Şimdi Ara

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.356
Cevap
2
Favori
348.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayarlarına bakmalısın ayrıca oynattığınız dosya boyutu ile de alakalı dvd de de aynısı oluyorsa monitörle alakalı ama 19 inç ve 17 inç boyut olarak farklıdır videonun boyutu yani çözünürlüğü düştükçe görüntü alanı da genişledikçe kalite düşer ekran kartı ile alakalı değil.Monitörü çözünürlüğüne uygun olarak kullanın ve de ayarlarını yapın isteğiniz şeklde sorun olmayacaktır.Bu durumu şu açıdan düşünün elinizde bir bardak kum var ve ikıi adet yüzey küçük yüzeyde kum taneleri daha belirginken büyük yüzeye yayıldığında aralarda boşluk olur bunu sizin monitörünüze uyarlayarak sorunu algılayabilirsiniz.Monitörün çözünürlüğünü monitöre uygun kullanınız diğer türlü görüntü net olmaz ve de bir kaç ayar ile netleştiriniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

LCD im VGA ise yeni çözüm:DVi converter

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

merhaba ben 17'kg flat kullanıyordum 4 güne kadar yeni olarak LG L204WS lcd monitör aldım ekran kartım msı 128mb ikisindede dvı girişi yok ne ekran kartı nede monitörde bu yukardaki aparatlar işimi görürmü vga yı dva çevirmek için çünkü eski monitörümün görüntüsü daha iyiydi yeni aldıgım lcd ekranda sanki toz görünümü var yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

• Birazcık okursanız bilgi sahibi olup sorunu çözebilirsiniz bir üst mesajda yazıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nighteen

Birazcık okursanız bilgi sahibi olup sorunu çözebilirsiniz bir üst mesajda yazıyor.

valla dostum ben mesajdan hiç bişi anlamış deyilim bana bilgi lazım kum tanesi deyil ekram kartımı almalıyım yoksa monitördemi bi sorun var onu anlamaya çalışıyom?ok
  • Monitörü kendi çözünürlüğünde kullanıyorsan ve de monitör ağrıazlı değilse ayarlarını yaptıysan sorun olmaması lazım ekran kartı videoda fark eder ama çok az.Anlatılanlar yukarıda da var ekran kartı almakla sorun çözülmesi en son çözümlerden görüntüyü monitör verir kalitesi önemlidir.
  • Selam arkadaşlar daha önce 19 " lg 1953 monitörüm vardı . Dün hem televizyon mantığı da olsun hemde hd desteği olması amaclı 24 SAMSUNG T240 aldım şiddetle tavsiye edebilirim aldığım yerdeki arkadaş da sağolsun bu konuda bana cok yardımı dokundu maddi olarak tabi piksel hatası olma olasığına kardı kontolde etme şansım oldu 365 usd+kdv gibi bir fiyata aldım acaba fiyatı nasıldır .?
  • arkadaşlar "Samsung 933NW" bu monitör nasıl sizce??

http://www.exa.com.tr/samsung/monitorlcd_kategorisinde/samsung_933nw-407-6543.html

link bu.. fiyatıda oldukça uygun geldi bana =)
    yorumlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler..
  • arkadaşlar bana 22'' veya 24'' bir lcd önerebilirmisiniz. Sadece xbox 360da kullanacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurzwahL -- 10 Kasım 2008; 16:53:28 >
  • Merhaba arkadaşlar,
    max 400 ytl'ye lcd ekran almayı planlıyorum.Hemen hemen bütün mesajları okudum,samsung,lg,asus tavsiye edilmiş.Philips'in son modelleri hariç pek tavsiye edilmemiş.

Ben web tasarım,yazılım ile uğraşan biriyim.Uzun süre ekran karşısında kalıyorum,bu yüzden lcd almayı düşünüyorum.

#Peşin para ile alışveriş yapacağım için internetten alamıyorum,vatan bilgisayar da çok uzak.Eve yakın TeknoSa var,ordan almayı düşünüyorum.Bu konuda ne dersiniz.Teknosa'dan memnun kalan ya da şikayetçi olan var mı?

#22" bana fazla 19" düşünüyorum ya da 20" olabilir.Bu konuda şöyle bir sıkıntım var.Ekran kartım Palit Nvidia 256mb 8600 gt [DDR3].19 ya da 20" monitörü kaldırır mı,bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

#Parlak ekran ile mat ekran arasında göz yormada fark olmaz denildiği için tercihim parlak ekran.Bu konuda parlama sorunu yaşarmıyım?Odada ışık arkadan geliyor,parlama yaparsa kötü olur :)

#Ölü piksel garantisi en çok önem verdiğim konu.Ölü piksel garantisi vermeyen firmadan,markadan almamayı düşünüyorum.Kendimi gerçekten zorlayarak alıcam ekranı sorun çıkarsa benim açımdan epey kötü olur.

