Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1492. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.321
Cevap
125
Favori
1.623.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14901491149214931494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bayılıyorum. Sabina'nın söylediği 2. parçayı main menu olarak modlamıştım yıllar önce. Hala aynı main menu/yü kullanıyorum. Çok sevdiğim default main menu theme müziğini aratmıyor  

• Arkadaşlar merhaba..

Skyrim evrenine geçte olsa girmiş bulunmaktayım. The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition oyununa başladım ama grafikler gerçekten olabildiğince kötü olduğu için duydum ki kaliteli grafik modları varmış ama nerden indirilir en iyi en sağlam grafik modu nedir yardımcı olabilecek var mı ? Steam üzerinden oynuyorum bu arada..

• nolamaz kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de bu konuda muzdaribim. Yardımcı olacak olan var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    https://www.youtube.com/watch?v=J2HEdk7ob1A&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eerdaalll0001. kullanıcısına yanıt
    Üstteki mesajlarda konuşmuştuk kurmadınızmı mod

Hocam atacağım linkte ki arkadaşı izle ve dinle. Her yaptığı adımı harfiyen uygula sonuca ulaşıyorsun :)

Bende buraya yazdıktan sonra biraz araştırdım ve sonuca ulaştım çokta düzel oldu açıkcası. Kendi oyunumdan örnek görsel atayım buraya hatta..

Modsuz.

Modlu.

KitetKiyoutube
    Mod Organizer isimli programı kullanarak Nexusmods sitesine kaydolma, Skyrim Legendary Edition ve Skyrim Special Edition modu nasıl indirilir, nasıl kurulur, modların Türkçe yama sı nasıl yapılır, Loot programı nasıl kullanılır ve modlar sıralanır, Enb nasıl kurulur gibi Skyrim 2021 Mod Rehberi tadında modlamayla ilgili bilmeniz gerekenlerin yüzde 99'unu anlattım. ⏲️ Zaman Damgaları: 00:00 Giriş 01:50 Nexusmods'a Kaydolma - Yetişkin İçerik Nasıl Açılır 04:33 Mod Organizer Nasıl İndirilir, Kurulur ve Kullanılır 11:02 Türkçe Yama Kurma Oyun içi ve Oyun dışı 17:39 Mod İndirme, Kurma, Gereksinimler ve Türkçe Yapma 26:46 SKSE ve SkyUi Kurma 34:46 Mod Sıralama ve LOOT 42:27 ENB Nasıl Kurulur Skyrim SE 100 Mod Listesi ve Kurulumu: https://youtu.be/O-7sr2PeRwo Skyrim Mod Tanıtımı - Haftalık Modlar: https://youtube.com/playlist?list=PLW6KvTeUPdgBgrt1gj50nSPW6JNNPDDDk 400+ Modlu Orman Elfi: https://youtube.com/playlist?list=PLW6KvTeUPdgC-NHJ3vSHlbt1MbJWhMRk1 400+ Modlu Kar Elfi: https://youtube.com/playlist?list=PLW6KvTeUPdgDxie6Qc7bEtlNI-YE5CzLl Skyrim'in Gizli Detayları: https://youtube.com/playlist?list=PLW6KvTeUPdgApVbwFuxkC8WH5IvruDL7X ================================================================================ Etiketler; skyrim mod yükleme mod rehberi skyrim modları skyrim mod mod nasıl yüklenir mod yükleme mod kurmak mod kurulumu modlama geekyapar geek,elder scrolls bölüm 1 episode 1 nexus mod manager vortex mod organizer 2 nexusmods skyrim türkçe yama skyrim modları türkçe skyrim legendary edition skyrim special edition skyrim nasıl modlanır skyrim mod yükleme elder scrolls 6 elder scrolls v nexusmods kayıt olma nexusmods mod indirme Skyrim MOD REHBERİ 2020 BÖLÜM 1 - Nexusmods Kayıt, Mod İndirme, Mod Yükleme, Mod Organizer, Mod Organizer 2, Loot #skyrim #skyrimmodrehberi #skyrimmodları
    https://www.youtube.com/watch?v=1fn8CBWmBYU&ab_channel=KitetKi

Varsa daha kaliteli tüm oyunu 4K grafik modu yapan bir mod arkadaşlar ismini verirseniz yapmak istiyorum..

