Şimdi Ara

[ TEST ] FX6100 VS. İ5 3570K Fiyat/Performans/OYUN Kıyaslaması [ Kullanıcı Yorumları ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
9
Favori
20.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Arkadaşlar merhaba.

Bugün yayınlayacağımız incelemeyi forumdan @kaan0101 ile beraber yaptık. Bu testlerin ve karşılaştırmaların yapılma amacı , biri diğerinin neredeyse 2 katı fiyata satılan 2 işlemcinin genel performanslarını , Fiyat/Performanslarını incelemektir. Diğer bir yandan AMD nin FX (İlk nesil Buldozer) serisine güvenemeyenler, sentetik test ve oyun sonuçlarını beğenmeyenler için de bir bilgi kaynağı olacaktır.

En çok önemli olan nokta ise Üst DÜzey sayılabilecek bir kart için (Bu piyasadaki her oyunu Full HD 1080P çözünürlükte tüm ayarlar sonda sorunsuz oynatabilecek bir kart oluyor. Biz testler için Powercolor HD7870 PCS+ modelini stock olarak kullandık.) ne kadarlık bir cpu gereklidir yada ekran kartı ile cpu'nun dengesi nasıl kurulmalıdır sorularına tablolar ve yorumlar ile cevap vermeye çalışacağız.

Kartın farklı sistemlerde geniş performansı için aşağıya linkleri koyuyorum.Yalnız malesef 2 konuda da eski sürücü testleri mevcut.Bu konu aslında o bakımdan da kıyaslamak için güzel oldu.

PowerColor HD7870 PCS+ İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ]

PowerColor 7870 PCS+ Ghz Edition ve CROSSFİREX Oyun Testleri (Bol SS)

Kaan'a burdan teşekkür etmek istiyorum, kırmadı beni zaman ve emek harcayarak tamamladı testleri.

Sözü fazla uzatmadan testlere ve sonuçlara geçelim , tablolar altında yorumlayalım sonuçları.

-----------------

Test Sistemlerinde Anakartın performansa olan etkisini görmezden gelmek durumundayız çünkü farklı çipsetler ile testler alındı.
    Testlerde FX6100 ve İ5 3570K Stok (3.3Ghz) ve hava soğutma ile günlük kullanılabilir bir hız olan 4.5Ghz de kullanıldı.
    Sistemlerde Mekanik HDD , iki sistemde de Windows 7 Ultimate , 4GB bellek ve Powercolor HD7870 PCS+ kullanıldı. Sonuçların doğru olması için elimizden geleni yaptık testleri en az 2 şer kere tekrarladık.

İşlemci performansını ortaya çıkarabilmek ve ne kadar etkilediğini göstermek adına oyunlarda 1280x1024 / 1680x1050 ve 1920x1080 Çözünürlüğü kullandık.

İntel İ5 3570K 500/550TL arasında değişen fiyatlara sahip. 500TL ye sorunsuz temin edilebiliyor.
    AMD FX6100 250/280TL arasında değişen fiyalara sahip. 260TL ye sorunsuz temin edilebiliyor.

2 işlemci arasındaki Fiyat Farkı ortalama %50 Cİvarında. Anakart Maliyeti ise İntel'de daha pahalı diyebilirim.

-----------------------

Şimdi Testlere ve yorumlara geçelim.

Sanırım işlemcileri tanıtmama gerek yok. İnternette çok kolay bilgi edinebilirsiniz ikisi ilede ilgili.

BF3 ' ü en güncel ve en popüler olarak gördüğüm için onu biraz daha ayrıntılı ve resimli olarak göreceğiz.

BattleField 3 1280X1024 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

Ekran kartında Gpu kullanımı azaldığı için işlemciye daha fazla yük biniyor. Yani işlemci ekran kartının sırtından daha fazla yük almış oluyor. Bu yüzden işlemci performansı açısından farkın en çok görülecğei test 1280x1024 testidir. Yukarıda da görüldüğü üzere ciddi bir fark oluşmuyor. Bizim için önemli olan Minimum ve Average FPS değeri oldu için , ciddi fark oluşmamasını görmek sevindirici. Yalnız, dikkat edilmesi gereken bir nokta Minimum FPS de Stok halde 3570K nın FX6100 den %12 gibi üstünlüğü var. Avg yani ortalama performansta fark %5 civarında. Burada bizi şaşırtan FX6100 ün Overclock ile beraber Min. Fps de ciddi sıçrayış göstermesi. Bu testte Cpunun min Fps yi bu çözünürlükte ne kadar etkileyebildiğini net olarak gördük.

