Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1331. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.320
Cevap
125
Favori
1.621.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13291330133113321333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar oyuna geçen hafta başladım.ilk rpg oyunum olmasına rağmen hastası oldum.korsan indirerek oynuyordum.tam oyunu öğrendim zevk almaya başlamışken oyundan attı bir dahada oyuna giremedim.Daha öncede çeşitli sorunlar yaşamıştım ama artık hiç giremiyorum.Bütün hafta bugünü bekliyordum oyun oynamak için.
    Steamden orj. oyun alsam önceki save dosyasından kaldığım yerden devam edebilir miyim?
  • beyler ben kara ruh cevherini dolduruyorum ama kocaman ruhla doluyo kara ruhla dolmuyo ve itemlere kocaman ruhla aynı değerde güç veriyo neden nasıl düzeltcem özel bişeymi öldürmem lazım kara ruhal dolması için haydut elf falan öldürüyom kocamanla doluyo kara ruh cevheri
  • XxskryimxX X kullanıcısına yanıt
    Kara ruh = Kocaman ruh.

edit: Kara ruh sadece insanları öldürürsen gelir. Kocaman ruhun varsa insan öldürürsen gelmez. Kara ruh'a mini ruh da girebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Silverhand -- 28 Mart 2015; 16:52:55 >
  • beyler benim vilkasla farkas buga girdi yoldaşlar görevlerini yapamıyom 3 totem topladım en son ondan sonra buga girdi vilkasdan saflık diye görev aldım beni takip ediyolar kısa süre sonra bırakıyo önce sadece vilkasdı sonra farkasda başladı üstelik yanıma yoldaş alamıyom zaten var diyo vilkas yüzüden ama vilkas bıraz takip edip bırakıyo nasıl düzeltcem söleyin lütfen bide kurt adamken nasıl güçlü olcam insan halim çok dağa güçlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxskryimxX -- 29 Mart 2015; 12:46:59 >
  • Evlere çocuk odası alamıyorum. Yanı seçenek var ama nedense parayı almıyor.

Ikı ev aldım 1 tanesi whiterun dadiğeri windhelm de .. Ikı evde de çocuk odasını satın alamadım. Ne biçim bir bug ise bilgide yok internette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XxskryimxX

beyler benim vilkasla farkas buga girdi yoldaşlar görevlerini yapamıyom 3 totem topladım en son ondan sonra buga girdi vilkasdan saflık diye görev aldım beni takip ediyolar kısa süre sonra bırakıyo önce sadece vilkasdı sonra farkasda başladı üstelik yanıma yoldaş alamıyom zaten var diyo vilkas yüzüden ama vilkas bıraz takip edip bırakıyo nasıl düzeltcem söleyin lütfen bide kurt adamken nasıl güçlü olcam insan halim çok dağa güçlü

Hangisi saflık görevini veriyorsa ondan görev alma aela'ya veya diğerine git ondan görev al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler merhaba daha önce normal zorluk seviyesinde oynuyordum yaklaşık 72 saat oynandıktan sonra sadece bu zaman zarfın da yan görev Yaptım . Daha sonra en zor da başlamaya karar verdim şimdi Bayağı bir zorlanıyorum nerdeyse göreve gitmekden soğudum getir götür işleri yapıyorum , Demircilik e abanıp daha iyi zırha sahip olup göreve öyle çıkmaya çalışacağım bu seferde para sıkıntısı oluyor . Tavsiyeniz var mıdır ?

• bi şekilde yanıma takipçi almayı başardım sonrada vilkassı deadraya kurban verdim farkasıda savaşta öldürtütürdüm buga kesin çözüm :D sonunda kurtuldum 2 sindenderahat rahat geziyom şhirde ve yanıma takipçi alabiliyom beyler bu arata tılsımcının ve demircinin şurubunun tarifi ne
    Tılsım : mehtap güvesi kanadı + kar üzümü
    Diğerini tam hatırlamıyorum, parlak mantar + vampir tozu olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3.B

Ömerim tanımışsındır belki beni sp4rtacus ben, ne yazıkki adaletsiz ve dengesiz admin yüzünden sınırsız banlandım artık bundan devam edicem.

