Şimdi Ara

Teknoloji Odası Modifikasyonum (16 Mayıs Midi Update geldi) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
54
Favori
71.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok güzel olmuş gerçekten her şeyiyle, elinize sağlık maşallah

Canım çekti, tatil bitmeden ben de yapmalıyım bi şeyler

edit: Hocam şu sese duyarlı plazma küresi şeklindeki şeyden bulamıyorum, sizinki plazma dairesi gibi aslında Çok beğendim, ama bulamadım. Hep küre olanlar geliyor.

Konu içi arama yapıyorum 10 dkdır, gözümden kaçtıysa kusura bakmayın.

Link verebilirseniz çok çok mutlu olacağım. Teşekkür ederim.

edit2: OKUMAYIN, BULDUM Ucuzunu bulunca editlerim tekrar, linki veririm.

http://dx.com/p/usb-4-aa-powered-sound-activated-blue-light-plasma-lamp-32320

en ucuz bu, 22 dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carbon Fiber -- 4 Ağustos 2013; 17:06:17 >

• para olunca herşey yapılıyor arkadaşımızında yaptığı gibi cok güzel olmuş bizide aydınlattın şu plazma topu güzelmiş her yerde satılsa bende alcam... toplam ne kadara geldi bütcesi size
  • Hocam Birde Bişey Soracaktım Bu Avize Nerden Aldınız Link Atabilirmisiniz Bende Alacağım Böyle Bişey
  • tek kelime ile harika bayıldım
  • Harika olmuş
  • Kıskandım hocam ya mükemmel olmuş
  • Keşke bu oda benim olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: agbdlcs81

Hocam plasma ball'ın linkini verme şansınız var mı? Ben aradım fakat sizinkinin aynını bulamadım..

Alıntılayarak cevaplarsanız sevinirim

Geç cevaplar için kusura bakmayın arkadaşlar.

Evet hocam yaz bitince ilk işim güzel bir PC koltuğu almak olacak.

quote:

Orijinalden alıntı: hazard98

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Yarın update geliyor :)

Hayırlı Olsun bu arada o plasma ball kac para baska nerde bulunur int. dısında bilgin var mı ? Tesekkürler...

Dealextreme'den aldım ben :)

quote:

Orijinalden alıntı: Sosisli Süt

Hocam peki o led şeridi size doğru yönlendirince gözûnüze gelmiyor mu geriye yaslanınca falan? Bir de odanın daha ne eksiği kaldı ki? Uzaktan kumandalı prizi bile var
    @GoldPunch

Yok hocam led ışıklar altta kalıyor göbeğime çarpıyor yani pc başında.

quote:

Orijinalden alıntı: agbdlcs81

Hocam plasma ball'ın linkini verme şansınız var mı? Ben aradım fakat sizinkinin aynını bulamadım..

Alıntılayarak cevaplarsanız sevinirim

http://dx.com/p/usb-4-aa-powered-sound-activated-blue-light-plasma-lamp-32320

quote:

Orijinalden alıntı: kudretozbay

hocam yanlıs anlmayın olumsuz elestırı yapmak ıcın ugrasan uyelerden degılım fıkrınız guzel ama keske bır ıc mımarla anlasıp guzel bır sekılde odaya teknolojıyı yedırseydınız bıraz estetıkten uzak durmus gıbıme geldı tabı benım dusunceme gore fıkrınız guzel elınızde yeterlı ımkanda var retro tasarımla teknolojıyı harmanlarsanız on numara bır oda meydana cıkabılır

Kesinlikle haklısın vallahi ben de böyle bir şey düşünüyorum, bakalım.

quote:

Orijinalden alıntı: Lion Boy

Hocam kaça patladı bu size

Hocam valla bilmiyorum yani hepsini aynı ayda veya yakın zamanlarda almadığım için pek hesap yapamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: jackdaniels33

hocam öncelikle teknolojiyi sonuna kadar kullanmışsınız helal olsun,ben şu kapı kilidini çok araştırdım kafayada koydum nereden aldığınızı söyleyebilir misiniz rica etsem,fiyat olarak da ne tuttuğunu söyleyebilirseniz(sadece kapı kilidi için konuşuyorum) memnun kalırım

Gittigidiyor'dan bir satıcıdan almıştım. 300 TL idi.

quote:

Orijinalden alıntı: anarxia

Müthiş olmuş, ellerinize ve aklınıza sağlık, bu tarz bir proje "benim için" biraz extreme kaçsa da olsa hayır demezdim :) Şu an en büyük düşmanlarınız kıskanan ve şevkinizi kırmak isteyen insanlar olacaktır, göründüklerinden daha etkili olabilirler, kesinlikle kulaklarınızı kapayın bu tarz insanlara.

Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için.

quote:

Orijinalden alıntı: Kilbox

Hocam Maşallah Odanızı Cok Beğendim Gerçekten Cok Güzel Süper Tek Kelimeyle Ama Gözüme Bişey Carptı Onu Dile Getireyim

O Aldığınız Kapı Kilidi Saçma Neden Derseniz

1. Olarak Hırsız Girmek İstese Odanızdaki Penceler Var Onu Kunllanabilir

2. Tekrar Girmek İstese O Kapıyı Kırar Girer :D

3. Kapınız Amerikan Kapı Kapıyı Zaten İstesenizde İçerden Dışardanda Anahtarla Kitleyebilirsiniz :)

O Kilit Biraz Saçma Olmuş Anlıyacağınız Odanız Cok Güzel Olmuş Ama

Dostum vallahi o kapı kilidini bir videoda rastgele görmüştüm, çok hoşuma gitmişti. ODaya farklı hava katar diye aldım. Yoksa zaten odaya ailemden ve arkadaşlarımdan başka kimse girmiyor.

quote:

Hocam Birde Bişey Soracaktım Bu Avize Nerden Aldınız Link Atabilirmisiniz Bende Alacağım Böyle Bişey

İzmir Karşıyaka'da, bu tip avize, ışıklar satan bir yerden almıştık. Mağazanın adını hatırlayamadım aklıma gelirse yazarım hocam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jackdaniels33

hocam öncelikle teknolojiyi sonuna kadar kullanmışsınız helal olsun,ben şu kapı kilidini çok araştırdım kafayada koydum nereden aldığınızı söyleyebilir misiniz rica etsem,fiyat olarak da ne tuttuğunu söyleyebilirseniz(sadece kapı kilidi için konuşuyorum) memnun kalırım

Gittigidiyor'dan bir satıcıdan almıştım. 300 TL idi.

quote:

Orijinalden alıntı: anarxia

Müthiş olmuş, ellerinize ve aklınıza sağlık, bu tarz bir proje "benim için" biraz extreme kaçsa da olsa hayır demezdim :) Şu an en büyük düşmanlarınız kıskanan ve şevkinizi kırmak isteyen insanlar olacaktır, göründüklerinden daha etkili olabilirler, kesinlikle kulaklarınızı kapayın bu tarz insanlara.

Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için.

quote:

Hocam Maşallah Odanızı Cok Beğendim Gerçekten Cok Güzel Süper Tek Kelimeyle Ama Gözüme Bişey Carptı Onu Dile Getireyim

O Aldığınız Kapı Kilidi Saçma Neden Derseniz

1. Olarak Hırsız Girmek İstese Odanızdaki Penceler Var Onu Kunllanabilir

2. Tekrar Girmek İstese O Kapıyı Kırar Girer :D

3. Kapınız Amerikan Kapı Kapıyı Zaten İstesenizde İçerden Dışardanda Anahtarla Kitleyebilirsiniz :)

O Kilit Biraz Saçma Olmuş Anlıyacağınız Odanız Cok Güzel Olmuş Ama

Dostum vallahi o kapı kilidini bir videoda rastgele görmüştüm, çok hoşuma gitmişti. ODaya farklı hava katar diye aldım. Yoksa zaten odaya ailemden ve arkadaşlarımdan başka kimse girmiyor.

quote:

Hocam Birde Bişey Soracaktım Bu Avize Nerden Aldınız Link Atabilirmisiniz Bende Alacağım Böyle Bişey

İzmir Karşıyaka'da, bu tip avize, ışıklar satan bir yerden almıştık. Mağazanın adını hatırlayamadım aklıma gelirse yazarım hocam.

Engin elektrik falan miydi oyle hatirliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaçıksinoplu

Hocam odaya iki üç adet kaktüs koyun ki radyasyonu alsın =)

• quote:

Merhaba arkadaşlar, yeni evimize taşınalı 2 yılı geçmesine rağmen henüz teknoloji odasını tam olarak döşeyemedik. Teknoloji deyince akla gelen ilk cihaz olan PC bile kendi odamda çalışma masamda bulunuyor. Yeni düzenlemek istediğim odayı tam bir radyasyon odası halina getirmek istiyorum.

İlk önce odayı tamamen kişiselleştirme amaçlı, odanın kapı kilidini değiştiriyorum. Yerine Keylock Standalone parmak izi ile açılan kilit makenizması veya uzaktan kumandalı kilit sistemi gelecek. Şuan için normal anahtarlı kilit mevcut. Bunun kontrolünü sağlamak için ise Ev Otomasyon sistemi kablolarının düzenlenmesi gerekiyor. Ana kapı girişine bir dokunmatik panel gelecek, buradan kilit açılma saatleri, ışık ile ilgili ayarları görüp düzenleyebileceğim.

