Şimdi Ara

Teknobiyotik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, forumda bir çok kez farklı siteler hakkında şikayet ettiğimiz konular açıldı ama bu kez ben şikayet değil de teşekkür amacıyla bir konu açıyorum.

Yaklaşık 2 Ay önce 10.10.2018 de teknobiyotik.com ' dan Asrock Phantom Gaming Rx580 ekran kartı aldım. Kart elime geçtikten sonra bilgisayarımda oyun oynarken garip "tır-tır-tr" tarzı rahatsız edici bir ses duydum ama farklı bir ses (aynı sanıyordum ama tamamen farklı) eski ekran kartımda da olduğundan dolayı yeni aldığım karttan şüphe etmedim ve bilgisayarın diğer bileşenlerinin sorunlu olduğunu düşündüm. Power Supply'ım eski ve ucu ucuna yetiyordu, yaza doğru sistem yenileyeceğim ve psu'ı şimdiden yeni modüler bir psu ile değiştirdim. Daha sonra yeni psu ile denediğimde ekran kartındaki tırlama sesi geçmedi. Bilgisayarcıya gidip farklı bir ekran kartı denediğimde ise ses sorunu geçiyordu. Bu durumda geriye kalan tek seçenek sorunun yeni aldığım Asrock Rx580'de olmasıydı.

Ben Sorunun yeni ekran kartında olduğumu öğrendiğimde tarih 07.11.2018 i gösteriyordu, yani 14 günlük cayma hakkım bitmişti kartı alalı neredeyse 1 ay olmuştu.
    Teknobiyotik'e iade için ayıplı mal iadesi olarak bir mesaj yazdım, mesajda iadenin karşılığında para yerine teknobiyotik hediye çeki de olur dedim süreç kolay çözülsün diye,
    gönderdim,
    daha sonra kartta performans sorunu yok deyip bana tekrar kargoladılar. Buraya kadar çok olumsuz bir süreçti.
    Ben kartın performansından değil çıkardığı sesten rahatsız olduğumu söyledim ve kesinlikle iade etmek istediğimi belirttim,
    bana zaten 14 gün koşulsuz iade süresinin de geçtiğini de hatırlattılar. Ben kartın sorun olduğunu söyleyip tekrar kargoladım,
    kargo ulaştıktan 1 gün sonra sabah kalktığımda bir mail gelmişti ve 1 cevapsız arama vardı, mailde firma benden iban numaramı istiyordu, iban numaramı attım ve cevapsız aramaya dönüş yaptım,
    telefonda kartı iade alacaklarını ve ibanı atmadıysam atmamı söylediler. Ertesi gün hesabıma para yattı ve ben Sapphire Rx580 nitro aldım.

İlk başta biraz sorun çıkmasına rağmen;
    Ben hediye çeki de olur demiştim direk nakit iade yaptılar ve kartın yanında hediye olarak verilen 3 oyunun lafını bile etmediler (yaklaşık 300 tl değerinde).

İşi uzatıp kartı tamire verebilirlerdi ya da birebir değişime zorlayabilirlerdi, tabi ki öyle bir durumda tüketici hakem heyetine gidecektim ve süreç uzasa da hakkımı alacağımı düşünüyordum.
    Ama firma iade alınca sorun kalmadı.

Teşekkür etmek ve diğer müşterilere de en az bu şekilde satış sonrası destek sağlamaları için teşvik niyetiyle buraya yazdım.

