Şimdi Ara

TEMPRA İÇİN NİYE KÖTÜ YORUM ALIYORUM.KULLANAN VARMI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
65.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tempra SXA kullanıyorum 2 senedir. Ondan önce Şahin kullandım. Sözde ucuz Şahin'in parçaları. Her ay başka bir sorunuyla uğraştık. İtekleye itekleye kas yapacaktım neredeyse :D

Tempra aldım rahatladım. 6k fiyata, Hidrolik Direksiyon, 4 cam otomatik, yaşıtlarına göre konforlu, gitmem demeyen başka araç varsa onu alın. Egzoz değişimi-Fren vs. yaptırdım 2 senelik süreçte ama her araçta olacak şeyler bunlar. Yolda bırakmadı beni sağ olsun. Eğer 5 yaşından genç bir araç almayı düşünmeyecek olsam kesinlikle satmam. Uzun yolda vs. asla üzmedi.

Yalnız yolda sağından solundan gelen tıkırtılar çok fazla. Müzikle gideriyoruz o sorunu da :D Yakıtı gayet iyi. Özellikle uzun yolda çok çok az yakıyor. Görünüşü de Şahin-Broadway'den falan çok daha karizmatik :) Temizi zor bulunur, bulunursa hemen kapılmalıdır.
  • konsol gürültülerini kesmek için bağlantı yerlerindeki vidaları kontrol edin ve hatta imkanınız varsa lastikli vidalar var onlarla değiştirin.26_bbz_26 arkadaşım kusura bakma ama sen arabandan değil müşteri yolan servisten çekmişsin ki ön arka amortisörler +ön disk ve fren balataları + debriyaj balatası + motor ve şanzıman keçeleri + yağ&hava filtresi&motor yağı+ akü+komple eksoz(katalizör yoktu yanlız)3 parça + eksoz manifold contası+radyatör fanı+triger kayışı+V kayışı +yeni alarm takılması ve ön yolcu cam motorunun değişimini sanayide 850 tlye yaptırmıştım ve en pahalı parçasıda kapıları 500 tl boşu oda ağır kaza yaparsan.
  • al hocam temizini bulursan kaçırma.ben de kullanıyorum.en son 1 yıl önce gittim sanayiye o da vizeye gireceğimden dolayı.
  • 94'te SX A vardı, çok severdim. krizde sattık. şahine doğana köyde binilir tempra varken. şehirde yaşıyorsanız alın. arazi göstermezseniz, kasislere yavaş girerseniz senede 1 ön takım yeter
  • 92 model sx kullandım uzun yıllar. problem yaşamadım. fakat arkadaşım yanlış anlama da, 5000 tl ye alacağın arabada konfor, yakıt makıt arama bence. hala parçası bulunur mu bilemem ama bu kadar tepmra varken parça sınıtısı da olmaz. kuş serisinin parçası bulunuyorsa tempranın da bulunur.
  • -ARKADAŞLAR SAĞDAN SOLDAN DUYDUNUZ LAFLARA KULAK ASMAYIN BENDE 93 SXAK VAR. MÜKEMMEL ARABA GİDİŞİ YOL TUTUŞU KLİMASI ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKTEN O ANI YAŞAMAK GEREK, DURUŞU ÇOK HEYBETLİ BEN BURDAYIM İZLEMİNİ VERİYOR. KONFOR SÜPER ARKADAŞIMDA TİPO VARDI ODA SATTI TEMPRA ALDI. HELE GECE ÖN KONSOL UZAY MEKİĞİ KULLANMIŞ GİBİ İZLEMİN VERİYOR. ARKADAŞLAR SİZE YEMİN EDERİM ÇOK ARAÇ KULLANDIM AMA TEMPRADAN ALDIM ZEVKİ KONFORU YOL TUTUŞUNU BENİM DİĞER KULLANDIĞIM ARAÇLARDAN ALAMADIM. AMCAMIN MERCEDESİ KULLANDIM ONDAN BİLE TEMPRADAN ALDIĞIM ZEVKİ ALAMADIM. ÖZELLİKLE BENİM ARABAM TEMPRA DİYE SÖYLEMİYORUM GERÇEKDEN ÇOK RAHAT VE KONFORLU ÖNCEDEN TİPO DİYORLARDI ŞİMDİ TEMRA DİYORLAR VE TUTULDU. GENELLİKLE AİLELER TERCİH EDİYORDU AMA ŞİMDİ GENÇLERDE TEMRAYA HEVES ARTI. PARÇASI PAHALI DİYENLERE SORUN Bİ TEMRA KULLANMIŞMIDA PARÇASI PAHALI, YOK SÖYLE, YOK BÖYLE, YOK DİJİTALİ SORUN CIKARIYOR FİLAN DİYE YORUM YAPIYORLAR SAÇMA SAPAN BENİM GÖZÜMDE BEN 7 YILDIR KULLANIYORUM SORUN YAŞAMADIM. BAKIMLARINI DÜZGÜN VE İYİ USTALARA TESLİM EDERSENİZ HİÇ BİR SORUN ÇIKMAZ. ARKADAŞLAR 90 YILINDA ÇIKTI PİYASAYA BU ARAÇLAR VE 90 YILININ EN İYİ ARACI SEÇİLMİŞ VE HALENDE ÖYLE YANİ 93 YILINDA DİJİTAL ARAÇ PİYASAYA TEMPRA TİPO CIKMIŞ ŞİMDİKİ ARABA FİRMALARI YENİ YENİ DİJİTAL EKRAN ARAÇLARI ÇIKARIYORLAR HESABINI SİZ YAPIN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ BİLMEYENLERDE BOŞUNA YORUM YAPMASIN MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRMASINLAR. RÜZGARA KARŞI EN UYGUN ARAÇ SEÇİLDİ. TEMPRA YAKIT TASARRUFU İSTERSENİZ ARAŞTIRIN TEMPRA KULLANAN KOLAY KOLAY VAZGEÇEMİYOR. 