Şimdi Ara

The Haunting of Hill House (2018) | Netflix (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
9
Favori
13.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mükemmel bölüm olmuş, aile dramasi + korku. bir oturuşta 7 bölüm bitirdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar dizide korkutmak için jumpscare tarzı bayat numaralar kullanılmış mı? Yoksa psikolojik korku-gerilim mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herşeyden tadımlık şeklinde diyebilirim :)
    Kesinlikle izleyin arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Traeger

Dostlar dizide korkutmak için jumpscare tarzı bayat numaralar kullanılmış mı? Yoksa psikolojik korku-gerilim mi?
    o da var ama çok değil, aile draması tadında olmuş , bu yüzden puanı yüksek , izlemedim ama bir american horror story değil, daha farklı

tüm sezonu bitirdim, genel puanım

8.9/10

şu aile ortamının güzelliğine bakar mısın

The Haunting of Hill House (2018) | Netflix

Özellikle Nell

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 15 Ekim 2018; 17:31:59 >

• The Haunting of Hill House (2018) | Netflix

• s01e05

Nell'in yatakta kitlendiği sahnelerde ben de gerildim hayır, biz de karabasan görüyonuz ama öyle bir tasvir etmişlerki ...

• Bu arada , yine Mike Flannagan yönettiği Ouija: Origin of Evil filmindeki 3 karakter burda da var

Shirley , Theo ve genç baba karakteri aynı korku filminde oynamışlar daha önce

edit = Gerald Game filmi var, aynı yönetmen, ve bu sefer anne-baba Theo karakterlerini oynatmış bu filminde
    demekki yönetmen aynı kişilerle oynamayı tercih ediyor, benim tavsiyem ise Nell karakteri ,ondan çok ekmek çıkar korku filmleri olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 15 Ekim 2018; 17:22:46 >
  • sezon finali spoilerı

Baba karakteri finalde kendini öldürdü kalp ilaçlarıyla, anneleri ile anlaşma yaptı , çocuklarını salmalarına karşılık kendini feda etti

• Sezon sonu ile ilgili spoiler
    Diziyi kitaptan dinledik anladığım kadarıyla fakat kız kardeşi kitapta yalnışlar olduğunu söylemişti bir tartışma esnasında

Güzel bir diziyi daha geri de bıraktık seneye sonbahara yeni sezon gelir artık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JonVaynen -- 15 Ekim 2018; 21:17:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JonVaynen

Sezon sonu ile ilgili spoiler
    Diziyi kitaptan dinledik anladığım kadarıyla fakat kız kardeşi kitapta yalnışlar olduğunu söylemişti bir tartışma esnasında

Güzel bir diziyi daha geri de bıraktık seneye sonbahara yeni sezon gelir artık :)
    hayır hocam, orası sadece hayal sahnesi, hepsi sırayla yaşadı o anı

• Dayanamadım 4 bölüm izledim bitirdim. Gerçekten çok iyi diziydi. Tüm ödülleri hak ediyor.
  • İzlediğim en iyi dizilerden biriydi. Drama tarafı da korku tarafı da iyi verilmiş. Oyuncuların performansı da bunda etken. Umarım ikinci sezon gelmez. Bu tarz dizilerde ilk sezondan sonra ikinci sezonda ister istemez kendini tekrar etme durumu olabiliyor. Tek sezon olarak aklımızda kalsın diye düşünüyorum. Ayrıca diziyle aynı adı taşıyan kitaptan etkilenerek yazılan birçok roman varmış. En önemlisi Stepken King'in The Shining adlı eseri. Onun da aynı adlı ve Kubrick tarafından çekilen filmi var. Diziyi izlerken birçok yerde o filmdeki atmosferi hissettim. İzlemeyenlere tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 16 Ekim 2018; 1:50:42 >
  • 8.bolumu bitirdim

