Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Telltale Games kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Telltale Games kapanıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      23307 Mesaj
      24 Eylül 2018 09:32:13 Konu Sahibi

Son dönemde oyun dünyasında birbiri ardına mali krizler ve kapanmalar yaşanmaya başladı. Capcom Vancouver stüdyosunun ardından birçok popüler oyunun geliştiricisi Telltale Games de oyun dünyasına veda ediyor.

Hazin son 

Oyunlarını hikâye anlatımı ve kullanıcı seçimi üzerinden ilerleten Telltale Games bugüne kadar pek çok önemli yapıma imza attı. The Walking Dead, Game of Thrones, The Wolf Among Us, Batman, Minecraft serileri en beğenilenler oldu.

Ayrıca Bkz.Batman: The Enemy Within indirmeye sunuldu

Ne var ki bu beğeniler satışlara yansımadı. Geçen yılın sonlarında mali krize giren Telltale iş gücünün yüzde 25’ini kesmişti. Şimdi ise tamamen kapanma kararı alındı. 250 kişilik ekipten sadece 25 kişi sorumlulukları tamamlayabilmek adına şirkette kalacak.

CEO Pete Hawley çok üzgün olduklarını ve mali olarak devam edebilmenin mümkün olmadığını belirtiyor. Stranger Things ve The Wolf Among Us 2 gibi merak edilen projeler de muhtemelen gün yüzü görmeden rafa kalkacak.

|
      |

• Yarbay
      7562 Mesaj
      24 Eylül 2018 10:09:56
      başarısızsa; fazla bile ayakta kaldı ! :)
      |
      |
    • Yüzbaşı
      377 Mesaj
      24 Eylül 2018 10:45:19
      Ben oyunlarını pek beğenmedim. Özellikle Minecraft da daha farklı bir yol izlemiş olsalardı daha başarılı olurlardı. Açık dünya hikayesi tarzı
      |
      |
    • Yüzbaşı
      416 Mesaj
      24 Eylül 2018 11:06:40
      Çok fazla projeye giriştiler ve yapımların kalitesi çok düştü. Birde oyunları hep episode-1 episode-2 diye parça parça sattılar. Dizimi lan bu? oyuna başlıyorsun yarım kalıyor. sonraki sezonu bekle dur. Sonraki sezonda aynı heyecanı yaratmıyor çünkü hikayeden kopmuş oluyorsun. Oyunu bitir öyle yayınla. ama yok işte aç gözlülüğün sonu... Tek üzüldüğüm şey The Wolf Among Us 2.
    • Yüzbaşı
      399 Mesaj
      24 Eylül 2018 11:11:15
      NimleSoul will remember that.
      |
      |
    • Yarbay
      3080 Mesaj
      24 Eylül 2018 19:42:38
      Boktan işler yapıyordu, şaşılacak bir durum yok
      |
      |
    • Yarbay
      3030 Mesaj
      24 Eylül 2018 20:42:31
      Apple butun indekslemesini Google yapiyor. Gorelim bakalim Apple kendisi arama motoru yapsin. Hep Google hirsiz google kasinti bilmem ne.
      |
      |
    • Binbaşı
      1032 Mesaj
      25 Eylül 2018 00:50:09
      GOT'u beğenmemiştim ama TWD (özellikle), TWAU ve Borderlands güzeldi. Batman'i de yakında oynayacaktım. Şok oldum. Bir süredir oyunlarını oynamıyorum grafik durumunda değişme var mı bilmiyorum ama grafik ve oynanışa güncellemelerle daha da iyi şeyler yapabilirlerdi. Oyun dünyasında beyinsiz şiddet içermeyen oyun yapan sayılı firmalardan biriydi, inanması zor.
      |
      |
    • Binbaşı
      1059 Mesaj
      25 Eylül 2018 22:27:29
      kendi oyunlarında daha rahat ve esnek çalışma imkanı vardı, hikayeyi istediği gibi işliyordu. borderlands'ta da marka sahibi firma serbest bıraktı. diğer büyük isimlerde ise hem hikaye kısıtlamaları hem de telif masrafları fazla, üstüne üstlük bölüm bölüm çıkartma işinin abartılması ve aralarına fazla zamanın girmesi insanları soğuttu.

kendi oyunları için üzüldüm, diğer büyük isimler zaten birbirinin kopyasına dönmüştü. firmayı yeniden yapılandırıp sadece kendi markalarıyla devam ederlerse eski günlerine dönebilirler.
      |
      |
    • Misafir Üyelik
      56101 Mesaj
      26 Eylül 2018 11:05:13
      çok daha az kişi ile çok daha iyi oyunlar yapıldı yapmak isteseler yaparlar.
      |
      |
    • Yarbay
      2293 Mesaj
      26 Eylül 2018 16:25:59
      hiç üzülmedim. Aynı boku renk değiştirip 6-7 senedir kakalıyorlardı millete.
      |
      |
    • Yarbay
      3596 Mesaj
      26 Eylül 2018 18:24:22
      Walking Dead'i Episode 1-Episode 2 diye zibilyon tane farklı farklı ücretlerle satarsan batarsın .

Normaldir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

This is Constantine. John Constantine, asshole.
Reklamlar
Paykasa
SEO
web tasarım
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.