Ekleme : 1280X1024 çözünürlükte testler tekrarlandı. 3570K Minimum Fps'de ortalama %8-10 daha iyi sonuç aldı. Avg Fps performansları ise birbirine oldukça yakın çıktı.

BattleField 3 1680X1050 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

1680X1050 Çözünürlük değerinde testler tekrarlandı. Sonuçlar bu şekilde. Hızaşırtmayla güzel performans artışı yakalandı.

BattleField 3 1920X1080 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

1920X1080 çözünürlükte, daha önce de binlerce kez söylediğimiz gibi işlemcinin üzerindeki yük azaldı ve ekran kartını tam anlamıyla kullanmaya başladık. Tablodan da görüldüğü üzere 1-2Fps dışında fark görülmüyor. %1 in üzerine fazla fark çıkmadığı için Full HD çözünürlükte 2 işlemci arasında neredeyse hiç fark gözlemlenmiyor.

Ekleme : Testler yenilendi. 1920x1050 çözünürlük için 3570K 169'deki sonuçları almış sanırım onları kullandım fakat değerleirn birbirine daha yakın olması gerekli.

------------------------------------------------

Son dönemin popüler oyunlarından biride Sniper Elite. Benchmark yazılımıyla test alabildiğimiz bu oyun sonuçlarına beraber bakalım ;

Sniper Elite V2 1280X1024 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

Sniper Elite beni en çok şaşırtan test oldu. Benchmark proğramıyla sonuç aldığımız için bizim hatamızın olmasıda mümkün değildi. Talodan da görüldüğü üzere FX6100 ve 3570K nın stok hızlarında sadece 1 FPS lik bir fark var. Buna bir fark dememizde pek mümkün değil. Ama Overclocklu sonuçlarda garip bir şekilde 3570K nın overclock getirisi , FX6100 ün overclock getirinin çok altında kalıyor ve FX6100 4.5Ghz de iken ciddi başarım artışı yakalıyor.

Sniper Elite V2 1680X1050 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

1280X1024 çözünürlükte başımıza gelen ve bizi şaşırtan durum , 1680x1050 çözünürlükte de aynı şekilde karşımıza çıkıyor. FX6100 Hızaşırtma ile başarımını arttırırken 3570K aynı kalıyor.

NOT : (Tablolarda Fps farkına dikkat edin grafiksel olarak size fark atmış gibi gelebilir yoksa. )

Sniper Elite V2 1920X1080 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

Beklediğimiz gibi 1920X1080 Çözünürlük testimizde hız aşırtma da fayda etmiyor ve yükü ekran kartı sırtlandığı için , işlemci performansları aynı kalıyor. Herhangi bir performans farkı var demek doğru olmazdı
    .

DİRT 3 1280X1024 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

Burada Min. Fps de %15 , Avg. Fps de ise %25 lik bir fark görebiliyoruz. Bu farkın sebebini araştırsamda bulamadım malesef. Daha önceki denemelerimde dirt3 ten daha fazla fps aldığımı hatırlıyorum ama malesef eski kaynakları bulamadım.

DİRT 3 1680X1050 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

1680X1050 çözünürlükte farkın oransal olarak değişmediğini smyleyebilirim.

DİRT 3 1920X1080 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

Full HD çözünürlükte FX6100 biraz daha yaklaşıyor Min. Fps de 3570K ya ama testleri 20 kere tekrarlamam sonucunda yine bu değerlere ulaşamadım malesef. Stock ve Oc değerlerinde de herhangi bir artış yada değişim yok. Sanırım bir FPS kilidinin etkisinde kaldım.

Diğer oyunumuz yine optimizasyonunda biraz sıkıntı olduğunu düşünsekte oldukça ağır ve sistem canavarı bir oyun. Metro 2033.
    Bench proğramı ile sonuçları tablolaştırdığımız oyun için testler ve internet görselleri aşağıda ;

* Testlerde sadece Çözünürlük değişti. Ayarlar : DX11 / Very High / 4XAA / 4XFF / Tesellation ON / Fizik OFF şeklindedir.