harika bir bolumdu. araba sahnesinde odum patladi. ayrica daredevil kostumu giyen cocuk gondermesi cok hosuma gitti. yalniz kafama takilan bi sey var. yahu abla kardes arabada gidiyorsunuz tartisa tartisa. bi anda arabanin arkasindan olu kiz kardesiniz bagiriyor ve ikiniz de bunu goruyorsunuz. arabadan inip kocamla neden yiyistin nasil yaparsin muhabbeti ceviriyorsunuz. yahu daha 2dk once ikiniz de kardesinizin olsunu gordunuz. bi soka girin bi aglayin bi bisey yapin. kadinlar hayalet gorduler hicbir sey olmamis gibi yola devam ediyorlar.

• Beyler siz ne yaptınız ya, herkes diziyi 1-2 günde bitirmiş. Kaçıyor mu dizi, bu ne acele.

Az önce 5. bölümü bitirdim. Her akşam saat 23.00 civarlarında köşeme çekilip 1 bölüm izliyorum. Dizi evet yukarılarda yazıldığı gibi aile dramı ağırlıklı korku ve gizem içeren bir dizi olmuş. Bölüm boyunca sizi sürekli hoplatıp zıplatmak için sağdan soldan bir şeyler fırlamıyor, korku hikayenin içinde. Yer yer içimin ürperdiği, ürktüğüm sahneler oldu. İzlerken kardeşlerin durumuna gerçekten üzülüyorsunuz (ben en çok Luke ve Nell'e üzüldüm). 5 bölüm boyunca her birinin hikayesini izleyiciye vermişler. Bu arada küçük Luke na kadar tatlı çocuk yahu. 5 bölümüm daha kaldı. Aynı sistem devam edeceğim.

5. bölüm sonunda gerçekten çok şaşırdım. Mükemmel bir bölüm sonuydu. Henüz izlemeyen spoiler'ı kesinlikle açmasın.

Nell'in çocukluğundan beri gördüğü eğri boyunlu kadının kim olabileceğine dair düşüncem bu çocukların annesi idi. 5. bölümü izlerken öyle bir düşünceye kapıldım ama bölüm sonunda gördük ki Nell'in ta kendisiymiş. Kız çocukluğundan beri ölümünü görüyormuş lan. Çok üzüldüm Nell'in durumuna.

Ve 4. bölümde

Luke'u ziyaret eden bastonlu uzun adam çok iyiydi be. Cidden içimi ürpertti o şey, diken diken oldum. Luke'un içine düştüğü durum da bir hayli üzücü.

Netflix orijinalleri içinde IMDb puanı en yüksek (9,1) olan yapım bu galiba şu an için. Yönetmenin adını zikretmezsek olmaz. Mike Flanagan güzel bir yapım ortaya koymuş ve zirveyi görmüş bu dizisi ile. Yeni dizi çekecek olursa takip etmek lazım.

6. bölümü çok övüyorlar, yarın akşam oradayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 17 Ekim 2018; 0:29:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-368EFBB24

Beyler siz ne yaptınız ya, herkes diziyi 1-2 günde bitirmiş. Kaçıyor mu dizi, bu ne acele.

Az önce 5. bölümü bitirdim. Her akşam saat 23.00 civarlarında köşeme çekilip 1 bölüm izliyorum. Dizi evet yukarılarda yazıldığı gibi aile dramı ağırlıklı korku ve gizem içeren bir dizi olmuş. Bölüm boyunca sizi sürekli hoplatıp zıplatmak için sağdan soldan bir şeyler fırlamıyor, korku hikayenin içinde. Yer yer içimin ürperdiği, ürktüğüm sahneler oldu. İzlerken kardeşlerin durumuna gerçekten üzülüyorsunuz (ben en çok Luke ve Nell'e üzüldüm). 5 bölüm boyunca her birinin hikayesini izleyiciye vermişler. Bu arada küçük Luke na kadar tatlı çocuk yahu. 5 bölümüm daha kaldı. Aynı sistem devam edeceğim.

