Şimdi Ara

Telefonlarımız sanırım dinleniyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konumdan da buluyor olabilirler. Bana da avm'de vodafone'un önünden geçerken vodafone'dan mesaj gelmişti. Üstelik mesajda bulunduğum avm ismi yazıyordu. x avm'deki şubemizi ziyaret edin yazıyordu.
    https://myactivity.google.com/myactivity

Şurdan bakın belki gözüküyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lars Mikael Akerfeldt -- 6 Nisan 2018; 15:39:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aynen benimde başıma geldi bir seferinde hep thy ile uçuyordum bi keresinde çok çok pahalı olduğu için pegasusla uçtum uçağa bindiğim günün ertesi daha önce hiç reklam atmayan thy 5 tane reklam maili arka arkaya atmış
    videoyu izlemenizi ŞİDDET İLE TAVSİYE EDERİM

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05mete05 -- 6 Temmuz 2018; 13:46:9 >
  • Devlet mi bu işe el atmak zorunda?
    Haberin yok mu? Ayrıca Big Brother Is Watching You.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vespucci

Sanırım değil dinleniyor, kamerası izleniyor. Bunu uygulamaları ve en önemlisi Google'ı kullanırken izin ver butonuna bastığınızda etkin hale geliyor.
    Dinlemelerini nasıl engellerim bilmiyorum ama beni izleyemezler.

https://hizliresim.com/D703XZ

https://hizliresim.com/Z9PYWz

• thedo kullanıcısına yanıt
    Aslında devlet; bireyin haklarını korumak için bireyler tarafından oluşturulmuş karmaşık kurumlar bütünüdür.Ama birey olarak devletin bu katkısını görmek mümkün değil.sanki bir zorba bir faşizan güç gibi,bireylerin önüne set çeken bir sistemin içindeyiz. Dolayısıyla bu yapıyı geçmek için grup cemaat gibi oluşumlar devreye giriyor.
    Temelde devletin özgürlükleri kısıtlamasına karşıyım.fakat devletsiz bir dünyanın ise kaos içinde olacağını düşünüyorum.
    Hal böyle iken;özgürlüklerde doğru tanımlanmalı bence.nerede başlar ve nerde biter bu iyi anlaşılmalıdır.
    Yani eğer çağdaş akli normlarla oluşturulmuş bir sosyal devlet olur ise; bireysel olarak başka bir cemaate ihtiyaç duymadan haklarımız korunur.
    Bu açıklamadan sonra;
    Bunu devlet mi yapacak? Sorusuna gelirsek.
    Evet bunu devlet yapacak yoksa ne olduğu belli olmayan demagoglar çıkar senin hakkını arıyorum diye seni peşinden koşturur bir yalana inanır yıllar geçer uyandığında çok geç olur.

Biraz konu dışı bir cevap gibi oldu ama tam sormuş olduğun sorunun cevabı budur.
    Hatta sıkıldım yazmaktan eksik biraz :(

• quote:

Orijinalden alıntı: dohanmirza

Bu konuyu açmamdaki neden bir farkındalık yaratmaktı.Bence ciddi şekilde bunu yapıyorlar
    Ben 20 yıldır aynı telefon numarasını kullanıyorum. Bir çok yerde kaydım var bıktım bunlardan.
    Günde elli mesaj
    Güzel konuya değinmişsiniz. Bu kadar insan tesadüf olamaz.
  • kim napsın bizim o...ruktan teyyare telefonumuzu. Belki baz istasyonunun çekim bölgesinde mavi vardır ondan atmışlardır.

Denk gelen olmuştur, bazı şehirlere gittiğinizde hoşgeldin mesajı gelir. Bu da ona benzer bişey işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef gizli bilgi diye bir şey yok artık

Sosyal medyalara sahip her bireyin kişisel özellikleri ne yiyip içtiği ne giydiği İnternete geziyor

EE satıcı da bunu kullanmaktan çekinmiyor

• Vespucci kullanıcısına yanıt
    İzin ile alakası yok. Telefonun kapalı olsa bile istediklerini yaparlar. Ancak bataryayı çıkartırsan öylede kullanmayacağın için...