2010 2011 2012 YIL ARAŞTIRMASI YAPILDI ŞUAN Kİ TERCİH EDİLEN ARAÇ TEMPRA ÇIKDI. ABİ KİM NE DERSE DESİN YAAA MUHTEŞEM ARAÇ ARKADAŞLAR BENDEN SİZE TAVSİYE ARABA FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ÖTV'DEN DOLAYI; TEMPRA TİPO FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ALACAKSANIZ ACELE EDİN BENDEN SİZE TAVSİYE ÇOĞU ARABA PİYASASINDAN ANLAMIYOR VE BİLMİYOR VEYA DUYMADIĞINDAN ARACINI UCUZA SATIYOR DENK GELİRSE KAÇIRMAYIN. ÖZELLİKLE TEMPRA DİYORUM ALDINIZA HİÇ PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ BUNA EMİN OLUN AMA TEMPRA SXAK YANİ EN FUL+FUUL KLİMALI TERCİH EDİLİYOR; KIŞIN RAHAT EDERSİN YAZINDA BOLCA SERİNLERSİN TEMPRA'NIN ŞUAN Kİ FİYATLARI 9.500 10.000 10.500 11.000 TL FİYATLARINDA ÖTV'DEN DOLAYI ŞUAN HALA ARTIŞTA KAÇIRMAYIN. SADELERİ İYİ OLMUYOR KIŞIN SORUN ÇIKARIYOR YAZINDA SICAKTAN İÇİNDE DURULMUYOR. SXAK LER FUL+FUL OLDUĞUNDAN SORUN OLMUYOR. TERCİH SİZİN ARKADAŞLAR PARA VERİYORSANIZ KONFORDA OLACAK GÜVENDE VERECEK YOL TUTUŞU DA OLACAK HEYBETLİ DE OLACAK İŞ DE DAHA NE OLSUN HEPSİ TEMRA SXAK E VAR ÇOK TERCİH EDİLEN ARAÇ OLDU İÇİN DEĞERDE KAYBETMİYOR. ARKADAŞLAR 90 91 92 93 TEMRALAR İTALYAN DİYE GEÇİYOR BİLGİNİZ OLSUN. BU BİLGİLERE VE TEMPRA KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE İTALYADA YAŞAYAN AMCAM VAR TEMPRA KULLANIYORDU VE 19 YILDIR FİAT FABRİKASINDA ÇALIŞIYOR VE ONDAN SONRA TEMPRA KULLANMAYA BAŞLADIM GERÇEKDEN ÇOK MEMLUNUM HERKESE TAVSİYE EDERİM ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKDEN ARKADAŞLAR ARACIN İÇİNE BİNECESİN VE UZUN YOLA ÇIKACAKSIN YOLDA AÇILDIKÇA AÇILIYOR. MERCEDESLERDEKİ GİBİ ARKA TEKERLEKLER DIŞA DOĞRU HAFİFÇE YATIYOR VİRAJLARDA SAVURMUYOR FAZLA SÖZE GEREK YOK KULLANIN FARKI GÖRECEKSİNİZ. TÜRKİYENİN VE BİZİM GİBİ DURUMU NORMAL OLANLARIN TEK MERCEDESİ DİYE BİLİRİM SİZE TAVSİYEM TEMPRA SXAK ALIN KLİMALI FUL OLSUN. HAYIRLI GÜNLER ARKADAŞLAR BOL ŞANSLAR ARKADAŞLAR ŞAHİNE DOĞANA BOŞA PARA VERMEYİN GÜVEN KONFOR YOL TUTUŞU DİYORSANIZ TEMPRA ABİ ÜSTÜNE BASA BASA DİYORUM TEMPRA SXAK KLİMALI BAŞKADA BİŞEY DEMİYORUM İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mancc -- 3 Şubat 2012; 12:15:40 >
  • -ARKADAŞLAR SAĞDAN SOLDAN DUYDUNUZ LAFLARA KULAK ASMAYIN BENDE 93 SXAK VAR. MÜKEMMEL ARABA GİDİŞİ YOL TUTUŞU KLİMASI ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKTEN O ANI YAŞAMAK GEREK, DURUŞU ÇOK HEYBETLİ BEN BURDAYIM İZLEMİNİ VERİYOR. KONFOR SÜPER ARKADAŞIMDA TİPO VARDI ODA SATTI TEMPRA ALDI. HELE GECE ÖN KONSOL UZAY MEKİĞİ KULLANMIŞ GİBİ İZLEMİN VERİYOR. ARKADAŞLAR SİZE YEMİN EDERİM ÇOK ARAÇ KULLANDIM AMA TEMPRADAN ALDIM ZEVKİ KONFORU YOL TUTUŞUNU BENİM DİĞER KULLANDIĞIM ARAÇLARDAN ALAMADIM. AMCAMIN MERCEDESİ KULLANDIM ONDAN BİLE TEMPRADAN ALDIĞIM ZEVKİ ALAMADIM. ÖZELLİKLE BENİM ARABAM TEMPRA DİYE SÖYLEMİYORUM GERÇEKDEN ÇOK RAHAT VE KONFORLU ÖNCEDEN TİPO DİYORLARDI ŞİMDİ TEMRA DİYORLAR VE TUTULDU. GENELLİKLE AİLELER