5. bölüm sonunda gerçekten çok şaşırdım. Mükemmel bir bölüm sonuydu. Henüz izlemeyen spoiler'ı kesinlikle açmasın.

Nell'in çocukluğundan beri gördüğü eğri boyunlu kadının kim olabileceğine dair düşüncem bu çocukların annesi idi. 5. bölümü izlerken öyle bir düşünceye kapıldım ama bölüm sonunda gördük ki Nell'in ta kendisiymiş. Kız çocukluğundan beri ölümünü görüyormuş lan. Çok üzüldüm Nell'in durumuna.

Ve 4. bölümde

Luke'u ziyaret eden bastonlu uzun adam çok iyiydi be. Cidden içimi ürpertti o şey, diken diken oldum. Luke'un içine düştüğü durum da bir hayli üzücü.

Netflix orijinalleri içinde IMDb puanı en yüksek (9,1) olan yapım bu galiba şu an için. Yönetmenin adını zikretmezsek olmaz. Mike Flanagan güzel bir yapım ortaya koymuş ve zirveyi görmüş bu dizisi ile. Yeni dizi çekecek olursa takip etmek lazım.

6. bölümü çok övüyorlar, yarın akşam oradayım.
    Sacred Games adlı dizininde IMDB puanı 9.1

Bu puanda 2 dizi oldu sanırım.

Çok Nadirde olsa ortaya kaliteli bir şeyler çıkarıyor adamlar

• .Meraxes. kullanıcısına yanıt
    Evet Sacred Games de varmış aynı puanda. Şöyle bir kaç dizinin puanlarını az önce kontrol edip liste yaptım. Elbette bir dizinin kalitesini her zaman IMDb puanıyla ölçmek de doğru olmaz. Popülarite gibi durumlar da puanları yukarı taşıyabiliyor. Listedekilerin

Puanlar Listesi

The Haunting of Hill House - 9,1

Sacred Games - 9,1

Stranger Things - 8,9

House of Cards - 8,9

Narcos - 8,8

The Crown - 8,7

Dark - 8,6

Mindhunter - 8,6

Bojack Horseman - 8,6 (Çizgi Dizi)

Ozark - 8,4

Godless - 8,4

Sense8 - 8,4 (Bunu sevmedim)

Master of None - 8,3

Atypical - 8,3

Grace and Frankie - 8,3

Altered Carbon - 8,2

Orange Is The New Black - 8,2

American Vandal - 8,2

Marco Polo - 8,1

Neyse yeter. Sekizin üstündekilere baktım, Marvel dizilerini dahil etmedim.

• Tek kelime ile muhteşem bir dizi.Artık korku filmlerinden korkmayan, korkmak isteyen biri olarak izledim ve bu konuda hayal kırıklığına uğradım.

Tamam korkutmuyor ama içi çok dolu bir dizi oyunculuklar, kamera açıları, kurgu vs. sizi istemeden içine çekiyor ayrıca diziyi gece izlemezseniz alacağınız zevkin azalacağını düşünmekteyim çünkü bu güzel dizide en çok beğendiğim şey o mükemmel atmosferiydi.İnanılmaz bir atmosferi var gerçekten bayıldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olayları takip etmesi biraz zor sanki, en başta bir hikaye oturtmayıp parça parça ilerlemesi zorlaştırıyor bana kalırsa. ama izletiyor kendini bakalım nereye varacak.
  • Crown ve BoJack'in 9'un altında kalması büyük yanlış.

4 bölüm izledim dizi epey iyi hafiften This Is Us havası alıyorum. Hatta bugünlük This Is Us hakkımı bu diziye verdim yeni bölümünü yarın izleyeceğim
  • hocam Sacred Games, hintlilerin fake hesaplari ve fazla puan vermesi

hikayesi güzeldi ama o kadar etmez

marco polo da iptal edildiği için underrated oldu

bu senenin suprizi bu dizi ve maniac 'ın beklenenin altında olması

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.