Şimdi Ara

Telefonunu serviste olup mağdur olan ne yapmalı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
11.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün itibarı ile telefonumu servise teslim ettim. Fakat pek istediğim gibi olmadı. Telefonu teslim ederken servisteki bayan telefonun parçasının değişimi yapılacağını çünkü 30günden fazla bir süre geçtigini söyledi. Bende sorunun daha sonra ortaya cıktıgını ve bunun telefonun kendisinden kaynaklandığını ve bu nedenle telefonun ayıplı olduğunu değişim hakkımın olduğunu söyledim. Kendiside ben buraya not olacam dedi fakat değiştirilmez sonra gelipte benimle bu konu hakkında tartışmayın dedi :) Neyse orada değişim yazıyor. Ama benden kutusunu felan almadılar. İleride değişim olaki olursa kutusu felanda istenmeyecek mi? Bir ikincisi, bayanın söylediklerinden sonra sanki değiştirilmeyecek gibime geliyor. Napabilirim telefonumun bundan sonra değişimini sağlayabilmek için yapabileceğim herhangi bir şey varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem62

Bugün itibarı ile telefonumu servise teslim ettim. Fakat pek istediğim gibi olmadı. Telefonu teslim ederken servisteki bayan telefonun parçasının değişimi yapılacağını çünkü 30günden fazla bir süre geçtigini söyledi. Bende sorunun daha sonra ortaya cıktıgını ve bunun telefonun kendisinden kaynaklandığını ve bu nedenle telefonun ayıplı olduğunu değişim hakkımın olduğunu söyledim. Kendiside ben buraya not olacam dedi fakat değiştirilmez sonra gelipte benimle bu konu hakkında tartışmayın dedi :) Neyse orada değişim yazıyor. Ama benden kutusunu felan almadılar. İleride değişim olaki olursa kutusu felanda istenmeyecek mi? Bir ikincisi, bayanın söylediklerinden sonra sanki değiştirilmeyecek gibime geliyor. Napabilirim telefonumun bundan sonra değişimini sağlayabilmek için yapabileceğim herhangi bir şey varmı acaba?

sadece telefonu verdiysen telefonu yenileyip gönderirler.diğer aksesuarları yenilemezler.

• quote:

Bugün itibarı ile telefonumu servise teslim ettim. Fakat pek istediğim gibi olmadı. Telefonu teslim ederken servisteki bayan telefonun parçasının değişimi yapılacağını çünkü 30günden fazla bir süre geçtigini söyledi. Bende sorunun daha sonra ortaya cıktıgını ve bunun telefonun kendisinden kaynaklandığını ve bu nedenle telefonun ayıplı olduğunu değişim hakkımın olduğunu söyledim. Kendiside ben buraya not olacam dedi fakat değiştirilmez sonra gelipte benimle bu konu hakkında tartışmayın dedi :) Neyse orada değişim yazıyor. Ama benden kutusunu felan almadılar. İleride değişim olaki olursa kutusu felanda istenmeyecek mi? Bir ikincisi, bayanın söylediklerinden sonra sanki değiştirilmeyecek gibime geliyor. Napabilirim telefonumun bundan sonra değişimini sağlayabilmek için yapabileceğim herhangi bir şey varmı acaba?

30 günlük süre ancak açık ayıplarda söz konusudur. sizin durumunuz farklı sizde ayıp sonradan nüksetmiş, 4077 sayılı yasanın ayıplı mal başlıklı maddesini okursan burada 2 yıllık zamanaşımı süren olduğunu farkedersin. sorun yaşarsan tüketici hakem heyetine hemen başvur.

• Tşkler bana gerçekten yardımcı oldun. Yani bu süre zarfında telefonun değişim yapma ihtimali var mı? Oradaki bayan değişim yapmazlar felan ama yinede siz istiyorsunuz diye belirtiyorum dedi. Biraz kafam karıştı bu konuda.
  • quote:

Tşkler bana gerçekten yardımcı oldun. Yani bu süre zarfında telefonun değişim yapma ihtimali var mı? Oradaki bayan değişim yapmazlar felan ama yinede siz istiyorsunuz diye belirtiyorum dedi. Biraz kafam karıştı bu konuda.

