Şimdi Ara

Telefon seçme sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar herkese sony z2 telefonum var 2015 yılından beri kullanıyorum yani hayatımda gördüğüm en sağlam telefon sanırım çok beğenerek aldım ama 4 senede dışı olmasa da içi maalesef çökme noktasına geldi yanı idare ediyor ama öyle güzel telefonlar çıkmış ki insan merak ediyor hangi telefonda hangi özellik var diye yaklaşık olarak 5 milyar bütçem var.
    Aradığım özellikler elbette pil ömrü, performansı, kamerası,ekran gövde oranın iyi olması,çentik şart değil olmasa çok daha iyi olur, mümkünse birde kablosuz şarj istiyorum parmak izi yük okuma zaten hepsinde varmış sony telefonlara baktım yeni çıkanlarına insan azıcık tasarımını güzelleştirir hala aynı gibi geldi bana beğenmedim bildiğiniz böyle bir telefon varsa lütfen yazarmısınız ben bulamadım her telefonda bir sorun çıkıyor s9 plus düşünmüştüm ekranı gerçekten çok iyiydi amoled yanığı oluyormuş ve samsung bunu üstlenmiyormuş bu baya kötü bir durum zaten oldum olası hiç sevmem samsungu p20 pro baktım kablosuz sarj nasıl olmaz 5 milyarlık bır telefonda gerçekten şaşırtıcı mi mix 3 önerdiler ama kızaklı ve yeni bir teknolojiye güvenemedim note 9 düşünüyorum ama oda telefondan çok tablete benziyor lütfen bana bir yardım edin telefon almaktan vazgeçicem en sonunda teşekkürler.

• 5000 lira civarında en iyi seçim Note 9 olacaktır. Ek olarak isterseniz biraz bekleyin. Xiaomi yeni modellerini satışa sunacak iddialı telefonları var. Veya 3000 lira civarında Asus Zenfone 5Z yada Xiaomi Mi 8 alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5k bir telefona çok şahsen max 3k ve civari olmalı üstüne değmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note9 ekran olarak en ıyısı secılmıs yenı okudum ama ondada amoled yanma felan varmış zaten Mart’ın sonuna yada nısan başında alıcam yenı modellerı bende beklıyorum ama fıyatları endıselendırıyor

• JackWondo kullanıcısına yanıt
    Yanı ben verebılıcegım maksımumu yazdım 5-6 sene rahat rahat kullanabılecegım telefon bulursam onu alıcam keskinlikle one plus 6 hakkında ne düşünüyorsunuz?

• O paraya Note 9dan başkası yalan. Bana kalırsa o kadar para vermeye de gerek yok. Redmi Note 5 bile şaşırtıcı derecede iyi. Varın gerisini siz düşünün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amoled yanığı her zaman illa olacak diye bir şey yok düşük olasılık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    buna katılıyorum ama 5 5 buçuk milyar para verdiğim bir telefondan böyle bir sorun istemiyorum sonuçta ilgilenmiyolarmış note 8 s8plus hepsinde oluyormuş bu sorun ekranı çok güzel ama insan bu riski alamıyor ne yazık ki
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    vallahi çok kararsız kaldım bana göre bir telefona 5 milyar değil 3-4 milyar bile çok para aslında ama istediğim özellikde sorunsuz stabil herkesi mutlu eden bir telefon bulamadım heralde bulamıycamda redmi serisine bakıcam bide onu araştırayım
  • ckboy C kullanıcısına yanıt
    en iyisi 2000 lira civarında Mi 8 Lite alın. Geriye kalan nakit paranızı da vadeli hesaba yatırın veya kaliteli güzel otomatik bir saat alın kendinize. Bence daha anlamlı olur. Bende her ne kadar istekler doğrultusunda öneri yapsam da artık kesinlikle 1500 liradan fazla para vermem telefon için. Güncel olarak J 7 Prime 2 kullanıyorum :) Elimden her cihaz geçti. Bir süre sadece ticari amaçlı alıp sattım. Şuan sadece forumda öneri yapıyorum yeşillik olsun diye.

• bu yorumu okumadan önce mi 8in inceleme videoları okuyordum gerçekten güzel bir telefon lite'a henüz bakmadım arada 1-1.5 milyarlık farka değer mı bilmiyorum araştırıp ögrenicem peki bu ithalatçi garantisi işi nasıl oluyor bir bilginiz var mi ?
    Aslında garanti konusunda çok dert etmenize gerek yok. Mesela Samsung S8 ve Note 8 de amoled yanığı yaygın olarak görüldü ancak servis bunu kullanıcı hatası olarak kabul etti. Veya S7 Edge lerin çoğunda ekranda sağ tarafta dikey pembe çizgi vardır ve bunu da servis kullanıcı hatası kabul eder..

İthalatçı garantisi kısaca; bir markanın ürünlerini kendisi değilde, farklı firmalar satarak garanti kapsamına alması. Yani siz ithalatçı garantili bir Xiaomi aldığınızda KVK, DELTA vb. firmalardan birine garantili ise, sizin muhatabınız onlardır Xiaomi ile bağlantınız yoktur. Garantisini diğer firmalar karşılıyordur. Yani Xiaomi markası kendi dağıtım ve satış yapamamış yada yapmamış, hemde servis desteği sunamamış veya sunmamıştır. Bu sizi endişelendirmesin Sony, Nokia, LG vb. markaların servisleri de KVK, Teleservice gibi firmalardir. Yani demek istediğim global sürüm bir cihaz alıyorsanız servis konusunda endişe etmenize okadar gerek yok. Çünkü servis aslında bazi noktalarda önemli değil. Ben çoğu kez hiç servisle muhatap bile olmadan hakem heyeti ile para iadesi aldım. Size de önerim ithalatçı garantili olarak cihaz alacaksınız en azindan KVK veya Delta garantili alırsanız kafanız daha rahat eder.

