Şimdi Ara

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
2.356
Cevap
2
Favori
348.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sabonis

quote:

Orjinalden alıntı: poibra
    Bu arada ilginç bir detay gözüme çarptı bahsettiğiniz monitör Philips 190X6FB mavibilgisayarda yok (yada ben görmedim) ama aşağıdaki linkte görünüş olarak aynı monitör PHILIPS 190X5FB olarak geçiyor?? Farkı nedir peki?

6 olanı 8ms tepki süresine sahip 5 olanı 12ms. tek farkı bu bildiğim kadarıyla

x5 de sadece analog giriş var x6 da hem analog hem dvi giriş var. Bence x5 i hiç düşünme. Genede sen bilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi microzort -- 20 Ocak 2006 2:05:39 >
  • Tamam bunları öğrenmek istiyordum Teşekkürler Artık kararlıyım PHILIPS 190X6FB almaya. Tabi ankarada alacak yer bulabilirsem
  • selamlar öncelikle karadayı ve beyaz büyü dostlara çok teşekkür etmek istiyorum.yaklaşık bir aydır kafamı kurcalayan bütün herşeyi sayenizde çözümlemiş oldum...yalnız birşey takıldı kafama ve sadece şu iki model arasında kararsız kaldım.

1- philips 190b6cs
    2- philips 190x6fb

şimdi kaç gecedir sabahlıyorum ve lütfen biri bana yardım etsin dur desin...
    şimdi her iki modelde güzel her iki modelde yakışıklı (daha doğrusu x6 yakışıklı b6 sade ama)
    fakat

aralarında sanırım ufak bir fark var.şimdi b ve p serisi sanırım pro kaçıyo biraz.p de pivot özelliği var fakay b de varmı bilmiyorum... ayrıca x serisinde ve p serisinde LightFrame™ Digital Reality özelliği var.b serisinde yok...şimdi lightframe bu crtlerde olan hani t5-t6 serisindeki olaymı parlaklığı artıran?gerçi pek kullanmıyorum ama lcdde ne kadar önemli bu?bu özelliğin getirisi nedir?seçerken önemi varmıdır? off çok soru sordum galiba...

evet hocalar şimdiden teşekkürler....uykularım kaçıyor yawww.

• evet ben de merak ediyodum bu B ile X arasındaki farkı.
  • x serisi çok şık duruyor ama işte b serisi daha cazip geldi bilmiyorum ama çoğu yerde aralarında sadece 3-5 milyon oynuyo ama b serisinin özelliği daha fazla gibi anlayamadım yaa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dj_nipo

x serisi çok şık duruyor ama işte b serisi daha cazip geldi bilmiyorum ama çoğu yerde aralarında sadece 3-5 milyon oynuyo ama b serisinin özelliği daha fazla gibi anlayamadım yaa.

b serisinde ölü piksel garantisi var mı?

edit: 190B6CS ile 190X6FB arasındaki bariz fark LightFrame den başka bir şey değil.

1906bcs LightFrame desteklemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 20 Ocak 2006 10:03:29 >
  • light frame den başka b serisinde duvara monte olanağı ve ayak ayarı var x serisinde sağa sola ayar yok...

quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

x serisi çok şık duruyor ama işte b serisi daha cazip geldi bilmiyorum ama çoğu yerde aralarında sadece 3-5 milyon oynuyo ama b serisinin özelliği daha fazla gibi anlayamadım yaa.

edit: 190B6CS ile 190X6FB arasındaki bariz fark LightFrame den başka bir şey değil.

• quote:

light frame den başka b serisinde duvara monte olanağı ve ayak ayarı var x serisinde sağa sola ayar yok...

quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

Buda başka bir ayrıntı duvara montelemeden önce cihazın bana ne gösterdiğini ben merak ederim.

