu güzel konsept heba olacak gibime geliyor. Zaten daha yakın zamanda oyunun f2p olduğunu duyurdular kimse beklemiyordu. İnsanlar bu yüzden pozitif baktıkları oyundan şu an biraz rahatsız oldu hepimiz exc. bir oyun olarak bakıyorduk bilseydi insanlar muhtemelen en baştan uzak dururdu. F2p oyun yapmak için yıllarca bir sony japon stüdyosunu mesgul etmeleri en can sıkıcı bir durum.

En basit mantıkla şu video'yu bire bir uygulasan gelişmeye başlıyorsun.

https://www.youtube.com/watch?v=6LLbxx0zgMY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 6 Eylül 2016; 22:19:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kennnn

quote:

Orijinalden alıntı: inciteen

Benim oynadığım kadarıyla sen bir klonsun ve şehir yaratıp geliştirilmesine yardımcı oluyorsun, level seviyen var, araç kullanmak, silah kullanmak için ehliyet alıyorsun, canavarlara karşı şehri savunup etrafta bulduğun matroska oyuncaklarını şehre geri getirip onların yumurta gibi çatlamasını sağlıyorsun böylece halk yaratıyorsun, kaynaklar odun, kömür, metal , yiyecek için etrafta birden oluşan adalara gidip bunları topluyorsun, elektirk üretiyorsun. 60- 70 - 80'lerin Sovyetler birliği gibi düşün silahların ve bazukan ve arabalar uçan araçlar savunma topları vs vs şehrin geliştikçe daha da fazlası açılıyor şehir tipleri aynı değil hepsinin ayrı tasarımları ve kişilikleri var. Kara borsa var, hapse atılmak var, gece gündüz döngüsü var, kıyafet satın alabiliyorsun, istersen başka şehirlere gidebiliyorsun yakın zaman da arkadaşlarınal oynamanı sağlayacaklarmış sanırım ayrıca. Karanlığa karşı zayıfsın o yüzden karanlık yerlerde ya da geceleri yanında ışık ayırmaman lazım, şehri gelitşrmek için puzzle çözüyorsun, kendi başkanını seçiyorsun vs vs. ben betada inanılmaz gelişmiş şehirler görmüştüm benim şehirde ki mallar gereksiz yere uçan araçlar üreterek heba etmişti kaynakları baya şey var aslında oyunda aklıma şimdilik bunlar geliyor.

No man sky ile karşılaştırmak küfür olur, minecraft daha iyi bir yaklaşım ama kendine özgü bir oyun F2p olarak açılınca bir kereliğine olsun deneyin derim.

Yinede keşke f2p yapmasalardı en kötü 30 ya da 15 dolarlık bir oyun olarak piyasaya çıkarsalardı. Bu güzel konsept heba olacak gibime geliyor. Zaten daha yakın zamanda oyunun f2p olduğunu duyurdular kimse beklemiyordu. İnsanlar bu yüzden pozitif baktıkları oyundan şu an biraz rahatsız oldu hepimiz exc. bir oyun olarak bakıyorduk bilseydi insanlar muhtemelen en baştan uzak dururdu. F2p oyun yapmak için yıllarca bir sony japon stüdyosunu mesgul etmeleri en can sıkıcı bir durum.

En basit mantıkla şu video'yu bire bir uygulasan gelişmeye başlıyorsun.

https://www.youtube.com/watch?v=6LLbxx0zgMY

Tamam da ps4 exc. olarak f2p olacak,başka platforma çıkmayacak yani,bunda kötü olan ne var ki,insanlar para harcamak için yer arıyor resmenoyun içi cash alsınlar.
    Plus üyeliğine o kadar para veriyoruz azcık faydası olsun lord of fallen vermekle olmuyor
  • Iconic kullanıcısına yanıt
    Eh tabi de gönül isterdi en azından makul bir fiyata satılan bir oyun olsaydı ve ekstra isteyenlere sadece oyun içi para kullanma satın alma opsiyonu verilseydi. Ben oyun oynarken şuna 4 lira buna bir lira gibi şeyler görmeyi sevmiyorum ama elbet oynayanı olacaktır. Hele arkadaşlar ile oynayınca ya da forumdaki kişilerle oynayınca baya keyifli olacaktır. Dediğim gibi f2p olarak muhtemelen gelecek ay geldiğinde bir deneyin. En azından kendine has sanatsal yapısını görmek için bile bir kez denemeye değer. Beğenmezseniz de silersiniz bir kaybınız olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun hakkında daha fazla bilgi almak isteyenlere Jim Sterling anlatmış. ne yazık ki bizim youtube'lar uyuyor ya da oynamaya değer görmedi.

