Şimdi Ara

Tesla'nın Türkiye'de açacağı ilk mağazanın konumu belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Türkiyeye özel bir fiyatlandırma yapılacağını düşünüyorum.

Örneğin biz Spotify’ı ayda 13 TL ye kullanırken Amerika’da 9.99 Dolar.

Bu mantıkla Türkiye’de Spotify’ın aylık 46 TL olması gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Aşırı iyimser bir varsayım olabilir hocam

46 yerine 13 gibi olursa tesla en fazla yüz bin olur, sipariş yetiştiremez. Kredi de veriyorsa ben iki tane alayım

• quote:

Orijinalden alıntı: comlink

380.000 TL olursa benim almamın imkanı yok. Bu fiyatlara satılacaksa zaten birçok kişi alamayacaktır. Ayrıca bu fiyatlara elektrikli araç almanında bir avantajı olmayacaktır.

Alıntıları Göster
    Devletimiz otomobil ve akaryakıt üzerinden hatırı sayılır şekilde vergi topluyor. Hal böyle olunca; önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobillerin baz fiyatları daha makul olsa bile vergilerinin arttırılacağına ve elektrik faturalarına ekstra vergi konulacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Devletimiz otomobil ve akaryakıt üzerinden hatırı sayılır şekilde vergi topluyor. Hal böyle olunca; önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobillerin baz fiyatları daha makul olsa bile vergilerinin arttırılacağına ve elektrik faturalarına ekstra vergi konulacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Haklısınız. Benzin benimde belimi büküyor, yılda 15.000 ile 20.000 km arası yol yapıyorum ve aracım benzinli, aylık olarak hesaplayınca 750 ile 1000 lira arası benzin harcıyorum ve bu beni hiç mutlu etmiyor.

Elektrikli araba almayı uzun süredir düşünüyorum ama bu fiyatlara almam mümkün değil. Sizinde dediğiniz gibi elektrikli araba sayısı artarsa devlet bir şekilde bundan da vergi almanın yolunu bulacaktır.

Bazen kendimiz ve ailemiz için değilde devlete vergi vermek için yaşadığımızı düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.