Şimdi Ara

TFF başında FB istemiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TFF başkanlığı için eski yöneticilerimizden Nihat Özdemir'in adı geçmeye başlamış.

FB bir taraftar olarak FB bir TFF başkanı istemiyorum. FB tarihi boyunca en büyük zararları FB olan TFF başkanlarından görmüştür. 8 sene şampiyon olamadığımız dönemde başkan FB kongre üyesi olan Şenes Erzik di. O dönemlerde maçlarda yaşanan hakem kıyımlarını hiç unutmadım ve asla unutmam.

Şenes Erziğin TFF başkanlığının son döneminde Ali Şen kongre kararı ile onu Fenerbahçe kongre üyeliğinden atmayı düşünmüş ama o zamanın kongre üyeleri onay vermeyince üyelikten atamamıştı.

Fenerbahçeli olduğu bilinen isimler ne zaman TFF yönetseler tarafsız gözükmek maksadıyla bilerek FB kıyım yapılmasına izin verdiler.

• Fenerliysen yetimsin bu ülkede. Koruyan kollayan çıkmaz isterse Şükrü Saraçoğlu mezardan kalkıp TFF başkanı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha geçen bizim aleyhimize demeç vermiyormuydu bu

Ali Dürüst çıkar Galatasarayın çıkarlarını korumak için Federasyondaki görevime devam ediyorum der

Bizimkilerde Ali Koç suçlu aramak için Fedarasyonu hedef alıyor der.

Kesinlikle istemiyorum.Objektif olacağım ayağına en fazla doğranan kulüp oluruz.

Ali Dürüst gibi kulüp aidiyetine sahip bir Fenerbahçeli başkan olmayacaksa hiç olmasın.Fenerbahçeli diye doğranmak istemiyorum 8 yıl daha
  • Aziz baba TFF'ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: İzole Bant

Aziz baba TFF'ye
    Biz ne diyoruz sen ne diyorsun. Aziz Yıldırım gelse yine biz mağdur oluruz. TFF asla bir Fenerbahçeli olmamalı. Objektif olacağız diye yaşanan her şeye göz yumarlar. Aziz Yıldırım da göz yumar. Hele takımın başında Ali Koç varken ve araları bozuk durumdayken.
  • Ridvan gelecek diyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizden çıkan başkanlar bizi kayırıyor algısı oluşmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar gerekirse bizi doğruyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Bizden çıkan başkanlar bizi kayırıyor algısı oluşmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar gerekirse bizi doğruyorlar
    Aynen öyle o sebeple bizden birini TFF başında görmek istemiyorum. Şenes Erzik zamanı baya doğranmıştık. Mehmet Ali Aydınların bize yaptıkları da ortada. Şimdi gelecek isim de farklı davranmayacaktır.
  • Mehmet Ali Aydinlar bir gunde tff disiplin talimatını degistirip sizi küme düsmekten kurtarmistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nihat Özdemir hiçbir zaman FB'yi düşünmedi ki zaten. Sadece kendi çıkarlarını düşünen klasik bir zengin iş adamı. Ali Koç'u da rakibi olarak görüyor ve kıskanıyor. FB olmasa Nihat Özdemir'i tanıyan olmayacaktı şu ülkede. Yatsın kalksın bu camiaya şükretsin ama nerede?..

Bir de genel olarak Ali Koç'a karşı bir düşmanlık seziyorum ben. Nerede ulan hani o çok övülen Fenerbahçe'nin zenginleri? Hani nerede, neden birisi çıkıp elini cebine atmıyor?! Aziz Yıldırım başkanlıkta kalsaydı eminim bu sözde Fenerli iş adamları elini cebine sokardı. Açık ve net Ali Koç hedef durumda birçok kişi ve camia tarafından. Sebebi de gerek iş dünyasındaki konumu, gerek de Aziz Yıldırım'ın oluşturduğu kendi çevresi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 14 Mart 2019; 0:29:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Nihat Özdemir hiçbir zaman FB'yi düşünmedi ki zaten. Sadece kendi çıkarlarını düşünen klasik bir zengin iş adamı. Ali Koç'u da rakibi olarak görüyor ve kıskanıyor. FB olmasa Nihat Özdemir'i tanıyan olmayacaktı şu ülkede. Yatsın kalksın bu camiaya şükretsin ama nerede?..

Bir de genel olarak Ali Koç'a karşı bir düşmanlık seziyorum ben. Nerede ulan hani o çok övülen Fenerbahçe'nin zenginleri? Hani nerede, neden birisi çıkıp elini cebine atmıyor?! Aziz Yıldırım başkanlıkta kalsaydı eminim bu sözde Fenerli iş adamları elini cebine sokardı. Açık ve net Ali Koç hedef durumda birçok kişi ve camia tarafından. Sebebi de gerek iş dünyasındaki konumu, gerek de Aziz Yıldırım'ın oluşturduğu kendi çevresi..
    Salla tamamda Nihat Özdemir'i Fenerbahçe olmasa kimse tanımazdı demen ağır saçmalık. Tanımıyorsun bari aç iki dakika adamın biyografisine bak Google'dan. Adam Limak Holding'i taa 1976'da kurdu.