https://www.youtube.com/watch?v=dR_f2a30ou8
  • Yanlış okumadıysam bugün itibariyle herkese açılıyor oyun indirebileceksiniz. Az önce paylaşıldı faceook sayfalarında haber.

http://blog.us.playstation.com/2016/10/25/play-the-tomorrow-children-for-free-starting-today/?utm_content=bufferae9bd&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
  • Founders pack almıştım kota sebebiyle inmesini bekliyorum gece iner denemeye fırsatım olursa birşeyler yazabilirim arkadaşlar.
  • Oynarken çözmeye çalışıyordum matruşkaları topladım biriktirdim baya 2 tane adam geldi sanırsam oyunda beni ziyaret edebiliyorlarmış adiler benim matruşkaları çalıp götürdüler halkımı elimden aldı adamlar var mı böyle birşey bende onları nereye koyabilirim diye düşünüyordum topladılar gittiler herifler şaka gibi ya.
  • Problem değil sen her şekilde kazanıyorsun, ayrıca matruşkayı sırtına takıp orada tutabilirsin onun için esktra bir kısım var. Bu tarz çakallıkları engellemek için oyunda ödül sistemleri koymuşlar, her yaptığın olumlu hereket senin hanene yazılıyor, daha da bu durumu düzelteceklerdir endişen olmasın, özellikle çalışkan insanların olduğu kasabalara yerleşin, beta da oynadığımın baya ilerisinde bu oyunun çıkan hali, dün gece indirip oynadım en sonun da. FTP olmasına rağmen parayı biraz daha az seviyeler de ama sık sık yaptığın işler sonucun da vermesi ile parasız oynasan da canını sıkmıyor.

Şimdi oyuna başlamamışlar ya da başlayıp ne yapacağım diyenler için birkaç tips yazayım. En başta oyun sizden bir küpe girmenizi istiyor, duvarı kırıyorsunuz orada ekran da ikinci kez adam ile konuştuğunuz kısım da lambayı alın belli bir seviyeye gelinceye kadar o lambayı oyun içinde envanteriniz de tutun hava karardığın da karakteriniz karanlığa karşı dayanıksız olduğundan canınız azalıyor, ağaçları sallayıp düşen meyvaları yediğiniz de canınız artıyor bunu da yazmış olayım. Karanlık yerlede kazı yapacaksanız güneş almayan onu çıkarın yanı başınıza koyun. Şimdi devam edelim küpe girmek için kırdığınız duvarın tam karşısında ki duvarı delin ileri gitmeden önce sağ ve sola iki tane koridor göreceksiniz oralar da yer alan kutu içinde ki envanterleri es geçmeyin. sonrasında önünüzde ki odada yer alan altın renginde ki metali parçalayıp materyali çantanıza atın ve küpten çıkın. Şimdi oyun da level atlama sistemi geliştirilmiş daha hızlı atlıyorsunuz ve benim beta da görmediğim envai çeşit yenilik gelmiş. Materyal topladığınız adalar hakkında birşey söyliyeyim bu adalardayken belli bir zamandan sonra kontrolcünüz titremeye başlayacak bu demektir ki 3-4 dakika içinde ada yok olacak yani otobüs durağına yakın olun yoksa ölebilirsiniz ve en önemlisi çalışkan yani sürekli materyal toplayan insanların olduğu mekanlar da oynayın. Onların çalışkanlığı sizi de yarıyor. Yaptığınız her kareket milletin bulduğu metryalleri otobus duragina taşımak ya da otobüse yüklemek hep size kazandıran hareketler. Oyunun başında pompalıdır falan bir sürü silah buldum. Lisanları nasıl alacağınız da söyliyeyim topladığınız paraları sakın harcamayın onlar ile kara borsa ile iltiişime geçtiğiniz de ihtiyacınız olacak yani ilk yapacağınız para harcamamak olmalı zaten ihtiyacınız da yok buna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 6 Kasım 2016; 13:24:55 >
  • quote:

Problem değil sen her şekilde kazanıyorsun, ayrıca matruşkayı sırtına takıp orada tutabilirsin onun için esktra bir kısım var. Bu tarz çakallıkları engellemek için oyunda ödül sistemleri koymuşlar, her yaptığın olumlu hereket senin hanene yazılıyor, daha da bu durumu düzelteceklerdir endişen olmasın, özellikle çalışkan insanların olduğu kasabalara yerleşin, beta da oynadığımın baya ilerisinde bu oyunun çıkan hali, dün gece indirip oynadım en sonun da. FTP olmasına rağmen parayı biraz daha az seviyeler de ama sık sık yaptığın işler sonucun da vermesi ile parasız oynasan da canını sıkmıyor.

Şimdi oyuna başlamamışlar ya da başlayıp ne yapacağım diyenler için birkaç tips yazayım. En başta oyun sizden bir küpe girmenizi istiyor, duvarı kırıyorsunuz orada ekran da ikinci kez adam ile konuştuğunuz kısım da lambayı alın belli bir seviyeye gelinceye kadar o lambayı oyun içinde envanteriniz de tutun hava karardığın da karakteriniz karanlığa karşı dayanıksız olduğundan canınız azalıyor, ağaçları sallayıp düşen meyvaları yediğiniz de canınız artıyor bunu da yazmış olayım. Karanlık yerlede kazı yapacaksanız güneş almayan onu çıkarın yanı başınıza koyun. Şimdi devam edelim küpe girmek için kırdığınız duvarın tam karşısında ki duvarı delin ileri gitmeden önce sağ ve sola iki tane koridor göreceksiniz oralar da yer alan kutu içinde ki envanterleri es geçmeyin. sonrasında önünüzde ki odada yer alan altın renginde ki metali parçalayıp materyali çantanıza atın ve küpten çıkın. Şimdi oyun da level atlama sistemi geliştirilmiş daha hızlı atlıyorsunuz ve benim beta da görmediğim envai çeşit yenilik gelmiş. Materyal topladığınız adalar hakkında birşey söyliyeyim bu adalardayken belli bir zamandan sonra kontrolcünüz titremeye başlayacak bu demektir ki 3-4 dakika içinde ada yok olacak yani otobüs durağına yakın olun yoksa ölebilirsiniz ve en önemlisi çalışkan yani sürekli materyal toplayan insanların olduğu mekanlar da oynayın. Onların çalışkanlığı sizi de yarıyor. Yaptığınız her kareket milletin bulduğu metryalleri otobus duragina taşımak ya da otobüse yüklemek hep size kazandıran hareketler. Oyunun başında pompalıdır falan bir sürü silah buldum. Lisanları nasıl alacağınız da söyliyeyim topladığınız paraları sakın harcamayın onlar ile kara borsa ile iltiişime geçtiğiniz de ihtiyacınız olacak yani ilk yapacağınız para harcamamak olmalı zaten ihtiyacınız da yok buna.

Çalışkan insanların olduğu kasabaya yerleşin demişsiniz hocam ama benim anlamadığım biz kendi şehrimizi kurmayacakmıyız yoksa başka bir şehire gidip orda mı yaşamamız lazım onu tam olarak anlayamadım?
  • Yalnız başına şehri kuramazsın tek kişi olacak iş değil o. Hem materyal toplayıp hem canavarlar ile çarpışılmıyor çok fazla gelir ben onu denemiştim betalar da. Boşuna kaynakları harcamayan birilerinin olduğu yere yerleş, akllı telefonlar da bulunan oyunla aynı ismi taşyan uygulamayı indir benchte yer alan bulmacaları pratik yaparsın yaşadığın yere kendi evini koy. Böylece vatandaş oluyorsun vatandaşlık belgesi veriyorlar. Bir süre çalıştıktn sonra o çalıştığının mükafatını almak için bakanlık binasımıdır nedir oraya uğramayı da unutma.
  • quote:

Yalnız başına şehri kuramazsın tek kişi olacak iş değil o. Hem materyal toplayıp hem canavarlar ile çarpışılmıyor çok fazla gelir ben onu denemiştim betalar da. Boşuna kaynakları harcamayan birilerinin olduğu yere yerleş, akllı telefonlar da bulunan oyunla aynı ismi taşyan uygulamayı indir benchte yer alan bulmacaları pratik yaparsın yaşadığın yere kendi evini koy. Böylece vatandaş oluyorsun vatandaşlık belgesi veriyorlar. Bir süre çalıştıktn sonra o çalıştığının mükafatını almak için bakanlık binasımıdır nedir oraya uğramayı da unutma.