TERCİH EDİYORDU AMA ŞİMDİ GENÇLERDE TEMRAYA HEVES ARTI. PARÇASI PAHALI DİYENLERE SORUN Bİ TEMRA KULLANMIŞMIDA PARÇASI PAHALI, YOK SÖYLE, YOK BÖYLE, YOK DİJİTALİ SORUN CIKARIYOR FİLAN DİYE YORUM YAPIYORLAR SAÇMA SAPAN BENİM GÖZÜMDE BEN 7 YILDIR KULLANIYORUM SORUN YAŞAMADIM. BAKIMLARINI DÜZGÜN VE İYİ USTALARA TESLİM EDERSENİZ HİÇ BİR SORUN ÇIKMAZ. ARKADAŞLAR 90 YILINDA ÇIKTI PİYASAYA BU ARAÇLAR VE 90 YILININ EN İYİ ARACI SEÇİLMİŞ VE HALENDE ÖYLE YANİ 93 YILINDA DİJİTAL ARAÇ PİYASAYA TEMPRA TİPO CIKMIŞ ŞİMDİKİ ARABA FİRMALARI YENİ YENİ DİJİTAL EKRAN ARAÇLARI ÇIKARIYORLAR HESABINI SİZ YAPIN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ BİLMEYENLERDE BOŞUNA YORUM YAPMASIN MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRMASINLAR. RÜZGARA KARŞI EN UYGUN ARAÇ SEÇİLDİ. TEMPRA YAKIT TASARRUFU İSTERSENİZ ARAŞTIRIN TEMPRA KULLANAN KOLAY KOLAY VAZGEÇEMİYOR. 2010 2011 2012 YIL ARAŞTIRMASI YAPILDI ŞUAN Kİ TERCİH EDİLEN ARAÇ TEMPRA ÇIKDI. ABİ KİM NE DERSE DESİN YAAA MUHTEŞEM ARAÇ ARKADAŞLAR BENDEN SİZE TAVSİYE ARABA FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ÖTV'DEN DOLAYI; TEMPRA TİPO FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ALACAKSANIZ ACELE EDİN BENDEN SİZE TAVSİYE ÇOĞU ARABA PİYASASINDAN ANLAMIYOR VE BİLMİYOR VEYA DUYMADIĞINDAN ARACINI UCUZA SATIYOR DENK GELİRSE KAÇIRMAYIN. ÖZELLİKLE TEMPRA DİYORUM ALDINIZA HİÇ PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ BUNA EMİN OLUN AMA TEMPRA SXAK YANİ EN FUL+FUUL KLİMALI TERCİH EDİLİYOR; KIŞIN RAHAT EDERSİN YAZINDA BOLCA SERİNLERSİN TEMPRA'NIN ŞUAN Kİ FİYATLARI 9.500 10.000 10.500 11.000 TL FİYATLARINDA ÖTV'DEN DOLAYI ŞUAN HALA ARTIŞTA KAÇIRMAYIN. SADELERİ İYİ OLMUYOR KIŞIN SORUN ÇIKARIYOR YAZINDA SICAKTAN İÇİNDE DURULMUYOR. SXAK LER FUL+FUL OLDUĞUNDAN SORUN OLMUYOR. TERCİH SİZİN ARKADAŞLAR PARA VERİYORSANIZ KONFORDA OLACAK GÜVENDE VERECEK YOL TUTUŞU DA OLACAK HEYBETLİ DE OLACAK İŞ DE DAHA NE OLSUN HEPSİ TEMRA SXAK E VAR ÇOK TERCİH EDİLEN ARAÇ OLDU İÇİN DEĞERDE KAYBETMİYOR. ARKADAŞLAR 90 91 92 93 TEMRALAR İTALYAN DİYE GEÇİYOR BİLGİNİZ OLSUN. BU BİLGİLERE VE TEMPRA KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE İTALyada YAŞAYAN AMCAM VAR TEMPRA KULLANIYORDU VE 19 YILDIR FİAT FABRİKASINDA ÇALIŞIYOR VE ONDAN SONRA TEMPRA KULLANMAYA BAŞLADIM GERÇEKDEN ÇOK MEMLUNUM HERKESE TAVSİYE EDERİM ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKDEN ARKADAŞLAR ARACIN İÇİNE BİNECESİN VE UZUN YOLA ÇIKACAKSIN YOLDA AÇILDIKÇA AÇILIYOR. MERCEDESLERDEKİ GİBİ ARKA TEKERLEKLER DIŞA DOĞRU HAFİFÇE YATIYOR VİRAJLARDA SAVURMUYOR FAZLA SÖZE GEREK YOK KULLANIN FARKI GÖRECEKSİNİZ. TÜRKİYENİN VE BİZİM GİBİ DURUMU NORMAL OLANLARIN TEK MERCEDESİ DİYE BİLİRİM SİZE TAVSİYEM TEMPRA SXAK ALIN KLİMALI FUL OLSUN. HAYIRLI GÜNLER ARKADAŞLAR BOL ŞANSLAR ARKADAŞLAR ŞAHİNE DOĞANA BOŞA PARA VERMEYİN GÜVEN KONFOR YOL TUTUŞU DİYORSANIZ TEMPRA ABİ ÜSTÜNE BASA BASA DİYORUM TEMPRA SXAK KLİMALI BAŞKADA BİŞEY DEMİYORUM İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mancc -- 3 Şubat 2012; 12:16:46 >
