Şimdi Ara

Telefon şarj ediyor gösteriyor ama şarj etmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
89.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • General Mobile cihazımı 5 ay önce sıfır açılmamış kutuda aldım. 16 gb versiyon General Mobile Discovery modeli. 2 gün önce gece şarja taktığımda sabah şarjın %32'de kaldığını gördüm daha sonra tekrar taktım.
    Aradan 5 saat geçmesine rağmen %70'i geçmedi. Sorun büyüdü ve bugünse şarja takıyorum hiç ilerleme olmuyor (örneğin: %20 ise hep %20'de kalıyor ne artıyor, nede azalıyor. Çok nadir %2 gibi fark oluyor.)
    Ancak pil göstergesi hareket ediyor şarj olurmuş gibi..

Sorun şarj cihazı - usb kablosu - batarya gibi sebeplerdendir diye hepsini denedim ama sonuç olumsuz. Fabrika ayarlarına çevirdim, resetledim tekrar rom attım sonuç yine aynı. Bilgisayara bağlandığında bilgisayar görüyor dosya paylaşımı açılıyor. Tek sorun şarj etmemesi.

Günlerdir deli olacağım telpa ile muhatap olmak istemiyorum yok mu sorunun çözümünü bilen arkadaşlar

EDİT: Gözlemlediğim kadarıyla bazen şarj oluyor ancak 5-10 dakikada %1 anca ilerliyor. Fakat bir müddet sonra ilerleme duruyor örneğin: %30a kadar şarj ettiyse %30da kalıyor tekrar şarj ediyor gibi gösteriyor ama dolmuyor. Daha hiç %50 %60 rakamlarını geçmedi, soket arızalı olsa şarj etmez diye düşünüyorum bir çok şarj cihazı/usb kablosu denedim sorun aynı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrySykn -- 1 Mayıs 2014; 0:11:36 >

• Hocam benimde son zamanlarımda ayni sorunlarla karsilastim. Doluyor gibi ggösteriyor ama dolmuyordu 2 saatte %2 falan ancak ilerliyordu. Büyük ihtimal soket bozulmustur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki siz ne yaptınız çözüm olarak?
  • Başka bir şarj kablosuyla deneyin lütfen, eğer yine aynı sorun varsa garanti yolu gözükür

• Büyük ihtimal kablo ya da adaptör sıkıntılı; ama telefonda da olabilir. Farklı bir kablo/adaptör ikilisiyle deneyin.
  • " Sorun şarj cihazı - usb kablosu - batarya gibi sebeplerdendir diye hepsini denedim ama sonuç olumsuz. Fabrika ayarlarına çevirdim, resetledim tekrar rom attım sonuç yine aynı. " Konuda bahsetmiştim ama? 4 şarj cihazı denedim tık yok..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel+

• Hocam sokette sorun var soket bozulmuş. başka bir sebebi olacagini sanmiyorum. Garantiye yollayin ama sizde. 50 TL isteyebilirler. Sansinizi deneyin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: pallo

Hocam sokette sorun var soket bozulmuş. başka bir sebebi olacagini sanmiyorum. Garantiye yollayin ama sizde. 50 TL isteyebilirler. Sansinizi deneyin derim

Telpa yolu göründü anlaşılan..

• GrySykn kullanıcısına yanıt
    Hocam bende soket magduruyum işin ilginç tarafı soket bozulurken bianda bozulmuyor farklı farklı sorun cıkartıp yavas yavas bozuluyor.. mesela bende kürdan sıkıştırıyodum oyle sarj edıyodum. Zamanla artık sarj etmemeye başladı... Yorumunuzu okuyunca arkdasın sorunu geldi aklıma aynı sorun vardı onda da sarj alıyor gorunuyor ama almıyordu, Fakat usb görünüyordu... Forumda bi teknikci abimiz tamir işlemini fotograflar la anlatmış. 5 tane kablo var usb soketinden ana karta giden bunlar usb ıcın olanı ayrı sarj etmek ıcın olanı ayrı muhtamelen sızın sarj eden kablolarda sorun vardır. kablo ve sarj aleti ile alakası yoktur. Telpa yolu gözüktü hocam kolay gelsin...

