Şimdi Ara

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.356
Cevap
2
Favori
348.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet normal önceden Casper marka monitörüm vardı aynı olay bendede göz ağrımasına sebep oldu çok sık bilgisayarın başında olabilecek bir olay
  • quote:

Orjinalden alıntı: _U_U_R_

arkadaşlar bu lcd 17 ve 19 larda ikisindede çözünürlük 1280*1024 bu işin açıklaması var mı?

yani 19 almak ne akadar mantıklı diye bir soru soracam ben (:

bana 17" almak mantıksız gibi geliyo...
    17" alırsan yazıları karınca gibi okumak zorunda kalacaksın...
    1280*1024 çözünürlük 17" için fazla bence... 19" e gayet uygun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: melih

beyaz, siyah, kırmızı, mavi, sarı hepsinde denedim hepsinde de aynı, ama beyazda daha belirgin

bir de ben parlaklığı ve kontrast 30-20 arası kullanıyorum çok gözümü alıyor (gerçi bundan önceki crt de de öyleydi en azından geceleri öyle gündezleri 50 civarı kullanıyordum) bu normal mi böyle göz alması

45

göz sağlığınız için monitörünüzü karanlık bir ortamda kullanmayın mutlaka bir aydınlatma olsun aksi taktirde monitörden göze direk gelen ışınlar göz sağlığınızı bozar..... televizyon seyrederkende bu böyledir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kotiledon

quote:

Orjinalden alıntı: _U_U_R_

arkadaşlar bu lcd 17 ve 19 larda ikisindede çözünürlük 1280*1024 bu işin açıklaması var mı?

yani 19 almak ne akadar mantıklı diye bir soru soracam ben (:

bana 17" almak mantıksız gibi geliyo...
    17" alırsan yazıları karınca gibi okumak zorunda kalacaksın...
    1280*1024 çözünürlük 17" için fazla bence... 19" e gayet uygun...

1152x864 17" için en ideal çözünürlük bence.
  • bu ekranlar tozu kendine çekip yapıştırıyor.bu nasıl iş anlamadım.nasıl temizlicez bu anderleri?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

quote:

beyaz, siyah, kırmızı, mavi, sarı hepsinde denedim hepsinde de aynı, ama beyazda daha belirgin

bir de ben parlaklığı ve kontrast 30-20 arası kullanıyorum çok gözümü alıyor (gerçi bundan önceki crt de de öyleydi en azından geceleri öyle gündezleri 50 civarı kullanıyordum) bu normal mi böyle göz alması

45

göz sağlığınız için monitörünüzü karanlık bir ortamda kullanmayın mutlaka bir aydınlatma olsun aksi taktirde monitörden göze direk gelen ışınlar göz sağlığınızı bozar..... televizyon seyrederkende bu böyledir

sinemada bu farklı mı oluyor? yani film falan izlerken de ışık olsun odada ufak da olsa, ıyyy hiç hoşuma gitmedi bu =)

• bu arada arkadaşlar günümüzdeki artık dvi ile analog arasında çok az fark olduğunu okudum bir kaç review'da internette. bilgisayarda çalışan bir fotoğrafçı veya mimar falan değilseniz yani öyle rahat farkedilecek bir fark olmuyormuş
  • Selam arkadaşlar,
    Bende forumdaki arkadaşların tavsiyesiyle bidolu.com dan 170x6fb alacaktım,siparişi bayramdan bu yana yollamayınca iptal ettim. Şimdi kafama 190x6fb ve wiew sonic in VA1912w modeli takıldı,ikisi arasında kararsız kaldım,bu konuda bana fikir verirsenin memnun olacağım.
  • peki bu durum lcd monitörlerde de geçerli mi? bildiğim kadarıyla lcd lerde titreme ve birçok zararlı ışın bulunmadığı için göze zarar vermiyor
    kolay gelsin...
    quote:

quote:

45

• 17" LCD kullanan arkadaşlar....