  • -ARKADAŞLAR SAĞDAN SOLDAN DUYDUNUZ LAFLARA KULAK ASMAYIN BENDE 93 SXAK VAR. MÜKEMMEL ARABA GİDİŞİ YOL TUTUŞU KLİMASI ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKTEN O ANI YAŞAMAK GEREK, DURUŞU ÇOK HEYBETLİ BEN BURDAYIM İZLEMİNİ VERİYOR. KONFOR SÜPER ARKADAŞIMDA TİPO VARDI ODA SATTI TEMPRA ALDI. HELE GECE ÖN KONSOL UZAY MEKİĞİ KULLANMIŞ GİBİ İZLEMİN VERİYOR. ARKADAŞLAR SİZE YEMİN EDERİM ÇOK ARAÇ KULLANDIM AMA TEMPRADAN ALDIM ZEVKİ KONFORU YOL TUTUŞUNU BENİM DİĞER KULLANDIĞIM ARAÇLARDAN ALAMADIM. AMCAMIN MERCEDESİ KULLANDIM ONDAN BİLE TEMPRADAN ALDIĞIM ZEVKİ ALAMADIM. ÖZELLİKLE BENİM ARABAM TEMPRA DİYE SÖYLEMİYORUM GERÇEKDEN ÇOK RAHAT VE KONFORLU ÖNCEDEN TİPO DİYORLARDI ŞİMDİ TEMRA DİYORLAR VE TUTULDU. GENELLİKLE AİLELER TERCİH EDİYORDU AMA ŞİMDİ GENÇLERDE TEMRAYA HEVES ARTI. PARÇASI PAHALI DİYENLERE SORUN Bİ TEMRA KULLANMIŞMIDA PARÇASI PAHALI, YOK SÖYLE, YOK BÖYLE, YOK DİJİTALİ SORUN CIKARIYOR FİLAN DİYE YORUM YAPIYORLAR SAÇMA SAPAN BENİM GÖZÜMDE BEN 7 YILDIR KULLANIYORUM SORUN YAŞAMADIM. BAKIMLARINI DÜZGÜN VE İYİ USTALARA TESLİM EDERSENİZ HİÇ BİR SORUN ÇIKMAZ. ARKADAŞLAR 90 YILINDA ÇIKTI PİYASAYA BU ARAÇLAR VE 90 YILININ EN İYİ ARACI SEÇİLMİŞ VE HALENDE ÖYLE YANİ 93 YILINDA DİJİTAL ARAÇ PİYASAYA TEMPRA TİPO CIKMIŞ ŞİMDİKİ ARABA FİRMALARI YENİ YENİ DİJİTAL EKRAN ARAÇLARI ÇIKARIYORLAR HESABINI SİZ YAPIN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ BİLMEYENLERDE BOŞUNA YORUM YAPMASIN MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRMASINLAR. RÜZGARA KARŞI EN UYGUN ARAÇ SEÇİLDİ. TEMPRA YAKIT TASARRUFU İSTERSENİZ ARAŞTIRIN TEMPRA KULLANAN KOLAY KOLAY VAZGEÇEMİYOR. 2010 2011 2012 YIL ARAŞTIRMASI YAPILDI ŞUAN Kİ TERCİH EDİLEN ARAÇ TEMPRA ÇIKDI. ABİ KİM NE DERSE DESİN YAAA MUHTEŞEM ARAÇ ARKADAŞLAR BENDEN SİZE TAVSİYE ARABA FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ÖTV'DEN DOLAYI; TEMPRA TİPO FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ALACAKSANIZ ACELE EDİN BENDEN SİZE TAVSİYE ÇOĞU ARABA PİYASASINDAN ANLAMIYOR VE BİLMİYOR VEYA DUYMADIĞINDAN ARACINI UCUZA SATIYOR DENK GELİRSE KAÇIRMAYIN. ÖZELLİKLE TEMPRA DİYORUM ALDINIZA HİÇ PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ BUNA EMİN OLUN AMA TEMPRA SXAK YANİ EN FUL+FUUL KLİMALI TERCİH EDİLİYOR; KIŞIN RAHAT EDERSİN YAZINDA BOLCA SERİNLERSİN TEMPRA'NIN ŞUAN Kİ FİYATLARI 9.500 10.000 10.500 11.000 TL FİYATLARINDA ÖTV'DEN DOLAYI ŞUAN HALA ARTIŞTA KAÇIRMAYIN. SADELERİ İYİ OLMUYOR KIŞIN SORUN ÇIKARIYOR YAZINDA SICAKTAN İÇİNDE DURULMUYOR. SXAK LER FUL+FUL OLDUĞUNDAN SORUN OLMUYOR. TERCİH SİZİN ARKADAŞLAR PARA VERİYORSANIZ KONFORDA OLACAK GÜVENDE VERECEK YOL TUTUŞU DA OLACAK HEYBETLİ DE OLACAK İŞ DE DAHA NE OLSUN HEPSİ TEMRA SXAK E VAR ÇOK TERCİH EDİLEN ARAÇ OLDU İÇİN DEĞERDE KAYBETMİYOR. ARKADAŞLAR 90 91 92 93 TEMRALAR İTALYAN DİYE GEÇİYOR BİLGİNİZ OLSUN. BU BİLGİLERE VE TEMPRA KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE İTALyada YAŞAYAN AMCAM VAR TEMPRA KULLANIYORDU VE 19 YILDIR FİAT FABRİKASINDA ÇALIŞIYOR VE ONDAN SONRA TEMPRA KULLANMAYA BAŞLADIM GERÇEKDEN ÇOK MEMLUNUM HERKESE TAVSİYE EDERİM ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKDEN ARKADAŞLAR ARACIN İÇİNE BİNECESİN VE UZUN YOLA ÇIKACAKSIN YOLDA AÇILDIKÇA AÇILIYOR. MERCEDESLERDEKİ GİBİ ARKA TEKERLEKLER DIŞA DOĞRU HAFİFÇE YATIYOR VİRAJLARDA SAVURMUYOR FAZLA SÖZE GEREK YOK KULLANIN FARKI GÖRECEKSİNİZ. TÜRKİYENİN VE BİZİM GİBİ DURUMU NORMAL OLANLARIN TEK MERCEDESİ DİYE BİLİRİM SİZE TAVSİYEM TEMPRA SXAK ALIN KLİMALI FUL OLSUN. HAYIRLI GÜNLER ARKADAŞLAR BOL ŞANSLAR ARKADAŞLAR ŞAHİNE DOĞANA BOŞA PARA VERMEYİN GÜVEN KONFOR YOL TUTUŞU DİYORSANIZ TEMPRA ABİ ÜSTÜNE BASA BASA DİYORUM TEMPRA SXAK KLİMALI BAŞKADA BİŞEY DEMİYORUM İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR.....

