Şimdi Ara

The Amazing Spider-Man 2 (2014) Fragman#1 (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.046
Cevap
14
Favori
79.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: R.Light

Kaçtı o tren.Sinemada oyle bir şey yapılmamalı çok garip kaçar açıklayamazlar.Ama isterim tabii ki.
    En fazla flashback olarak yer alır.Ben ölmeyecek sanıyordum.Marc Webb öyle demişti diye hiç gerilmedim ağ Gwen'in bedenine yaklaşırken ama o thonk sesini duyunca anladım öldüğünü.Mezarı gösterip Peter,ilk filmde amcasının konuşmasını dinlediği gibi Gwen'in konuşmasını dinleyince çok duygulandım.Yengesi ile yaptığı konuşma ve Gwen'in fotoğrafını masasına koyuşu çok iyi düşünülmüştü.

Anlattığın o yerlerde sanki o anları ben yaşıyormuşum gibi çok üzüldüm etkilendim ve hala içimizde bir burukluk var dünden beri. Bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim, o özel duygusal kısımları tam nokta atışı yere koymuşlar, resmi masasına koyması o an çalan müzikler, Gwen mezarına her mevsim gitmesi vs. Beyler gelin imza kampanyası falan başlatalım yada Email atalım Emma Stone, Mary Jane rolünü oynasın? Şuna baksanıza ne eksiği var süper yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: oturan adam

yok mystique var x men den
    bu arada ilk filmdeki o sahnenin ne anlama geldiğini de hala çözemedim

O adam Harry'nin yanına gitti Harry grup kuracam dedi ya.Oscorpda arkada Vultureın kanatları ve Doc Ock.ın kolları vardı.Sinister Six I kuran adam o Adam.Aynı sahnede giysilerin olduğu yerde Symbiot vardı.3.filme kadar Venom ve Sinister Six filnleri çekilecek.3.filmde onlara karsi savasacak Grup goblin,doc ock,vulture,rhino,venom ve lizarddan olusacak muhtemelen.X-Men sahneside fox Webb in kontratını filmin sonunda fragman cikmasi karsiligi feshetti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

yok mystique var x men den
    bu arada ilk filmdeki o sahnenin ne anlama geldiğini de hala çözemedim

O adam Harry'nin yanına gitti Harry grup kuracam dedi ya.Oscorpda arkada Vultureın kanatları ve Doc Ock.ın kolları vardı.Sinister Six I kuran adam o Adam.Aynı sahnede giysilerin olduğu yerde Symbiot vardı.3.filme kadar Venom ve Sinister Six filnleri çekilecek.3.filmde onlara karsi savasacak Grup goblin,doc ock,vulture,rhino,venom ve lizarddan olusacak muhtemelen.X-Men sahneside fox Webb in kontratını filmin sonunda fragman cikmasi karsiligi feshetti

olmazsa bir sonraki seansın sonunda gidip izleyim Son sahneyi merak ettim şimdi. zaten sinema evin karşısında

• Çizgi Roman daki filmin sonu hakkında merak edenlere!

The Night Gwen Stacy Died The Amazing Spider-Man #125 (Oct. 1973)

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Night_Gwen_Stacy_Died
    Cause of death
    Gwen Stacy's death in The Amazing Spider-Man #121.

The original comic features a "snap" sound effect next to Gwen Stacy's head in the panel in which Spider-Man's webbing catches her, however some later reprints remove the effect. In The Amazing Spider-Man #125 (Oct. 1973), Marvel Comics editor Roy Thomas wrote in the letters column that "it saddens us to have to say that the whiplash effect she underwent when Spidey's webbing stopped her so suddenly was, in fact, what killed her. In short, it was impossible for Peter to save her. He couldn't have swung down in time; the action he did take resulted in her death; if he had done nothing, she still would certainly have perished. There was no way out."

In the History Channel special Spider-Man Tech, Stan Lee suggests that her neck may have indeed been snapped.

Physicist and comic collector James Kakalios, in his book The Physics of Superheroes, states that in the real world, the whiplash effect would have killed her.

For some time, however, fans speculated that the shock of the fall itself caused Gwen Stacy's death, due to the Green Goblin telling Spider-Man in The Amazing Spider-Man #121, "Romantic idiot! She was dead before your webbing reached her! A fall from that height would kill anyone — before they struck the ground!"