Gene ne olduda banladılar yav seni geçmiş olsun ne diyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Evlere çocuk odası alamıyorum. Yanı seçenek var ama nedense parayı almıyor.

Ikı ev aldım 1 tanesi whiterun dadiğeri windhelm de .. Ikı evde de çocuk odasını satın alamadım. Ne biçim bir bug ise bilgide yok internette.

Unofficial hearthfire patch kurulu mu?

Evi aldıktan sonra evlat edindin mi çünkü evlat edinmezsen görev tamamlanmamış olarak gözüküyor,onun içinde odayı alamıyorsun.

Bunlar işe yaramazsa konsolu kullanarak sorunu düzeltebilirsin ;

prid e4ef9
    disable

Eğer evde alchemy var ise ilk olarak bu komutları dene,daha sonra yukarıdaki kodu;

prid e4ec8
    disable
    prid e4ef9
    disable

Bunları yapmadan önce savenin yedeğini al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-56D7221EF -- 30 Mart 2015; 17:31:57 >

• Tılsım için birkaç şey istiyordu yalnız, yanlış hatırlamıyorsam.

Fortify Enchanting potions can be bolstered by a few perks.
    Alchemist (5 ranks) - Allows created potions to be up to 100% stronger.
    Benefactor - Potions you mix with beneficial effects are 25% greater magnitude.
    Necromage - If the Dragonborn is a vampire; potions count as a spell cast on self. The Fortify Enchanting strength will be 25% greater. This was tested as no longer working in the standard version of the game. This still works with game patch 1.9 and Dawnguard installed.

Simyadaki ilk beş perk açık olmalı, birde şu benefactor perk'ü açık olmalıydı. Yani onlardan önce denemiştim açılmamıştı enchant potu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer4294

quote:

Evi aldıktan sonra evlat edindin mi çünkü evlat edinmezsen görev tamamlanmamış olarak gözüküyor,onun içinde odayı alamıyorsun.

prid e4ef9
    disable

Eğer evde alchemy var ise ilk olarak bu komutları dene,daha sonra yukarıdaki kodu;

prid e4ec8
    disable
    prid e4ef9
    disable

Şimdi Öncelikle evlat edinmek için evinde çocuk odası olması lazım. Bu sebepten dolayı zaten evlat edinemiyorum.

Verdiğin kod Whiterun alchmy Lab kurulmadan önce orada bulunan ve normalde seçilemez olan junk ( çöp pislik örümcek ağı falan fıstık görseli ) seçilebilir hale getirmek ve ortadan kaldırmak için. Maalesef ki ben evlat edinmeye merak salmadan önce stormcloak tarafına geçip iç savaşı bitirdiğim için jarl ve yardımcısı wihterun şehrinde değiller. Yani konu kullanmış olmama rağmen gidip çocuk odasını satın alamıyorum çünkü jarl yardımcısı ortada yok nereye gitti bilmiyorum

Unoffical Heartfire patch kurulu bu arada.

Altta verdiğin iki kod ise yine whiterun şehrindeki breezehome için geçerli bir tanesi Junk'u seçili hale getirmek için diğeri Alchemy Lab'ı seçili hale getirmek için bunlar normalde seçilemiyor biliyorsun. Disable ile silip yerine çocuk odasını al diyor ama işte.. Satın alma işini yapacağım adam ortada yok..

Bende bunun üstüne koştur koştur Windhelm şehrine gittim. Orada ki ev almak için gerekli olan görevi tamamlayıp evi aldım. Tam içini güzelce döşedim ki yine çocuk odasını satın alamıyorum. Jarl yardımcısı çocuk odası için seneçeği veriyor ama onu seçince benden para gitmiyor. O noktada bir bozukluk var. Acaba diyorum yüklediğim modlar yüzüden kaynaklanan bir sıkıntı mı ?

Şimdi çocuklarla ilgili tüm modları tekrar pc ye açıp o dosyaları data klasöründen silicem bakalım ne olacak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 3.B

Ömerim tanımışsındır belki beni sp4rtacus ben, ne yazıkki adaletsiz ve dengesiz admin yüzünden sınırsız banlandım artık bundan devam edicem.