Baya karmaşıkmış oyun aslında ama siz söylediğinizde şimdi anladım hocam birde bende başladığımda baya paket falan vardı ama inventory doluyor hemen tüfeğinden bazukasına kadar bunların hepsini nasıl alabilirim peki?
  • Normalde 4 tane malzeme taşıyabiliyorsun biliyorsun allta üstü kapalı kutucuklar var onları yanlış hatırlamıyorsam shoplarda ya da kara borsa ile açabiliyordun şimdi iki tane birbirinden farklı inventory var bir tanesi legal olan d-pad ile sola bastığın da açılıyor bildiğin gibi diğeri ise sağ tuşa bastığında sanırım açılan kara borsa işi malzemeler bu illegal olanlar beyaz renkte hepsi genelde onlar daha dayanıklıdır, Çalışkan insanların olduğu çok gelişmemiş bir şehirde etrafta yığınla kutu bulabilirsin bunlardan kazma, kürek gibi alet edavatlar çıkıyor yani kazandığın bulduğun yeşil paraları harcayacağın tek yer aslında lisanslar, silah kullanma, araç sürme gibi. Bunun dışında biraz da şanslıysan etrafta uçmanı sağlayacak jet motorları gibi karaborsa alet edevatlar da bulabilirsin. Bugün biraz oynayacağım tam nasıl olduğunu yazarım.
  • quote:

Normalde 4 tane malzeme taşıyabiliyorsun biliyorsun allta üstü kapalı kutucuklar var onları yanlış hatırlamıyorsam shoplarda ya da kara borsa ile açabiliyordun şimdi iki tane birbirinden farklı inventory var bir tanesi legal olan d-pad ile sola bastığın da açılıyor bildiğin gibi diğeri ise sağ tuşa bastığında sanırım açılan kara borsa işi malzemeler bu illegal olanlar beyaz renkte hepsi genelde onlar daha dayanıklıdır, Çalışkan insanların olduğu çok gelişmemiş bir şehirde etrafta yığınla kutu bulabilirsin bunlardan kazma, kürek gibi alet edavatlar çıkıyor yani kazandığın bulduğun yeşil paraları harcayacağın tek yer aslında lisanslar, silah kullanma, araç sürme gibi. Bunun dışında biraz da şanslıysan etrafta uçmanı sağlayacak jet motorları gibi karaborsa alet edevatlar da bulabilirsin. Bugün biraz oynayacağım tam nasıl olduğunu yazarım.

Sağolun hocam bekliyorum bilgilendirmenizi.
  • Biraz daha oynama fırsatım oldu şimdi F2p oyunları neden sevmiyorum oraya geldik beta da yer alan kaynakları o kadar kısıtlamışlar ki eğer çok çabuk sıkılan bir oyuncuysanız bırakabilirsiniz. Oyunda yer alan lisansların silah, araç sürme gibi fiyatları beta da 200-300 oyun içi parayken bu fp2 sürümünde tanesi 500 oyun içi paraya yükseltilmiş ve zaten yeşil paralar miktar olarak az bulunuyor etrafta yani oyunda ki en ufak şeyi denemek için bile günlerce ve saatlerce oynamak gerekiyor ki elinizde ki para nedenini bilmiyorum durup dururken bile azalıyor ki beta da böyle değildi bu da işi iyice bozuyor ki bu en kötü tarafı olmuş yapımın F2p halinde. Para kazanıcağız diye bu kadar abartmalarını anlamış değişim. Böyle konseptleri f2p yapıp harcıyorlar ona yanıyorum.

Bu da bonus olsun benden :)

The Tomorrow Children

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 11 Kasım 2016; 22:40:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.