Metro 2033 1280X1024 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

1280x1024 çözünürlükte 3570K , FX6100 den stok halde %10 civarı daha iyi sonuç alıyor ama FX6100 hız aşırtma ile aradaki farkı %5 civarına indiriyor. Min. Fps de ise yine beni şaşırtıp 3570K dan daha iyi sonuç alıyor. Fakat bu farkın ciddi olduğu tabiki söylenemez, hatta bir fark olduğunu dahi söylemek yanlış olabilir.

Metro 2033 1680X1050 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

1680X1050 çözünürlüğe çıktığımızda ciddi performans düşüşü yaşadık genel olarak. Minimum FPS ler eşit çıksada 3570K Stok olarak FX6100 de %8 gibi daha iyi sonuç verdi. Hız aşırtma ile de fark tamamen kapandı.

Metro 2033 1950X1080 Çözünürlük Cpu Karşılaştırmaları

1920X1050 Çözünürlükte ortama fps de herhangi bir artış yaşamadık fakat min fps de %10 luk bir düşüş oldu 2cpu da da. Yine Stok halde 3570K , FX6100 de %10 civarı daha iyi sonuç aldı bu çözünürlükte. Ama Hız aşırtma ile sonuçlar eşitlendi diyebiliriz.

Sentetik Testler

Sentetik testler henüz devam ediyor passmark sonuçlarıda eklenecek arkadaşlar.

2 İşlemciyi Cinebench te test ettiğimizde %25 lik bir fark görmekteyiz. Sonuçta ufak bir yanlışlık mevcut malesef. Grafiksel hata diyelim.

2 İşlemci arasında yine %25 lik bir fark görüyoruz.

Bench Proğramlarında ve sentetik testlerde 3570K , genel olarak değerlendirirsek %25 ile %40 arasında daha iyi sonuç alabiliyor. Ama ortalama olarak %30 gibi demek yanlış olmaz sanırım.

Son Söz :

Evet , aslında son söz kullanıcılara ait ama bende kendi fikirlerimi beyan edeceğim tabiki. Oyunları yüksek çözünürlükte ve tek kart ile oynayacaksan eğer , AMD ve FX cpu alınmasını kesinlikle tavsiye ederim. İntelin performans anlamında daha iyi olduğunu bilmeyen yoktur sanırım , ama Fiyat / Performansı önemseyenler yani , Paramın karşılığını daha iyi almak istiyorum diyenler için, Amd yine bir çözüm ortağı diyebilirim.

Önemli : FX6100 standart hızında yani 3.3Ghz e göre hız aşırtma ile ciddi performans artışı kazanıyor. 3570K seviyelerine 4.5Ghz de anca ulaşabiliyor,bazende geçiyor. Ama bu dediğimiz tabiki düşük çözünürlükte geçerli. Full HD çözünürlükte işlemciler arası pek fark gözlemleyemedik.

Masaüstü ve genel performansa bakıldığında ise stok hızlarda farkı alamak mümkün iken , Hız aşırtma sonrasında amd güzel bir performans artışı yakalıyor. Günümüzde kalite ve özellik bakımından , amd anakart fiyatlarının intel anakart fiyatlarına göre daha ucuz olmasını , ve yeni nesilde amd nin soket yapısını değiştirmeyeceğini düşünürsek , 500/700TL seviyesinde kart alacakların , 500TL ve daha pahalı işlemcilere para vermesine gerek yok diyebilirim. Ama daha üzeri kart alacak yada çoklu kart kullanımı yapacak arkadaşlar için , yine intelde 2500K/3570K biçilmiş kaftan. Daha yüksek konfigrasyonlar içinse 3770K gibi alternatifler var.

Sonuç : Fiyat / Performans oranı olarak FX6100 daha iyi sonuç verdi. Bir yukarıda kurduğumuz cümleler , ve konu devamında konuşacaklarımız geçerlidir. Elbetteki sadece bu testlere göre konuşmak mantıklı olmaz. Ama kullanıcılara nacizane tavsiyem , sistemlerini ne beklediklerini bilerek kursunlar.

Emeği geçen Kaan0101 arkadaşıma tekrar teşekkür ediyorum. Testlerin devamı gelecek arkadaşlar.

Okuduğunuz ve yorum yaptığınız için Teşekkürler.
    quote:

Chris Brown

Okuduğunuz ve yorum yaptığınız için Teşekkürler.

