Şimdi Ara

Temassız ödemeye bankkart lira (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
18
Favori
11.813
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ziraat posu olan bime daha önce hiç denk gelmedim hocam. Genelde garanti - iş bankası - yapı kredi posu oluyor. Ben öylesine ya tutarsa diye denedim, sayaca işledi. Giyim/elektronik kampanyasında da ilk başlarda trendyol giyim olarak geçip sayaca işliyordu. Daha sonra çok reyonlu mağaza olarak değişti, sayaca işlememeye başladı. Bu kampanyada da benzer şekilde ilk başlarda diğer poslar işleyip, daha sonra işlememeye başlamış olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,

Temassız yapılan bankkart banka kartı işlemleri sayılıyor mu?

Kampanyaya alışveriş öncesinde katıldım bankkart mobilden.

Bugün 2 alışveriş yaptım 10 lira üstünde bankkart bankakartı ile temazsız olarak

bim 12 tl garanti posundan geçti
    a101 11 tl ziraat posundan geçti

ama hala bankkart mobilde "5 adet harcama yapmanız gerekiyor." yazıyor.
  • idrissagueye İ kullanıcısına yanıt
    Banka kartı olur hocam ve yaptığınız işlem birgün sonra sayaca işler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • idrissagueye İ kullanıcısına yanıt
    yarın işler 1 tane. bim olmaz büyük ihtimal
  • BİM'i kabul etmediği gibi yeni Verifone pos'lu Migros'ları da kabul etmiyor Bu pos'lar aynı zamanda Troy logolu Bankkart'ları da kabul etmiyor bilginiz olsun...

• Verifone pos'u kabul etmiyor derken, pos mu işleme onay vermiyor, yoksa onay verse bile sayaca mı işlemiyor? Benim yeni verifone pos'lu migros alışverişi ziraat postan geçmiş, sayaca işlemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Verifone pos'u kabul etmiyor derken, pos mu işleme onay vermiyor, yoksa onay verse bile sayaca mı işlemiyor? Benim yeni verifone pos'lu migros alışverişi ziraat postan geçmiş, sayaca işlemiş.
    Troy olursa alışverişe izin vermiyor, Verifone pos'u ile alışveriş yaparsanız kampanya için sayılmıyor. Sanırım BİM gibi Ziraat Bankası yazılımı yüklü olsa bile başka banka aracılığıyla işlem gerçekleşiyor...

Ziraat Bankası hakikaten terletti

• Anladım hocam. Troy'u denemedim ama kredi kartı özelliği açık mastercard bankkart ile işlemi tamamladım. Ziraat pos üzerinden geçti, sayaca işledi. (Eylül'ün ortalarında yaptım işlemi, daha sonra değişti mi bilmiyorum.) Ziraat postan geçmediyse anlık bir bağlantı sorunu olmuş olabilir. Diğer kartlarda da hep kartın bankasından çekti bende.

• CarrefourSA da direk 50 Tl işlem yapsam sayarmı acaba 🤔 deneyen varmı arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lider06 kullanıcısına yanıt
    Saymaz hocam tek tek 10 TL üzeri yapmak zorundasın

• Temazsiz özelliğini nerden açıp kapatabiliyoruz kartın,öyle bir seçenek var mı uygulamada

• Aynı gün aynı işyerinden 2.işlemi sayıyor. Dolayısıyla kasiyerle konuşup 50 tl'yi art arda 5 kere 10 TL olarak çektirirseniz sayar diye düşünüyorum. (Kasiyere ziraat posundan geçmesini söyleyin. Bazen sormuyorlar, en üstte akbank oluyor direkt akbank posundan geçiyorlar)

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

• Önemli değil hocam

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt

Hocam ben bunun otomatik olduğunu sanıyorum. Eğer kart Ziraat ise direk Ziraat posundan çekmiyor mu zaten? İşlem yapacağımdan değil meraktan soruyorum.

• Temaslı işlemde otomatik ama temassızda marketine göre değişiyor hocam. Migros - a101 gibi kimi marketlerde otomatik, carrefour ve yerel marketler gibi kimi marketlerde ise kasiyer elle seçiyor. (Tutarı girdikten sonra kartı okutun yazısı yerine banka seçim ekranı geliyor.) Böyle bir markette kasiyer size banka sormadıysa ya kartınıza bakıp hangi banka olduğunu anlayıp onu seçmiştir, ya da uğraşmayıp tutarı girip kart okutma ekranı gelene kadar girişe basmıştır, bu durumda alfabetik olarak en üstte akbank olduğu için akbank posundan geçiyor.

Carrefour'da elle seçiyorlardı en son bankayı. Daha sonra değişti mi bilmiyorum.

• Puan geldi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.