Şimdi Ara

Telefon kayıt harcına büyük zam: 1500 TL oldu (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
1
Favori
35.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
141 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 500 tl yatirmistim bankaya telefon actirmak icin. Sonra actirmaktan vazgecti bir sey yapmadim. Simdi de yapmam zaten o yatirdigim parayi geri nasil alabilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CMteria

Dunyada butun ulkelerin yaptığını yapan devletinize kızarken acaba global
    konjonktur denen gerceğe baktınızmı acaba iste kapitalizm sizi mala alıştırır sonra ceker delirip ulkene insanına soversin hatta doları 4 liradan 7 lira yapanlara ragmen halen dolar satın alıp saklar onlara kalben lanet etmez doner dolasır devletine soversin wallahi nalına mıhına yurt dısı urunlere bize yapılanları yapmazsa bir daha akp ye oy vermem
    Dünyada hiç kimse böyle yapmıyor. İmei kaydı falan yok. Bir rus aliexpressten telefon sipariş edip ülkesinde kullanıyor. Onlarda ambargo yedi ama böyle şeyler yapmıyor.
    Dolar 4 liradan 7 lira olduysa yönetenlerin beceriksizliği. İktidara gelirken 1,5 lira falandı.
    Vatandaş olarak benim suçum yok.
    Ayrıca bu devirde kapitalizm falan diyerek 70'li yılların propaganda laflarıyla saçmalama. Bu işe boşyere din katıyorsun alakası yok. Kalben lanet etsen kaç yazar. Dolar yükselirken parasını tl olarak tutup zarara girecek enayi arıyorsun vatandaş bunu niye yapsın?

• istediğiniz kadar yırtının.
    hala %36 alabiliyor.
  • Kapanan cihazları 120 günlük açmak mümkündür

• blackeagle001 kullanıcısına yanıt
    Ödeme dekontunu da ekleyerek ilgili vergi dairesine dilekçe veriyorsun. Dilekçede ayrıca paranın yatırılmasını istediğin banka hesabı (iban) nı da bildiriyorsun. Önceden en az üç ayda hesaba geri yatırılıyordu ama şimdi süre kısalmış olabilir. Ayrıca GİB uygulamasını veya e declet uygulamasını da kontrol edin istersemiz. Vergi dairesine gitmeden de bu uygulamalardan belki pranı geri alabiliyorsundur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Çünkü dünyadaki diğer ülkelerde guguk değil hukuk var. Özel hayatın ve kişisel bilgilerin gizlilik ve korunmasına önem veriyorlar. Vatandaşlarını imei kaydı ile fişlemiyorlar.
    Yarın Abd ambargosunu yiyince vergiler sıfırlansa bile alacak telefon bulamayacağız. Bu millet maliye eziyeti çektiği ile kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 22 Temmuz 2019; 1:12:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

istediğiniz kadar yırtının.
    hala %36 alabiliyor.
    Hacı senin imzayı her gördüğümde gülüyorum
  • Ne yazsam gg sussam gönül razı değil!
  • az olmuş bari telefon kaydettirenin ağzına tabanca sokup 2de sıkalarmış vergimi alıyorlar adammı infaz ediyorlar belli değil
  • Dün saat 17de 618tl den telefonu kaydettim... 1500tl sistemde değil oda nasıl oluyor anlamadım. . Birde telefonu 2022 tarihine pasaport sahibi adına hat olacak, sabit numarayla kayıt ediliyorr... Başka numaralarda çalışmayacak... İmei çakacaktım kısıtlı özellikte kullanmamak için zorla yarım koç parasını verdim... Haram zehir zıkkım olsun... Bu rakamlara çıkaranlara... Bizlere az bile halen nasıl millet oy veriyor anlamadım... Emekli ve asgari ücretle bir milletvekili geçinebilirmi? Onlar 300bin tl çantalar, krallar gibi binada yaşayacaklar bizlerde burda onları tartışacagız.. . Bunları biz seçerek kendimizi cezalandırıyoruz... Vergileri yükseltirseniz millet herzaman bir yol bulup vergi kaçırır... Mesela restarunt ve cafelerde çalışan türkmenlere, kırgızlara devlet izin veriyor... Restarunt için iyi çünkü sigorta parasını cebe atıyor...

