Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

The Journal of Justice, Sayı 1 (Türkçe)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
2.965
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Free to Play - MMO >> League Of Legends >> LOL Genel >> The Journal of Justice, Sayı 1 (Türkçe)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  396 Mesaj
  20.12.2011: Bazı çeviri ve yazım hataları giderildi.
  20.12.2001: "Kumungu’da tuhaf bir nesne keşfedildi" eklendi.  Giriş: Hepinize selam, bundan önceki çeviri işlemlerini başarıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum. Bu yüzden biraz daha çeviri yaparak League of Legends'in Türkçe olarak daha anlaşılabilir olmasını sağlamak ve oyunculara daha anlamlı kılabilmek için uğraşmak istiyorum. Daha önce son sayılarını çevirmiş olduğum The Journal of Justice'a baştan başlayarak çevirme kararı aldım. Haftalık olarak her sayıyı çevirmeye özen göstereceğim. Geçmiş sayılara veya çevirilen sayılara bu forumdan veya kaynak kısmında verilen adresten erişebilirsiniz. Eğer çevirileri kullanmak istiyorsanız lütfen kaynağa sadık kalın ve alıntı yaptığınızı belirtin. Ek olarak ileri seviye bir İngilizce'ye sahip değilim bu yüzden çevirilerde (eğer incelerseniz) bazı kelimelerin çıkarıldığını veya bazı kelimelerin eklendiğini görebilmeniz mümkündür. Bunlar konu bütünlüğü sağlansın veya hikayeler Türkçe olarak daha anlamlı hale gelsin diye yapılmıştır. Hepinize iyi okumalar.

  The Journal of Justice: Journal of Justice, kısaca League of Legends'in hikayesinin döndüğü bir takım süreli yayındır. Artık siz gazete olarak veya dergi olarak, nasıl adlandırıyorsanız adlandırabilirsiniz. Journal of Justice'a yeni yazı girişleri bildiğim kadarıyla Xerath çıktıktan sonra ara verildi. Eğer son hikayeyi okursanız Xerath'ın nasıl ortaya çıkarıldığını görebilirsiniz.

  Kalamanda'da Değerli Kaynaklar Keşfedildi


  Orijinal Adı : Precious Resources Discovered in Kalamanda
  Yazar : Bob Nashagogo
  Yer: Institute of War
  Cilt/Sayı/Tarih : Cilt 1, Sayı 1, 13 Temmuz 2010


  Mogron Geçiti’nin kuzey girişinin yakınlarında bulunan Kalamanda’nın tanımlanamaz uykucu köyü, şimdi kendisini dünya sahnesinde önde gelen bir bayan olarak uyanık bulur. Köyün belediye başkanı Anson Ridley bu hafta yerel bir araştırma ekibinin köyün etki alanı içerisinde büyük miktarda altın ve değerli taşlar buldular. Ayrıca, kaynağın yakınlarında sihirli etki gücüne sahip iki önemli “nexus” bulunmuştur.

  Keşiften önce Kalamanda, sadece orta derece alabalık için iyi bir yer olarak bilinen bir yerden çok fazla bir şey değildi. Köy şimdi kendisini çılgın düşlerinin ötesinde şöhret ve zenginlik isteyen maceracılar ve araştırmacılar için hedef noktası olarak bulur. Şehir meclisi şimdiden Mogron Geçiti ve Büyük Mercan’a götüren dağ eteklerinin yakınında, zor bir iş gününün ardından muazzam ödüller ticaret düşünerek akın eden kişilerin umuduyla geçici bir kamp kurdu.

