Şimdi Ara

Telefonları çok araştırmış olmama rağmen karar veremiyorum yardım istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
1.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuanki telefonum sony xperia z3 compact. 5 yıldır kullanıyorum. Artık yeni telefon almak istiyorum. Ama çok da para vermek istemiyorum açıkçası. Benim için en önemli şey batarya. Bataryada sonra müzik kalitesi önemli. Kulaklıkla dinliyo olsam da telefondan telefona değişiyor kulaklık uyumu ses kalitesi. Ondan sonra da idare edecek bir kamerasının olması ki aklımdaki modellerin kameraları beni tatmin eder diye düşünüyorum. Zaten dslr ım olduğu için über bir kamera aramıyorum telefonda.

Aklımdaki modeller şunlar:

Xiaomi Mi 9t
    Xiaomi redmi note 7
    Xiaomi redmi note 8
    Xiaomi mi a3

Garantili alacağım.

Performans açısından hiçbirinin beni üzeceğini sanmam.

9t tasarım olarak çok hoş ve note 7den bi tık daha iyi bataryaya sahip. Ayrıca mağazada baktığıma göre 9tnin ekranı biraz daha canlı geldi note 7ye göre. Ama fiyat olarak aralarında 1000 lira var ve bu beni ikilemde bırakıyor.

Note 8 ile note 7 arasında çok bi fark yok ama batarya açısından karşılaştıramıyorum note 8 yeni bir cihaz olduğundan. İncelemesi oldukça az. Fiyatlarında da o kadar ahım şahım bi fark yok 100 200 lira civarı farklara bulunabiliyor.

Mi a3 ise 720p ekrandan dolayı bataryası oldukça iyi. Ekranı beni üzmez ki z3c de 720p ekran. Tabi ekran boyutu farklı ama kullanıcı yorumlarına göre super amoled olması artı sağlıyor. Mi a3te beni tek üzen kısım android one a çok güvenemem. Mi a3te miui olsa düşünmeden onu alırdım kesinlikle.

Kısacası beni batarya açısından üzmeyecek ve performansı 3 4 seneye düşmeyecek (z3c performans olarak hala ilk günki gibi. Değiştirmek istememin sebebi hem bataryanın ölmüş olması hem de bazı donanımsal kusurları) bir telefon arıyorum. Çok da para vermek istemiyorum.

Siz benim yerimde olsanız hangi modeli alırdınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Mühendis -- 25 Ekim 2019; 11:59:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de 4.5 sene sony z3 compact kullanmamın ardından 15 gündür telefon arayışına girdim. 2.000 TL'yi geçmeyecek şekilde telefon arıyorum. Tavsiyem Realme'yi de seçenekler arasına ekle. Dün Meizular hepsiburada'da çok güzel indirime girmişti. Onlar da aklında olsun.
    https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/realme-3-pro-64-gb-global-versiyon-eu-4gb-64gb-478629286https://www.hepsiburada.com/meizu/android-telefonlar-c-60005201
  • Ses kalitesine öner veriyorsunuz.

Xiaomi mi9T
    güzel bir seçim olur.

Redmi orta seviye serilerinde ses kalitesi cok iyi değil.

Ayrıca ses performansı başarılı olan Meizu 16th modellerini öneririm.(2300-2600 TL)
    Amiral gemisi modeldir.
    Tek sıkıntısı Android güncellemeleri almaması
  • hayalladam H kullanıcısına yanıt
    Realme ye karşı nedense bir ön yargım var aynı şekilde oppo için de geçerli bu. Xiaomi nin diğer ürünlerini memnun şekilde kullandığım için severim. Ama bakayım realme nin incelemelerine de

• musti35 kullanıcısına yanıt
    Mi a3 için ne dersiniz ses kalitesi açısından?Kullandığım kulaklıklar zaten 200 liralık max. Ufak bir farkı anlar mıyım ses açısında mi 9t ve red mi arasında? Mi 9t tasarım açısından çok iyi ama 1000 lira fiyat farkı tereddütte bırakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mühendis

Mi a3 için ne dersiniz ses kalitesi açısından?Kullandığım kulaklıklar zaten 200 liralık max. Ufak bir farkı anlar mıyım ses açısında mi 9t ve red mi arasında? Mi 9t tasarım açısından çok iyi ama 1000 lira fiyat farkı tereddütte bırakıyor
    Mi 9T'de ses için özel elektronik donanım bulunmakta.
    Ses kalitesi fark edecektir.

Ayrıca Mi 9T'nin işlemcisi Mi A3'e göre çok daha iyi.
    Malzeme kalitesi, ekran kalitesi bunlar fiyat farkına sebep oluyor.

Kulaklıkla bir mağazada iki modeli de deneyimleyin derim.
  • Fazla para vermeyeceğim diyorsanız Mi a3 derim.

En önemlisi, mağazaya gidip dokunun, bakın hoşumuza hangisi gidiyorsa onu alın.
  • alperhan52 kullanıcısına yanıt
    Teknosaya gitmiştim geçen de mi a3 yoktu. Redmi note 7 ve 9t karşılaştırdım ekran kalitesi oldukça farklıydı. Sanırım ya mi a3 alıcam ya da 9t. Ama android one nedense korkutuyor beni.

• Bunların arasından en alınası 9t
  • The Mühendis kullanıcısına yanıt
    9T düşünüyorsanız diğerlerine bakmaya gerek yok. Yukarıda arkadaş belirtmiş zaten.
  • Eger yeni alacagin teli de uzun sure kullanacaksan alabileceginin en iyisini al.yani mi 9t.pili zaten uzmez.ses icin de yukaridaki arkadaslar yorumlarini yapmislar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Redmi note 8 al bence, mi9t de hafıza karti destegi yok.

Ayrıca note 8 suya karşı dayanıklı

note 1750 liraya var mi9t 2650 lira

• quote:

Orijinalden alıntı: efendizade34

Redmi note 8 al bence, mi9t de hafıza karti destegi yok.

Ayrıca note 8 suya karşı dayanıklı

note 1750 liraya var mi9t 2650 lira
    Redmi note 8 de Mediatek islemci var yalniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.