Çekdiği gücün karşılaştırmasını yaparmısınız ben intelden yanayım + olarak gördüklerim güç tüketimi ve performansı ama fiyatı eksisi

Ben 500 tl verip intel alırım elektrik faturam az gelsin derim çünki 3-4 yıl kullanacagımız işlemcci 16 saat kadar açık kalacak tam güçde çalısmasada sonucda fatura kabarıyor hesaplama yapmayı bilen biri 6 saat max çekdigi wata göre hesaplayabiirmi ????

amd yi overclock olarak daha iyi göstermissiniz ama amd 1.37 v de çalısırken intel 1.280 v de calisiyor o.c. yapmadıysanız amd için kotu birşey intee daha az voltaj daha fazla mhz ama amd daha fazla voltaj daha az mhz diyebiliriz

inceleme için tesekürler

• Başka işlemcileri buraya dahil edenler konuyu baştan yorumlarda beraber okusun. Ya yazılanları algılayamadılar yada hiç okumadan sadece grafiklere bakıp geçtiler.
    Biz elimizde olan imkanlar dahilinde güncel oyunları güncel bir kart ile test ettik. Bu seviyede kart kullanacaklar için, ekran kartı ile cpu ya denk/yakın para vermeye gerek olmadığını , ekran kartı bütçesinin daha yüksek olması gerektiğini bir kez daha ispatladık ve 250TL lik sürekli yerilen bir FX6100 ün, 600TL/700TL lik bir karta yetecek performans verebileceğini gördük. Cpuları Performans açısından karşılaştırmaya dikkat ettiyseniz pek gerek duymadık, çünkü herkes 3570K 'nın çok daha iyi bir işlemci olduğunu bilir. Bunun yerine Dünya standartlarında Performance/Dollar olarak geçen Fiyat/Performans oranını kıyasladık ve FX6100 'ün daha iyi olduğu açıkca göründü.

Elimde bir kaç tane cpu daha vardı teste sonradan dahil etmeyi düşünüyordum ama ondan vazgeçtim çünkü aynı kategoride yada F/P açısından karşılaştırmaya değecek işlemciler değildi. G630/X3 450/X2 250 de test etmeye değmeyecekti.(X3 450 ile HD7870 kullandım, FX6100 ile fark bariz anlaşılıyordu. 7870PCS+ inceleme konusunda mevcut.)

Ama eğer yukarıda farklı cpu'lardan söz eden arkadaşlar söyledikleri Cpu'ları bana yada Kaan arkadaşımıza gönderirlerse seve seve teste ekleriz.

Parazitlerde olsa konunun amacına ulaştığına inanıyorum, en azından okuduğunu anlayabilen ve emeğe saygı duyan insanlar için faydalı bir başlık olduğu kanaatindeyim. Yine'de yorum yazan herkese teşekkür ediyorum.

Daha sonrasında düşündüğümüz Cpu karşılaştırması FX6100 / FX^2 8350 / 3570K / 3770K -- HD7870 CF.
    Ama tabi bunun için acele etmiyoruz.

@ 12345543 ;

Çektiği gücün hesaplamasını yapabiliriz ama ben bizzat ölçemem malesef. Bu konuda bir kaç farklı test sitesinin yorumlarına bakıp ortalama doğru kabul edilebilir. Sadece güç tüketimi olarak değil ama uzun süre kullanacağım ve ilerde daha güçlü ekran kartları takacağım yada CF/SLi yapacağım diye düşünülürse zaten 3570K almak çok daha mantıklı olur. Ama herşey yine bütçede bitiyor doğal olarak.

• @Chris Brown

inceleme icin tekrar tesekkur edip bir soru sormak istiyorum.

islemciler arasinda masaüstü performans farkini anlamak mumkun degildemissin bunu iki sistemide bizzat kullanarakmi söyledin. Ben 1090t'den i7 2600k ya gecis yaptigimda masaustunde 1090t'nin daha akici olduguna kanaat getirmistim belkide bana oyle geldi ama forumda ayni gecisi yapan 2-3 arkadasta 1090t daha akici oldugunu söylemisti acaba diyorum bunun sebebi gercek 6 cekidek olmasindan dolayimi?