  Belediye başkanı Ridley, Kalamanda’nın, köy ve çevresinin altında yatan ham zenginliklikleri düzgün bir şekilde çıkarmak ve işlemek için donanımlı olmadığını kabul etti. Ridley, “Burada küçük bir sorun var ki biz ortak olarak harici bir madencilik şirketi veya bu kaynakların kullanılmasında başarılı büyük şehir devletleri arıyoruz. Öncelikle Kalamanda’nın çıkarlarını koruma isteğine saygı duyacak bir ortak ile çalışmak istiyoruz” dedi. Ayrıca, değerleri kaynaklarla birbirlerine çok yakın iki büyük “nexusun” keşfiyle, Lig’de Kalamanda’nın son iyi talihine ilgi göstermeye başladı.

  Öz Sermaye Konseyi’nin sözcüsü Rovis Samadon Lig dışında farklı bir kuruluş tarafından keşfedilen iki Nexus ile küçümseyici bir biçimde ilgilendi. Rovis Samadon, ” Lig, Valoran kıtasının üzerinde bulunan tüm Nexus’ları tanımlamak ve korumak için yorulmadan ve özenle çalışmaktadır. Böyle sihirli kutsanmış bir dünya olan Runeterra’da birçok Nexus’un keşfedilmemiş kalmasını varsaymak mantıklı olacaktır.” dedi ve devam etti: “Kalamanda’nın vatandaşları keşiflerini alenen ilan etmeyerek, Lig ile onun hakkında direkt olarak Lig ile irtibata geçerek doğru olanı yaptılar.”

  Lig, potansiyel gelecek yönetimi ve kullanımı için Nexus’ları inceleme üzere Kalamanda’ya Summoner (Oyuncular, Kuryeler vb.) ve diğer büyücülerden oluşan bir araştırma ekibi gönderme planını açıkladı.

  Korsanlar Demacia Donanması'nı vurdu

  Orijinal Adı : Piracy Strikes Demacian Navy
  Yazar : Bob Nashagogo
  Yer : Demacia
  Cilt/Sayı/Tarih : Cilt 1, Sayı 1, 13 Temmuz 2010

  Demacia Donanması’nın küçük yelkenli kargo gemisi DSS Excursion’un korsanlığın kurbanı olduğu düşünülerek denizde kaybolduğu rapor edildi. Gemideki herkes halen kayıp ve henüz Demacia Hükümeti’nden geri dönüşleri için herhangi bir talep gelmedi.

  Damacia Donanması’nın sözcüsünden aktarılan bilgiye göre idiyopatik ses bağlantısı kesildiği zaman Freljord’tan Demacia’ya gitmek üzere olan Excursion belirsiz ticari mallarla dolu haldeydi. İletişimin kesilmesinden yirmi dört saat sonra kurtarma gemileri Exercusion’un son rapor edildiği noktaya sevk edildi.

  Demacia Muhafızları Kaptanı ve Lig Şampiyonları’ndan Garen tarafından yürütülen geminin kaybolmasıyla ilgili araştırma raporlarına göre Excursion’un kargo yükünden bazıları, kurtarma gemilerinin son rapor ettiği noktadan yaklaşık yirmi kilometre uzaklıkta Conqueror Denizi’ne (Conqueror’s Sea) dökülmüş. Dökülen kargonun yakınlarında bulunan diğer kalıntıların analiz tahminlerinin anlamına göre Excursion, Demacia rotasında iken saldırıya uğramış.

  Sonuç olarak Lig, Kayle “Judicator-Yargıç” önderliğinde bir araştırma takımı sevk etti. Kayle, “Devam eden araştırmada Demacia’nın yanında çalışacağız, korsanlığın tüm çeşitleri her bir şehir devletini etkiler, Lig’in ortak yararları doğrultusunda sadece birlik içerisinde böyle bir kanunsuzluğu ezebililiriz.” dedi.