#Oyun oynamaya vakit bulabilen biri değilim.Hem okuyup hem çalışıyorum.Kare ekran ve geniş ekrandan hangisini etercih etmem gerekir?Web tasarm ve yazılım ile ilgili birçok program kullanıyorum.Geniş ekranlar bu konuda bana sorun çıkarır mı?

edit: az önce teknosadan geldim samsung SyncMaster 932n model bi lcd ekran var. 400 ytl.5 ms tepki süresi fiyat / performans için ne dersiniz.Eğer onay gelirse yarın alabilirim.Ayrıca ölü pikseli de konuştum 4 ve fazla nokta olursa değiştiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çelişki -- 16 Kasım 2008; 18:31:26 >

• http://www.hepsiburada.com/inca-il-822-a-dvi-22-2ms-multimedya-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd50203

yukarıdaki linkteki ürünü almak istiyorum.hem 22'',hem dvi desteği var,hem de aynı özellikte piyasadaki diğer ürünlere göre fiyatı biraz daha hesaplı.yalnız kafama takılan bir soru var.yanıtlayan olursa sevinirim.

soru şu:bu ürünün çözünürlüğü 1680x1050.bunu kullanırken çözünürlüğü bundan daha düşük,maksimum 1280x800 olan bir oyun oynarsam oyunun görüntüsünde bozulma olur mu?yani ben şu an 17'' bir monitörü çözünürlüğü 1024x768 olarak kullanıyorum.elimdeki eski bir oyunu 640x480 çözünürlükte oynarken oyunun görüntüsü oldukça bozuk oluyor.aynısını ben de bu üründe yaşar mıyım?

• Q9650li falan epey saglam ve şık bir sistem yapıcam ocak ayında. ne önerirsiniz ekran olarak ??? oyun&film hatta ps3 amaçlı olursa iyi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Teken

Q9650li falan epey saglam ve şık bir sistem yapıcam ocak ayında. ne önerirsiniz ekran olarak ??? oyun&film hatta ps3 amaçlı olursa iyi olur

http://www.hepsiburada.com/neovo-e-w22-22-3ms-multimedya-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd50037

• quote:

Orjinalden alıntı: weyss

herkese selamlar...

Arkadaşlar ben 22'' monitör almayı düşünüyorum ancak biraz sıkıntılıyım. Öncelikle parlak ekran istiyorum. Bu yüzden 2232GW almayı planlamıştım ancak nereye sorduysam elimizde yok diyor. Vatan bilgisayarda da yok. HP w2207 alayım dedim ancak teknik servisin çok kötü olduğu söyleniyor. ölü pixel çıkması durumunda başımın çok ağrıyacağını düşünüyorum. Birde aklımda Philips 220xw8fb var. Şuan Vatan da mevcut ve fiyatı 460 ytl civarı. Şimdi sizden önerilerinizi istiyorum. Philips i hemen yarın gidip alayım mı yoksa teknik servis sorununa rağmen hp w2207 almaya değer mi. Yada samsung 2232Gw aramalı mıyım. Bu üç monitörden sizce en iyisi hangisidir. şimdiden herkese teşekkürler... Bu arada sadece oyun oynamak ve film izlemek amacım.

hp nin 20 ve üstü w serilerinin kalitesini hiçbir üründe bulamazsınız .

• Evet çok doğru bunu bir teknoloji markette çok rahat anlayabilirsiniz.
  • Arkadaşlar oyun tv ve video için tercihiniz hangisi olurdu ; Benq X2200W-Samsung 2232GW ? vs.
  • arkadaşlar merhaba ben çok araştırma yaptım ve yeni üye oldum kafamda bir kaç tane lcd belirledim gönül HD almakta ama malesef o kadar param yok şimdi burada hemen hemen her yazıyı okudum ben son noktayı SAMSUNG SYNCMASTER 2232GW 22" 'te koymayı istiyorum oyun oynamayı seviyorum ve zaten sinemacı olduğum için bol bolda film setrediyorum sizce bu monitör benim için uygunmudur? Birde internet siparişi dışında nerden bulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim..
  • Arkadaşlar Samsung 2232GW almayı planlıyodum fakat bu monitörler 2 ms olarak gösteriliyor ama hareketli sahnelerde 15-20 ms kadar çıkıyormuş yani yanıltmaca bir politika.Benq X2200W görünce ve araştırınca 2 ms GTG olduğunu gördüm fakat hareketli sahnelerde 8 ms yi geçmeyerk rekor kırmış.Şimdi burdaki bilgili arkadaşlar oyun-tv ve video olarak tercihiniz hangisi olur.Ben şuan u dönüşü yaparak Benq X2200W almayı planlıyorum.2 monitöründe + - lerini karşılaştırdığımızda hangisi mantıklı?
  • bu arada Hd ready olan lcdler hakkında bilgi istiyorum direk full Hd kasıyor ama bunların fiyatları daha uygun galiba model tavsiye edermisiniz tşkler
  • Full hd dışında alma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn1903

Arkadaşlar Samsung 2232GW almayı planlıyodum fakat bu monitörler 2 ms olarak gösteriliyor ama hareketli sahnelerde 15-20 ms kadar çıkıyormuş yani yanıltmaca bir politika.Benq X2200W görünce ve araştırınca 2 ms GTG olduğunu gördüm fakat hareketli sahnelerde 8 ms yi geçmeyerk rekor kırmış.Şimdi burdaki bilgili arkadaşlar oyun-tv ve video olarak tercihiniz hangisi olur.Ben şuan u dönüşü yaparak Benq X2200W almayı planlıyorum.2 monitöründe + - lerini karşılaştırdığımızda hangisi mantıklı?

???
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.