Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1439. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.321
Cevap
125
Favori
1.621.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14371438143914401441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 16F84A

quote:

Orijinalden alıntı: Crantola

quote:

Orijinalden alıntı: 16F84A

quote:

Orijinalden alıntı: Crantola

Anlamadığım bir nokta var önce şafak muhafızlarına katıldım bir güzel vampir avladım sonra Serena adlı hatın kişiyi yanıma almak için vampir oldum şafak muhafızı avladım. Arkadaş biride çıkıp demiyor ki sen kim köpeksin ki bir bizi avlıyon bir onları. Oyunu 200 saattir oynamama rağmen henüz iç savaşa müdahil olmadım hayır korkmuyor da değilim Ulfric'e katıldıktan sonra İmparatorluk beni Issızkent mevkibeyi de ilan edebilir, tuhaf.. Neyse severek oynuyoruz efendim..

Serena'yı insan yapabiliyorsun yahu sen neden vampir oldun

Nasıl yapıyoruz?

https://www.youtube.com/watch?v=lsOyYjwZQEs

2:10 dan sonrasını izlersen konuşma sırası türkçe ile aynı Rising at Down görevini yapıyormuş gibi gidip kendini tedavi ediyor ve artık insan oluyor konuşmayı kabul etmesi için babasını (Harkon) öldürmüş olmak ve şart yani DLC nin sonuna eklenmiş. Bir iki gün sonra şafakmuhafızlarının kalesinde insan olarak bulabilirsin Serena'yı. Hatta seni görür görmez artık bende insanım diyor.

Hocam bir şey soracağım Serenayla tomar bulma görevini yapıyorum bir tanesini buldum annesi sayesinde o verdi. Ancak ikincisini bulmam için ne haritada bir işaret çıkıyor nede başka bir şey. Yani görevi seçiyorum ancak ne yapmam gerektiği hakkında en ufak işaret yok. Bende başka görevlere daldım kaç haftadır duruyor öyle. Sanırım ejder tomarımıydı neydi o eksik ama nasıl bulacağım belli değil.

• Ana senaryoya devam et oradan alacaksin ejder tomarini.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi tomar olduğuna bağlı oyunda toplam 3 tomar buluyorsun 2 tanesi DLC ile gelen 1 tanesi ise ana hikaye de olan ana hikayedeki ise büyücüler okulundaki kütüphaneci ile konuşuyorsun birkaç gün sonra tekrar ziyaret edersen kütüphanecinin masasındaki kitapları okuman gerekiyor. DLC deki ise şöyle Serena'nın sırtındakini kurtardığın rahip okuyor ve kör oluyor sen bu arada diğerini bulmaya gidiyorsun.
  • Skyrim'in soğuk kış günlerinden romatizması azanlara müjde, Ejderha Kaplıcaları sezonu açtı!
    Gezerken rastladım bu elemanlara, güldürdüler beni.

Oyunda bile tatil sefası süren NPC'ler yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samed Bey -- 22 Ocak 2017; 22:2:54 >

• Rurounius kullanıcısına yanıt
    Konsola tm yazarak hudu kaldırabilirsin şu linkte de göreceksin zaten bir yorumu copy paste yapıyorum.http://www.elderscrollsturk.com/konu-skyrim-konsol-rehberi.html

Oyun içinde iyi bir görüntü almak için HUD ( göstergeler ) engel teşkil edebilir.
    Göstergeleri kısa süreliğine kapatmak ve açmak için tek yapmanız gereken küçük bir komut vermek.

Konsolu açıp tm komutunu vereceğiz. Komutu verince kesinlikle konsolu açan tuşa tekrar basıp konsoldan çıkmanız gerekiyor, yoksa oyun donmuş gibi olur.

İşimiz bitince tekrar konsolu açıp ( konsol görünmez siz yine devam edip ) aynı komutu vereceğiz. Göstergeler tekrar yerinde.

Yanlış olan nedir? Arkadaşımız komutların listesini vermiş ama bu komuta menüleri açar kapatır
    demiş. Menü ayrı şeydir göstergeler ayrı, burayı karıştırmamak lazım.

