Şimdi Ara

Telefonu nasıl şarj etmeli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kafamı kurcalayan birkaç şey var burada bilgili kişilere danışayım dedim.

Öncelikle HTC One M7 kullanıyorum.

Telefonu şarjı tamamen bittiğinde mi şarj etmeli?

Bitmeden şarj etsem pile bir zararı olur mu?

Telefon şarjda ve açıkken laptop mantığı ( elektrik ile çalışıp pili devre dışı bırakma ) ile mi çalışıyor? Böyle çalışmıyorsa pil sürekli dolar, boşalır. Bunun da pile zararı olacağını düşünüyorum.

Şimdiden cevap veren kişilere teşekkürler.

• Benim tavsiyem
    pil seviyesi %15 aştına düşürmeden şarja bırak
    aksamdan sabaha şarj geleneğini sakın uygulama
    orijinal olmayan şarj cihazlarını kullanma
    telefon şarjda iken tüm uygulamaları kapat,telefon ram vs. boşta rahat şarj olsun
    telefon şarjda iken kullanma
    telefonu şok cihazlarında şarj etme
  • şarjın yok %20 yok %10 un altına inmeden tak falan bunlar hikaye ben sana söyliyim bak bu piller lithium piller 3310 pili değil eski telefonlarda şöyle bişey vardı mesela telefonunuzu sürekli %50 deyken şarja takarsanız bir süre sonra kullanılmayan %50 kısım ölüyodu ve artık telefonunuzun bataryası max %50 kapasitede calısıyodu bunun icin değişik yöntemlerde vardı şarjı tamamen bitirmek icin kullanılıyodu fakat bu lithium piller ilk cıktıgında istedigin zaman şarja tak istedigin kadar sarja tak diye cıktı yok tamamen bitir yok % şu kadara kadar bekle hepsi hikaye eskide kaldı onlar ama suanki akıllı telefonlarda pili korumak icin batarya dolu simgesi cıksa dahi pili tamamen doldurmuyor bu aşırı sarja maruz kalmamak ve lithium ionları korumak icin yapılıyor o yuzden fazla şarjdan kaçının derim ama pilinizin biraz daha uzun gitmesini istiyorsaniz yarım saati gecmicek sekilde overcharge yapabilirsiniz ama az da olsa pilinizin ömrünü etkilicektir bunun dısında şarjdayken yoğun pil tüketecek seyler kullanmaktan kacınmanızda yarar var bunu bizzat denedim 1 hafta bu sekilde kullandım ve suan 8 saat giden pilim 7 yada 6.5 gidiyor belki dahada az şarjdayken cok yüklenmeyin aman diyim mesajdır internettir farketmezde skype ve oyun aşırı yükleniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet bende lityum piller hakkında ufak bir araştırma yaptım.

Lityum pili kesinlikle tamamen boşaltmayacakmışsın, ortalama 100 tam boşalma pilin kapasitesini %20-25 oranında azaltıyormuş.

Ayrıca müşteriye hiçbir zaman söylenmezmiş ama lityum pillet üretildiği tarihten itibaren azar azar kapasitelerini yitirmeye başlarlarmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.