Tüm oyunu birden 4k yapan mod yok ama ana grafik modu olarak skyrim 2020 kullanıp rustic clothing gibi modları da 4k çekersen büyük oranda 4k yapmış olursun.

• JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Kurmadım değil kuramadım ya ;) beceremedim

• Şimdi kurmaya çalışacağım yine, kuramasam sizleri rahatsız edeceğim.

Bende ilk zamanlar mod kuramıyordum çok karmaşık geliyordu ancak videodaki arkadaş yapılması gereken herşeyi anlatmış
    Bir gününüzü full bu işe ayırın videonun başından sonuna kadar ne yapılıyorsa hepsini harfiyen yapın
    Bu video 4 saatlik videonun kısaltılmış hali orda modları indirirkende videoya çekmişti

• Adol125 kullanıcısına yanıt

nexusmods.com sitesinde dediğiniz Rustic Clothing modlarını gördüm hocam bunlar 4K sanırım öyle mi ? Mesela bir tane örnek link atayım evet bunlar derseniz bunları kurmak istiyorum..

nexus mods :: skyrim special edition
    Rustic Weapons Pack - Mihail Weapons and Shields (MIHAIL SSE PORT)
    https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/27270
    nexus mods :: skyrim special edition
    RUSTIC CLOTHING - Special Edition
    https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/4703

Sanırım söylediğiniz modlar bunlar ancak Skyrim 2020 kullan demişsiniz de orayı anlamadım. Ben Special Edition oynuyorum onu mu demek istediniz ?

• JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Aynen ya senin geçtiğin yolları şimdi geçiyorum galiba ;)

Skyrim 2020 modun adı, kendisi bir texture modu ve en kapsamlılarından biri. 4k istediğin için onu önerdim. Alternatif olarak clevercharff's aio (all in one) da var ama 2020 daha kapsamlı bir mod.

Rustic'e gelince örnek olsun diye söyledim. Ana 4k grafik modu olarak skyrim 2020 kullanırsın geri kalanını 4k textureler için rustic, kajuan, frankly hd ile halledersin. Büyük oranda tüm texturelerin 4k olur. Yani kabaca şunlar

Skyrim 2020 Parallax by Pfuscher at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) (opsiyoneldeki 1 of 3, 2 of 3, 3 of 3 yazanlar)

Kajuan's profile at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) (hepsi)

Gamwich's profile at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) (mountain hariç hepsi)

FrankFamily's profile at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) (armor yazanlar sadece)

o attığın ilk linkteki modu da salla işin yok onunla.

Hocam şimdi ben birçok mod kurdum. ENB kurdum ve komple oyunu güzelleştirdi. Şimdi bu ENB 'yi falan hep silmem mi gerekiyor mesela 2020 modunu kurabilmek için veya işe yaraması için. Mesela ejderhaları 4K gösteren bi mod falanda kurdum birkaç tane karışık. Hepsini silip 2020'yi kurmam mı mantıklı ?

Büyük boyutlu bir texture modu kurdun mu hiç? Atıyorum Noble, Clevercharff vs gibi. 2020 dediğim base texture modu kategorisinde. Yani ana bir texture modu kuruyosun onun üstüne ufak texture modları kuruyosun. Mantık kabaca bu. Sen en iyisi mod listeni at ben sana söylim. Dyndolod yapmadıysan oyun içinde istediğin zaman texture modu değişebilirsin. Espsi olmadığı için çok sıkıntı olmuyor.

Ayrıca şu anki halinden memnunsan hiç uğraşmayadabilirsin ben sadece 4k istediğin için önerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adol125 -- 25 Ekim 2021; 21:0:26 >

Buyur hocam bu benim mod listem :) Şimdiden teşekkür ederim.

• Bu arada şuan ki kullandığım modların oyun içi görüntüleri. Aslında gayet iyi gibi bu haliyle ama daha iyisi varsa tabi hayır demem :)

Address library for skse plugin indirip kur ve en üste taşı.

Ussepi indir kur ve address librarynin altına taşı. Ussepin tr yaması olarak negatrm seç.

Display enemy level indir kur ve skyuinin altına taşı.

racemenu indir kur ve display enemy levelin altına taşı.

Obsidian Weathers and Seasons at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) sadece main filesı indirip kur ve racemenunün altına at.