17" LCD'de 1280*1024 çözünürlükte yazıları okumak, internette gezinmek zor olmuyor mu ???
    sanırım o çözünürlükte yazılar baya küçük olcak.. bu da gözünüzü yormuyor mu ???

PHILIPS 170B6CS 17" veya PHILIPS 190S6FS 19" LCD alcam baya kararsızım, sırf bu yüzden...
    lütfen görüş belirtin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kotiledon -- 25 Ocak 2006 16:56:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ts1967

bu ekranlar tozu kendine çekip yapıştırıyor.bu nasıl iş anlamadım.nasıl temizlicez bu anderleri?

Tft screen cleaning(mendil) aldım.iyi temizliyor.Toz toplamasını da engelliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sabonis

quote:

quote:

45

sinemada bu farklı mı oluyor? yani film falan izlerken de ışık olsun odada ufak da olsa, ıyyy hiç hoşuma gitmedi bu =)

1. halen analog kablodan bağlanıyorum ekrana
    2. yok film izlerken gözü yormuyor hatta çok kaliteli bir görüntü sunuyor, sadece açık renklerin yoğunlukta olduğunda (ne bileyim mesela excellde çalışırken ya ie açıkken falan vb. , gündüzleri değilde geceleri fark ediyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: Kotiledon

17" LCD kullanan arkadaşlar....

17" LCD'de 1280*1024 çözünürlükte yazıları okumak, internette gezinmek zor olmuyor mu ???
    sanırım o çözünürlükte yazılar baya küçük olcak.. bu da gözünüzü yormuyor mu ???

PHILIPS 170B6CS 17" veya PHILIPS 190S6FS 19" LCD alcam baya kararsızım, sırf bu yüzden...
    lütfen görüş belirtin...

ben bundan önceki 17" crt ekranda da 1280x1024 85hz 'de çalışıyordum bana göre masaüstünün geniş olması daha iyi, yani yazılar küçülüyor ama alan genişliyor, ayrıca hiç rahatsızlık vermiyor okumakta zorlanmıyorum. öyle aman aman çok küçük olmuyor, okuyorsun rahat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih -- 25 Ocak 2006 19:13:24 >

• bence türkiyede alınabilecek en iyi monitor philips tir. yerinde garanti ve geniş servi ağı var ve servislerine monitor gönderdiğimizde hemen cevap veriyorlar....ayrıca arıza çıkma oranı çok düşük... bizim tercihimizde philips ten yanadır.
  • TFT screen cleaning mendili nerden aldın acaba ?
    quote:

Orjinalden alıntı: hedonist

quote:

Orjinalden alıntı: ts1967

bu ekranlar tozu kendine çekip yapıştırıyor.bu nasıl iş anlamadım.nasıl temizlicez bu anderleri?

Tft screen cleaning(mendil) aldım.iyi temizliyor.Toz toplamasını da engelliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sabonis

bu arada arkadaşlar günümüzdeki artık dvi ile analog arasında çok az fark olduğunu okudum bir kaç review'da internette. bilgisayarda çalışan bir fotoğrafçı veya mimar falan değilseniz yani öyle rahat farkedilecek bir fark olmuyormuş

190x6fb serisinde karlanmayı önlüyor yazılım şart tabi.
  • arkadaşlar 190b serisi ile 190p arasında kaldım... alan kullanan varsa tecrubelerini anlatırsa sevinirim...

yani smart bright,light frame,süper ergonomik ayak (neyse???) ve dvi kablo için 100 yl ekstraya değer mi?
    c.tesi alacağım ne olur yardımm
    teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_nipo -- 26 Ocak 2006 2:14:26 >
  • ASUS PM17TS nasıl acaba... özelliklere baktığımda philipsten daha uygun fiyat

Canlandırıcı Görüntü ve Ses Deneyimi

Özellikler
    Hızlı Tepki Süresi: Görüntü gecikmesine ve izlerine son
    Mükemmel Ses: Hoparlör ile mükemmel ses.
    Yer Tasarrufu: Monitörünüzü tabanından ayırıp, duvara asarak yer tasarrufu yapabilirsiniz.
    Ergonomik Tasarım: Daha rahat görüş için geniş açılı dikey ayarlama (-5 ¢X amd +20 ¢X eğme)
    DVI Input ve D-Sub Input: Hem dijital hem de analog giriş
    Fonksiyon Tuşları: Kullanıcı dostu kontrol tuşları ile multimedya fonksiyonlarına hızlı erişim.