edit: Sabah 6da kalkarsan yanlis okursun tabi farki anlamak mumkun yazmissin tamam sustum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuĞrA -- 5 Kasım 2012; 9:29:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Başka işlemcileri buraya dahil edenler konuyu baştan yorumlarda beraber okusun. Ya yazılanları algılayamadılar yada hiç okumadan sadece grafiklere bakıp geçtiler.
    Biz elimizde olan imkanlar dahilinde güncel oyunları güncel bir kart ile test ettik. Bu seviyede kart kullanacaklar için, ekran kartı ile cpu ya denk/yakın para vermeye gerek olmadığını , ekran kartı bütçesinin daha yüksek olması gerektiğini bir kez daha ispatladık ve 250TL lik sürekli yerilen bir FX6100 ün, 600TL/700TL lik bir karta yetecek performans verebileceğini gördük. Cpuları Performans açısından karşılaştırmaya dikkat ettiyseniz pek gerek duymadık, çünkü herkes 3570K 'nın çok daha iyi bir işlemci olduğunu bilir. Bunun yerine Dünya standartlarında Performance/Dollar olarak geçen Fiyat/Performans oranını kıyasladık ve FX6100 'ün daha iyi olduğu açıkca göründü.

Elimde bir kaç tane cpu daha vardı teste sonradan dahil etmeyi düşünüyordum ama ondan vazgeçtim çünkü aynı kategoride yada F/P açısından karşılaştırmaya değecek işlemciler değildi. G630/X3 450/X2 250 de test etmeye değmeyecekti.(X3 450 ile HD7870 kullandım, FX6100 ile fark bariz anlaşılıyordu. 7870PCS+ inceleme konusunda mevcut.)

Ama eğer yukarıda farklı cpu'lardan söz eden arkadaşlar söyledikleri Cpu'ları bana yada Kaan arkadaşımıza gönderirlerse seve seve teste ekleriz.

Parazitlerde olsa konunun amacına ulaştığına inanıyorum, en azından okuduğunu anlayabilen ve emeğe saygı duyan insanlar için faydalı bir başlık olduğu kanaatindeyim. Yine'de yorum yazan herkese teşekkür ediyorum.

Daha sonrasında düşündüğümüz Cpu karşılaştırması FX6100 / FX^2 8350 / 3570K / 3770K -- HD7870 CF.
    Ama tabi bunun için acele etmiyoruz.

@ 12345543 ;

Çektiği gücün hesaplamasını yapabiliriz ama ben bizzat ölçemem malesef. Bu konuda bir kaç farklı test sitesinin yorumlarına bakıp ortalama doğru kabul edilebilir. Sadece güç tüketimi olarak değil ama uzun süre kullanacağım ve ilerde daha güçlü ekran kartları takacağım yada CF/SLi yapacağım diye düşünülürse zaten 3570K almak çok daha mantıklı olur. Ama herşey yine bütçede bitiyor doğal olarak.

guc tuketımı benım ıcın onemli :) inceleme icin tesekurler...

• @ bugra34 ;
    @ 12345543 ; Ben teşekkür ederim.
  • masaustu performansı 1055t kullanırken daha akıcıydı sankı.ayrıca hd fılm oynatıcılarda ıslemcı bazında amd ıntelden cok ustun..bu fark barız hıssedılıyor.ıntel resmen takıla takıla oynatıyor amd kullanırken yag gıbı akıyordu hd fılm.
  • FX6100 konusunda masaüstü performansı kıyaslaması yapmam çok doğru olmaz zira SSD kullanıyorum ve herkese kesinlikle tavsiye ederim. Mekanik disklerde sistem kullanılmaz bu devirde artık. DÜşük bütçeler hariç tabiki. Onun dışında önceki söylediklerim geçerli
  • quote:

FX6100 konusunda masaüstü performansı kıyaslaması yapmam çok doğru olmaz zira SSD kullanıyorum ve herkese kesinlikle tavsiye ederim. Mekanik disklerde sistem kullanılmaz bu devirde artık. DÜşük bütçeler hariç tabiki. Onun dışında önceki söylediklerim geçerli

Ssd'nizin modeli nedir?

• İmzada incelemesi mevcut.
  • Eline sağlık, güzel inceleme olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

masaustu performansı 1055t kullanırken daha akıcıydı sankı.ayrıca hd fılm oynatıcılarda ıslemcı bazında amd ıntelden cok ustun..bu fark barız hıssedılıyor.ıntel resmen takıla takıla oynatıyor amd kullanırken yag gıbı akıyordu hd fılm.