Duvarda durmuş havada asılı kalmış o sonraki iş

• Slm herkese bende yeniyim bu forumlarda bi ara baya bir araştırdım halen de araştırıyorum lcd konusunu. 190X6FB monitörü ilk araştırmamdan beri favori bir monitördü ancak bir yerde standda görünce pek hoşuma gitmedi belkide standdaki pek ayrlı ve düzgün değildi ancak yanındaki diğer lcd ler çok daha cazip duruyordu görüntü kalitesi olarak. Bu TN panellerin sorunu gerçi ama sanki yanlardan bakmaya kalkışınca philipsin monitörü diğer TN modellere göre daha kötü sonuç veriyor. Birde light frame ini denedim nerdeyse hiç bir fark göremedim belkide ben yanlış bastım ama belirgin bir fark yoktu. Uzun zamandır evde philipsin 170T modelini kullanıyorum hatta piyasaya ilk çıktığında almıştım zamanında light frame o zamanlar çok yeniydi ve o monitörden de çok memnunum ve ondaki gibi bir light frame in sağladığı kaliteyi lcd sinde göremedim. Parlaklığıda çok düşük geldi gözüme yukardaki resimde de keza öle. Ayrıca monitörün neredeyse sabit denilecek düzeyde opsiyonsuz olması (döndürme filan) beni bu monitörden dahada soğuttu. Yanında hundiyinin L90D sine bakıyordum hem görüntü hemde opsiyonellik açısından çok daha fazla şeyler sunuyordu. Birde yeni 3ms lcd lerin çıkacağını duyunca o aralar almaktan vaz geçtim. Şu anda da piyasaya düşüyor bu 3ms ler hyundinin var birtane 19 inc ve asusn var 17 inc. Özellikle hyundaininkini merak ediyorum çünkü 17 inc düşünmüyorum. değerlendirebilecek kullanan arkadaş varsa çok iyi olur.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azorer -- 20 Ocak 2006 13:38:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: set

Bu arada bi tane daha LCD monitör buldum. Özellikleri çok hoş. Fiyatı özelliklerine göre çok çok iyi... Ayrıca peşin fiyatına 12 taksit yapıyorlar. Bi baksanıza, sizce nasıl bi monitör?

BENQ FP-71G+ 17" LCD (Gümüş-Siyah) Monitor

Tür : LCD

Ekran Boyutu: 17.0 inç

İzlenebilir Boyut: 17.0 inç

Nokta Aralığı: 0.264 mm

Yatay Tarama Hızı: 83 KHz

Dikey Tarama Hızı: 76 Hz

Kontrol Türü: OSD

Tüp Teknolojisi: TFT LCD

Max. Yatay Çözünürlük: 1280

Max. Dikey Çözünürlük: 1024

8 MS Tepki süresi

Diğer özellikleri:
    17" Flat Panel LCD Monitör
    1280 x 1024 Çözünürlük
    500:1 Kontrast
    300 cd/m2 Parlaklık
    Yatay Tarama Frekansı: 30 - 83 KHz
    Dikey Tarama Frekansı: 56 - 76 Hz
    Görüş Açısı (Sol/Sağ, Yukarı/Aşağı): 140/130
    Video Bant Genişliği: 25-135 MHz
    D-Sub Konektör
    3 YIL YERİNDE SERVİS (SIEMENS BUSINESS SERVICES)

Garanti Süresi: 36 Ay

Ne dersiniz?

Ha unutmadan Fiyatı : KDV dahil 428 milyon... Sizce uygunmu....

Arkadaşlar bu monitörü almaya karar verdim. Sizce yanlışmı yapıyorum. Rica etsem bi bakabilirmisiniz. Siz ne dersiniz, iyimi bu monitör.... Fiyat performans açısından bana iyi geldi. Başka bi öneriniz olurmu...

Lütfen, bi bakabilrmisiniz. Herhalde bu monitörü bilen bi arkadaş vardır bu formda...

Şimdiden çok Teşekkür ediyorum.

