Şimdi Ara

TELNET kullanarak uzak routerda port açmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi elimizde 1 adet telnet programı birde uzakta bulunun bir cisco marka router var . telnet ile router resimde görülen girişi geçecek bilgisi olan kimse varmı bu sistemi nasıl atarız . kibarcası bu heralde ( bağlanmayı çalıştığımız sistem kesinlikle yasadışı bir banka server internet sağlayıcı wb. değildir )

TELNET kullanarak uzak routerda port açmak

• zaten telnette de bağlandığımız local ip görünmekte
  • nat veya dmz kullanarak
  • dmz yi biliyorum ama telnetle giriş yapabilsem kendime port açıcam yada dmz den kendimi port bloklara devre dışı bırakıcam ama giremiyorum
  • kardes burdada senin soruna cvp verecek eleman yok heralde.kimse bilmio galiba bu konuyu
  • username ve pass i bilmeden ve cisco gibi bir router a girebilecek varsa beni de görsün lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: boanhuar

username ve pass i bilmeden ve cisco gibi bir router a girebilecek varsa beni de görsün lütfen.

Ben de soruyu zaten girdikten sonra hangi komutlar ile port açacağız diye soruyor zannetmiştim. İşin aslı öyle değilmiş.
    O Router'i şifresini bilmeden aşabilen birisi varsa forumlarda kaybedecek zamanı yoktur zaten. :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: @montana

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=cisco+router+%C5%9Fifresi+k%C4%B1rma&meta=

Bunlarda hep elinizin altında bulunan, == şifresini unuttuğunuz ==, bir cisco router'den bahsediyor. Arkadaş ağ yöneticisi olsaydı zaten port açabilecek bilgiyede sahip olurdu. Muhtemelene sadece şirket içinde bir kullanıcı ve şirket dışından kendi bilgisayarına doğrudan bağlanılmasını istiyor.

• ölme eşşeğim ölme...
  • Kardeş konuyu daha açıklayıcı yaz bende sana yardımcı olayım. router şirket içindemi yoksa dışarda bir yerdemi elinin altındaysa router o kadar uğraşma consolu tak ordan hyper terminal üzerinden yapacağın işlemleri yaparsın ağ yöneticisi değilsen zaten acceslist uygulamasını yapamassın bunun için teknik bilgiye sahip olman lazım. Elindekileri ve yapmak istedikleri net anlat Ne istediğini anlamadım tam olarak
    örnek
    telnet çekdiğinde gelen mesaj ne ?

NOT: Telnet programlarının bazıları cisco router ve switchlerde sorun çıkartıyor hyper terminal kullan yada
    çalıtırdan cmd ya ordakı ekrandan telnet çek
  • arkadaşlar bende telnet açık durumda ancak hizmetlerde telnet i bulamıyorum bunun nedeni nedir 23 nolu portdan modeme bağlanıcam ancak bir türlü bağlantı kuramıyorum
    hizmetlerde telneti bulsam açıcamda neden hizmetlerde göremiyorum onu anlayamadım
  • EmrByrmglu E kullanıcısına yanıt
    bu şekilde aktifleştirebilirsin.

http://www.wikihow.com/Activate-Telnet-in-Windows-7
  • Kullanici adi ve sifreyi bilmen lazim? Yani bunu sormaya ne gerek var?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.