Şimdi Ara

The Ascent [PC ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
2.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oyunun gameplay trailer videolarını muhtemelen 2x yada 4x sli rtx 3090 + Ryzen 9 5900x le falan cektiler. Trailerdaki gameplay ile benim pcdeki gameplay arasında dağlar kadar fark var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 7 Ağustos 2021; 18:25:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

İlla git steam torrent takıl diyorlar. Başta ses etmedim hadi dedim düzeltilir çünkü build farkı var direkt. Oradaki buildi alacaksın buraya koyacaksın. Ama yok 2 hafta olacak adamlarda iletişim sıfır, cevvallik sıfır. Game pass, Microsoft eşşek başıymış gibi tavırlar. Artık gömme vakti geldi.

Gamepass güncellemeleri çöp. İki platform arası buildi farklı tutmak ne derece bir beceriksizlik anlamıyorum. Oyunu 12 kişinin yaptığı filan yok bu arada. Bu da iyi moda oldu "çok az kişiyiz ühühü para verin" oyunun credits ekranı ak ak bitmiyor. Indie mindie de değil bu oyun. Indie ekmeği peşindeler sadece. Indie independent'tan gelen bir terim. Bu adamlar sürüyle kişiye bağımlı bu oyunu yaparken böyle indie mi olur. Bir stüdyonun yaptığı oyun değil bir çok yerden işbirliğiyle yapılan bir oyun. Ama bu 12 kişi epey beceriksiz onu gördük. İletişim de sıfır. Patch notes yazmaktan da acizler açıklama yapıp haber vermekten de. 12 kişi tek başına bu oyunu 35 senede yaparmış demek daha build güncellemesi yapamadılar 2 hafta olacak.

DX11 yapıyorsun DX12 çalışmaya devam ediyor. RT açıyorsun halbuki kapalı. DLSS zaten direkt yok. Patlamalar anlık donmaya sebep oluyor. Caching filan hak getire salmışlar çayıra. Ya menüde AMBIONT Occlusion yazıyor ya bu seviye hatalar. Dedim yeni bir grafik tekniği mi geldi Ambiont nedir. 12GB eşşek kadar update görünüşte sadece zorluk ekleme getirmiş bu kadar başka bir şey yok. Patch notes yok ki görelim ne geldi ne gitti. Saçma sapan haber sitelerinin 15 paragraflık saçma girişlerini okuyup tek satırlık cevabı aramakla uğraşıyoruz, o da yok.

Oyun çok güzel ama teknik olarak fiyasko. Cyberpunk konsepti işin içine girince neden bu oyunlar başı gözü dağıtıyor anlamadım. Sırf achievements hatrına ve oynayacak dolu oyun olduğu için game pass'te beklemeye devam ediyorum yoksa çoktan küreklenip bitirilip silinmişti.

ambiontta kahkahayı patlattım hocam ben de 1 haftadır game pass sürümü düzeltilecek diye bekliyorum 12 gblık güncelleme tokat gibi oldu. meğerse asıl son güncelleme değil de ondan bir önceki güncellemeymiş . yok neymiş microsoft'un onay süreci uzunmuş. madem bu kadar uzun bu oyun işin başında nasıl bu şekilde çıkmayı başardı diye merak ediyor insan The Ascent [PC ANA KONU] 

crossplay coopu olacağı söylenen bir oyunda sürüm/build farkı olmaması gerek. nasıl çözecekler nasıl edecekler bilmiyorum. her güncelleme geldiğinde game pass ve steamde oynayan kişiler 1 hafta game pass sürümüne aynı patchin gelmesini mi bekleyecek? çok saçma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 8 Ağustos 2021; 3:53:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

ambiontta kahkahayı patlattım hocam ben de 1 haftadır game pass sürümü düzeltilecek diye bekliyorum 12 gblık güncelleme tokat gibi oldu. meğerse asıl son güncelleme değil de ondan bir önceki güncellemeymiş . yok neymiş microsoft'un onay süreci uzunmuş. madem bu kadar uzun bu oyun işin başında nasıl bu şekilde çıkmayı başardı diye merak ediyor insan  

crossplay coopu olacağı söylenen bir oyunda sürüm/build farkı olmaması gerek. nasıl çözecekler nasıl edecekler bilmiyorum. her güncelleme geldiğinde game pass ve steamde oynayan kişiler 1 hafta game pass sürümüne aynı patchin gelmesini mi bekleyecek? çok saçma...

Alıntıları Göster

Koca bir gün daha geçti suçu MS'e attılar. 2 gündür yeni update yok. MS onaylayacakmış. Ne hikmetse bir The Ascent'e garezi var MS'in diğer oyunlar şipşak güncellenirken Ascent bekliyor.