TEMPRA İÇİN NİYE KÖTÜ YORUM ALIYORUM.KULLANAN VARMI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mancc -- 3 Şubat 2012; 12:17:26 >
  • Gerçekten duruşu çok HEYBEKLİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: mancc

ARKADAŞLAR SAĞDAN SOLDAN DUYDUNUZ LAFLARA KULAK AZMAYIN BENDE 93 SXAK VAR MÜKEMMEL ARABA GİDİŞİ YOL TUTUŞU KLİMASI ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKDEN O ANI YAŞAMAK GEREK DURUŞU ÇOK HEYBEKLİ BEN BURDAYIM İZLEMİNİ VERİYOR KONFOR ŞÜPER ARKADAŞIMDA TİPO VARDI ODA SATDI TEMPRA ALDI HELE GECE ÖN KONSOR UZAY MEKİNİ KUNLANMIŞ GİBİ İZLEMİN VERİYOR ARKADAŞLAR SİZE YEMİN EDERİM ÇOK ARAÇ KULLANDIM AMA TEMPRADAN ALDIM SEVKİ KONFORU YOL TUTUŞUNU BENİM DİYER KULLANDIM ARAÇLARDAN ALAMADIM AMCAMIN MERSEDESİ KULLANDIM ONDAN BİLE TEMPRADAN ALDIM SEVKİ ALAMADIM ÖZELLİKLE BENİM ARABAM TEMPRA DİYE SÖYLEMİYORUM GERÇEKDEN ÇOK RAHAT VE KONFORLU ÖNCEDEN TİPO DİYORLARDI ŞİMDİ TEMRA DİYORLA VE TUTULDU GELELLİKLE AİLELER TERCİH EDİYORDU AMA ŞİMDİ GEÇLERDE TEMRAYA HEVEZ SARTI PARÇASI PAHALI DİYENLERE SORUNBİ TEMRA KULLANMIŞMIDA PARÇASI PALI YOK SÖYLE YOK BÖYLE YOK DİJİTALİ SORUN CIKARIYOR FİLAN DİYE YORUM YAPIYORLAR SAÇMA SAPAN BENİM GÖZÜMDE BEN 7 YILDIR KULLANIYORUM SORUN YAŞAMADIM BAKIMLARINI DÜZGÜN VE İYİ USTALARA TEZLİM EDERSEN ARKADAŞLAR 90 YILINDA CIKDI PİYASAYA BU ARAÇLAR VE 90 YILININ EN İYİ ARACI SEÇİLMİŞ VE HALENDE ÖYLE YANİ 93 YILINDA DİJİTAL ARAÇ PİYASAYA TEMPR TİPO CIKMIŞ ŞİMDİKİ ARABA FİRMALARI YENİ YENİ DİJİTAL EKRAN ARAÇLARI CIKARIYORLAR ESABINI SİZ YAPIN NE DEMEK İSTEDİMİ BİLMEYENLERDE BOŞUNA YORUM YAPMASIN MİLLETİN KAFASINI KARIŞDIRMASINLAR RÜZGARA KARŞI EN UYGUN ARAÇ SEÇİLDİ TEMPRA YAKIT TASARRUFU İSTERSENİZ ARAŞDIRIN TEMPRA KULLANAN GOLAY GOLAY VAZ GECEMİYOR 2010 2011 2012 YIL ARAÇDIRMASI YAPILDI ŞÜANKİ TERÇİH EDİLEN ARAÇ TEMPRA CIKDI OYLAMADA ABİ KİM NE DERSE DESİN YAAA MUHTEŞEM ARAÇ ARKADAŞLAR BENDEN SİZE TAVSİYE ARABA FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ÖTEVEDEN DOLAYI TEMPRA TİPO FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ALACAKSANIZ ACELE EDİN BENDEN TAVSİYE ÇOU ARABA PİYASASINDAN ANLAMIYOR VE BİLMİYOR VEYA DUYMADINDAN ARACINI UCUZA SATIYOR DENK GELİRSE KACIRMAYIN AMA ÖZELLİKLE TEMPRA DİYORUM ALDINIZA HİÇ PİŞMAN OLMUCAKSINIZ BUNA EMİN OLUN AMA TEMPRA SXAK YANİ EN FUL+FUUL KLİMALI TERÇİH EDİLİYOR KIŞIN RAHAT EDERSİN YAZINDA BOLCA SERİNLERSİN TEMRANIN ŞÜANKİ FİYATLARI 9.500 10.000 10.500 11.000 TL FİYATLARINDA ÖTEVEDEN DOLAYI ŞÜAN HALA ARTIŞDA E EKAÇIRMAYIN DERİM SADELERİ İYİ OLMUYOR KIŞIN SORUN CIKARIYOR YAZINDA SIÇAKDAN İÇİNDE DURULMUYOR AMA SXAK LER FU+FUUL OLDUNDAN SORUN OLMUYOR KLİMADI OLDU İÇİN TERÇİH SİZİN ARKADAŞLAR PARA VERİYORSAN KONFORDA OLACAK GÜVENDE VERECEK YOL TUTUŞUDA OLACAK HEYBEKLİDE OLACAK İŞDE DAHA NE OLSUN HEPSİ TEMRA SXAK E VAR ÇOK TERCİH EDİLEN ARAÇ OLDU İÇİN DEYERDE KAYBETMİYOR AYRİYETDEN ARKADAŞLAR 90 91 92 93 TEMRALAR İTALYAN KAZA DİYE GEÇİYOR BİLGİNİZ OLSUN YANİ TERÇİH EDİLEN SXAKLER BU BİLGİLERE VE TEMPRA KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE İTALYADA YAŞAYAN AMCAM VAR TEMPRA KULLANIYORDU VE 19 YILDIR FİAT FABRİKASINDA ÇALIŞIYOR VE ONDAN SONRA TEMPRA KULLANMAYA BAŞLADIM GERÇEKDEN ÇOK MEMLUNUM HERKESE TAVSİYE EDERİM ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKDEN ARKADAŞLAR ARACIN İÇİNE BİLECEN VE UZUN YOLA CIKACAN YOLDA ACILDIKCA ACILIYOR MERSEDESLERDEKİ GİBİ ARKA TEKERLEKLER DIŞA DORU HAFİFCE YATIYOR VİRAJLARDA SAVURMUYOR FAZLA SÖZE GEREK YOK KULLANIN FARKI GÖRECEKSİNİZ TÜRKİYENİN VE BİZİM GİBİ DURUMU NORMAL OLANLARIN TEK MERSEDESİ DİYE BİLİRİM SİZE TAVSİYEM TEMPRA SXAK ALIN KLİMALI FUL OLSUN HAYIRLI GÜNLER ARKADAŞLAR BO ŞANLAR ARKADAŞLAR ŞAHİNE DOĞANA BOŞA PARA VERMEYİN GÜVEN KONFOR YOL TUTUŞU DİYORSANIZ TEMPRA ABİ ÜZTÜNE BASA BASA DİYORUM TEMPRA SXAK KLİMALI BAŞKADA BİŞEY DEMİYORUM İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR.....