bir şey değil arkadaş
  • Telpa ve samsungla maalesef sorun yaşıyorum .Dava etmeyi düşünüyorum Ağustos ayında aldığımız samsung jet cep telefonunda ekran problemi yaklaşık 20 gün sonra ortaya çıktı. Hemen aldığımız bayiye götürdük ve para iadesi istedik Bayi telefonu kargoyla telpaya yolladı Telpa 30 gün içerisinde işlem yapmak adına bize 16 ekimde yeni telefon gönderdi Ancak biliyorsunuz bu telefonların genelinde böyle bir sorun var o yüzden almak istemedik zaten para iadesi istediğimiz için telefonu bayiden almadık bayi geri gönderdi telpayla tekrar konuştuk para iadesi yapmak için bizden kutu şarj aleti hatta fatura dahil telefona ait herşeyi istediler gönderdik ancak yaklaşık 2 aydır hiçbir işlem yapılmıyor telpa bana paranız ödenecek derken bayiye samsung onay vermedi ödemeyeceğiz diyorlarmış samsung çağrı merkezi ise onay çıktığını söylüyor Servis formunda kutunun değişim yapmak için alındığını göstermişler Halbuki yeni cihaz gelip biz kabul etmeyince para iadesi için kutuyu göndermiştik Bütün bu işlemler çağrı merkeziyle yapılan görüşmelerde kayıtlı Fatura bedeli 950 TL olduğu için direkt tüketici mahkemesine dava açmak istiyorum Paranın faizi olarak ne talep edebilirim İhtar çekmeme gerek var mı Yeni cihaz göndermeleri malın ayıplı olduğunu kabul etmeleri anlamına gelir mi sizce Ayrıca kanuna göre tüketici seçimlik haklarından birini kullanmaya zorlanamayacağı için para iadesi yapmamaları suç değilmidir Nerdeyse yüzlerce kez telpa ve samsunga telefon etmek zorunda kaldık bunlar için tazminat talep edebilir miyiz?

• Mavi Bilgisayar ve Başarı Servis tarafından iki kez madur edildim. Her ikisi de 30 iş günü aşımı idi. Her ikisinde de para iadesi aldım. Baya da tecrübe kazandım:) Sorun yaşayan arkadaşlar olursa seve seve yardımcı olmak isterim. Pm ile ulaşabilirsiniz bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tingle

Telpa ve samsungla maalesef sorun yaşıyorum .Dava etmeyi düşünüyorum Ağustos ayında aldığımız samsung jet cep telefonunda ekran problemi yaklaşık 20 gün sonra ortaya çıktı. Hemen aldığımız bayiye götürdük ve para iadesi istedik Bayi telefonu kargoyla telpaya yolladı Telpa 30 gün içerisinde işlem yapmak adına bize 16 ekimde yeni telefon gönderdi Ancak biliyorsunuz bu telefonların genelinde böyle bir sorun var o yüzden almak istemedik zaten para iadesi istediğimiz için telefonu bayiden almadık bayi geri gönderdi telpayla tekrar konuştuk para iadesi yapmak için bizden kutu şarj aleti hatta fatura dahil telefona ait herşeyi istediler gönderdik ancak yaklaşık 2 aydır hiçbir işlem yapılmıyor telpa bana paranız ödenecek derken bayiye samsung onay vermedi ödemeyeceğiz diyorlarmış samsung çağrı merkezi ise onay çıktığını söylüyor Servis formunda kutunun değişim yapmak için alındığını göstermişler Halbuki yeni cihaz gelip biz kabul etmeyince para iadesi için kutuyu göndermiştik Bütün bu işlemler çağrı merkeziyle yapılan görüşmelerde kayıtlı Fatura bedeli 950 TL olduğu için direkt tüketici mahkemesine dava açmak istiyorum Paranın faizi olarak ne talep edebilirim İhtar çekmeme gerek var mı Yeni cihaz göndermeleri malın ayıplı olduğunu kabul etmeleri anlamına gelir mi sizce Ayrıca kanuna göre tüketici seçimlik haklarından birini kullanmaya zorlanamayacağı için para iadesi yapmamaları suç değilmidir Nerdeyse yüzlerce kez telpa ve samsunga telefon etmek zorunda kaldık bunlar için tazminat talep edebilir miyiz?

dava açmakta gecikmişsin zaten. ihtar çekmene gerek yok( istiyorsan çekebilirsin tabi ). yüzde yüz haklısın. davayı kazandığında hemen icraya koy. 7 gün içinde paranı alırsın masrafıyla birlikte.belkide dava aşamasında öderler.

• quote:

Orijinalden alıntı: marikanwap

Mavi Bilgisayar ve Başarı Servis tarafından iki kez madur edildim. Her ikisi de 30 iş günü aşımı idi. Her ikisinde de para iadesi aldım. Baya da tecrübe kazandım:) Sorun yaşayan arkadaşlar olursa seve seve yardımcı olmak isterim. Pm ile ulaşabilirsiniz bana...

sorulan sorulara herkesin yararlanması açısından bu başlıktan cevap verirsen seviniriz kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