Gördüğünüz evin girişinde bulunan akıllı ev diğer bir tabirle ev otomasyon sistemi kabloları. Şimdilik boşta duruyorlar, yakında dokunmatik panel gelerek nimetlerinden yararlanacağım.

Gördüğünüz gibi normal bir amerikan kapısı. Bunun kilit makenizmasını önümüzdeki günlerde değiştireceğiz.

Teknoloji odasına yakışmayan bu ışık söküldü.

Yerine uzaktan kumandalı tepe lambası yerleştirildi. Uzaktan kumanda ile kontrol olabiliyor. Koyu mavi, açık mavi ve normal sarı ışık verebiliyor. Bu seçenekleri kombinasyon yapabiliyorsunuz. Örneğin açık mavi ile sarı ışığı aynı anda açabiliyorsunuz. Uzaktan kumanda haricinde normal ışık açma kapama düğmesine bastığımızda ilk olarak mavi ışıklar açılıyor. Eğer istendiği takdirde normal aydınlatma amaçlı sarı ışıklar da uzaktan kumanda yardımı ile açılabiliyor.

Uzaktan kumandası

Tabii ki bu odada oyun oynancağı kadar film de izlenecek. O yüzden hali hazırda bulunan perdeyi laminantlara uyum sağlaması açısından kahverengi perde ile değiştirdim. Bunun yanında perdenin arkasına güneş ışığını %100 kesen perde yaptırdım. Gündüz olsa dahi bu perdeyi indirdiğimizde odaya hiç ışık sızmıyor. Bu arka perde de ise motor mevcut. Uzaktan kumanda haricinde ışık düğmesinin yanında bulunan buton ile de perde ayarı yapılıyor.

Perdenin aşağısından sarkan adaptör.

Mobilyalar gördüğünüz gibi uyumsuz. Aslında konuyu açmamın bir amacıda sizden tavsiye istemek.

Odada ki koltuğu kaldıracağım öncelikle, onun o odaya büyük geldiği aşikar. İki tane bayaz sandalyenin olduğu alana bir PC masası almak istiyorum. Eğer derseniz ki camlar sağlam olur kalın camlı bir masa istiyorum. Bunun için sizden çalışma koltuğu ve pc masası önerisi bekliyorum.

Ayrıca Z-5500, PS3 de kullanmak için almıştım fakat PC yi odaya alacağım zaman büyük ihtimal ses sistemini PC de kullanacağım çünkü arada epey bir mesafe var. Her ikisinde de kullanmam maalesef mümkün değil.

PC şimdilik bu dağınık yatak odamda başucumda duruyor. Gece yatarken direk kafamdan radyasyon yiyorum anlayacağınız. Bu PC yi teknoloji odasına yeni alacağım masaya konumlandırmak istiyorum.

Yukarda da bahsettiğim gibi şimdi sizlerden;

1- PC Masası
    2- PC Masasında kullanılacak sandalye
    3- TV izlemek için kullanılacak tekli koltuk ( ikili koltuk almak istemiyorum, hem kinect için yer kaplayacak hem de odamın büyük olmaması yüzünden geçişlerde problem çıkartacak )
    4- Uygun tablo, süs vb tavsiyesi

bekliyorum. Elimden geldiğince odayı yavaş yavaş adam etmeye çalışıyorum.

Mümkün olduğunca konuyu güncel tutacağım.

10 Nisan 2012

Fiber internetim için gigabit destekli ASUS N56U model router aldım. Masamı oldukça şık gösterecek.

IKEA'dan siyah 160x80cm PC masası siparişi verildi. O da bu hafta içerisinde gelecek.

3 Haziran 2012

İlk önce o uyumsuz koltuğu kaldırdım. Odada yer açtım.

Öğlen saat 2 gibi masam geldi, hemen kuruluma başladım.

Masanın ayaklarından masanın yüksekliği ayarlanabiliyor. Bana göre ideal olan yüksekliği ayarladım.

Koçtaş'dan 25 liraya aldığım kırmızı ledi masanın arka alt kısmına görünmeyecek şekilde yapıştırdım.

Ve masa hazır;

Hemen PC mi masaya taşıdım. Çekidüzen verdim.

Ledler özellikle karanlıkta harika ışık veriyor.

22'' monitör o masada gerçekten küçük kaldı, pazartesi günü 27'' Samsung monitörüm gelecek. Ayrıca şimdi odama raf aksesuar vb bakıyorum, aklınızda bir fikir varsa gerçekten çok iyi olur.

4 Haziran 2012

Monitörüm de geldi.

