Şimdi Ara

The Kinks

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • - The Beatles olmasa Beatles olurlardı.
    - Akranları gibi neden tutulmadığı anlaşılamayan gayet kaliteli müzik yapan bir o kadar da mütevazi rock grubudur.
    - Sanki Beatles'la Rolling Stones'un arasında bir yerde gibi görünen, ama ikisinden de ayrı bir tadı olan grup
    - Dünya üzerindeki en güzel bir kaç gruptan biri. hele bir de 60'ların sonlarına kadar yaptıkları işler yok mu...
    kısacası süper bir olay!

Bunlar sadece bir kaç sözlük yorumudur.

The Kinks

The Beatles’la aynı dönemde ve hatta daha öncesinde olmasına rağmen bugün dünyada herkes The Beatles’ı bilir fakat The Kinks’i sadece belirli bir yaşı aşmış rock dinleyicileri bilir. Heavy Metal, Punk Rock gibi türlerin oluşmasına The Beatles’dan daha büyük bir etkisi vardır. Ama garip yapılarından ötürü şu anda neredeyse adları hiç anılmıyor. Üç beş reklam filminde «müzik» ve birkaç grubun müziğinde «sample» olarak geçiyorlar sadece.

Kendi iç işleri ile uğraşmaları ve müzik endüstrisi ile yaşadıkları çalkantılar yüzünden böyle bir haksızlığa maruz kaldılar belki de. Belki başka etkenler vardır, bilemediğimiz.

Birbirine benzettiğim insanlardan dem vurmuştum geçenlerde. Bu klibi izlerken bir tanesi daha aklıma geldi. Bu videodaki basçıya bakın bir de Hidayet Türkoğlu’nu düşünün. Benzetirim ben.

Bu klip 1964’ten kalma. Distortion’a Ray Davies müdahalesi ile çıkarılmış sesler bunlar. Distortion teknolojisinin o sıralarda yeni yeni oluştuğunu hatırlatmak isterim. Ray Davies kendince, örgü şişi gibi şeylerle halletmiş o işi .

The Beatles, menejerleri Brian Epstein’in ölümü ile dağılma eşiğine gelmesine rağmen The Kinks düşe kalka 1997’yi getirmeyi de başardı hani.

Bir teorim daha var o da Ray Davies’in dişleri. Ray şarkı söylerken dikkatinizden kaçmamıştır herhalde o «yaptırılmamış» dişler. Bence bilerek yaptırmamıştır. Dişleri ayrık olanlar şanslı olur gibi bir inanış vardır. Davies kardeşler, müziğe yön vermiş işte. Daha ne şansı olsun. Şarkı bugün dinlenildiğinde bile gücünü gösteriyor. Aradan 42 yıl geçmiş. 30 yıl boyunca bu şarkıyı çaldığınızı düşünün. 30 yıl boyunca çaldırdı halk kitleleri onlara bu şarkıyı. Basit bir yazıya iki revizyon geldiğinde deliren günümüz insanlarını düşünün sonra.
    Kaynak : anatolianrock.com

Grup Üyeleri
    Ray Davies - Feb 1964–1996 lead vocals, rhythm guitar, harmonica, keyboards, lead songwriting
    Dave Davies - Feb 1964–1996 lead guitar, harmony vocals, occasional lead vocals and songwriting
    Mick Avory - Feb 1964–1984 drums and percussion
    Pete Quaife - Feb 1964 – June 1966, Nov 1966 – Mar 1969 bass guitar, backup vocals
    Nicky Hopkins - 1965–1968 keyboards (session)
    John Dalton - June–Nov 1966, Apr 1969–1976, 1978 bass guitar, backup vocals
    John Gosling - 1970–1978 keyboards
    Andy Pyle 1976–1978 bass guitar
    Gordon John Edwards - 1978 keyboards, backup vocals
    Jim Rodford - 1978–1996 bass guitar, backup vocals
    Ian Gibbons - 1979–1989, 1993–1996 keyboards, backup vocals
    Bob Henrit - 1984–1996 drums and percussion
    Mark Haley - 1989–1993 keyboards, backup vocals

Diskografi

* Kinks (1964)
    * Kinda Kinks (1965)
    * The Kink Kontroversy (1965)
    * Face to Face (1966)
    * Something Else by The Kinks (1967)
    * The Kinks Are the Village Green Preservation Society (1968)
    * Arthur (Or the Decline and Fall of the British Empire) (1969)
    * Lola Versus Powerman and the Moneygoround, Part One (1970)
    * Muswell Hillbillies (1971)
    * Everybody's in Show-Biz (1972)
    * Preservation Act 1 (1973)
    * Preservation Act 2 (1974)
    * Soap Opera (1975)
    * Schoolboys in Disgrace (1976)
    * Sleepwalker (1977)
    * Misfits (1978)
    * Low Budget (1979)
    * Give the People What They Want (1981)
    * State of Confusion (1983)
    * Word of Mouth (1984)
    * Think Visual (1986)
    * UK Jive (1989)
    * Phobia (1993)

Birkaç tanıtım videosu

Tanıtım amaçlı açtım ama isteyen olursa fan kulübe dönüştürebilirim.

• Hiç ilgi görmeyeceğini düşünmemiştim.
    O da güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.