Şimdi Ara

Tenda V1200 Broadcom işlemcili VDSL modem ( inceleme , test , olumlu ve olumsuz taraflar ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
11
Favori
68.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

reklam engellemek sizin için sorun değilse max. perfonmans için ;

DNS olarak 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 adreslerini kullabilirsiniz.

ısınma durumu sizde nasıl ?
  • bu arada maks wifi performansi icin pozisyon ayar ne tavsiye edersiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xef1ONYX

bu arada maks wifi performansi icin pozisyon ayar ne tavsiye edersiniz?
    802.11n ve 40 mhz. Bu ayarları seçin yeterli 5 ghz için gerek yok ayara 36. Kanal 80 mhz seçili olması gerekiyor 5 ghz içinde zaten fabrika ayarıda öyle geliyor. Sadece 2.4 ghz ayarını dediğim gibi yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teselkurler ustadim. modem ısısı var biraz ama oyle el degmeyecek kadar degil. bi sure kullanip anlamak lazim tplink isidan sararmisti. bu arada modem yata duruyor.

• Son testlerim bir kaç ayar yaptım konuda tavsiye edilenlerden. Şimdilik bir sıkıntı yok. Bu arada odamdan salona powerline ile dağıtıyorum internete 3 saate yakın netflix izledik full hd kopma vs olmadı. Benden geçer not aldı alet. Özellikle tplink snr değerlerinden sonra çok iyi geldi :D
    Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )
    Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

• quote:

Orijinalden alıntı: Xef1ONYX

Son testlerim bir kaç ayar yaptım konuda tavsiye edilenlerden. Şimdilik bir sıkıntı yok. Bu arada odamdan salona powerline ile dağıtıyorum internete 3 saate yakın netflix izledik full hd kopma vs olmadı. Benden geçer not aldı alet. Özellikle tplink snr değerlerinden sonra çok iyi geldi :D

VDSL e geçiş yapsana dostum hat zayıflaması yani santrale yakınsın. Benim santral uzaklığım ile seninki aynı sayılır 1 dbi fark var sadece hat zayıflamasında 75 mbps hız alıyorum.

• valla ustadim iki yil taahhut verdim dsmarttan dolayi degistiremem su an ilerde imkan olur belki daha hizli bir internete gecerim ama simdilik yetiyor bana.

• Alsam mı almasam mı, ucuzunu mu alsam derken fiyatı epey yükselmiş vatanda.
  • Modemi aldım speedtest ile baktım hızlarda problem yok kablosuzda da bağlandım çalışıyor.
  • modem arayüzden harddisk gözüküyor ama hangi ayarları yapmam lazım? ağa bağlı pclerde harddiski görmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay1074

modem arayüzden harddisk gözüküyor ama hangi ayarları yapmam lazım? ağa bağlı pclerde harddiski görmüyorum
    O sorunu bende çözemedim çok uğraştım halledemedim ama usb bellek takınca çok güzel çalışıyor hdd ise çalışmıyor bu yüzden servise gönderdim.

• aynen öyle usb disk çalışıyor ama hdd çalışmıyor :/

• micro77 kullanıcısına yanıt
    tp link'te takınca direk ağda gözüküyor du ama bunda yok. ekstra bi ayarda bulamadım
  • berkay1074 kullanıcısına yanıt
    işte sorun burada HDD'yi calıstıracak güç veremiyor o yüzden HDD çalışmıyor.

Sadece usbdisk çalışıyor.

olurda HDD çalışırsa ağda görünmesi için şu ayar yapılması gerekiyor ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 8 Aralık 2019; 23:18:48 >

• micro77 kullanıcısına yanıt
    bağlanmayı başardım wd passport 1 tb taşınabilir diski görüyor. ama film,diziyi ilk defa açarken takılmalar yaşıyorum. 2-3sn'ye sonra düzeliyor lakin şuanlık işimi görüyor. Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

windows arama kısmına \\192.168.1.1. yazıp enterlayın eğer hata verip açılmıyorsa Windows Özellikleri aç veya kapat > SMB 1.0/CIFS Dosya Paylaşımı Desteği'ne tik koyun kaydetin daha sonra yeniden başlatip öyle deneyin.Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay1074 -- 15 Aralık 2019; 0:28:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

işte sorun burada HDD'yi calıstıracak güç veremiyor o yüzden HDD çalışmıyor.

Sadece usbdisk çalışıyor.

olurda HDD çalışırsa ağda görünmesi için şu ayar yapılması gerekiyor ;

Hdd çalıştıramıyor diye bir durum olamaz ben 5400 rpm laptoptan çıkan diski bağlamıştım harddisk kutusunda usb portu ile pc ye bağlıyorum 5 voltta usb güç veriyor bilgisayarda usb bellekte 5 voltta çalışıyor. Modem usbye 5 volt ile çalıştırıyor. Hdd de 5 volt ile çalışıyor. Yani modemin güç yetirememesi imkansız.

• Amperi düşük olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Amperi düşük olabilir.
    Evet olabilir bir ihtimal ama diğer arkadaşımız çalıştırmış zaten üstteki mesajında belirtmiş.

• 2-3 tb üstü görmüyor da olabilir belki . ilginççç
  • Benim denediğim 500gb idi 😂

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.