Burada hangi evrende nasıl öldükleri hep yazılmış.Amazing serisinde aslında hızlı aşağı düşerken ağ bir anda tutunca boynu kırıldı gibi anlatılmış.Ama ileriki böümlerde goblin kimsenin düşmekten ölmeyeceğini aslında ağ onu tutmadan önce ölü olduğunu soylemiş.

In the The Amazing Spider-Man 2, Gwen (as played by Emma Stone) dies in a similar manner. Harry (as the Green Goblin) kidnaps Gwen after piecing together that Peter is Spider-Man. He drops Gwen into a clock tower where Spider-Man saves her. She falls again and Spider-Man manages to catch her with a web line. While holding onto the line, Harry attacks Spider-Man. The webline becomes snagged in the cogs of the tower and snaps just after Spider-Man subdues Harry. Gwen falls to the ground and Spider-Man snags her just as she hits the floor. It's left ambiguous whether the webline causes her neck to snap as it did in the comics or the impact of hitting the ground kills her and the webline simply reached her at the same second as she struck the bottom. In a rough cut of the movie, her death is different, with the Green Goblin merely snapping her neck in front of Peter. This act also prompts Peter to brutally beat Harry, an addition not seen in the final cut. As homage to her comic death, the clock reads 1:21 am.

ASLINDA İLK ÇEKİMLERDE GOBLİN STACY NIN BOYNUNU KIRMIS AMA FINAL CUT TA KULLANILMIMIŞ,Çünkü filmin PG-13 (13 yaşındakilerinde izleyebilmesi) kalması için kesilmiş.büyük ihtimalle dvd de görebiliriz.
    flmdeki saat çizgiroman daki ayni saatmiş(easter egg)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow in the Dark -- 26 Nisan 2014; 20:18:08 >

• Ben o her mevsim olayını anlamamıştım.Birgün boyunca dikildi sandım.
    Kabul etmeleri imkansız Ama atalım ingilizcesi olan birini bulup anasını satayımUsuyoruz yengeOlmadı ravebcroftu carnage ye baglasinlar.Carnage klonlasin GweniBöyle güzel bir kadın yerine Megan Fox Dan asagasini getirirlerse basarim studyoyu[sm.bansign.gif]Gerci Emma Stone daha guzel ama neyseBirde hala Tobey diyip Andrew oyunculugunu asagilayip iki mimik yapamiyor diyenler var.Hepsini kursuna dizesim geliyor.Yengesiyle sohbeti,mezarlik,olum sahnesi ve karsiya gecerken Gwenden baska birsey gormeyip arabayi durdurusundaki dogallik ve duygusallik harikaydi Muthis performans sergiledi.Boyle gercek hayattaki asklarini ekrana bu kadar iyi yansitan bir cifti neden bozdular anlamadim.Aralarindaki kimya gercekten mukemmeldi.Cizgi romandakinden cok daha iyiydi aralarindaki ask.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 26 Nisan 2014; 20:19:01 >

• Saat ayni degil hocam.Saat 1:21 yani Gwenin oldugu 121.sayiyi gosteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 26 Nisan 2014; 20:21:07 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

quote:

film biter bitmez kapattılar salonu. casttan sonra ne oluyor izleyen biri yazabilir mi

Ben o kadar bekledim x-men le ilgili küçük bir bölüm gösterdiler.

Sonuna kadar beklediniz mi? 3. filme dair birşey yok muydu ya da başka bir sahne?
    şunu buldum ama bu muydu filmin sonundaki acaba

Aynen buydu videoya da aldıydım .

• quote:

Saat ayni degil hocam.Saat 1:21 yani Gwenin oldugu 121.sayiyi gosteriyor.

Çeviri hatası yapmışım.Eyvallah düzelttim.

The Night Gwen Stacy Died The Amazing Spider-Man #121(Oct. 1973)

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Night_Gwen_Stacy_Died
    Cause of death
    Gwen Stacy's death in The Amazing Spider-Man #121.

The original comic features a "snap" sound effect next to Gwen Stacy's head in the panel in which Spider-Man's webbing catches her, however some later reprints remove the effect. In The Amazing Spider-Man #125 (Oct. 1973), Marvel Comics editor Roy Thomas wrote in the letters column that "it saddens us to have to say that the whiplash effect she underwent when Spidey's webbing stopped her so suddenly was, in fact, what killed her. In short, it was impossible for Peter to save her. He couldn't have swung down in time; the action he did take resulted in her death; if he had done nothing, she still would certainly have perished. There was no way out."