Vallahi bu kadar cahilliğe hiç gerek yok. Yazdığın her şey tamamen senaryo ürünü. Fenerbahçe'li zenginler öyle cebinden para veremez. Sadece Fenerbahçe'li zenginler değil, kimse yapamaz bunu. Borsada işlem görüyor hepsinin hisseleri. Fenerbahçe'ye doğrudan para vermesi demek, yatırım yapmış anlamına geliyor. Kişisel servetinden verse bu seferde devlet tepesine biner.

Her zenginin öyle paraları pavyonda saçar gibi harcadığını falan mı düşünüyorsunuz? Ali Koç ülkenin en zengin ailesinin bir ferdi. Savaş açmak ne demek yahu? Koskoca Aziz Yıldırım gıkını çıkartamadı adama. Kalkacak bir de komplo falan kuracak öyle mi? Gireceği iki tane ihaleye çomak sokmasına bakar Koç Holding'in. Basit değil öyle o işler. Bir tane takım uğruna kimse parasını ve kariyerini sokağa atmaz.

Gitti Nihat Özdemir'e Fenerbahçe olmasa kimse tanımaz dedi ya . Bu adamın 95 yılında Ali Şen yönetiminde olduğunuda bilmez bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

Mehmet Ali Aydinlar bir gunde tff disiplin talimatını degistirip sizi küme düsmekten kurtarmistir.
    Sizin yönetiminiz dahil diğer 16 takım FB küme düşülmesin başka ceza alsın diye açıklama yaparsa tabi öğle bir karar almak zorunda kalır.

Fenerbahçe yönetimi ısrarlar defalarca suçluysak küme düşürün dedi ve bunu söylediklerin daha o talimat değişmemişti ayrıca talimat değiştikten sonrada küme düşürebilirdi. TFF FB kale almama gerekçesi yazılı istekte bulunmaması dendi. Ama hukukçular ne dediler biliyor musun. Yazılı istekte bulunursan suçu kabul etmiş oluyorsun.FB suçu kabul etmiyoruz ama TFF olarak sen suçlu olduğumuzu düşünüyorsan küme düşürürsün diye defalarca açıklama yaptı

FB bu açıklamalarından sonra GS dahil diğer tüm rakipler panik halinde açıklamalar yapıp FB küme düşürmeyin onun yerine puan silme cezası verin dediler. TS yönetimi dahil.

O sebeple Mehmet Ali Aydınlar FB kurtardı laflarını FB taraftarı yemiyor güzel kardeşim. Mehmet Ali Aydınlar FB kurtarmak isteseydi UEFA daha olayların başında FB suçlu görünüyor diye konuşmazdı. FB CL UEFA almadı dediler ama sonra ortaya çıktı ki o sezon TFF göndermemiş. UEFA kendi açıklaması bu şekilde. Daha Türkiye de hem normal yargı hem sportif yargı süreci başlamadan UEFA sözde şike belgesi denenen uydurma kağıt parçalarını veren Mehmet Ali Aydınlar federasyonudur.

Uydurma Belge diyorum çünkü o belgeler sözde ses kayıtlarına ait ama o ses kayıtların hiçbiri yok. Dava bitince TV kanallarında yayınlayacağız dedi bir çok gazeteci. Şimdi hepsi Fetodan içeride veya haklarında yakalama kararı var.

3 Temmuz davasını açan savcı, delilleri toplayanlar ve davayı yürütenler bir de delileri paylaşacağız diyen gazetecilerin hepsi terör örgütü üyesi olmaktan hapse girdiler veya aranıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

Mehmet Ali Aydinlar bir gunde tff disiplin talimatını degistirip sizi küme düsmekten kurtarmistir.
    Bu ülkede en fazla taraftarı olan takım Galatasaray ancak maçları en çok izlenen en fazla lig paketi alınan takım Fenerbahçe

Fenerbahçe olmasa bu lig Tanzanya ligine döner sen de Tanzanya liginde şampiyon oldum diye sevinirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Bu ülkede en fazla taraftarı olan takım Galatasaray ancak maçları en çok izlenen en fazla lig paketi alınan takım Fenerbahçe

Fenerbahçe olmasa bu lig Tanzanya ligine döner sen de Tanzanya liginde şampiyon oldum diye sevinirsin

Alıntıları Göster
    Kendi yönetimleri de bunun farkında olacak ki o sene Fenerbahçe yönetimi TFF suçlu olduğumuza inanıyorsa küme düşürsün diye açıklama yapınca Galatasaray Kulübünün eteği tutuşmuştu ve yönetimleri 1-2 gün sonra açıklama yapıp Fenerbahçe küme düşülmesin onun yerine puan silme cezası alsın diye açıklama yapmıştı. Tıp ki diğerleri gibi.