  Sadece sihir çalışmaları için iki Volaran şehrinde büyücülüğe izin verildiği bilinir: Noxus ve Zaun. Lig kıta üzerinde büyücülük yasaklanmamışken, biraz kötüye kullanıldığı zaman potansiyel olarak tehlikeli olduğu not edilmiştir. Bu tür bir büyü söz konusu olduğunda son derece dikkatli olunması tavsiye edilmiştir. Lig, büyücülük kullanımına bir yaptırım uygulamamıştır fakat büyücülük öğrenimine ve büyü malzemelerinin yapımına Sihir Anadalı (Arcanum Majors) içinde izin verilmemiştir.

  Noxus ve Zaun yetkilileri saldırıyı kınadılar, yine de Noxuslu Lig temsilcisi Katarina, Demacia’nın “saldırgan” ticaret politikaları konusunda ki endişelerini dile getirdi. Katarina, “Demacia’nın devam eden güçlü kolu (ticaret) taktikleri, uzun yıllar için ekilen tohumlardan çürük meyveleri biçmektedir.” dedi.

  Noxus’un verdiği cevap Garen’e sorulduğunda, Garen Noxuslu meslektaşını gerisi geri cevap verdi: “Bu korsan saldırıda büyücülük kullanıldı. Bu benim için veya Noxus gibi sihirsel vahşetleri yaygın bir biçimde kullanan haydut güçlere aşina olanlar için şaşırtıcı değil. Rahat olun, Demacia bu sebepsiz yere gerçekleştirilen kötülük eyleminin arkasındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için duraksamayacaktır. Failler adalete teslim edileceklerdir.”


  Kumungu’da tuhaf bir nesne keşfedildi

  Orijinal Adı : Strange Artifact Discovered in Kalamanda
  Yazar : Reira Kashuld
  Yer : Arcanum Majoris
  Cilt/Sayı/Tarih : Cilt 1, Sayı 1, 13 Temmuz 2010


  Piltover’ın usta yol bulucusu ve Lig şampiyonlarından Ezreal, Valoran’ın güney yarısının derinliklerinde yer alan Kumungu’da, Büyük Mercan’ın dışında kalan gizemli orman bölgesinde gerçekleştirilen arkeolojik keşiften yeni döndü. Savaş Enstitüsü (Institute of War) merkezli Lig’in skolastik şubesi Arcanum Majoris için gerçekleştirdiği özel bir sunum sırasında Ezreal “Çoğunuz için Kumungu tehlikeli bir yerdir, fakat tehlike beni alakadar etmez. Kumungu için yeni keşifler? Bana güvenebilirsiniz.”

  Etkinlik sırasında Ezreal, keşif sırasında bulunan nesneyi açıklaması ve bağışlamasıyla bilim adamlarını şaşkına çevirdi. Bu nesne çoğaltılabildiği zaman Lig maçlarında kullanılması için izin verileceği düşünülüyor ve kopyaları Lig’in Halka Açık Deneme ve Çözümleri savaş arenasında tamamen test edilmiş durumda.

  Eğitimsiz bir göz için, nesne sadece sıradan bir fener olarak görünebilir. Arcanum Majoris’in öncül arkeologlarından Profesör Alowicious Chucat, “O bundan çok daha fazlası. Daha yakından bakınca fenerin altında kazınmış bir isim keşfettik.” dedi. Chucat, Wriggle isminin yıpranmış gravürünü göstererek sözlerine “Başlangıçta buna kim sahipse onun için önemli bir nesne olduğu görünüyor. Alt kısımdaki bıçaklı kenarlarına ve iyi paralanmış koluna göre değerlendirilirse, kesinlikle savaş yüzü görmüş. Büyük olasılıkla bölgede yerli yırtıcı hayvanları savuşturmak için kullanıldığını düşünüyoruz. Kesinlikle ormanda gezinmek için özel olarak hazırlanmış bir araçtır.” diye devam etti.