In the History Channel special Spider-Man Tech, Stan Lee suggests that her neck may have indeed been snapped.

Physicist and comic collector James Kakalios, in his book The Physics of Superheroes, states that in the real world, the whiplash effect would have killed her.

For some time, however, fans speculated that the shock of the fall itself caused Gwen Stacy's death, due to the Green Goblin telling Spider-Man in The Amazing Spider-Man #121, "Romantic idiot! She was dead before your webbing reached her! A fall from that height would kill anyone — before they struck the ground!"

Burada hangi evrende nasıl öldükleri hep yazılmış.Amazing serisinde aslında hızlı aşağı düşerken ağ bir anda tutunca boynu kırıldı gibi anlatılmış.Ama ileriki böümlerde goblin kimsenin düşmekten ölmeyeceğini aslında ağ onu tutmadan önce ölü olduğunu soylemiş.

In the The Amazing Spider-Man 2, Gwen (as played by Emma Stone) dies in a similar manner. Harry (as the Green Goblin) kidnaps Gwen after piecing together that Peter is Spider-Man. He drops Gwen into a clock tower where Spider-Man saves her. She falls again and Spider-Man manages to catch her with a web line. While holding onto the line, Harry attacks Spider-Man. The webline becomes snagged in the cogs of the tower and snaps just after Spider-Man subdues Harry. Gwen falls to the ground and Spider-Man snags her just as she hits the floor. It's left ambiguous whether the webline causes her neck to snap as it did in the comics or the impact of hitting the ground kills her and the webline simply reached her at the same second as she struck the bottom. In a rough cut of the movie, her death is different, with the Green Goblin merely snapping her neck in front of Peter. This act also prompts Peter to brutally beat Harry, an addition not seen in the final cut. As homage to her comic death, the clock reads 1:21 am.

ASLINDA İLK ÇEKİMLERDE GOBLİN STACY NIN BOYNUNU KIRMIS AMA FINAL CUT TA KULLANILMAMIŞ.Çünkü filmin PG-13 (13 yaşındakilerinde izleyebilmesi) kalması için kesilmiş.büyük ihtimalle dvd de görebiliriz.
    Filmdeki öldüğü andaki saat öldüğü çizgiroman sayısıymış.(easter egg)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow in the Dark -- 26 Nisan 2014; 20:29:53 >

• after credits'ten sonraki sahneyi anlayan var mı? Bir de çok saçma yerde bitti yahu film.

• quote:

Orijinalden alıntı: 23sith

Büyük hayal kırıklığı bence film. Artılarının yanında eksileri daha ağır basıyor. Hele ki ilk filmde baştan sona mantıklı ve kopmadan ilerleyen senaryoyu ikinci filmde bu kadar kötü yapmalarına anlam vermek mümkün değil, senaryo diye bir şey yok ortada. Olacakları tahmin ettiğin gibi, sahneler arası geçiş, Script'in tamamen yanlış uygulanmasını da hayretler içinde izliyorsun. Tüm bunları geçtim 142 dakikalık filmde SpiderMan'in toplasan 35 dakika gözükmesi büyük bir saçmalıktır...

-Gwen'i öldürmek için zorlama bir Script hazırladıkları belli, duygusal açıdan güzel bir sahneydi ancak devamında yaşananlara bakınca olmamış kesinlikle. Bilhassa Peter'ın köprüye I Love You yazdıktan sonra ettiği laflar, Goblin ile kapışırken canı pahasına korumasından sonra, ölümünden belirli bir zaman geçip hiç bir şey olmamış gibi SpiderMan kostümünü giymesi, espri yapmaya devam etmesi senaryonun ne kadar kötü olduğunun göstergesiydi. The Dark Knight'taki Rachel'ın ölümü ve Bruce üzerindeki etkilerine, diyaloglarına ve hareketlerine göre bakarsak baya bir aptalca görünüyor.

-Green Goblin'in oluşumu son derece alakasız. Zehri yedikten sonra neler olacağını bilmeden kostümün şak diye orada hazır olması, Harry can çekişirken sanki yıllardır Goblin karakteriymiş gibi kostüme koşması aşırı saçmaydı.