Ben sildim GP versiyonu Steam son sürüm indirdim. Oyun yağ gibiymiş meğerse ya. RT + DLSS Quality 4K hiçbir tekleme yapmıyor. Ben daha bırakmam buradan muhtemelen 5-6 saat ilerledim geri dönülmez artık. Orijinaline sahip olduğumuz oyunu korsan oynuyoruz. Yok böyle bir olay The Ascent [PC ANA KONU] 

UWP de ayrı lanet zaten. Steam sürümde tool sayesinde 10-bit HDR da etkinleştirebiliyoruz ki The Ascent'in ben başından daha HDR desteğiyle geleceğini düşünüyordum çünkü HDR'a çok uyumlu bir renk paleti. Ama tabii ki de şaşırmadık HDR desteği de yok. Tool ile HDR etkinleştirince beklediğim gibi oyun 10-bit'i çok iyi yediriyor müthiş bir renk derinliği oluyor. GP versiyonda bunu yapmanın mümkünatı yok zaten UWP yüzünden. Şu UWP saçmalığında politikalarını değiştirmezlerse üyeliğimi yenileyeceğimi sanmıyorum şahsen. Sahibi olduğum dosyaya erişim vermemek hak gaspıdır. Dağıtmadığım sürece ne yaparsam yaparım ben o dosyayla. İnsanların modlama imkanını tümden elinden alıyor UWP.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 8 Ağustos 2021; 19:55:33 >

• Oyunun Steam sürümüne yeni bir güncelleme yayınlandı.Çeşitli çökme sorunlarını düzeltiyor.Yama sadece Steam için GamePass sürümüne ise ilerleyen günlerde geleceği belirtildi.The Ascent [PC ANA KONU] 

• oyun çok güzel ama birini vurmak niye bu kadar zor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • The Ascent'in 2.büyük güncellemesi yayınlandı.Önceki güncellemelerde olduğu gibi sadece Steam için yayınlanan güncellemede ;

-DX12 ve DX11 için kararlılık iyileştirmesi yapıldı.

-Ray Tracing tüm platformlarda varsayılan olarak kapalı olacak.

-Tek kişilik ve Co-Op oynanıştaki kilitlenme sorunları düzeltildi.

-Kayıt sistemi yeniden düzenlendi

-Silah kaplamaları ve karakter için toplanılan kozmetik eşyaların oyundan çıktıktan sonra kaybolması sorunu düzeltildi.

-Bazı başarımların elde edilememesi sorunu düzeltildi.

-Genel hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yapıldı.

Güncelleme boyutu 2.7 GB ve GamePass sürümü için ilerleyen günlerde yayınlanacak.Steam'de ise güncelleme indirilebilir durumda.The Ascent [PC ANA KONU] 

• Ray Tracing Ambiont Occlusion yazım hatasını Ambient Occlusion olarak düzeltmişler.Oyuna girerkende önceki güncellemede takılmaları gidermek için ekledikleri önbellekleme süresi fazlaydı onuda düzeltip daha hızlı oyuna giriş yapılması sağlanmış.RT bende açıktı demek ki desteklemeyen kartlar için kapalı olarak gelecek şekilde düzenlemişler.The Ascent [PC ANA KONU] 

The Ascent [PC ANA KONU]

• Oyunda sevdigim seyler de oldu sevmedigim seyler de oldu. Grafikler, kaplamalar, ortam iyi. Diyalog, senaryo zayif. Ben keyif alarak oynuyorum, cyberpunk temasini cok sevdigimden de olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu merak ettim, Xbox uygulamasından GP sürümünü indiriyorum. Son sürüm nedir yorumlarda güncel değil falan denmiş de güncellendi mi GP sürümü merak ettim.

• Oyunu oynayacaklar Steam sürümü üzerinden oynasınlar çünkü GamePass sürümü her zaman bir önceki güncellemeden geliyor ve özellikle RT ile DLSS sağlıklı çalışmıyor.Oyunu hem Steam hemde GamePass üzerinden oynadım ve Steam sürümü en günceli olduğu için çok daha kararlı çalışıyor.GamePass'ta ise DX12 kaynaklı takılmalar mevcut.Eğer bunlar önemli değilse yada kullanılamıyorsa bu durumda DX11 tarafında bir sorun yok.Tek fark RT ve DLSS tarafında The Ascent [PC ANA KONU] 

• Gamepass üzerinde aynı PC de 2 kişi aynı anda oynayabilir mi ? Biri klavye biri DS4 olacak şekilde ?
    Ben bitirdim ama oğlanla oynayalım dedik ayarlarini yapamadım bir türlü . Varsa bilen gören , bir zahmet yardım rica ediyorum
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Daisuke