  Evrensel olarak alimler Kumungu’da değerli nesnelerle zengin olabileceği konusunda hemfikirler. Ne yazık ki, böyle vahşi ve gizemli bir bölge amatör araştırmacıların bölgeye son akınlarını engelleyemedi. Daha sonra Lig, bu şekildeki keşifler için bir tavsiye yayınladı. Ek olarak Chucat, “Kendilerini maceracı ya da arkeolog olarak düşleyen çoğu kişi gerçekte ikisi de değil. Ezreal’in kahramanlıklarını duymuş olanlar benzer şeyleri yapabileceğini düşünüyor. Ezreal’in Lig şampiyonu olduğunu hatırlamak gereklidir, fakat o aynı zamanda onun bir şehir-devleti için öncül bir araştırmacı olduğunu bilmek gerekir. Tehlikeli araştırmaları profesyonellere bırakın.” dedi.

  Kaynak: The Journal of Justice (Türkçe) | Grisayfalar.com  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AutumnLeaf -- 20 Aralık 2011; 3:01:14 >  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  396 Mesaj
  Güncellendi.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5386 Mesaj
  Ellerine sağlık.Senin blog falan da harika ayrıca.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2735 Mesaj
  Sağolasın nexus nedir ?sim benzerliğinden noxus olarak algılamışım ?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  502 Mesaj
  Bu adamın çalışmaları daha takdir görmeli. grisayfalar.com takipteyiz...
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  396 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Reney

  Sağolasın nexus nedir ?sim benzerliğinden noxus olarak algılamışım ?

  Selam,

  Nexus - Summoner's Rift'te her iki takımın bölgesinde yer alan ve oyuncuların yıkmaya çalıştığı büyük yapıdır. Yani birinci başlık onların bulunuş hikayesini anlatıyor.

  Noxus ise Singed, Katarina, Sion gibi şampiyonların yer aldığı birlik-bölgedir. Demacia'ya düşmanlar.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AutumnLeaf -- 19 Aralık 2011; 3:42:56 >
  _____________________________
 • DH Yönetici
  16367 Mesaj
  Guzel calisma. Bu cabalarinin surmesini dilerim :)
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  Begendim  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  hesabımı kendim banlattım
 • Yarbay
  2735 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: AutumnLeaf

  quote:

  Orijinalden alıntı: Reney

  Sağolasın nexus nedir ?sim benzerliğinden noxus olarak algılamışım ?

  Selam,

  Nexus - Summoner's Rift'te her iki takımın bölgesinde yer alan ve oyuncuların yıkmaya çalıştığı büyük yapıdır. Yani birinci başlık onların bulunuş hikayesini anlatıyor.

  Noxus ise Singed, Katarina, Sion gibi şampiyonların yer aldığı birlik-bölgedir. Demacia'ya düşmanlar.

  Hmm teşekkürler ne özelliği var peki ?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  430 Mesaj
  eline sağlık umarım devam edersin faydalı bişe bu
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  142 Mesaj
  ellerine sağlık hep merak etmişimdir
  |
  |
  _____________________________

  Ahri,the Nine-Tailed Fox
 • Yüzbaşı
  396 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Reney


  quote:

  Orijinalden alıntı: AutumnLeaf

  quote:

  Orijinalden alıntı: Reney

  Sağolasın nexus nedir ?sim benzerliğinden noxus olarak algılamışım ?

  Selam,

  Nexus - Summoner's Rift'te her iki takımın bölgesinde yer alan ve oyuncuların yıkmaya çalıştığı büyük yapıdır. Yani birinci başlık onların bulunuş hikayesini anlatıyor.

  Noxus ise Singed, Katarina, Sion gibi şampiyonların yer aldığı birlik-bölgedir. Demacia'ya düşmanlar.

  Hmm teşekkürler ne özelliği var peki ?

  Volaran ve League of Legends (Efsaneler Ligi) için önemli yapılar. İçerdikleri sihir vb. durumlardan dolayı.

  Düzeltme: Yeni hikaye eklenmiştir.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AutumnLeaf -- 20 Aralık 2011; 3:01:51 >
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal
google reklamları
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.