Şimdi Ara

TERA Online Soru-Cevap Konusu (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.563
Cevap
24
Favori
226.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyuna yeni başladım (steam 52 saat diyor ama çoğusu manzara seyretme falan), lvl 48 bir castanic archer'ım var. fakat başta legendary item açma olayı olmak üzere bir sürü konuda sorum var.

legendary itemları kullanabilmek için semi enigmatic scroll lazım sanırım. gel gelelim bunları nereden bulacağımı bilmiyorum. satın almak istesem 150 gold başlangıç fiyatı, e en az üç tane lazım bir item için ve benim toplam goldum 500 küsür civarı. 10k gold da olsa yetişmez sürekli item açacağım için hoş. ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum yoksa oyunun item identify etme sistemi böyle saçma mı?

ikinci sorumsa yine ilk sorumla bağlantılı aslında. oyuna nasıl başladıysam öyle devam ediyorum. enchant falan nasıl yapılıyor anlamadım hala. giydiğim tüm itemlar ilk halinde. skill'lerden başka bir şeyi upgrade edemedim. haliyle artık kendimden küçük lvl moblarda bile zorlanıyorum. dps (6.5k şu an) sıkıntısı yaşıyorum yani. bununla ilgili her türlü tavsiyeye çok ihtiyacım var.

cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

• dostum enchant isi ve sarı item dedigin(legendary) 65 lwl e kadar ugrasma oyunun verdigi görevlerden gelen itemlerle idare et paran cok bosa gider enchant 65 lwl de baslıyor o lwle gelmek de artık cok kolay 1 günde 65 lwl kasan arkadaslarım var.illa yapacam diyorsan sadece silaha + bas T ye basarak ne istedigini görebilirsin.
  • SuperPunch kullanıcısına yanıt
    illa yapacam demiyorum da mesela questle verilen itemlar açılmıyor, o yüzden çoğunu kullanamıyorum. mesela bana quest reward olarak verdiği silahın dps'i 1140, benim kullandığım silahın ise 960. questle geleni kullanamıyorum çünkü açamıyorum. açmaktan kasıt identify yapardık eskiden diablo'da mesela, scroll kullanarak. burada o scroll'lar 150 golda falan satılıyor. eğer yanlış anlamadıysam böyle. doğru muyum?
  • Itemi ilk defa üzerine giydiğin zaman identify yapman lazim doğru ama ilk seferde scroll istememesi lazim 65 lwl silahlarını bile ilk sefa giydiğinde scroll istemiyor.sen itemin statlarini açmaya geldiginde semi enigmatic mi istiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    mesela diyelim ki yeni bir item geldi, açıyorum inventory'yi, iteme sağ tıklıyorum giyinmek için (tabi bahsettiğim legendary item) fakat giyinmek yerine item yeni bir pencerede açılıyor ve özellik seçmemi istiyor. 3 tane özellik seçiyorum ama bu seçtiğim özellikleri kaydedemiyorum. hemen aynı seçme penceresinde üst kısımda da semi enigmatic scroll 0 yazdığı için onun lazım olduğu kanaatine vardım. başlarda bir iki defa yapmıştım, sanırım orada kullandım hepsini, şimdi hiçbir itemı açıp giyinemiyorum :( level'ımdan çok aşağıda bir dps'im olduğundan da acayip zorlanmaya başladım gerek moblarda gerek dungeon'larda.

şu işi çözmeme yardım edebilirsen çok sevinirim valla.
  • Dostum semi-enigmatic 0 diyor iste gerek yok yani.istediğin statları sec sonra asagida save seçeneği var ona tikla item açılacak giyebileceksin scrola gerek yok

keşke öyle olsa hocam. statları seçip save ediyorum fakat confirm butonu aktif olmuyor. dolayısıyla onaylayamıyorum. dolayısıyla da açılmıyor ve giyemiyorum.

bu arada 0 derken şöyle, required item başlığı altında semi enigmatic scroll, yani lazım büyük ihtimalle.
  • foto atar mısın save butonu aktif olmadıgı anın
    whatsapp'tan falan mı atacağım hocam? atayım hemen...
  • buraya yükleyebilirisin
    gönderiyorum hocam...

edit: print screen ile alınmıyor ss.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EceliYakın -- 5 Kasım 2017; 16:44:26 >
    telefon ile çektim mecbur hocam.

haydaa, neden görünmüyor ki resim...

resim ekleden, dosya seç'ten ayrı ayrı ekledim ama görünmüyor.