• Benim garantiden tek bir isim olmuştu oda Samsung s1 vardı ilk çıkan s 'di hala çalışıyor :) onun garantisi kykdaydi telefonu degistirmislerdi sim kartı okumuyordu ki benim hatamdi yere düştü telefon hattı okumamaya başladı aslında baktığımız zaman genelde kullanıcı hatası oluyor benim kullandığım markalarda ama hiç ithalatçı garantili almayinca yada bilmeyince diyelim sonyde boyle yapıyor demissiniz hiç garantilik bir işi olmadı bu arada mı 8 ile ilgili bir kaç yorum okudum video izledim global sürümde stabil çalışmıyor diyen var harika diyen var yani aslında her telefon için aynı şeyler geçerli s9plusi mesela öve öve bitiremeyen de var yerden yere vuranda çok acayip derecede kararsiz kaldım keşke bu kadar titiz davranmaya gerek kalmayacak bir piyasamiz olsaydı yada Google'ın telefonları satilsaydi nexus4um vardı harika bir telefondu bir tane sorun donma vs yasamamistim pixel 2 ve 3 içinde kötü yorum görmedim gerçi çok az kişide var :)

Aslında Sony' nin geçtiğimiz yıl en son cihazı olan XZ Premium kullanıyordum ve TELESERVİCE ile çok iletişimim oldu. Yani ithalatçı garantili olması bence birşey değiştirmez. Bilindik bir firma olması yarariniza olur sadece. KVK gibi.

Diğer konuda ise bugün S9+ bile ekran sorunu gösteriyor. Yani her cihazda böyle olumsuz yorumlar olabiliyor. Bence bütçenize göre en performanslı ve fiyatı uygun olanı alın. Bir

Hocam oneplus 6 yi 3 ay gibi bir süre kullandım.
    Telefon hız ve batarya konusunda tek kelimeyle harika.
    Kamera olarak da gün ışığında çok tatmin edici.
    Ayrıca Oneplus rom konusunda sıkıntısız bir marka Android 11 i alır android 12 13 de romlarla rahat kurulur.

peki bu 3 ay hangi aylar mesela agustos ayında çıkan haberlerde çok fazla sorun var çoğu yazılımla çözülmüş olsada mide bulandırıyor ama artık şuna inanıyorum özellik cep telefon işinin tamamen şanş olduğunu düşünmeye başladım bütün markaların sorunları var one plus 6 benim için şuanda en öncelikle seçenek sanırım samsung s9+dan amoled ekran yanığı ve servis kötülügünden vazgeçtim bu kadar para verdiğin bir telefonda böyle bir sorunun olmaması için ekran parlaklığını kısın demeleri saçma geliyor her amoled ekranda oluyormuş ama kesinlikle oluyorsa kullanılmamalı bence son olarak one plus 6 hakkında biraz daha kullanıcı gözünden yorum yaparsan çok sevinirim
    bu telefonda amoled ekranmış kanser olucam galiba :D
    Geçen sene mayısta çıkmıştı haziranda satın almıştım yurtdışından, root işlerini bildiğimden her türlü sıkıntısını hallediyordum mesela otomatik parlaklık ayarı çok dengesizim ama xda da araştırıp yazılım yükledim sıkıntısı çözüldü.
    Oneplus 5 var şu an abimde 1 yılı geçik süredir kullanıyor amoled yanığı yok ama olmaz desem yalan olur.
    Amoledlerin maalesef kaderi yanık fakat Onepluslarda Optic amoled var parlaklığı o kadar yüksek olmadığı için yanma olasılığı daha düşük gibi düşünüyorum.
    Fikrimi soracak olursanız TR de garantilerin hiçbirisine güvenmediğim için
    Yine yurtdışı P20 Pro aldım 3200 TL ye.
    Cihaza IMEI atılmasında sıkıntı olmadığı için 8 ay kullandıktan sonra IMEI attırıp uzun süre kullanmayı düşünüyorum.

one pluslarda optic amoled işini araştırdım biraz dedigin gibi samsunglardakinden daha iyiymiş ve olanlardada gözle pek görülmüyormuş zaten yani sanırım bunu alıcam ya yapacak bişi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D7B950238

en iyisi 2000 lira civarında Mi 8 Lite alın. Geriye kalan nakit paranızı da vadeli hesaba yatırın veya kaliteli güzel otomatik bir saat alın kendinize. Bence daha anlamlı olur. Bende her ne kadar istekler doğrultusunda öneri yapsam da artık kesinlikle 1500 liradan fazla para vermem telefon için. Güncel olarak J 7 Prime 2 kullanıyorum :) Elimden her cihaz geçti. Bir süre sadece ticari amaçlı alıp sattım. Şuan sadece forumda öneri yapıyorum yeşillik olsun diye.
    Hocam bende iphone 6s plustan bir cihaza geçiş yapacağım ancak çok kararsız kaldım bir sürü telefon var.. seçeneklerim xiaomi poco f1, mi 8 lite , honor play , huawei mate 20 lite bütçemide aşşa yukarı anlarsın bu cihaz fiyatlarından pek üstüne çıkmayı düşünmüyorum bütçede varmı bu aralıkta önerebileceğin başka bir cihaz veya bu seçeneklerden şunu al dediğin bu arada telefondan ne bekliyorsun dersen çok oyun oynamam öyle saatlerce falan hiç oynamam günlük kullanım sosyal medyada ana menüde akıcılık ve hız, müzik, kamera ve bataryasının tatmin etmesi yeterli benim açımdan tavsiyelerini bekliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.