en sondaki uc noktadan baska hic bir noktalama isareti yok.
    altini cizmek istedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mancc

-ARKADAŞLAR SAĞDAN SOLDAN DUYDUNUZ LAFLARA KULAK ASMAYIN BENDE 93 SXAK VAR. MÜKEMMEL ARABA GİDİŞİ YOL TUTUŞU KLİMASI ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKTEN O ANI YAŞAMAK GEREK, DURUŞU ÇOK HEYBETLİ BEN BURDAYIM İZLEMİNİ VERİYOR. KONFOR SÜPER ARKADAŞIMDA TİPO VARDI ODA SATTI TEMPRA ALDI. HELE GECE ÖN KONSOL UZAY MEKİĞİ KULLANMIŞ GİBİ İZLEMİN VERİYOR. ARKADAŞLAR SİZE YEMİN EDERİM ÇOK ARAÇ KULLANDIM AMA TEMPRADAN ALDIM ZEVKİ KONFORU YOL TUTUŞUNU BENİM DİĞER KULLANDIĞIM ARAÇLARDAN ALAMADIM. AMCAMIN MERCEDESİ KULLANDIM ONDAN BİLE TEMPRADAN ALDIĞIM ZEVKİ ALAMADIM. ÖZELLİKLE BENİM ARABAM TEMPRA DİYE SÖYLEMİYORUM GERÇEKDEN ÇOK RAHAT VE KONFORLU ÖNCEDEN TİPO DİYORLARDI ŞİMDİ TEMRA DİYORLAR VE TUTULDU. GENELLİKLE AİLELER TERCİH EDİYORDU AMA ŞİMDİ GENÇLERDE TEMRAYA HEVES ARTI. PARÇASI PAHALI DİYENLERE SORUN Bİ TEMRA KULLANMIŞMIDA PARÇASI PAHALI, YOK SÖYLE, YOK BÖYLE, YOK DİJİTALİ SORUN CIKARIYOR FİLAN DİYE YORUM YAPIYORLAR SAÇMA SAPAN BENİM GÖZÜMDE BEN 7 YILDIR KULLANIYORUM SORUN YAŞAMADIM. BAKIMLARINI DÜZGÜN VE İYİ USTALARA TESLİM EDERSENİZ HİÇ BİR SORUN ÇIKMAZ. ARKADAŞLAR 90 YILINDA ÇIKTI PİYASAYA BU ARAÇLAR VE 90 YILININ EN İYİ ARACI SEÇİLMİŞ VE HALENDE ÖYLE YANİ 93 YILINDA DİJİTAL ARAÇ PİYASAYA TEMPRA TİPO CIKMIŞ ŞİMDİKİ ARABA FİRMALARI YENİ YENİ DİJİTAL EKRAN ARAÇLARI ÇIKARIYORLAR HESABINI SİZ YAPIN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ BİLMEYENLERDE BOŞUNA YORUM YAPMASIN MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRMASINLAR. RÜZGARA KARŞI EN UYGUN ARAÇ SEÇİLDİ. TEMPRA YAKIT TASARRUFU İSTERSENİZ ARAŞTIRIN TEMPRA KULLANAN KOLAY KOLAY VAZGEÇEMİYOR. 2010 2011 2012 YIL ARAŞTIRMASI YAPILDI ŞUAN Kİ TERCİH EDİLEN ARAÇ TEMPRA ÇIKDI. ABİ KİM NE DERSE DESİN YAAA MUHTEŞEM ARAÇ ARKADAŞLAR BENDEN SİZE TAVSİYE ARABA FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ÖTV'DEN DOLAYI; TEMPRA TİPO FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI ALACAKSANIZ ACELE EDİN BENDEN SİZE TAVSİYE ÇOĞU ARABA PİYASASINDAN ANLAMIYOR VE BİLMİYOR VEYA DUYMADIĞINDAN ARACINI UCUZA SATIYOR DENK GELİRSE KAÇIRMAYIN. ÖZELLİKLE TEMPRA DİYORUM ALDINIZA HİÇ PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ BUNA EMİN OLUN AMA TEMPRA SXAK YANİ EN FUL+FUUL KLİMALI TERCİH EDİLİYOR; KIŞIN RAHAT EDERSİN YAZINDA BOLCA SERİNLERSİN TEMPRA'NIN ŞUAN Kİ FİYATLARI 9.500 10.000 10.500 11.000 TL FİYATLARINDA ÖTV'DEN DOLAYI ŞUAN HALA ARTIŞTA KAÇIRMAYIN. SADELERİ İYİ OLMUYOR KIŞIN SORUN ÇIKARIYOR YAZINDA SICAKTAN İÇİNDE DURULMUYOR. SXAK LER FUL+FUL OLDUĞUNDAN SORUN OLMUYOR. TERCİH SİZİN ARKADAŞLAR PARA VERİYORSANIZ KONFORDA OLACAK GÜVENDE VERECEK YOL TUTUŞU DA OLACAK HEYBETLİ DE OLACAK İŞ DE DAHA NE OLSUN HEPSİ TEMRA SXAK E VAR ÇOK TERCİH EDİLEN ARAÇ OLDU İÇİN DEĞERDE KAYBETMİYOR. ARKADAŞLAR 90 91 92 93 TEMRALAR İTALYAN DİYE GEÇİYOR BİLGİNİZ OLSUN. BU BİLGİLERE VE TEMPRA KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE İTALYADA YAŞAYAN AMCAM VAR TEMPRA KULLANIYORDU VE 19 YILDIR FİAT FABRİKASINDA ÇALIŞIYOR VE ONDAN SONRA TEMPRA KULLANMAYA BAŞLADIM GERÇEKDEN ÇOK MEMLUNUM HERKESE TAVSİYE EDERİM ANLATMAKLA OLMUYOR GERÇEKDEN ARKADAŞLAR ARACIN İÇİNE BİNECESİN VE UZUN YOLA ÇIKACAKSIN YOLDA AÇILDIKÇA AÇILIYOR. MERCEDESLERDEKİ GİBİ ARKA TEKERLEKLER DIŞA DOĞRU HAFİFÇE YATIYOR VİRAJLARDA SAVURMUYOR FAZLA SÖZE GEREK YOK KULLANIN FARKI GÖRECEKSİNİZ. TÜRKİYENİN VE BİZİM GİBİ DURUMU NORMAL OLANLARIN TEK MERCEDESİ DİYE BİLİRİM SİZE TAVSİYEM TEMPRA SXAK ALIN KLİMALI FUL OLSUN. HAYIRLI GÜNLER ARKADAŞLAR BOL ŞANSLAR ARKADAŞLAR ŞAHİNE DOĞANA BOŞA PARA VERMEYİN GÜVEN KONFOR YOL TUTUŞU DİYORSANIZ TEMPRA ABİ ÜSTÜNE BASA BASA DİYORUM TEMPRA SXAK KLİMALI BAŞKADA BİŞEY DEMİYORUM İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR.....