• @set

17 inç lcd ler içerisinde özellikleri gayet iyi bir monitör..Fiyatı 400ytl seviyesinde
    bulunabilirse çok daha iyi olabilir.
  • arkadaşlar 2 aydır sony hx75 kullanıyordum..öncelikle söyleyeyim en iyi ekran bu...çünkü philips x serisi , p serisi samsung serisi ve lg yi de 10 ar gün kullandım...en güzel görüntü ve farklı sony x brite geldi bana...onu kullanıyordum ve çok memnundum..ışık gözlerimi çok rahatsız ettiği için %50 altında ışık kullanıyordum..derken monitör ışığı gitti...ekran kapkara...aradım sony ankara servisini..hemen geldiler...araç le aldılar...akşama getirdiler...modül varmış içinde ışık ayarı yapan..aşırı düşük ışıkda bazen bozulabiliyor muş ? neyse sony srvislerine kötü derlerdi...hiç yerimden kalkamdan düzelttiler...hx75 ekranı olanlar eğer 5 -6 saatliğinede olsa ekransız yapamam diyorsanız ışık ayarlarını çok kısmayın...
  • 600:1 ile 500:1 arasındaki kontrast farkı ne kadar değiştirir. ?
  • her yerde okuduğum ve de bir arkadaşımın söylediği kadarıyla, 700 ile 500 arası gerçekten çok çok belirgin fark varmış. 600 bilemicem ama onda da farkedersin heralde rahatlıkla olayı
  • quote:

Orjinalden alıntı: cinman

aşırı düşük ışıkda bazen bozulabiliyor muş ? ışık ayarlarını çok kısmayın...

Ben parlaklığı %20 de kullanıyorum.Böyle bir şey söz konusu mu? Nasıl yani?
  • Şimdi ben wow oynuyorum
    oyunda 60 HZ yapınca FPS 60 ı geçmiyor

PHILIPS 190X6FB alırsam 1280 x 1024 de 60 hz de çalışacak büyük ihtimal
    e oyun 60 fps yi geçmeyecekmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arkansis -- 22 Ocak 2006 15:01:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arkansis

Şimdi ben wow oynuyorum
    oyunda 60 HZ yapınca FPS 60 ı geçmiyor

PHILIPS 190X6FB alırsam 1280 x 1024 de 60 hz de çalışacak büyük ihtimal
    e oyun 60 fps yi geçmeyecekmi ?

Oyun ayarlarından Vnsync özelliğini eğer açık ise kapatmanız yeterli.
  • ya ben bişi sorucam 1280*960'ta max kaç hz kullanabilirim? 60hz düşük gibi geliyor, gerçi lcd'lerde 60 crt'lerde kaça dank geliyor bilmiyorum. çünkü 60 çok düşük bir tazeleme hızı, gerçekte 70-80'e falan denk geliyo olmalı?
  • ViewSonic VA1912w ekran ile ilgii yorumlarım.

Ekranın fiyatı 400 artı KDV. TN panel kullanıyor. 8 ms. nokta aralığı 0.285mm. Malzame kalitesi ortalama. Tasarımda ortalama. DVI girişi var ve ürünle beraber kablosuda geliyor. Ayrıca üzerinde iki adet hoparlör var ama çoğumuz kullanmayız tabi. Yükseklik ayarı yok. Geriye yatırma ayarı var ama çok değil. Ölü piksel yok zaten hızlısistemden kontrol ederk aldım. Ekranın en büyük özelliği geniş ekran olması. İlk başta rahatsız edebilir belki diye oldukça tereddütlü aldıydım ancak şimdi çok memnunum. Doğal çözünürlüğü 1440x900. Yani 19 inç CRT den daha kısa ve daha geniş. Ekrn kartım bunu destekledi. Zaten ekranın sürücüsü kurulduğunda tüm ekran kartları destekliyor. Geniş ekran olması nedeniyle masaüstü simgeleri olsun her türlü belge film olsun hiçbir görüntü yada şekil bozukluğuna rastlanmadı. Dengeleme çok güzel yapılmış. Parlaklık değerlerini hiç vermiyorum zira kontarst sonuna kadar kısık parlaklıkda %25 de. Gayet yeterli. Oyunlarda geniş ekranın zevki başka tabi. Yan görüş açısı şöyle söyleyeyim, göz hizamı ekranın kasasının sağ hizasına getirdiğim andan itibaren görüntü bozulmaya başlıyor. Aldığım yerden ölü piksel garanti değişiminin 3'den fazla olduğunda ve bunun tüm dünyada geçerli olduğu söylendi. Ekranın ışıkçizgisini (fotoğrafını) bir türlü çekemedim ya çok parlak yada titrek çıkıyor. Görülebilir alanın yüksekliği 26 cm genişliği 41 cm. Gölgelenme kesinlikle yok. Sorusu olan arkadaşlar çekinmeden sorsunlar yanıtlamaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keops -- 21 Ocak 2006 0:50:31 >

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.