Orijinalden alıntı: tingle

Telpa ve samsungla maalesef sorun yaşıyorum .Dava etmeyi düşünüyorum Ağustos ayında aldığımız samsung jet cep telefonunda ekran problemi yaklaşık 20 gün sonra ortaya çıktı. Hemen aldığımız bayiye götürdük ve para iadesi istedik Bayi telefonu kargoyla telpaya yolladı Telpa 30 gün içerisinde işlem yapmak adına bize 16 ekimde yeni telefon gönderdi Ancak biliyorsunuz bu telefonların genelinde böyle bir sorun var o yüzden almak istemedik zaten para iadesi istediğimiz için telefonu bayiden almadık bayi geri gönderdi telpayla tekrar konuştuk para iadesi yapmak için bizden kutu şarj aleti hatta fatura dahil telefona ait herşeyi istediler gönderdik ancak yaklaşık 2 aydır hiçbir işlem yapılmıyor telpa bana paranız ödenecek derken bayiye samsung onay vermedi ödemeyeceğiz diyorlarmış samsung çağrı merkezi ise onay çıktığını söylüyor Servis formunda kutunun değişim yapmak için alındığını göstermişler Halbuki yeni cihaz gelip biz kabul etmeyince para iadesi için kutuyu göndermiştik Bütün bu işlemler çağrı merkeziyle yapılan görüşmelerde kayıtlı Fatura bedeli 950 TL olduğu için direkt tüketici mahkemesine dava açmak istiyorum Paranın faizi olarak ne talep edebilirim İhtar çekmeme gerek var mı Yeni cihaz göndermeleri malın ayıplı olduğunu kabul etmeleri anlamına gelir mi sizce Ayrıca kanuna göre tüketici seçimlik haklarından birini kullanmaya zorlanamayacağı için para iadesi yapmamaları suç değilmidir Nerdeyse yüzlerce kez telpa ve samsunga telefon etmek zorunda kaldık bunlar için tazminat talep edebilir miyiz?

dava açmakta gecikmişsin zaten. ihtar çekmene gerek yok( istiyorsan çekebilirsin tabi ). yüzde yüz haklısın. davayı kazandığında hemen icraya koy. 7 gün içinde paranı alırsın masrafıyla birlikte.belkide dava aşamasında öderler.

hocam, peki bu durumda hem yapılan onlarca telefon konuşması için, hem bu işlerle uğraşma sebebiyle yaşanan zaman kayıpları için, ve resmen bize yalan söyledikleri için maddi ve/veya manevi tazminat talebinde bulunma şansımız olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tingle -- 7 Aralık 2009; 14:37:32 >

• quote:

quote:

Büyük ihtimalle çıkcak Ordaki görevliyle konuştum her türlü haklısın filan demişti zaten.. Umarım bir aksilik olmaz.. Karar çıktığı zaman icraya verip faiziyle birlikte mi almam gerekir nasıl bir yol izlemeliyim ?

icraya verirsen icra memuru yada müdürü oraya ödeme emri tebliğ eder. 7 günlük ödeme süreleri var. büyük bir ihtimalle bu süre içinde parayı öderler.avukatla görüş. o icraya versin. vekalet ücretini de ödesinler. faiz konusunu avukat halleder zaten.kolay gelsin.

_

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.. Şu an beklemedeyim haftaya karar alınacak bu ayın sonuna kadar netice belli olur inş. (Çok uzadı bu iş de bir an önce bitse de kurtulsam diyorum artık telefonsuzum 6 aydır yaf )

• Cuma günü telpaya e-mail atmıştım. Yazdığım ve gelen cevaplar şöyle:
    Merhaba. Ben dün itibari ile telefonumu telpa yetkili servisine vermiş bulunmaktayım. Nedenine gelince s8003 modelinin tümünde meydana gelen ekranda leke çıkması sorunu. Fakat bu sorun ben telefonu aldıktan 3ay sonra meydana geldi. Sorun daha sonradan meydana geldiği için ve benden kaynaklanmayıp Samsung' un kendi hatasından kaynaklandığı için telefon değişimini istiyorum. Yalnız teknik servisteki personeliniz değişim olmaz dedi. Ben Yürürlükteki 4077 sayılı TKHK'nun 4.maddesine göre 4 seçimlik haklarımdan biri olan ayıpsız misli ile değiştirilmesi veya ödediğim bedelin iadesi seçeneklerinden birini tercih ediyorum. Talebimi yerine getirmediğiniz takdirde hakkınızda yasal yollara başvuracağımı ihtar ederim.

Gelen cvb ise:
    354... ımeı numaralı cihazınızın işlemleri devam ediyor ve cihazınız değişime uygun değildir.Yasal haklarınız tarafınıza saklıdır.