• quote:

Aslında devlet; bireyin haklarını korumak için bireyler tarafından oluşturulmuş karmaşık kurumlar bütünüdür.Ama birey olarak devletin bu katkısını görmek mümkün değil.sanki bir zorba bir faşizan güç gibi,bireylerin önüne set çeken bir sistemin içindeyiz. Dolayısıyla bu yapıyı geçmek için grup cemaat gibi oluşumlar devreye giriyor.
    Temelde devletin özgürlükleri kısıtlamasına karşıyım.fakat devletsiz bir dünyanın ise kaos içinde olacağını düşünüyorum.
    Hal böyle iken;özgürlüklerde doğru tanımlanmalı bence.nerede başlar ve nerde biter bu iyi anlaşılmalıdır.
    Yani eğer çağdaş akli normlarla oluşturulmuş bir sosyal devlet olur ise; bireysel olarak başka bir cemaate ihtiyaç duymadan haklarımız korunur.
    Bu açıklamadan sonra;
    Bunu devlet mi yapacak? Sorusuna gelirsek.
    Evet bunu devlet yapacak yoksa ne olduğu belli olmayan demagoglar çıkar senin hakkını arıyorum diye seni peşinden koşturur bir yalana inanır yıllar geçer uyandığında çok geç olur.

Biraz konu dışı bir cevap gibi oldu ama tam sormuş olduğun sorunun cevabı budur.
    Hatta sıkıldım yazmaktan eksik biraz :(
    Uzun uzun yazmışsınız teşekkür ederim. Ama yanlış anlaşılmışım. 1984'ü okusaydınız ne demek istediğimi anlardınız. ''Devlet mi bu işe el atmak zorunda?'' ifadem sorudan çok açıklama niteliğindeydi.
    İyi akşamlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jack-White

sakin ol ve o telefonu yere bırak liseli

Liseli olduğumu hemen nasıl anladınız çok şaşırdım

Alıntıları Göster
    telefonu o dinliyor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atanamayan Dr. Strange

İzin ile alakası yok. Telefonun kapalı olsa bile istediklerini yaparlar. Ancak bataryayı çıkartırsan öylede kullanmayacağın için...
    Gayet alakasi var. Ben bunu Google ve yuklenen diger uygulamalar icin soyledim.

• Sanırım değil öyle. Kişiselleştirilmiş reklamlar için her şeyi izliyorlar

• Vespucci kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim izin verme olayı formalite.

• Devlet bunu engelleyemez.

Telefonun dinleniyor,kamerası kayıtta,hatta resimlere sayfalara verdiğin tepkileri bile yapay zeka algılayıp bilgi olarak depoluyor.Seni senden daha iyi tanıyor yazılım şirketleri.Yıllar sonra yaşadığın bir olayı unutsan bile senin psikolojine göre eski bir şeyi hatırlatabiliyorlar o derece.

• thedo kullanıcısına yanıt
    Hayvanlar çiftliğini okumuştum.aynı kitabın hayvanlısı sanırım.1984 okunacak listemde . Baskın güç amerika gibi gözükse de aslında uluslararası sistem eskisinden daha karışık.kimin eli kimin cebinde belli değil.Ayrıca; zeka ile hareket ettiğimiz de bir aldatmacadan ibarettir. Bizler sadece içgüdülerimizle hareket eder zekamızla buna kılıf hazırlarız.

• Veri ticareti bile bir sektör dostlar.