Arkadaşlar şahsıma ait olan bilgisayarı tanıdığımın biri kullanmış ve donanım forumda ki hesabım direkt açıldığı için yazılan yazılar ona ait yazılarda imla hataları olmuş tarafımdan düzeltilmiştir. iyi forumlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mancc -- 3 Şubat 2012; 12:22:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vozer

12 yıl boyunca toplam 193.000 km kullandım. 1994 Model SX-A.

Ben kullanırken yedek parça sorunu yoktu, şuan bilemem.

Yakıt konusunda çok cimri olduğu söylenemez

Döneminin en iyi rüzgar direnç katsayısına sahip araçalrdan biri olsa da yan rüzgarlardan fazla etkilenir.

Elektronik kaynaklı bir sorun yaşamadım. (Göstergeler sağlamdı ben satarken ama soğuk havalarda motor ısınana kadar araç kontrol gösterkesindeki her ışık yanmaya başlamıştı, ısınınca düzeliyordu)

Aracı hor kullanmamama rağmen 6 - 7 defa ön salıncaklar değişti.

EDIT: Bir de yağ eksiltme sorunu vardı. Artık yağ kontrol etmek tik olmuştu bende. 10.000 km'de bir bakıma giriyordu ama o zaman içinde duruma göre 1 - 1.5 Litre yağ ekliyordum. Şuanki aracım 30.000 km'de ve daha 1 gr yağ eklemedim. bakımdan bakıma komple değişti ve hiç eksilmedi.