• Samed Bey kullanıcısına yanıt
    Arada buradan geçerim ilk defa gördüm. Mod değil değil mi?

• Hocam bir sürü mod yüklü. Şimdi baktım da içlerinden hiç biri NPC'lerin bu tarz aktivitelerini değiştiren şeyler değil elimizde kalan tek sonuç oyunun kendi zekası. Ben de 290 saat oyun süresine sahibim ama ilk defa gördüm böyle bir şeyi.
  • Samed Bey kullanıcısına yanıt
    mod değil, ejder kesmeye giderken ben de rastlamıştım, işi gücü bırakıp bunların olayı ne diye etrafı falan araştırdım ama bulamadım bir şey

• Oyunu VR deneyen oldu mu
  • Arkadaşlar Special Edition da düzgün çalışan at üzeri FPS kamera modu varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dyrasil

Bayağı bir geç oldu ama bende Skyrim dünyasına giriş yaptım bakalım.

Türkçe yama yükleyemedim, Türkçe karakterlerde sorun çıktı. İngilizcem fena değildir, bakalım İngilizce devam edicem oyuna.

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, Türkçe yamayı yüklemek çok kolay. Yükledikten sonra oyunun dosyaları arasında STRINGS adlı bir dosya var; silmek gerekiyor dilin Türkçe olması için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samed Bey -- 29 Ocak 2017; 18:9:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Samed Bey

quote:

Bayağı bir geç oldu ama bende Skyrim dünyasına giriş yaptım bakalım.

Türkçe yama yükleyemedim, Türkçe karakterlerde sorun çıktı. İngilizcem fena değildir, bakalım İngilizce devam edicem oyuna.

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, Türkçe yamayı yüklemek çok kolay. Yükledikten sonra oyunun dosyaları arasında STRINGS adlı bir dosya var; silmek gerekiyor dilin Türkçe olması için.

Hocam sildim yine de olmadı. Daha sonra baştan yükledim, tekrar her adımı uyguladım ama İ,Ş gibi türkçe karakterleri göstermiyor. Neyse çok sorun değil, daha oynamaya çok fırsatım olmadı daha yeni 'Dragonborn' oldum.
    Yalnız kafama takılan bir şey var. Medium ayarlarda oyun aralarda donuyor bende 1-2 saniyelik. O yüzden her şeyi low'a almak zorunda kaldım. Sistemim yeterli değil mi:
    4gb Ram
    2gb Nvidia GT635m
    i5-3317u, 1.7ghz

Pek bilemeyeceğim ama uzaktaki objelerin detaylı görünümünü kısarak orta düzeyde kasmadan oynayabileceğinizi düşünüyorum. Anti aliasingden de olabilir.

• Bu Türkçe yamayı neden Nexus'a koymazlar anlamıyorum. Gerçi ben Bethesda Workshop'u crack ile kullanabiliyorum.
  • Karakter 13.seviyedeyken dawnguard gorevleri fahatca yapilir mi yoksa daha bekliyim mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alpii253 A kullanıcısına yanıt
    oyun zorluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir 13. seviyedeyken oyunu bile bitirebilirsin zaten görevler bitene kadar 20 olursun ben Dawnguard'ı 35 ten sonra başlıyorum böylece büyük görevler daha eğlenceli oluyor
  • Special yerine eski oyunu grafik (hd textute pack falan) ile oynamak çok bir şey kaybettiriyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MPlanck

Special yerine eski oyunu grafik (hd textute pack falan) ile oynamak çok bir şey kaybettiriyor mu?

Eğer yüklediğin modlar iyi ise Special dan daha iyi bir görüntün olabilir SE de aynı oyunun şirket tarafından modlanmışı diyebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilkurt01

Mugen Tsukuyomi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 3 Şubat 2017; 13:49:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

quote:

Orijinalden alıntı: atilkurt01

Mugen Tsukuyomi

Mitolojik bir efsane sanıp merakla araştırırken anime olduğunu fark ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-898C9C5BE -- 3 Şubat 2017; 14:36:36 >

• 
Sayfa: önceki 14371438143914401441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.