Şimdi Ara

Tenda V300 ile Tivibu kullanabilen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tenda V300 ile internete sorunsuz bağlanabilyiorum, fakat Tivibu'ya bir türlü bağlanamadım.

Ekteki IPTV'yi etkinleştir ekranından ATM ve 8-55 değerlerini seçerek kaydediyorum, fakat Tivibu bir türlü IP almıyor. Bildiğim kadarıyla ATM profilinde Igmp etkin olmalı, fakat arayüzde Igmp'yi etkinleştirecek herhangi bir alan bulunmuyor.

Teknik servisi aradığımda V300 yerine başka modellere ait dokümanlar gönderiyorlar ve telefonda bu dokümanlar üzerinden destek veriyorlar (dokümandaki modem şekli ve ekran görüntüleri farklı).

Modemi iade etmeyi düşünmeye başladım. Yardımlarınızı rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zatrox -- 18 Eylül 2017; 11:35:13 >

• Aynı sorun bende de var. Yardımcı olacak birisi varsa çok iyi olur.
  • Tenda modem eğer Tivibu kullanacaksanız pişmanlıktır. Uzun uğraşlarım sonucunda bu modemin Tivibu ile çalışmadığını teyid ederek iade ettim. (Müşteri hizmetleri ise konudan tamamen bihaber, sorunun ne olduğunu anlatmak bile epey zor oldu. Sonrasında Tenda Global ile yazışmalar yaptım ve bu sonuca ulaştım) (Firmware'de bir ayar yapılamadığı için IPTV desteklese de Tivibu çalışmıyor).

Sonrasında Tp-Link Archer aldım büyük bir hevesle fakat onun da Tivibu desteklemediğini gördüm. Müşteri hizmetleri de bunu teyid etti.

Son olarak da Asus Dsl-n16 aldım ve şu anda gayet mutluyum. Hem internet hem de Tivibu gayet stabil çalışıyor. Tavsiye ederim.
  • TP-Link TD-W9977 de broadcom işlemcili ve iptv destekliyor haberiniz olsun
  • Merhaba,

Telekomun tplink modeminde wifi'da yaşadığım yoğun paket kayıpları sonucu Tenda V1200 modelini satın aldım. Internet gayet kolay oldu, sıra tivibu'ya gelince biraz zorlandım ancak çalıştırmayı başardım. Belki lazım olan arkadaş çıkar, o yüzden bu konuda bulunsun.

Buradaki bit yeniği, iptv enabled ettikten sonra Wan services'den alt interface tanımlamakta. Kendi konfig dosyasımı da gönderiyorum, aynı modem, aynı firmware: V53.0.0.4_en+tr_END01 ise kolay olur ayarlamanız.
    Tivibu settop box'ı modemin 3. portuna takmanız gerekiyor. https://cloud.mail.ru/public/2uKg/5NYpZzhoJ

• jakida J kullanıcısına yanıt
    Hocam faydalı bir paylaşım, teşekkürler. Ben Asus N16 alarak çözmüştüm problemi. Operatör olarak Türk Telekom'u seçince Tivibu profili yüklenebilir olarak geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jakida J kullanıcısına yanıt
    Merhaba Bende v1200 tenda aldım fakat tivibu ayarlararını yapamadım.Sizin dosyayı yükledim önce çalıştı fakat ileri geri gitme çalıâmadı. Bir süre sonra çalısmadı. Yardım rica ediyorum sizse stabil çalışıyor mu@jakida

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Risen_dark1 -- 8 Ocak 2020; 0:29:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zatrox

Hocam faydalı bir paylaşım, teşekkürler. Ben Asus N16 alarak çözmüştüm problemi. Operatör olarak Türk Telekom'u seçince Tivibu profili yüklenebilir olarak geliyor.
    config ayarlarını girince modemin admin şifresi değişiyor admin şifresini paylaşabilirmisin
  • Tenda V1200 modemin çözümü budur marka model farklı olduğuna bakmayın arayüz birebir aynıhttps://www.youtube.com/watch?v=4rQu_kAt25w
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.