Şimdi Ara

TERÖR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Batı'da hiç kimse, İsrailli yerleşimcinin Celil'deki Arap vatandaşları öldürmesini terörist eylem olarak adlandırmaz kesinlikle.
  Bu suç bireysel bir eylem olarak tanımlanacaktır. Batı'da hiç kimse bu eylemi Yahudi terörü olarak nitelemeyecek de kesinlikle.
  Kim bu eylemi Yahudi terörü olarak görürse, İsrail makinesi, siyasi, ekonomik ve sosyal olarak yakar.

  Oysa birileri İslâm'ın ve Müslümanların kınadığı eylemde kendini patlatsa onun eyleminin sorumluluğu hemen dine yükletilir.

  HİÇ KİMSE YAHUDİ NÜKLEER
  BOMBASINI KONUŞMUYOR

  Atom bombası kendisini üreten devletin dininin adını taşımaz, ancak Müslüman devlet olursa iş başka.
  İsrail'in yüzlerce atom bombasına sahip olmasına rağmen, hiç kimse Yahudi nükleer bombasından konuşmuyor. Fakat Pakistan bombası, üretimi tamamlanması sonrası İslâm bombası olarak isimlendiriliyor.

  TERÖRÜN İSLAM'A YÜKLETİLMESİ

  BÜYÜK BİR HATADIR

  İsrailli teröristin eyleminin sorumluluğunun Yahudi dinine yükletilmesi kadar kendisini temsil etmeyen azınlığın davranışlarının sonuçlarının İslâm'a yükletilmesi de büyük bir hatadır.
  Çünkü bu tür tanımlamalar sadece hiçbir halkın, dinin ve devletin istifade edemeyeceği medeniyetler ve dinler çatışmasını besler.
  Fakat iğrençlik, İsrail'in; kanunun, siyasi ve ahlaki hesaplaşmanın üstünde kalmasıdır.
  Oysa İsrail'in Filistinlilere karşı yaptıkları devlet terörüdür.

  DÜNYA, İSRAİL
  TERÖRÜNE KÖR

  Faşizme ve ötekini hiç saymak üzerine kurulu İsrail siyasi köktenciliği, Filistinlilerin yaşam hakkını reddeden taşkın yerleşimcileri koruyan bir zemin inşa etti.
  Yahudi köktencilerin İsrail toplumunda böyle bir vebayı yaymalarına müsaade edildi.
  İsrail'in bölgede uyguladığı tarihi zulüm, Arap dünyasında farklı açılımlara girmesine izin veren ümitsizlik halinin önemli derecede sorumlusudur.
  Dünya, İsrail'in uyguladığı terörü görmezlikten gelmeyi sürdürebilir.
  Ancak ne var ki bu tavır İsrail de dahil hiç kimseye fayda getirmez. Celil Araplarına yönelik yapılan terörist eylem, El Kaide'nin ikinci adamı Eymen El Zevahiri'nin ekranlara çıkışına denk geldi. Dünya terörün bir dine veya halka indirgenemeyeceğini, kurbanlarının ise her halükarda masumlar olduğunu kabul etmeli.
  Teröre karşı savaş, Filistinlilerin karşılaştığı ve sonuçları bireylerin veya örgütlerin teröründen az olmayan devlet terörünün son bulmasıyla başarılı olur ancak. • eee banane şimdi bundan ???? bizi arkadan vurmadan önce düşüneceklerdi veyahutta topraklarını parayla satmadan önce !!!!!!!

  7 tane arap-israil savaşı oldu ve hepsinde de israil yendi , ne diyeyim başka söze gerek var mı ???

  Allahın sopası yok , en iyi söz bu duruma karşı ..
 • Araplar Osmanlıyı satıp arkadan vurmasaydı bunlar olmıyacaktı onlara.Ne yani gidip onlar için savaşakmı şimdi.Onlar 1.Dünya Savaşında askerlerimize silah çekip öldürdüler.Biraz mantıklı olalım.Bizde Müslümanız ama Türk üz arap değil.
 • quote:

  Orijinalinden alıntı: LordSoth

  Araplar Osmanlıyı satıp arkadan vurmasaydı bunlar olmıyacaktı onlara.Ne yani gidip onlar için savaşakmı şimdi.Onlar 1.Dünya Savaşında askerlerimize silah çekip öldürdüler.Biraz mantıklı olalım.Bizde Müslümanız ama Türk üz arap değil.


  İYİ DE BİLADER KİMSE SANA ORADA GİT SAVAŞ DEMİYOR Kİ?
  YAPTIKLARI ELBETTE YANLIŞTI...MİLLİYETÇİLİK RÜZGARINDAN ONLARDA ETKİLENMİŞTİ...
  ARABAZ DA DEMİYORUZ.
  HA BU ARADA YAZIYI BİR DAHA OKU VE ANLA..
 • ohoo abi sen ne diyon yaw. Burada bi cocacola topici açıldıda millet tınmadı bile.
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.