Gene ne olduda banladılar yav seni geçmiş olsun ne diyim

Telefon numarası kaydı gerekli olduğu için arkadaşın kullanmadığı hesaba geçtim, bu profili ayarlıycam kendime göre, yani profilim bu..
    Uzun hikaye bi ara özelden anlatırım

• quote:

quote:

quote:

prid e4ef9
    disable

prid e4ec8
    disable
    prid e4ef9
    disable

Şimdi Öncelikle evlat edinmek için evinde çocuk odası olması lazım. Bu sebepten dolayı zaten evlat edinemiyorum.

Verdiğin kod Whiterun alchmy Lab kurulmadan önce orada bulunan ve normalde seçilemez olan junk ( çöp pislik örümcek ağı falan fıstık görseli ) seçilebilir hale getirmek ve ortadan kaldırmak için. Maalesef ki ben evlat edinmeye merak salmadan önce stormcloak tarafına geçip iç savaşı bitirdiğim için jarl ve yardımcısı wihterun şehrinde değiller. Yani konu kullanmış olmama rağmen gidip çocuk odasını satın alamıyorum çünkü jarl yardımcısı ortada yok nereye gitti bilmiyorum

Unoffical Heartfire patch kurulu bu arada.

Altta verdiğin iki kod ise yine whiterun şehrindeki breezehome için geçerli bir tanesi Junk'u seçili hale getirmek için diğeri Alchemy Lab'ı seçili hale getirmek için bunlar normalde seçilemiyor biliyorsun. Disable ile silip yerine çocuk odasını al diyor ama işte.. Satın alma işini yapacağım adam ortada yok..

Bende bunun üstüne koştur koştur Windhelm şehrine gittim. Orada ki ev almak için gerekli olan görevi tamamlayıp evi aldım. Tam içini güzelce döşedim ki yine çocuk odasını satın alamıyorum. Jarl yardımcısı çocuk odası için seneçeği veriyor ama onu seçince benden para gitmiyor. O noktada bir bozukluk var. Acaba diyorum yüklediğim modlar yüzüden kaynaklanan bir sıkıntı mı ?

Şimdi çocuklarla ilgili tüm modları tekrar pc ye açıp o dosyaları data klasöründen silicem bakalım ne olacak.

Çoçuk odası olması zorunlu değil,iki şekilde evlat edinebiliyorsun zaten,evlat edinmek için ya çocuk odası evin olacak yada dayalı döşeli(yatakta dahil)bir ev,birde sandığın olması gerekiyor.

Verdiğim kodlarıda zaten breezehome için verdim.?!

Brillden alıcaksın evi ''Dragonsearch'' orda bulucaksın onuda(jarl özel odasınaın orda.) Gene mi bulamadın teleport kullanarak bul ;

player.moveto 0001A6A2 yada moveto player 0001A6A2

Görev buga girmiş olabilir onun için konsolu kullaranarak çözebiliriz fakat o zaman başka görevleride etkileye bilir(bug açısından) onun çin hearthfire sil,oyuna gir kaydet daha sonra bir daha yükle dlc yi,konsolu kullanarak malzemeleri al evi döşe bir daha dene.

Hangi modları kullandığını yazmadan yorum yapamam..!

• Bende unoffical patchler var. Dün türkçe yama kurdum ama yarımyamalak çalışıyor. Kitaplar ingilizce, diyaloglar kısmen türkçe ve görev ibareleri ile bazı itemler ingilizce. Biraz araştırdım ve bu unoffical partilerin türkçe yaması varmış. Kurarsam türkçe yama sorunsuz olur mu? Deneyen bilen var mı?

• beyler deadric itemi olan abanoz blade nasıl alınıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxskryimxX -- 30 Mart 2015; 20:43:24 >
  • Npc lerin govdeleri bazilarinin ayaklari gozukmuyor nasip duzeltebiliriz

Whiterun'da hana gidip yeni haberler var mı diye soracaksın, hancı jarlın oğlunda bir gariplik var gibisinden bir şeyler söyleyip görev verecek oradan devam edersin.
  • Ya arkadaşlar ben Alduin duvarının sırrını öğren bölümüne geldim lanet olası esbern geliyo duvarın orda bekliyo devam edip konuşmuyor . Nasıl çözebiliriz bunu ?
  • 
Sayfa: önceki 13291330133113321333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.