-Rhino komple Enemy sayısını arttırmak için eklenmiş. Trailer'larda haberimiz olmadan son sahneyi çok gösterdikleri için finalde insan hiç haz etmiyor. Çok büyük yanlış yapmışlar o sahneyi kullanmakla.

-Jamie Fox'un oyunculuğunu başarılı buldum ancak Electro oluştuktan sonra kötü karaktere bürünme sebebini yine saçma yapmışlar ''Sen benim adımı hatırlamadın, bana ihanet ettin, herkes beni eziyor bende bütün şehri dağıtacam!!!'' diye kötü karakter olunur mu yahu?

Tabii ki artıları da var filmin. Sümsümük ağlamalardan Spidey için kalan süreler görsel olarak aşırı kaliteliydi. Hele bir sahnede Spidey binalar arasından süzülürken Action kamera'dan izlettikleri an muazzamdı. Marc Webb bu tarz sahneleri çok iyi tasarlıyor. Ancak yorumun başında da söylediğim gibi şahsi kanaatimce bu kadar beklentinin, heyecanın ardından büyük hayal kırıklığı oldu film. Aynı hafta içinde Winder Soldier'ı izledim belki ondan beğenmemişte olabilirim ama Spoiler içinde yazdıklarım SpiderMan title'ı altında yapılmamalı düşüncesindeyim.

6/10

O olayın üstünden 5 ay geçiyor filmde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorkem.IX

after credits'ten sonraki sahneyi anlayan var mı? Bir de çok saçma yerde bitti yahu film.

Bu after credits sahnesi sadece bir firmalar arazi reklam anlasmasi.SPİDERMAN ile alakası yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorkem.IX

after credits'ten sonraki sahneyi anlayan var mı? Bir de çok saçma yerde bitti yahu film.

Sony Marc Webb'e teklif yaptığında kendisinin Fox ile kontratı vardı.Fox da eğer filmin reklamını yaparsanız feshederiz diye feshetti.Yani herhangi bir birleşme olmayacak sadece sözleşme gereği gösterildi.
  • Çizgi roman takipçisi değilseniz beğenmemeniz normal.Zira film genel izleyici kitlesinden ziyade çizgi roman okurlarını memnun etmek için yapılmış.Beni çok memnun etti.Ama herşeyi
    Ultimate serisine uydurup sonu Amazing'e göre yapmasalar güzel olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 26 Nisan 2014; 20:37:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkham92

quote:

Kaçtı o tren.Sinemada oyle bir şey yapılmamalı çok garip kaçar açıklayamazlar.Ama isterim tabii ki.
    En fazla flashback olarak yer alır.Ben ölmeyecek sanıyordum.Marc Webb öyle demişti diye hiç gerilmedim ağ Gwen'in bedenine yaklaşırken ama o thonk sesini duyunca anladım öldüğünü.Mezarı gösterip Peter,ilk filmde amcasının konuşmasını dinlediği gibi Gwen'in konuşmasını dinleyince çok duygulandım.Yengesi ile yaptığı konuşma ve Gwen'in fotoğrafını masasına koyuşu çok iyi düşünülmüştü.

Anlattığın o yerlerde sanki o anları ben yaşıyormuşum gibi çok üzüldüm etkilendim ve hala içimizde bir burukluk var dünden beri. Bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim, o özel duygusal kısımları tam nokta atışı yere koymuşlar, resmi masasına koyması o an çalan müzikler, Gwen mezarına her mevsim gitmesi vs. Beyler gelin imza kampanyası falan başlatalım yada Email atalım Emma Stone, Mary Jane rolünü oynasın? Şuna baksanıza ne eksiği var süper yaa

+1
    Dün geceden beri her boslugumda bunu dusunuyorum ya TAS1 yi acip birkez daha izledim film arkasi konusmalarda Emma Stone u gorunce duygulandim gercekten cok iyi ikiliydi Eski serideki Mj ile Peter ayrildiginda duygulanmamistim bile

• sırf Web Swing için Amazing SM in oyunun indirip 1 günde bitirdim.süperdi tavsiye ederim
    Manhattan sabah akşam dolaştımHevesimizi anca böyle alıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow in the Dark -- 26 Nisan 2014; 20:39:18 >
  • quote:

Ben o her mevsim olayını anlamamıştım.Birgün boyunca dikildi sandım.
    Kabul etmeleri imkansız Ama atalım ingilizcesi olan birini bulup anasını satayımUsuyoruz yengeOlmadı ravebcroftu carnage ye baglasinlar.Carnage klonlasin GweniBöyle güzel bir kadın yerine Megan Fox Dan asagasini getirirlerse basarim studyoyu[sm.bansign.gif]Gerci Emma Stone daha guzel ama neyseBirde hala Tobey diyip Andrew oyunculugunu asagilayip iki mimik yapamiyor diyenler var.Hepsini kursuna dizesim geliyor.Yengesiyle sohbeti,mezarlik,olum sahnesi ve karsiya gecerken Gwenden baska birsey gormeyip arabayi durdurusundaki dogallik ve duygusallik harikaydi Muthis performans sergiledi.Boyle gercek hayattaki asklarini ekrana bu kadar iyi yansitan bir cifti neden bozdular anlamadim.Aralarindaki kimya gercekten mukemmeldi.Cizgi romandakinden cok daha iyiydi aralarindaki ask.

Tobey için bir lafım yok, zamanında Spiderman yokken boşluğu güzel doldurmuş seyirci ile iyi bağ kurmuştu ama Andrew kötü demekte olmaz. Aynen dediğin gibi o karşıdan karşıya geçerken ki doğallığı sonra birbirlerine kural koyma sahnesinde ki sözler mimikler falan süperdi. Zaten Emma hiç bir şey demiyorum kadın kendisi doğal içten gelerek oynuyor tatlılığından :) Aralarında ki bağ çok güzeldi tam bu filmde iyice alev almışken filmden aniden çıkması kötü oldu birde normal çıkma değil yani. O kadar her şey güzel giderken yaşanan duygusallık sohbetler falan, Gwen ölmesi herkesi derinden etkiledi ve özellikle Spiderman tabiri caizse Spiderman aşıklarını yasa boğdu ve bizim gibi hala etkisinden kurtulamadı. Bu sene ki en iyi süper kahraman filmi buydu. İzlerken, filmden sıkılmayı bırakın bitmesin istiyorsunuz. Her süper kahraman filmi de mutlu bitmiyormuş onu görmüş olduk. Her ne kadar devam filmi ve yeni düşmanlar gelecek olsa da bunun tadı, verdiği duygu farklı oldu.
    undefinedundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkham92 -- 26 Nisan 2014; 21:57:23 >

• quote:

hocam toplanip colombia pictures in kapisina kamp kurmaya bile ragziyim suan

olmadi bu Sacma senaryoyu kullansinlar Peterin Dr.Doom un zaman makinesini kullandigi bir senaryo yazsinlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow in the Dark

sırf Web Swing için Amazing SM in oyunun indirip 1 günde bitirdim.süperdi tavsiye ederim
    Manhattan sabah akşam dolaştımHevesimizi anca böyle alıyoruz

2. filmin oyunu mu?Bir de mobil platforma mı indirdiniz yoksa konsola mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NowOrN3wer

quote:

hocam toplanip colombia pictures in kapisina kamp kurmaya bile ragziyim suan

olmadi bu Sacma senaryoyu kullansinlar Peterin Dr.Doom un zaman makinesini kullandigi bir senaryo yazsinlar

• quote:

Orijinalden alıntı: NowOrN3wer

quote:

Orijinalden alıntı: arkham92

quote:

+1
    Dün geceden beri her boslugumda bunu dusunuyorum ya TAS1 yi acip birkez daha izledim film arkasi konusmalarda Emma Stone u gorunce duygulandim gercekten cok iyi ikiliydi Eski serideki Mj ile Peter ayrildiginda duygulanmamistim bile

İlişkiyi çok güzel ele alıp, seyirciye yansıttılar hocam. Düşünün 2 filmde nasıl bir ilişki yaptırdılar ki millet etkilendi bu kadar, hele ki bu 2.filmde süperdiler yani. Yaşasa diğer filmlerde nasıl olurlardı artık :) Diğer seride pek üstünde durmadılar gibi Mary Jane karakterini, Spiderman üzerinde çok etkinleştirmediler.

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.