Buradan bakabilirsiniz hocam..

http://forum.donanimhaber.com/m_89318392/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneAboveAll -- 2 Nisan 2014; 12:00:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Welc

Hocam bende soket magduruyum işin ilginç tarafı soket bozulurken bianda bozulmuyor farklı farklı sorun cıkartıp yavas yavas bozuluyor.. mesela bende kürdan sıkıştırıyodum oyle sarj edıyodum. Zamanla artık sarj etmemeye başladı... Yorumunuzu okuyunca arkdasın sorunu geldi aklıma aynı sorun vardı onda da sarj alıyor gorunuyor ama almıyordu, Fakat usb görünüyordu... Forumda bi teknikci abimiz tamir işlemini fotograflar la anlatmış. 5 tane kablo var usb soketinden ana karta giden bunlar usb ıcın olanı ayrı sarj etmek ıcın olanı ayrı muhtamelen sızın sarj eden kablolarda sorun vardır. kablo ve sarj aleti ile alakası yoktur. Telpa yolu gözüktü hocam kolay gelsin...

Yorumunuz icin çok teşekkürler sorunun ne olduğu hakkında fikrim yoktu telpa yolu göründü haklısınız en azından sorunu biliyorum artık . Sağlık olsun yapacak birşey yok kronik discovery sorunu işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrySykn -- 16 Temmuz 2018; 4:13:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Welc

Hocam o gördüğünüz kablolar hiç tamir görmemiş bir discovery de olmaz yanlış bilgi olmasında :) Soketin anakarta bağlantı sağlayan ayakları yerinden koptuğu için yerine kablo ile hat çekilme işlemi yapılıyor. Ayrıca arkadaşımızın sorunu da büyük ihtimalle artı ucu yada şase ucunda kopuk var ve çok az temas sağlıyordur. O sebebten yavaş doldurma olayını yapar incelenip gereken yapılır.

• 100 lira isterlerse geri isterim yaptırmam o nedir ya ucuz diye aldık bu cihazı tanıdığım yere baktırırım zaten adı garanti ama para alınıyor. Garanti dışı kalsa ne yazar

• Cidden güzel iş. 600 liraya telefon sat.
    50 lira kart aidatı gibi topla.
    Leblebi gibi soket arıza yapıyorlardır bunlar. Kafaları çalışıyor, ama hep kötülüğe ...
    Ne güzel memleket :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^^Evo^^

Cidden güzel iş. 600 liraya telefon sat.
    Leblebi gibi soket arıza yapıyorlardır bunlar. Kafaları çalışıyor, ama hep kötülüğe ...

Ne güzel söyledin öyle hocam ya tebrik ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: ^^Evo^^

Cidden güzel iş. 600 liraya telefon sat.

+8

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazımın onarımı yapılmıştır. 2 Hafta telefonsuz kalmamın sonucunda ve Telpanın 1 Haftada cihazımı yapması sonucunda cihazım kargoya verilmiş, hayırlısıyla ulaşır umarım.
    Telpa beni şaşırttı o kadar şikayet konuları okudum ve bende hak verdim ancak cihazımın onarımından ücret almadılar. Sanırım Telpa firması hatalarını anlamış olmalı..

Konu kapatılıp silinebilir.
     Telefon şarj ediyor gösteriyor ama şarj etmiyor

• üzülerek söylüyorimki bendede aynısı oldu ve şimdi nerede olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur...
  • Gözünü korkutmak gibi olmasın ancak cihazım dün geldi şarj etmesi için taktım sabah çıkarttığımda %54 dü ve sorun devam ediyor.. Telpanın beceriksizliği midir yoksa başka bir sorun mu bilemiyorum. 3 hafta telefonsuz kal ve geldiğinde sorun devam etsin. Çıldırmamak elde değil..

• GrySykn kullanıcısına yanıt
    bende de xiaomi red mi 4x var. şarj oluyor görünüyor. ama dolmuyor. ayrıca bilgisayara bağladığımda da bilgisayar görmüyor.
    soruna sebep olacak hareketlerim
    1- bozuk hafıza kartı taktım.
    2- telefona da takılabilen flash disk taktım.
    3- ara sıra şarj a takılıyken kablo giriş yeri üzerine düşürdüm.

eminönünde daha önceden pil ve ekranını yaptırdığım yere götürdüm. 60 tl ye şarj soketini değiştirdiler. problem çözülmedi. 30 tl aldılar. biz yapamayız dediler.

başka bir servise götürdüm. 200 tl yi geçer dediler. anakart a chip direnç falan değiştirecekler sanırım.

ben de şu an da akşamları telefonu kapatıyorum. sabaha kadar doluyor ve bu şekilde kullanıyorum.

kimi sitelerde fabrika ayarlarına alarak çözdüğünü söyleyenler oldu. kimileri de 5-6 hafta bu şekilde kullandıktan sonra cihazın kendi kendine düzeldiğini söylediler.

geçmiş olsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.