Intel takıla takıla oynatıyor derken genelleme mi yaptınız yoksa belli bir modeldemi gözlemlediniz?
  • @Chris Brown
    Merhaba 6100'lü bir sistem toplayacaktım sana tam özelden pm atarken bu konu çıktı karşıma çok güzel bir inceleme olmuş ellerine sağlık , geçen günlerde hatırlarsın senin incelemelerin sayesinde Transcend 128Gb. SSD'li 3570k'lı bir sistem topladım.Hem SSD hemde topladığım sistemden çok memnun kaldım.Tekrar Teşekkür ederim.
    Not:Bir sistem daha topluyorum kuzenime özelden msj. attım yanıtlarsan memnun olurum.
    İyi günler.
  • bir ekran kartı bile değiştirmek dakikalar alıyor ,arkadaşımız bu kadar uğraşıp emek vermiş çok teşekkür ederim. Tercihim ev için 3570 olur nedeni ise hd4000 tümlesik ekran kartı.bunun dışında sonuçlar ortada zaten.

• Oda var buda var şu işlemci de var diyen arkadaşların hepsinde sanırım 7/8 tane farklı işlemci bulunuyor. İnsanlar emek vermiş ellerinde bulunan 2 işlemciyi aynı ekran kartı ile test etmiş.
  • Yukarıya.
  • Gerçekten güzel bir test olmuş, işlemci alacak arkadaşlar içinde yararlı bılgıler var en azından fikir sahıbı olurlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

Oldukça başarılı bir karşılaştırma. Sürekli tekrarlanan FX işlemciler i3 ayarında sözleri de artık tarih olur. Herkes ezberden konuşuyor. Intel süper, AMD berbat diyor. 2-3 konu okuyan kendini donanım profesörü sanıyor. Bol keseden sallıyorlar.

Ama bu tip ayrıntılı karşılaştırmalar ile gerçek ortaya çıkıyor. Teşekkür ederim ayrıntılı testleriniz için.

quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Test amd'yi aklamak için yapılmış. 7870 gibi zayıf dar boğaz oluşturacak bir ekran kartı ve battlefield 3 gibi gpu ağırlıklı bir oyun seçilmiş. Hiçbirşey ifade etmiyor bu test.

Bu arkadaşlar AMD'yi aklayınca ne işlerine yarayacak, hiçbirisine AMD'den bir şey geldiğini sanmıyorum. Hemen her şeyde art niyet arayın.

al işte yoruma bak dostum nerden biliyorsun i3ün fx ayarında olmadığını?fx ayarında olan işlemci 3570k mı?belki i3 işlemci olsa oda aynı sonuçları verecekti 7850 ile?yada yapılmış testler var i3 daha önde buna ne dersin?ben sana söyliyim ne diyeceğini burda yapılmış test var diyip ordan devam edersin yemin ediyorum ya bu forumda kimsenin aklı yok yada marka bağımlılığından kafayı yemişler.

Aynen bencede i3 2120 ile fx 6100 testlerini görelim bide kim fiyat performansmış anlayalım koyuyorlar kol böreği gibi ekran kartını işlemci karşılaştırıyorlar ..

• Gönderin i3 işlemci onuda en kısa zamanda ekleyelim teste.
  • quote:

Gönderin i3 işlemci onuda en kısa zamanda ekleyelim teste.

bazen ne diyorum biliyormusun keşke bu forumda kendi açtığın konuda msjları silebilseydin boş boş mesajlarla dolup taşmazdı böyle güzel konular.
  • Bende diyorum ama herkesin fikrine düşüncesine saygım olduğu için , kurallar dahilindeki hiç bir mesajın silinmemesi gerektiğini düşünüyorum.
    Bizdeki durum tamamen emeğe saygısızlık. Bu adamlar ne yapmış diye durup bir düşünmek yok, yol yordamınca konuşmak hiç yok.
    Herkesten de aynı olgunluğu beklemediğim için zaten takmıyorum açıkçası. İnsanlar yazılanları, yorumları okusa, sadece grafiklere bakıp geçmese , yapılmaya çalışanı bağımlı kalmadan algılamaya çalışsa zaten çok daha bilgi dolu bir forum olurduk. En üzücü tarafıda , canımızı sıkan yorumları yapanların foruma yada buradaki üyelere herhangi bir katkıda bulunmayan kişiler olması. Ama ben yinede yorum yapan herkese teşekkür ediyorum.

Bir dahaki konumuz HD7870 CF ile FX6100/FX8350/3570K ve 3770K Testleri ama bunun için acele etmeyeceğiz kesinlikle.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.