Skyrim_Particle_Patch_for_ENB-SSE.zip - Google Drive bunu indirip kur ve racemenunün altına taşı.

A Quality World Map at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) classic with main roads olanı indirip kur aynı yerde clear sky yazanı da kur. particle patchin altına taşı.

Static Mesh Improvement Mod - SMIM at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) kısaca smim diye geçer bu, a quality world mapin altına taşı

Skyrim 2020 Parallax by Pfuscher at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) opsiyonellerdeki 4k tor 2k olanları indirip kur smimin altına taşı bunları. (vramin 6 gbden düşükse opsiyoneldeki 2k olanı kur)

High Poly Project at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) sadece main filesı indirip kur skyrim 2020nin altına taşı

Rudy HQ - Nordic Ruins SE at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) bunu ve opsiyonellerdeki patch yazan dosya hariç hepsini indirip kur high polynin altına taşı.

Folkvangr - Grass and Landscape Overhaul at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) indirip kur rudy hq nordic ruinin altına at.

Forgotten Retex Project at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) sadece main files indirip kur folkvangrın altına at

Misc Retexture Project at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) main filesdakilerin hepsini indirip misc-update-smim sırasıyla kur forgotten retexin altına at

Caliente's Beautiful Bodies Enhancer -CBBE- at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) indirip kur kajuanın modlardan sonra gelecek

Nordic Faces - Immersive Characters Overhaul at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) bunu indirip kur ardından aşağıda dediklerimi kur

Expressive Facegen Morphs SE

Expressive Facial Animation - Male

Expressive Facial Animation - Female

Tempered Skins for Males

Tempered Skins for Females CBBE

Mild Complexions

Superior Lore-Friendly Hair bu oldrimde ama specialda da sorunsuz çalışır. Rough olanı çek.

The Eyes of Beauty SSE

The Eyes of Beauty SE - Elves Edition

The Eyes of Beauty - Vampire Eyes SE

RS Children Overhaul

RS Children Patch Compendium

Realistic RS Children Overhaul

Realistic RS Children Overhaul 4.7 Update

Realistic Elven Children

Bunlardan sonra aMidianBorn Book of Silence SE at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) complete yazanı indir kur

aMidiandan sonra Rusticler olacak rusticlerden sonra Kajuan's profile at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) bu sayfadaki modların hepsini indirip kur.

Son olarak gelelim enbye. Öncelikle oyunun ana klasörüne git ve varsa adında enb yazan tüm dosyaları sil.

ENBSeries v0.465 (enbdev.com) en alta in ve downloada tıkla. wrapper klasörüne gir ve sadece 2 dllyi oyunun ana klasörüne at değiştir sorusu gelirse evet de.

ardından iiENB - ENB preset for Azurite or Obsidian or Cathedral Weathers at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com) files kısmındaki obsidian weather yazanı çek ve oyunun ana klasörüne at. Tamamdır.

Ben fps yemediği için iienb önerdim ama hoşuna gitmezse oyunun ana klasöründe adında enb yazan dosyaları siler başka enb indirirsin. Yalnız dikkat et enb obsidian weather veya tüm weather (hava durumu) modlarıyla uyumlu olsun. Sadece cathedral weather için yapılmış bir enbyi obsidian weather ile kullanamazsın. Aslında kullanırsın ama sağlıklı olmaz verimsiz olur. Ona dikkat et.

Linkini atmadıklarımı googleden sonuna sse koyarak arat çıkar. Sadece superior lore friendly hair oldrimde geri kalan hepsi specialda var. Bazı modlarda fomod var yani kurulum esnasında seçenekler çıkıyo kendine göre seçersin artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adol125 -- 26 Ekim 2021; 0:16:0 >

Hey maşallah hocam çok teşekkür ederim bu dediklerini elimden geldiğince yapıcam eminim ondan sonra oyun çok daha keyifli bir hal alacaktır. Yavaştan başliyim çünkü baya var işim belli ki :)

Bu arada görsellerimi gördün mü ? Nasıl sizce eskisine nazaran..

• Ya bu oyunda dark brotherhood ve hearthfire görevleri varmış ikisi toplam 15 saat kadar sürüyormuş
    Üç kere oynadım ben nasıl atladım bunları
    Bu görevler nasıl açılıyor

• 
Sayfa: önceki 14901491149214931494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.