• merhaba arkadaşlar ben dün telefonumu servise ekrandaki hışırtı sorunuyla götürdüm ancak bugün beni aradılar ve faturanın üzerinde telefonun imei numarasınım yazmadıını faturanın bu şekilde geçersiz olduunu söylediler bende hepsiburadaya mail falan attım ama ses seda yok bugün yaklaşık 10 defa aradım hiç cevap vermediler ne yapabilirim??
  • quote:

Orijinalden alıntı: zedat_1903

merhaba arkadaşlar ben dün telefonumu servise ekrandaki hışırtı sorunuyla götürdüm ancak bugün beni aradılar ve faturanın üzerinde telefonun imei numarasınım yazmadıını faturanın bu şekilde geçersiz olduunu söylediler bende hepsiburadaya mail falan attım ama ses seda yok bugün yaklaşık 10 defa aradım hiç cevap vermediler ne yapabilirim??

telefonun imei numarası faturada yazılı olmasada teknik servislerin bilgisayarlarında kayıtlıdır. sizin telefon başarı mı telpa mı garantili ? imei numaranı sorgula her iki servisin sitesinden ortaya çıkar zaten. yoksa imei numarası faturada yok diye garanti geçersiz olmaz. paşa paşa yapmak zorundalar.olumsuz bir cevap alırsan hemen hukuki süreci başlat. tabi hepsi buradayı arayarak yada mail çekerek bilgilendir ve hukuki sorumluluklarını hatırlat.

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar ben dün telefonumu servise ekrandaki hışırtı sorunuyla götürdüm ancak bugün beni aradılar ve faturanın üzerinde telefonun imei numarasınım yazmadıını faturanın bu şekilde geçersiz olduunu söylediler bende hepsiburadaya mail falan attım ama ses seda yok bugün yaklaşık 10 defa aradım hiç cevap vermediler ne yapabilirim??

telefonun imei numarası faturada yazılı olmasada teknik servislerin bilgisayarlarında kayıtlıdır. sizin telefon başarı mı telpa mı garantili ? imei numaranı sorgula her iki servisin sitesinden ortaya çıkar zaten. yoksa imei numarası faturada yok diye garanti geçersiz olmaz. paşa paşa yapmak zorundalar.olumsuz bir cevap alırsan hemen hukuki süreci başlat. tabi hepsi buradayı arayarak yada mail çekerek bilgilendir ve hukuki sorumluluklarını hatırlat.

ben telefonda değişim istiyorum bu yüzden başarıdaki kişi bana faturanın üstünde imei numarası yazması gerekiyomuş samsunga gönderirken samsung öyle istiyormuş. su an hbden faks bekliyorum cuma günü servise tekrar giderim heralde bi sorun çıkartırlarsa artık hukuki süreç başlar yapcak bişi yok. teşekkür ederim bu arada

• quote:

quote:

quote:

ben telefonda değişim istiyorum bu yüzden başarıdaki kişi bana faturanın üstünde imei numarası yazması gerekiyomuş samsunga gönderirken samsung öyle istiyormuş. su an hbden faks bekliyorum cuma günü servise tekrar giderim heralde bi sorun çıkartırlarsa artık hukuki süreç başlar yapcak bişi yok. teşekkür ederim bu arada

kolay gelsin.

• telpada teknik servis....
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTaLL

telpada teknik servis....

üç aşağı beş yukarı servislerin hepsi aynı.
  • Tüketici hakem heyetine para iadesi için 14.12.2009 da müracaat etmiştim.Yetkili sonuçlanması 3 ay sürebilir dedi.Dün aldığım yerden 2 ay sonra ürünün yerine sıfır telefon geldi alabilirsiniz diye mesaj geldi.Bende tüketici hakem heyetine müracaat ettiğimi bu ürünü almayacağımı söyledim.Birileri ile görüştü başka bir telefon alabilirsiniz ama ibraname alacağız sizden,karar çıkınca bunu hakem heyetine göndereceğiz dedi.Başka bir ürün alırsam ve ibranameyi imzalarsam ne olur?Kanuni yönden sıkıntı olurmu?Gerekirse tüketici hakem heyetine tekrar vazgeçtiğime dair müracaat edebilirim.Telefonsuz kaldık ve Türkiyede kısa sürede sonuç alamıyorsunuz?Bilgi verirseniz sevinirim. Selamlar.
  • Merhaba Ben 2 Hafta Önce EvKur'dan Samsung S8003 Jet Telefon Aldım Fakat Fabrikasyon Hatası Bellirdi Ekran Lekesi Ve Ses Cızırtısı (Telefonumu 29.12.2009 Da Servise Gönderdim.)Ve İster İstemez 2 Haftalık Telefonun Servise Gitmesinden Rahatsız Oldum.Ve Bu Durumdan Telefondan Soğudum Fakat TelPa'dan Model Değişim İsteğinde Bulunma Gibi Bir Hakkım Varmı?Sonuçta 1000 Tl Üzerinde Aldım. Model Değiştirme Hakkım Varmı Acaba?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.