Şimdi Ara

televizyon wd 1 tb hdd yi görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
13.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde wd nin aşagıdaki linkteki olandan 1 tb lık kullanıyorum ve tv de filmi sıkıntısız şekilde izleyebiliyorum
    Western Digital Elements SE 1 TB WDBPCK0010BBK-EESN
    .

.

wd nin yeni hdd aldım oda altaki linkteki olandan aldım lakin tv görmüyor pcde sıkıntı yok her şey güzel çalışıyor yalnız tv görmüyor
    WD 1 TB Elements 2,5" USB 3.0 External Hard Disk
    http://www.hepsiburada.com/wd-elements-1tb-2-5-usb-3-0-tasinabilir-disk-wdbuzg0010bbk-eesn-pm-bd303566 .

elektrik akımı geldi aklıma y kablo aldım alta ki gibi yalnız oda işe yaramadı hdd formatı NTFS ondanda sıkıntı yok
    neden tv görmüyor görmesi için neler yapabilirim yada bu hdd film izlemem için ne yapabilirim neler kullanabilirim yardımlarınız için teşekkürler.

[link=]http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/usb-3-0-hdd-harddisk-kablosu-yuksek-hiz-y-252694342?gclid=CL2E3bvnztECFU6NGwodpdcOpQ&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249887*22324003767*58375854207*pla**pla-79002226287&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastk -- 19 Ocak 2017; 21:27:0 >

• cevap verecek kimse yokmu
  • Direk hdd i tv ye taktığın zaman hddleri tanımayabiliyor, tv yazılımını güncellersen çözülebilir. Benim lg nin eski seri cihazını tanımamıştı bende bray player üzerinden kullanıyorum
  • güncellemeyi denemedim media player bakım dedim pek piyasada yok gibi bara blueray player rada dvd player önerdiler usb girişi var diye sadece usb için teknoloji magazalarında yok giibi
  • Kardeşim görür mutlaka bende samsung smart tv ye kendi flashımı takıyorum flash NTFS o görüyorda hdd mi görmücek düzgünce formatla sen onu veya formatlamak istemiyorsan şey chkdsk işlemi yap kontrol et,+ zaten yeni nesil led + lcd ler NTFS tanır soya biçiminde bi şüphen olmasın ama sana tavsiyem normal biçimlendirme yapman sonra filmleri atman + bide tvdeyken videolar arayüzündesin değilmi yanlış olmasın
  • bende de seagate diskleri görüyor wd diskleri görmüyor.
  • Bende wd 1tb ve wd 4tb usb3 harddiskler kullanıyorum ama Vestel TV ikisinide görmüyor. HDD lere elektrik geliyor ama TV ikisinide görmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hard diskleri TV gibi aygıtlarda kullanma denemelerinde bazen diskteki verilere bilgisayarda ulaşamama sorunları olabiliyor. Hard diskleri TV ye baglamayi bu yüzden pek tavsiye etmiyorum.
    Bunun için bir flash disk kullanmak çok daha güvenli olur.
    Sizin yaşadığınız problemin nedeni FAT exFAT NTFS uyumsuzlugundan oluyor sanıyorum. TV nin hangi sistem diskleri tanıdığını kontrol ediniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı Sorun bende de varç 7-8 sene önce aldığım WD 1 TB diski Samsung Televizyonum görüyor. Ancak son 1 senede aldığım 2 TB ve 1 TB diskleri televizyon görmüyor. Hepsi NTFS olmasına rağmen. Eski diskimin USB si bozulmaya başladı. temassızlık var. 2 TB WD aldım görmedi. Bende heralde TV 1 TB üstünü görmüyor sandım. (TV 12 senelik) Bu sefer 1TB WD aldım. aynı şekilde görmedi.

TV driver vs güncellemek istemiyorum çünkü Televizyonum 1080P DTS x264 codec açıyor. Güncellersem bunu kaybetmekten korkuyorum. zira o yıllarda DTS ses kodekli film açan tek TV samsung du. şimdiki samsunglar açamıyormuş sanırım. Bu yüzden yazılım güncellemek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cubera -- 13 Ekim 2021; 12:24:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.