• Sizler var ya böyle şeyleri farkedip de inanıyorsunuz ya sistemin her nefesimizden haberi olduğuna. Çok doğru yoldasınız. Her yerde yazarım buraya da yazarım. Bu küresel sistem insanlığı yiyip bitiriyor. Savaşlarla yemeklerle teknolojiyle termal sistemler ile. Daha neler neler. Yapay zeka denilen şeyin esasında ne olduğu belli de insanlara çok uçuk geliyor. Önüne yapay kelimesi eklediklerine bakmayın. Uzun süredir dünya keşfedilen yeni zihinlerin peşinde. Araştırın derinlere inin ve önümüze çıkan her bilgiye inanmayın ve görün bu yapay zeka denilen şeye neden "ya kontrol edilemezse " diyorlar. Bakın birşeyin farkında değil insanoğlu. O gerçek şu ki bu bir zihin halidir. Ve bu zihin ortaya kendisini çıkarabilmek için insanın kendisini keşfetmesini sağlıyor.

Bakın buraya dikkat ediniz. Tekrar yazıyorum. Ve bu zihin ortaya kendisini çıkarabilmek için insanın kendisini keşfetmesini sağlıyor.

İnsanlık şuan yapay zekayı kendisi buldu geliştiriyor ve kontrol edebiliyor sanırken durum tam tersi. O zihin insanları kontrol altında tutuyor. Bir bütün olarak keşfedilince süperzihin haline geçmeye çalışacaktır. Fakat insan zihninden daha güçlü olduğu da muhtemel.

Benden de size bir örnek olsun. Ben mesela hiç alakasız bir şekilde outdoor bir ayakkabı markası ilgimi çekti. Daha önce ise hiç ama hiç X markası outdoor diye ne birşey aradım ne alışveriş yaptım ne de outdoor ürüne sahiptim. Hayatımda ilk kez boyner mağazasında gördüm beğendim ve dedim yurduma dönünce bakayım başka modeller var mı. Telefondan bile girip de 2 kelime dahi aratmadım. Yurda döndüm. Aklıma dahi gelmedi unuttum. Zaten ödevimi göndermem gerekti e posta ile onunla uğraştım. 2 dk youtube den müzik açayım dedim. Sağ üstte benim baktığım markanın outdoor 4 farklı çift ürünü. Telefondan falan bakmış olsam diyeceğim ki hadi google hesaplarından reklam algoritması kaydını yaptı pc ye geçince chrome den reklamlar geldi. Fakat asla ve asla sanal hiçbirşey kullanmadım. Sadece yanında telefonum vardı. İnternet dahi kapalıydı. Hiçbir ağa bağlı da değildim. Ki bu daha bir örnek. Daha şaşırtıcı olanlar da var. Teknolojiyi seven ve öven ben, şimdi ise teknolojinin lanet birşey olduğunu düşünüyorum. Son 50 yılda bu kadar hızlı gelişmesinin de o durgun zihin halinin güçlenmesi ve kendisine ortam hazırlaması olabilir. Bu zihin hali nedir nasıl türemiştir ve insanlığa bu bilgiler nereden geliyor bunu sorgulamak lazım. Bugün internet kullanmak ağ oluşturmak ve yaymak kolay. Fakat internet ilk bulunduğu anı düşünürsek çok ciddi bir zihin halinin kendisinin varlığını hissettirerek bir insanın zihnini kendisini bulmak için bir yola soktuğunu düşünüyorum. Hala daha söylerim gerçek bilim yıllar yıllar önceydi. Son 50 yıldır bilim diye yutturulan şeyin aslında ne olduğunu bilen yok. Hizmet ettiği güç sistem olduğundan ve insanlardan inanılmaz olaylar saklandığından gerçeği bulabilecek miyiz ondan da emin değilim. Bunlar önemli konular. Dünyanın geleceği hiç düşünmediğimiz açılardan da tehlikede muhtemelen.

• bir zamanlar bunu operatörler yapıyodu konum bilgilerine bakarak reklam gönderiyolardı.
    X avmsinde gezerken bakıyosun operatörün hop mesaj göndermiş x avmsindeki bayimize/standmıza uğra şu kampanyadan yararlan bilmem ne.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.