Şimdi Ara

Telltale Games kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son dönemde oyun dünyasında birbiri ardına mali krizler ve kapanmalar yaşanmaya başladı. Capcom Vancouver stüdyosunun ardından birçok popüler oyunun geliştiricisi Telltale Games de oyun dünyasına veda ediyor.

Hazin son 

Oyunlarını hikâye anlatımı ve kullanıcı seçimi üzerinden ilerleten Telltale Games bugüne kadar pek çok önemli yapıma imza attı. The Walking Dead, Game of Thrones, The Wolf Among Us, Batman, Minecraft serileri en beğenilenler oldu.

Ayrıca Bkz.Batman: The Enemy Within indirmeye sunuldu

Ne var ki bu beğeniler satışlara yansımadı. Geçen yılın sonlarında mali krize giren Telltale iş gücünün yüzde 25’ini kesmişti. Şimdi ise tamamen kapanma kararı alındı. 250 kişilik ekipten sadece 25 kişi sorumlulukları tamamlayabilmek adına şirkette kalacak.

CEO Pete Hawley çok üzgün olduklarını ve mali olarak devam edebilmenin mümkün olmadığını belirtiyor. Stranger Things ve The Wolf Among Us 2 gibi merak edilen projeler de muhtemelen gün yüzü görmeden rafa kalkacak.

• başarısızsa; fazla bile ayakta kaldı ! :)

• Ben oyunlarını pek beğenmedim. Özellikle Minecraft da daha farklı bir yol izlemiş olsalardı daha başarılı olurlardı. Açık dünya hikayesi tarzı

• Çok fazla projeye giriştiler ve yapımların kalitesi çok düştü. Birde oyunları hep episode-1 episode-2 diye parça parça sattılar. Dizimi lan bu? oyuna başlıyorsun yarım kalıyor. sonraki sezonu bekle dur. Sonraki sezonda aynı heyecanı yaratmıyor çünkü hikayeden kopmuş oluyorsun. Oyunu bitir öyle yayınla. ama yok işte aç gözlülüğün sonu... Tek üzüldüğüm şey The Wolf Among Us 2.

• NimleSoul will remember that.

• Boktan işler yapıyordu, şaşılacak bir durum yok

• Apple butun indekslemesini Google yapiyor. Gorelim bakalim Apple kendisi arama motoru yapsin. Hep Google hirsiz google kasinti bilmem ne.

• GOT'u beğenmemiştim ama TWD (özellikle), TWAU ve Borderlands güzeldi. Batman'i de yakında oynayacaktım. Şok oldum. Bir süredir oyunlarını oynamıyorum grafik durumunda değişme var mı bilmiyorum ama grafik ve oynanışa güncellemelerle daha da iyi şeyler yapabilirlerdi. Oyun dünyasında beyinsiz şiddet içermeyen oyun yapan sayılı firmalardan biriydi, inanması zor.

• kendi oyunlarında daha rahat ve esnek çalışma imkanı vardı, hikayeyi istediği gibi işliyordu. borderlands'ta da marka sahibi firma serbest bıraktı. diğer büyük isimlerde ise hem hikaye kısıtlamaları hem de telif masrafları fazla, üstüne üstlük bölüm bölüm çıkartma işinin abartılması ve aralarına fazla zamanın girmesi insanları soğuttu.

kendi oyunları için üzüldüm, diğer büyük isimler zaten birbirinin kopyasına dönmüştü. firmayı yeniden yapılandırıp sadece kendi markalarıyla devam ederlerse eski günlerine dönebilirler.

• çok daha az kişi ile çok daha iyi oyunlar yapıldı yapmak isteseler yaparlar.

• hiç üzülmedim. Aynı boku renk değiştirip 6-7 senedir kakalıyorlardı millete.

• Walking Dead'i Episode 1-Episode 2 diye zibilyon tane farklı farklı ücretlerle satarsan batarsın .

Normaldir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.