Şimdi Ara

Tenda V1200 Broadcom işlemcili VDSL modem ( inceleme , test , olumlu ve olumsuz taraflar ) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
11
Favori
68.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bendeki modem de ethernet girişi gitti. Zaten bende onu planlıyordum ama modem 4.5 senedir çalışıyor o yüzden her an gidebilir. TpLink Mediatek işlemci var bundan iyi olacağını düşünmüyorum. Zaten sorun çıksada 14 günlük iade olayına güveniyorum. Daha önce de yazdım Asus Ac68u ile çok fazla sorun yaşadım. Güncelleme geldimi Asus modem kendinden geçiyor. Asus tamamen şans işi. En son ihtimal ile onu alırım yoksa işim olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dr_mrh D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için. Modem için yorumlara baktım cihaz iyi gibi, wifi çekim gücü de baya iyimiş. Ama bu ısı olayı beni korkutuyor çünkü yazın burası baya sıcak oluyor. Yani kışın bile sıcaklık problemi varsa yazı düşünemiyorum bile.

AC750 güzel gibi ama 2 ethernet girişi az, en az 3 olmalıydı. Asus modemler için genel yorumlar wifi çekmiyor gibi olmuş. Archer vr300 ve vr1200 de güzel gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mraltun -- 3 Ocak 2020; 15:59:5 >
  • mraltun kullanıcısına yanıt
    Archer vr300 Mediatek işlemcili sorun çıkartabilir. Vr400 den aşağısı Mediatek TpLink te. Boardcom chipsetliler de çok pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 3 Ocak 2020; 17:41:50 >
  • Birde Vodafone h300s modemi öneriliyor. Bunun hakkında bilgisi olan varmı ? Secromm a aitmiş modem

• KenanK89 kullanıcısına yanıt
    Hocam modemsiz kalacağız bu gidişle
    Sorma vallahi ya. Alsam da içime sinerek olamayacak gibi. 1 tane adam gibi modem olmaz mı. İlginç.

Bütçe varsa Keenetic Extra DSL çok iyi. Pahalı da değil ama bi 200 lira benim bütçe dışı. İndirime girer dedik yılbaşı diye olmadı, şahsen param olsa anında alırdım.
    Oda Mediatek chipset. 400-500 ler fazla onada. 350₺ bandına inse denemek için alırdım bende.

• bu modem fiyatına göre iyi aslında, keşke yaz şartlarında denemiş olsam ısınma sorun çıkarır çıkarmaz diyebilirdim . mediatek chipset falan takılmayıp tp link archer da alabilirsiniz. mediatek de iyi bir üretici, general mobile zamanında ki işlemciler değil ki
  • dr_mrh D kullanıcısına yanıt
    Ben bursadayım, burada yazın fazla sıcak olmuyor. Isınma problemi olması için cihaz a etki etmesi, yavaşlaması yada nebilim cihazın işlem yapamayacak hale gelmesi lazım. Bendeki airties te ısınıyor ama herhangi bir etkisi yok cihaza ve kullanıma. Her cihaz ısınıyor genel olarak.

Mediatek olayına gelince de. Boardcom chipset benim için önceliklidir her zaman. TP link ve Asus un üst modellerinde bunlar tercih edildiğine göre vardır bildikleri. Ucuz olanlarda Mediatek var. Şuan airties te benim boardcom ve sorunsuz.

Ben her türlü bu cihazı alıp, test edicem. Olmadı iade zaten yapacak birşey yok. Birde Vodafone nun modemi dikkatimi çekti. Hem ucuz hemde bütün portlar gigabit falan. Ama chipsetini bulamadım.

Cihaz görüntü olarak bu. Sercomm üretimi zaten. https://openwrt.org/inbox/toh/sercomm/sercomm_vox30_v1?s[]=vodafone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 4 Ocak 2020; 1:52:34 >

Sercomm üretimi olması çok iyi , ama mesela üzerinde TTNET yazan Zyxell ile aynı görünüşte olan normal modem arasında hem donanım hem de yazılım açısından dağlar kadar fark var.
    Servis sağlayıcılar için üretilen cihazlar ucuz olması açısından genelde kırpılmış versiyon oluyor...
    Bu konuya özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederim.
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Araştırdım onu zaten. Arayüz ü ile ilgili video var YouTube da. Tenda dan daha iyi duruyor. Ve operatör kiliti yok cihazda
    Sıfır a 200₺ istiyorlar birde bu tarafı var ama işte.

200 TL'ye 512MB RAM , 256MB ROM , 1Ghz lik işlemci biraz zor ...
    ama siz bilirsiniz ...
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Zaten satıcı benim tanıdığım bir kişiden. Mağaza vs değil. Yoksa bende güvenmezdim dediğiniz gibi. Arkadaş almış çok beğenmiş 3 tane daha yedek almış. Bulamam diye. Bir tanesini aldığı fiyata verecek. Hatta alıp test edip ona göre alıncam zaten. Olay bu yani .

• Vatan'dan aldım bakalım. Biraz daha ucuza bulabilinir ama Vatan garantisi çok farklı. 2 hafta deneyeceğim eğer sorun çıkarsa iade ederim.
    Hayırlı olsun, Yorumları bekliyorum hocam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 6 Ocak 2020; 0:2:47 >
  • Bu modemden almayı düşünüyordum hattım 100 Mbps Vdsl fakat sorun yaşayanlar ve asus modemlerde daha iyi ping alırsınız diyenler kafamı karıştırdı.

Tp-Link Archer VR1200
    Tp-Link VR300
    Asus AC750
    Tenda v1200

Bu modemleri düşünüyorum Gigabit port olmaması bir durum değiştirir mi acaba ethernet ile kullanıyorum wifi çekim kalitesi çok çok önemli bir mevzu değil fakat 5g olsun istiyorum en önemlisi de ping yükselmesin istiyorum. Cevap verenlere teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuroxy -- 6 Ocak 2020; 0:24:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuroxy

Bu modemden almayı düşünüyordum hattım 100 Mbps Vdsl fakat sorun yaşayanlar ve asus modemlerde daha iyi ping alırsınız diyenler kafamı karıştırdı.

Tp-Link Archer VR1200
    Tp-Link VR300
    Asus AC750
    Tenda v1200

Bu modemleri düşünüyorum Gigabit port olmaması bir durum değiştirir mi acaba ethernet ile kullanıyorum wifi çekim kalitesi çok çok önemli bir mevzu değil fakat 5g olsun istiyorum en önemlisi de ping yükselmesin istiyorum. Cevap verenlere teşekkürler.
    Pingde sorun yok. Bende ac750 kac ping aliyorsa v1200 de ayni pingi aliyor. V1200'un 5 ghz wifi ozelligi digerlerinden daha iyi daha uzun mesafeye hizi iletebiliyor. Aralarinda en kotusu ac750. Ne wifi duzgun ne de stabil calisiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tenda şu an yukko da 247tl düşünen varsa. Trendyolda 254tl satıcı yukko. N11 de 264tl satıcı yine yukko. Düşünen varsa. vatanın garanti olayına güvenerek indirim gelse de alsam diyordum ama bu fiyata da düşmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fisas -- 6 Ocak 2020; 12:27:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fisas F kullanıcısına yanıt
    Vatan dışında alırsanız sorun yaşadığınız da muhatap yok. Yukko yu bilmiyorum tabi böyle durumda ne yapar.

Biraz baktım da, sorun yaşayan sayısı az gibi yukko danda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 6 Ocak 2020; 14:6:45 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.