Gamepass üzerinde aynı PC de 2 kişi aynı anda oynayabilir mi ? Biri klavye biri DS4 olacak şekilde ?
    Ben bitirdim ama oğlanla oynayalım dedik ayarlarini yapamadım bir türlü . Varsa bilen gören , bir zahmet yardım rica ediyorum
    Saygılar

oyun klavye+gamepad beraber coop desteklemiyormuş maalesef ek bir gamepad almanız gerekiyor gibi duruyor

• Klavye olmadan 2 gamepad ile oynanabiliyor o halde doğru mu anladım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Daisuke

Klavye olmadan 2 gamepad ile oynanabiliyor o halde doğru mu anladım ?

sanırım öyle gibi duruyor ama kesin bir şey diyemem game pass pc versiyonu bu oyunun o kadar kötü kü ne desem boş. ray tracing desteksiz çıktı, 4 hafta sonra düzelttiler, oyuna bir girdim, yine bozmuşlar. forumlara bir baktım herkes aynı şikayet. şimdi sonraki patche ray tracingi düzeltirler, bu sefer yine dlssyi bozarlar. oyunun patchleri de geç geliyor. adamlar oyunu steamden sattırmak için bilerek mi yapıyorlar bu hareketleri anlamadım bile

• Oyunu 11 kişilik bir İsveç Stüdyosu yapmış, 11 kişiden böyle oyun çıkması çok deli bir durum.

Yani etraftaki siviller, o model ve kaplamalar falan inanılmaz bir kalite var oyunda.

Daha iki gün oldu kuralı, ben şok oldum kaliteye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 14 Ekim 2021; 20:51:56 >
  • Bu oyunun bu kadar kalması kötü yav. Türüne göre çok tatlı bi oyun, acayip sevdim. Senaryoya kendimi çok kaptıramadım, çok bölük pörçük oynadım ama dediğim gibi türüne göre kesinlikle çok kaliteli olmuş. Grafikler, ortam, şu bu...

Benzeri bi oyun daha geliyor böyle, çıkamadı sanırım, o da güzel olacağa benzer.

• Oyunu 25 saatlik bir süre sonunda tüm içeriği ile birlikte tamamladım. Aslında çıkışı öncesi almıştım fakat güncellemeler geldiği için belirli aralıklarla oynadım ve dün akşam son görevle birlikte bitirdim. İzometrik açıdan oynanması nedeniyle muhtemelen çok fazla ilgi çeken bir oyun olmadı fakat bu yıl oynadığım oyunlar arasında en iyilerden birisiydi. Oyunun detaylı rol yapma ögeleri, derin diyalogları yok safkan bir shooter oyunu ve öne çıkan yanı ise yarattıkları Dünya' nın Cyberpunk' a çok çok uygun olması ve yaşayan bir Dünya' ya sahip olması, bunun yanı sıra karakter gelişimi üzerine epey durulmuş ve yetenekler, build sistemi ve shooter mekanikleri gayet güzel çalışıyor. Görsellik zaten üst düzey, Ray Tracing ve genel doku kalitesi, ışıklandırma üst seviye, Cyberpunk ortamına gayet uygun fakat oyundaki en büyük eksik oyun sonu içeriklerinin olmaması çünkü oyun temelinde bir izometrik Cyberpunk looter-shooter oyunu ve oyunun son görevine kadar karakterinizi geliştiriyorsunuz ve son görevden sonra oyun eğer yan görevleri vs yaptıysanız orda bitiyor. En azından bir kaç oyun sonu içeriği olabilirdi. Eğer arkadaşlarınızdan oynayan varsa onlara katılabilirsiniz yoksa da oyunu bitirmiş olursunuz. Neyse ki oyuna olan destek devam edecek. Yol haritalarını açıkladılar ve buna göre oyun önümüzdeki yılda içerik almaya devam edecek.

The Ascent [PC ANA KONU]

• Oyunun sayfası tahmin ettiğim kadar ileri gidememiş. Üzdü. Hakkında birkaç şey karaladım İlgilenenler bakabilir..

https://shoutout.wix.com/so/cfNq517Es?languageTag=enhttps://www.oyundefterim.com/post/the-ascent-21-29-eyl%C3%BCl-2021

The Ascent [PC ANA KONU]

• TossA CoinTo Your Witcher kullanıcısına yanıt

Ellerinize sağlık hocam. Bence oyunun genel olarak oyuncular arasında da tutmamasının sebebi atmosfer olarak çok iyi olmasına karşın oynanış kısmında çok kısır bir oyun olmasına bağlıyorum. Ayrıca benim içinde oyunun fiyatı büyük etkendi. Evet kura göre 170 TL iyi olsa da bundan çok iyi oyunların daha aşağı fiyatlara satıldığını gördük. Bu sebeple de şahsen pas geçtim ben. Şahsen benim için ederi 50 TL altı bir fiyatta ve ancak o fiyatlara düşerse alıp oynayacağım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.