Su an ne kullanıyorsun ustad
  • bendede tempra var aracımdan memnunum ancak tıkırtı cok oluyo içinde ön takıma baktırdım sorun yok demişlerdi ilerleyen zamanalrda yine baktırcam bende aracımı cok seviyorum 1,6 ie slx var bende 96 model
    ,
  • Benimkinin içindeki tek ses çıkartan şey gösterge çerçevesi.. Resmen lambur lumbur oynuyor vida yerleri kırılmış başka lastikli vida takmışlar ordanda kırılmış hayıretmeez artık değişmesi lazım oda 260 tl cik :)
  • Bende kardeşi Tipo vardı. Bol bol ön salıncak değiştirdik.. Başka sorun yaşamadım benimki s modeli olduğu için gösterge analogdu.
  • Ya cok iyi yorumlar gelir ya da cok kotu, bu arabayi boyle uretmisler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba bende 1997 sx var. arabamı 1,5 sene önce aldım ve ilk arabam. çocukluğumdan bu yana bu arabaya bir sempatim vardı. iç göstergeleri akşam uzay mekiği gibi oluyor. gelelim memnuniyete. arabamı cok kullanmıyorum ama arabamdan cok ama cok memnunum. tempra için ön takım bir işe yaramaz diyorlar hepsi bana göre kuru laf. iyi kullanırsan yıllarca ön takıma masraf yapmadan binebilirsin. motor parçaları çok uygun zaten tofaşın hemen hemen tüm parçaları uyum gösteriyor. ama tek zararı kaporta. kaporta paçaları çok pahalı. göğüsün sol tarafındaki ceplik arabayı aldığımda kırıktı küçük bir plastik parcası. baksan tahminen 10-15 tl dersin. arkadaşlar çıkmasına 75 tl verdim. sol arka kapı camı krikosu bozuktu. yenisini üretilmediği için bulamadım:) yarı çıkma yarı yeni olarak ustam birşeyler yaptı 85 tl verdim:) ama değermi değer. yol tutuşu ve gidişi harika uzun yolda denemenizi tavsiye ederim. uzun yolların canavarı tempraaaaa.....
  • Arkadaş şu arabaya kullanandan çok kullanmayan yorum yapıyor ya uyuz oluyorum.

Anahtar kelimeler: Gösterge bozuluyor, gösterge arızası, panel arızası, digital panel arızalandı, ön takımlar, bozuk yollarda çok ses yapıyor, ön takım değişimi, tempra amortisörleri

Yakında senesine giriyor arabam. Ben düz yolda bu kadar konforlu bir araba görmedim abicim. Yeni nesil arabalarla kıyaslamak olmaz ama zamanının arabaları arasında en konforlusu ve en genişidir bu araç. Diğer arabalar teneke iken bu araç konforun en iyisini sunmaktadır. Günümüzde 30000 liraya satılan bir renault, bir dacia, bir hyundai'den daha konforlu emin olunuz. (Dacia sandero denedik koltukları bildiğiniz kütük)

O yıllarda arka koltuk kafalıklarına ve far yıkamaya kadar düşünülmüş, çoğu 2012 model araçta bile olmayan özellikler bunlar. Digital gösterge o yıllarda Opel Senator gibi üst segment araçlarda bulunurken bu araçta şahane bir digital gösterge bulunmaktadır. İddia edildiği gibi arızalanmamaktadır, arızalanınca da şehir efsanelerindeki gibi araba masrafı çıkarmamaktadır. Çoğu basit kondansatör arızaları olup 3-5 liraya ve el becerinizle çözülmektedir.

0.28 rüzgar direnci ile en iyi rüzgar direncine sahip araçlardan biridir. Günümüzde rüzgar direnci ile övünülen opel insignia 0.24 direnç sunmaktadır.

Vites aralıkları uzundur, 1.6 litre aracımda 1. viteste 55, 2. viteste 93 km'yi görmüşümdür. Uzun yolda 182 km'ye kadar denedim benzinde iken. Uzun yolda en konforlu araçlardan biridir, ayrıca karbüratörlü olmasına rağmen uzun yolda 1.6 litre motoru 5.7 litre benzin yakmaktadır!

Lütfen bu aracı kullanın yorumlarınızı bir daha alalım. Saygılar.

Ayrıca:

- Genel bakım (ön rotlar, 4 buji, yağ, antifriz, direksiyon yağı, fren bakımı, motor bakımı, şanzıman bakımı, fren papuçları değişimi, el freni ayarlanması) 400 lira (Parçalar ve sıvılar 240 lira)
    - Arka cam komple sistem 80 lira (mekanizma 50 lira)
    - Ön silecek mekanizması + kollar komple 100 lira (mekanizmalar 80 lira)
    - Şarj dinamosu arızası 110 lira (dinamo parçaları 60 lira)
    - Fren lambaları bakımı SADECE 5 lira
    - Arka kapı kilidi değişimi 90 lira (kilit 80 lira)

Elalem sadece silecek kollarına 120 lira ister

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 1 Mart 2013; 23:07:32 >
  • "Babam öyle diyor." reklamıyla hafızalara kazınmış zamanının en lüks araçlarındandı.

Konforlu olmasıyla büyük bir ün salmıştır.

Yaklaşık iki yıl kullandığım bu araç gerçekten günümüzde de eskimemiş bir tasarıma sahip.

Bence alınır ve binilir. Tamam masrafı bir kuş serisinden fazladır ama sundukları onlarla kıyaslanamaz bile.
  • Tek kullanacaksın hassas araçtır biraz ama konforu çoğu avrupa araçta yok emin olun 4 sene önce falan iki tane tempra değiştim memnundum ama tek el olacak bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BatıkanÖĞÜT -- 1 Mart 2013; 23:38:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.