6 Haziran 2012

Son durum;

Router'ı masaya koydum, o da ayrı bir hava kattı

1 Ağustos 2012

Akıllı Kapı Kilit Sistemim geldi, sıra montajında.

_______

07.08.2012

Önce koçtaşa girdim ve bu iş için 50 liraya vasat bir matkap ve uç seti aldım.

Kapıda delik açmak kolay olmadı tabi, ilk defa matkapla bir şey deliyorum.

Not: Cihaz kapının koluna tam paralel olmadı biraz sola kaydırdım. Sağa kaydırsaydım çok yanda oluyordu sürtünme riskini gözönüne alamadım.

______

Televizyonun uydu alıcısı eskimişti, o gitti yerine kısmen daha iyi bir uydu alıcısı geldi. En azından HD destekli.

Monitör'ün içinden tek gözlük çıktığı için aynı anda abimle birlikte 3D film izleyemiyorduk, yeni ikili gözlük geldi;

E tamam monitörde film izlemek güzel, TV'de de. Fakat bir projeksiyon değiller. Benim de aklıma hemen kameranın projeksiyonu geldi. Güneşi engellemek için yapılan perdeyi yarım indirdiğimizde oluyordu projeksiyon perdesi.

Işık altında maalesef kötü görünüyor.

Fakat ışıkları kapatınca.

Masanın altına yapıştırdığım şerit ledler sürekli düşüyordu, çift taraflı bant yeteri kadar tutmuyordu. Ben de şerit ledi yere bakacak şekilde değil de, bana bakacak şekilde demirine yapıştırdım:

Fakat bu ışıkları yakmak için adaptörü tak çıkar gerekiyordu. Yerine uzaktan kumandalı priz seti geldi:

Perdeyi kapattığımda ve geceleri PC masasının daha aydınlık ve coşkulu olması için 15 gün önce DX.com dan Plazma Ball siparişi verdim. Dün ise kendileri geldi. Pille çalışabildiği gibi USB üzerinden de beslenebiliyor.

Kendisinin üç modu var. İlk modu, devamlı açık. Bu moddayken parmağımızı üzerinde gezdirdiğimizde ışıklar parmağımızı takip ediyor. Diğer mod ise sese duyarlı.

Deneme amaçlı hemen çalıştırdım, ve harika çalışıyordu.

Hemen kendisi için masaya yer açtım.

Şöyle de bir video çektim;

süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramazan1994 -- 9 Ağustos 2013; 12:55:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: raSe34

quote:

Orijinalden alıntı: __Rainman

Ne kadara patladı bunu söylemek ayıpmı arkadaş ? Belki bende yapıcam

Tam net birşey söyleyemem ama hocam bi 10-15 bini gözden çıkartmanız gerekir tüm o sistem için

Alıntıları Göster
    süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramazan1994 -- 8 Ağustos 2013; 10:39:16 >

• Orijinalden alıntı: wincase200

Orijinalden alıntı: raSe34

Orijinalden alıntı: __Rainman

Ne kadara patladı bunu söylemek ayıpmı arkadaş ? Belki bende yapıcam

Tam net birşey söyleyemem ama hocam bi 10-15 bini gözden çıkartmanız gerekir tüm o sistem için

Bide elektronik kullanmadığın yenilerini alıpta eskilerini bi köşeye koyduğun cihazlara talibim :D özelden görüşelim fiyat konusunu

Forumda Bu Ürünlerin Hepsi Satılıyor Hocam Cok Cok Ucuza Dahi Bulabilirsiniz Biraz Uğraşsanız Önemli Olan Sizde Olan Para Zaten Cok Paranız Varsa Gider Sıfırlarını Alırsınız Hepsinin Kunllanırsınız Yoksa 2 El Bölümü Kaynıyor Bu Ürünlerle Bi Kapı Kilidini Bulamazsınız Okadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kilbox -- 7 Ağustos 2013; 20:15:02 >

• Ordada Okadar Ürün Var O Cihazların Hepsi Doğru Düzgün Calışmıyordur Bi O Bilgisayar Çalışıyordur Okadar :D
  • fanteziye bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Jonathan Hemlock -- 6 Kasım 2013; 13:20:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wincase200

PARA VAR HUZUR VAR :D EN ÇOK BEĞENDİĞİM KAPI KİLİTİN OLDU GERÇEKTEN HELAL OLSUN.

Hocam mesajınızı editleyin lütfen bu nasıl alıntı yapmaktır, bütün sayfayı işgal ediyor
  • jinjin kullanıcısına yanıt
    ne varki bunda ?
  • kaktüs filan koyun ölmeyin sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: wincase200

ne varki bunda ?

Alıntı yaptığınız mesajda çok sayıda fotoğraf var sayfanın yüklenmesi bir hayli uzuyor bu nedenle
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.