Kulüpler birliği de açıklama yapmıştı. FB olmayacağı bir ligin değer kaybedeceğinin onlarda farkındaydı.
  • BJK li varkende 5 sene olamıyorsun ne alaka yani ?
  • ya inanılır gibi değil. fenerin şike sezonunda yönetici olan adamı tff başkanı yaparlarsa diyecek söz yok artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Kendi yönetimleri de bunun farkında olacak ki o sene Fenerbahçe yönetimi TFF suçlu olduğumuza inanıyorsa küme düşürsün diye açıklama yapınca Galatasaray Kulübünün eteği tutuşmuştu ve yönetimleri 1-2 gün sonra açıklama yapıp Fenerbahçe küme düşülmesin onun yerine puan silme cezası alsın diye açıklama yapmıştı. Tıp ki diğerleri gibi.

Kulüpler birliği de açıklama yapmıştı. FB olmayacağı bir ligin değer kaybedeceğinin onlarda farkındaydı.

Alıntıları Göster
    Ocak 2012'de, 58.maddenin değiştirilmesini oylamaya sunmak için TFF olağanüstü kurulu topladı. Önerge oy birliğiyle reddedildi. ''Hayır'' oyu kullanan kulüplerden biri de Galatasaray'dı.

"58. maddenin gizlenmiş değişiklik önergesi olduğunu görürüz. Fenerbahçe ve biz 58. maddeye dokunulmaması gerektiğini defalarca tekrarladık. Bu önerge bir şekilde bugüne kadar sergilediğimiz duruşun tersinedir. Biz bu önergeye 'hayır' oyu kullanacağız. Oyun oynanırken kurallar değişmez. Kamu vicdanı zarar görür. Böyle bir değişiklik ileride uzun vadeli tartışmalara yol açar. Bir değişiklik, değişikliklerin ucunu sonsuza kadar açar. Genel Kurul'un bu konuyu tartışıp oylamasını yerine, TFF'nin yönetim kuruluna güven tazelememiz ve bugün bu güven tazelemeyle yetinmemiz en sağlıklı formül olarak gelmektedir. Bizim duruşumuz budur.

Ünal Aysal

Bundan birkaç ay sonra 58.madde kimseye sormadan, TFF'nin kendi kafasına göre değiştirdi.

Galatasaray yönetiminin hiçbir zaman ''Fenerbahçe küme düşmesin'' diye bir söylemi olduğunu ben hatırlamıyorum. Ayıptır sorması kimin eteği tutuşmuş? Kim böyle bir açıklama yapmış, koy da bilelim.
  • Adolf_Hitler kullanıcısına yanıt
    ya şimdi methiyeler düzeceğim ama ceza alacağız neyse boşver. şu avatarındaki adamın resmine birşeyler söylesem acaba ceza alırmıyım? neyse boşver gitsin ya. bak şimdi şu platini vardı hatırlıyor musun. bize ceza veren hani sonra ne yaptılar ona ceza verdiler biliyorsun. şimdi sen kalkıp fb ona da rüşvet verdi dersin. ben de hade ordan derim. şu ülkede üzerine oyun oynanacak kadar başka büyük bir takım yok biliyorsun de mi. o takımın adı fenerbahçe' dir. gs zaten ipleri kaptırmış. kim uğraşır gs ile. feneri kapamazlar. öyle kolay değil lakin bugünlerde bir başklanımız var yani neyse bu da başka bir konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

Ocak 2012'de, 58.maddenin değiştirilmesini oylamaya sunmak için TFF olağanüstü kurulu topladı. Önerge oy birliğiyle reddedildi. ''Hayır'' oyu kullanan kulüplerden biri de Galatasaray'dı.

"58. maddenin gizlenmiş değişiklik önergesi olduğunu görürüz. Fenerbahçe ve biz 58. maddeye dokunulmaması gerektiğini defalarca tekrarladık. Bu önerge bir şekilde bugüne kadar sergilediğimiz duruşun tersinedir. Biz bu önergeye 'hayır' oyu kullanacağız. Oyun oynanırken kurallar değişmez. Kamu vicdanı zarar görür. Böyle bir değişiklik ileride uzun vadeli tartışmalara yol açar. Bir değişiklik, değişikliklerin ucunu sonsuza kadar açar. Genel Kurul'un bu konuyu tartışıp oylamasını yerine, TFF'nin yönetim kuruluna güven tazelememiz ve bugün bu güven tazelemeyle yetinmemiz en sağlıklı formül olarak gelmektedir. Bizim duruşumuz budur.

Ünal Aysal

Bundan birkaç ay sonra 58.madde kimseye sormadan, TFF'nin kendi kafasına göre değiştirdi.

Galatasaray yönetiminin hiçbir zaman ''Fenerbahçe küme düşmesin'' diye bir söylemi olduğunu ben hatırlamıyorum. Ayıptır sorması kimin eteği tutuşmuş? Kim böyle bir açıklama yapmış, koy da bilelim.

Alıntıları Göster
    Defalarca TV çıkıp açıklama yaptı bir çok takımın yöneticileri ve Gs yöneticilerde yaptı. Üzerinden kaç sene geçmiş. Merak ediyorsan netten araştırıp bulursun. Senin içim araştırıp ben koyacak değilim buraya.

Oyun oynanırken kurallar değişmez açıklamasını sizin başkan TFF playoff sistemi için söylemişti. Kaldı ki playoff sistemine daha lig başlanmadan karar verilmişti.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.