• Ilk secimde görüşürüz.

• Dunya lideri karisina 50bin dolarlik cantayi alsin diye bu vergiler var, neden millet isyan ediyor anlamiyorum...

• -2.020 TL sana, 75.000 TL bana
    -%160 ÖTV sana, beleş 268 lüks araç bana
    -İş yok sana, hepsi yandaşlarıma
    -Tatil yok sana, yazlık saray bana
    -İkramiye yok sana, 15 uçak bana
    -Bol vergi sana, gemicikler bana
    -Çaylar sana, ejderha meyveli smoothie bana
    -Şükür sana, Rabbena hep bana

• Bu seçimde kendilerine gelsin diye çekimser olarak İmamoğlu'na oy vermiştim. Şu anda ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Bundan sonra artık çekimser değil isteyerek en büyük rakibi kimse onlara vereceğim. Bu ister İmamoğlu olsun ister başkası. İmamoğlu'na oy vermem onu sevdiğimden değildi, en büyük rakibi olmasından dolayıydı.

• Onceden yurtdisi pasaport kayitli dedigimiz cihazlar yurtici cihazlara gore %20 daha ucuz olurdu.
    Simdi ise oooo kardesim pasaport kayitlimi yine bulmussun parayi gibi goy goylar cikar :)

• belo3 kullanıcısına yanıt
    Mesela ben son kullanıcıyım. yılda 3-4 defa yurt dışına gitmem gerekiyor. Oradan aldığım cihazın Türkiye içi satışı yok istesen de resmi garantili alamıyorsun. Ayrıca aldığım cihazın genel avrupa garantisi de mevcut. Herhangi bir sorunda garantili çözüm bulabilirim. Ayrıca 1500 den 3000 e çıkarmaları yurt için telefon fiyatlarını da arttıracaktır. Ülkeye telefon getiren distribütörlerin ödediği vergiye de zam yapılır veya yapılmıştır. Kendi ülkende vergi nedeniyle gelişmekte olan teknolojinin forumda genel kullanılan tabir olduğu için söylüyorum çöp denilen kısmını yüksek fiyatlara alıp ittire kaktıra zorla kullanmak zorunda bırakılıyorsun. Adamlar yurt dışında yıllık maaşları ile sıfır araba alıyorlar.Ben ise en az 2 yıl maaşa hiç dokunmadan yemeden içmeden en fazla 2010 -2011 model araba alabiliyorum. Adamlar maaşının bir kısmını ayırarak istediği telefonu alabiliyorlar. Ben ise aynı telefon için 2-3 aylık maaşımı yine tabi ki yemeden içmeden maaşa dokunmadan anca alabiliyorum. Amaç ülkeyi kalkındırma veya yerli üretici desteklemek olsa kabul fakat ne yerli üretici var nede ülkenin kalkınması için bir yatırım.

• KARTALIZMA kullanıcısına yanıt
    Yanılmıyorsam Romanya da 15 euro ya avrupada geçerli 15 gb internetli hat olması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Ucuz dedigin telefon 3bin TL diyorsun. Bir aylik asgari maas yetmez.

Alıntıları Göster
    isterse 3 bin tl olsun diyorum 3 bin tl lik cihazları orta üst seviye xiaominin bin tl yede cihazı var appledan bin tl ye hangi cihazını alabilirsin hadi ikinci el kıytırık bi apple buldun diyelim oda xiaomiden aldığın bin tl lik cihaz kadar işini görmeyecek sırf makasına verdiğin para için fazladan vergi ödüyorsun.hadi hacmi büyük arabaya daha fazla vergi veriyorsun tmmda buna markası için veriyorsun demekki keyfi ben keyfi olan herşeyin vergisinin yüksek olmasından yanayım ama zengin olan apple cıların zamanında harcadıklarının vergilerini şmdi f/p cilerden çıkarıyorlar hatta biraz daha geniş düşünelim 10 maaşlık telefonu 36 ay taksitle aldıkları için doların yükselmesindede vergilerin artmasındada payları var

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.