işte hocam, böyle oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EceliYakın -- 5 Kasım 2017; 16:56:35 >
  • bütün statları neden secmemissin dostum +3 +6 +9 hepsine sec üstteki kısmıda secmemişsin.
  • +3 ün üstündeki select an enchanment effect kısmını secmemissin onuda save yapınca confirm aktif olacak.bu arada +3 +6 +9 a sarı statslardan secmen daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperPunch -- 5 Kasım 2017; 17:43:7 >
    hocam neden öyle oldu anlamadım valla, önceden de denedim diye net şekilde hatırlıyorum. neyse sonuçta oldu, çok ama çok teşekkürler. giyemediğim item'ları giyince dps'im 4k civarı arttı ve tekrar oyuna zevk geldi. resmen soğumaya başlamıştım oyundan, sayende keyiflendim :) tekrar teşekkürler, sağ olasın.
  • Ne demek,kolay gelsin aklina takilan baska bir sorun olursa sorabilirsin tekrar.

sağ olasın hocam, olursa rahatsız ederim tekrar :)
    ustam günaydınlar işe gitmeden yazayım dedim akşama inşallah cevplarsın

şimdi ben yaklaşık 200 saat geçirmişimdir oyunda 65 oldum zindan mantığını kavradım giriyorsun enchant itemleri ile upgrade yapıyorsun falan crystal alıyorsun vanguard credits ile

oyun bişeyler veriyor onları kostum kullanıyoruz herşey cok guzel fakat sanırım veteran olmak ıcın scrollar var onlardan almam mı gerekıyor değişik kristalller ver iki özellik oluyor onları yapamıyorum sanıım yada ben bilmiyorum alcehmist kastım 500 oldu hiç bişey yapılmıyor pot falan üretirim diye kasmıştım yükseltme görevini yapamıyorum ünkü

şuanda twisthard setindeyim küpe kolyede upgradeli 1 kademe 431 level zindanlarda takılıyorum achension valley diye bşye serverdayım neler önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren20xxxx

ustam günaydınlar işe gitmeden yazayım dedim akşama inşallah cevplarsın

şimdi ben yaklaşık 200 saat geçirmişimdir oyunda 65 oldum zindan mantığını kavradım giriyorsun enchant itemleri ile upgrade yapıyorsun falan crystal alıyorsun vanguard credits ile

oyun bişeyler veriyor onları kostum kullanıyoruz herşey cok guzel fakat sanırım veteran olmak ıcın scrollar var onlardan almam mı gerekıyor değişik kristalller ver iki özellik oluyor onları yapamıyorum sanıım yada ben bilmiyorum alcehmist kastım 500 oldu hiç bişey yapılmıyor pot falan üretirim diye kasmıştım yükseltme görevini yapamıyorum ünkü

şuanda twisthard setindeyim küpe kolyede upgradeli 1 kademe 431 level zindanlarda takılıyorum achension valley diye bşye serverdayım neler önerirsiniz

O server NA serveri amerika serverinde oynuyorsun.

Veteran dediğin tera club scrolluysa tabiki cok önemli eu serverinde gelismek icin neredeyse şart tabi pahalı na daki durumu bilmiyorum alabiliyorsan al.

Iki ozellikli kristal yapmak için dyad niveot structure diye bir item lazim bu dg lerden dusuyor sonra 3 tane fine niveotu birleştirince iki ozellikli kristal alıyorsun.

Alchemy artik pot üretmiyor sadece dg ye girerken bastigin nostrumu uretebilirsin o da gereksiz.alchemy nin görevi artik emerald diamond gibi enchant malzemelerini uretebilirsin design lar merchantta satiliyor.

hocam merhabalar, yine ben...

hemen soruma geçeyim, hep main questler üzerinden gidiyorum, gel gelelim 3 main quest de dungeon çıkardı karşıma. dungeon'ın girişine gidiyorum, teleportala tıkalyınca instance match çıkıyor karşıma (bir de direkt dungeon'a teleport olma özelliği var ama tek başıma temizlemem mümkün değil tabi ki) match'e de tıklayınca bir pencere açılıyor dungeon'ların olduğu ama benim gireceğim dungeon orada olmuyor. dolayısıyla da girip görevimi yapamıyorum. bu oyunda istediğimiz dungeon'a girmek için grup aratamıyor muyuz? görevler takıldı kaldı, giremiyorum bir türlü. açıklayabilirsen sana zahmet, çok iyi olur. teşekkürler şimdiden.
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.