Kavisli Tasarım
    Alüminyum alaşımlı kavisli tasarım
    Gümüş iki shade ile zerafet
    Zarif kavisli taban
    Metal kaplı açma kapama düğmesi

Görüntü ve Ses Deneyimi
    400nits parlaklık ¡B 600:1 kontrast oranı ve 8ms tepki süresi
    Sıfır Parlak Nokta Garantisi
    Tümleşik İki tane 2.5W hoparlör
    Hem DVI hem de D-Sub giriş
    Fonksiyon tuşu ile otomatik resim optimizasyonu
    Bir çok uluslararası güvenlik standardı sertikası

Kullanıcı Dostu
    Çift giriş sinyal desteği DVI-D, D-Sub
    Onscreen Display (OSD) ile kolay parlaklık ayarlama ve sinyal standartları arasında geçiş
    10 farklı dil desteği
    Fonksiyon tuşları ile ergonomik tasarım
    25 ¢X (ileri 5 ¢X ,geri 20 ¢X ) eğim açısı
    Çıkarılabilir taban
    VESA Duvar Montaj Tasarımı
    KENSINGTON Güvenlik Kilidi
    DVI kablosu var

Satış Sonrası Garanti
    3 ay Sıfır parlak nokta
    3 yıl garanti

• Gerçekten güzel monitor ama....Philips herzaman için garanti gibi geliyor bilemiyorum yani

quote:

Orjinalden alıntı: muhabbetfedai

ASUS PM17TS nasıl acaba... özelliklere baktığımda philipsten daha uygun fiyat

Canlandırıcı Görüntü ve Ses Deneyimi

Özellikler
    Hızlı Tepki Süresi: Görüntü gecikmesine ve izlerine son
    Mükemmel Ses: Hoparlör ile mükemmel ses.
    Yer Tasarrufu: Monitörünüzü tabanından ayırıp, duvara asarak yer tasarrufu yapabilirsiniz.
    Ergonomik Tasarım: Daha rahat görüş için geniş açılı dikey ayarlama (-5 ¢X amd +20 ¢X eğme)
    DVI Input ve D-Sub Input: Hem dijital hem de analog giriş
    Fonksiyon Tuşları: Kullanıcı dostu kontrol tuşları ile multimedya fonksiyonlarına hızlı erişim.

Kavisli Tasarım
    Alüminyum alaşımlı kavisli tasarım
    Gümüş iki shade ile zerafet
    Zarif kavisli taban
    Metal kaplı açma kapama düğmesi

Görüntü ve Ses Deneyimi
    400nits parlaklık ¡B 600:1 kontrast oranı ve 8ms tepki süresi
    Sıfır Parlak Nokta Garantisi
    Tümleşik İki tane 2.5W hoparlör
    Hem DVI hem de D-Sub giriş
    Fonksiyon tuşu ile otomatik resim optimizasyonu
    Bir çok uluslararası güvenlik standardı sertikası

Kullanıcı Dostu
    Çift giriş sinyal desteği DVI-D, D-Sub
    Onscreen Display (OSD) ile kolay parlaklık ayarlama ve sinyal standartları arasında geçiş
    10 farklı dil desteği
    Fonksiyon tuşları ile ergonomik tasarım
    25 ¢X (ileri 5 ¢X ,geri 20 ¢X ) eğim açısı
    Çıkarılabilir taban
    VESA Duvar Montaj Tasarımı
    KENSINGTON Güvenlik Kilidi
    DVI kablosu var

Satış Sonrası Garanti
    3 ay Sıfır parlak nokta
    3 yıl garanti

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.