Teşekkürler

• Tır tır sesiyle birlike sorun ( donma gibi )oluyormuydu yoksa sorun sadece sesmi ? Benim gtx 760 da ilk aldığım yıl cızırtı çıkarıyordu arada sonradan kayboldu o ses kendiliğinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Tır tır sesiyle birlike sorun ( donma gibi )oluyormuydu yoksa sorun sadece sesmi ? Benim gtx 760 da ilk aldığım yıl cızırtı çıkarıyordu arada sonradan kayboldu o ses kendiliğinden.
    Donma vs. yok, videosunu çekmiştim şu şekilde bir ses.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup548 -- 6 Aralık 2018; 2:13:30 >
  • Başlığı teşekkürler teknobiyotik yapın bari yazıyı başından itibaren şikayetmiş gibi okudum hatta teşekkürler de şüpheli kaçıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 6 Aralık 2018; 3:18:43 >
  • Başlık iki ucu oklu değnek :d

Aslında olması gereken bu ama ben devamını tesvik amacıyla tesekkür ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende de aynı kart var ve yük altında bu cızırtı çıkıyor. Hb den almıştım iade için gönderdim 14 gün sürem dolmadı henüz inşallah aksilik çıkartmazlar.

• Garon G kullanıcısına yanıt
    14 gün içinde iade talebini yapmışsın, mal ayıplı olmasa bile iade hakkın, cayma hakkın var. Eğer arıza çıkarırlarsa haklarını hatırlat, yine arıza çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine gidersin, ama daha 14 gün dolmamışken böyle birşeye gerek kalacağını sanmıyorum.

• Ekrankartinda buzzing tarzinda coilwhine varmis. Rahatsiz edici fakat bununla birlikte hayatlarina devam edebilen insanlar var. DH nin cw konusu vardi oraya da bir göz atsaydin.

https://forum.donanimhaber.com/dh-coil-whine-ana-konu-cw-hakkinda-her-sey-muzdariplerin-ekran-kartlari-cw-listesi--101764906
  • Bana diyorsanız ben o konusa baya takıldım o kadar kapsamlı bir cw konusu ancak dh ye yakışır zaten. Ben sesin cw olup olmadigina emin olamamistim performansta arada bir etkileniyordu, ama o ses tam olarak cw ise konuya ben de ismimi ekletirim

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu görüntüleyemiyorum ben ne yazık ki.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Garon G kullanıcısına yanıt
    Niyeyse ben de görüntüleyemiyorum

• yakup548 Y kullanıcısına yanıt
    Garon G kullanıcısına yanıt
    Bende calisiyor

DH da bir acayiplik var baska konularda da vardi boyle goruntulenemiyor diyenler, pek uzerinde durmamistim ama soyle deneye bilirsiniz; google a "cw ana konu forum donanimhaber" seklinde yazip aratirsaniz buyuk ihtimal ulasirsiniz, kesin diyemiyorum cunku bir gariplik var.

• yanlız amd gene 3 oyun bedava veriyor rx580 aldıysan gene amd rewards dan gir oyunları kap :D

https://www.amd.com/en/gaming/featured-games
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Yazdım zaten kod için aldigim siteye :D
    Beni burada da buldun 😂

Bu sapphire nitro gercekten cok iyi ya yani giris seviyesi bi soğutmayla iyi sogutma arasinda baya fark varmış

:D arkada sogutma blogu varmı ekran kartının

bu arada hayırlı olsun 1900 e almıstın suanda hem kullandıgın yanına kar kaldı bence iade edip 1900 e rx590 alsaymısın :D hadi bakalım şeytanlıgımı yaptım :D
    Aahsgsffs 😂😂 rx590 da dusunmustum de zaten 1080p de oynuyorum zaten islemci fx 8120 ve zaten rx590 cok da farkli bir kart degil gibi sadece biraz daha hizlanmis o yuzden almadım
    1640 a aldim sapphire i
    1988 e almıştım asrock u dolar da yuksekti o ara
    Baya karli oldu

oyunları saymıyom bile :D bence imkan varsa 590 alınabilirmiş sonuçta 580 kullandın :D tadına baktın
    Bıktım iade sureclerinden gerek yok artik oyun vakti :d

hadi hayırlı olsun gelen fazla parayada bi bf5 çekseydin :D
  • Kız arkadasima borclanmistim kart alirken ona verdim artan paranin bi kismini hala borc bitmedi :d borc bitince yeni hedef bir ryzen islemci 2x8gb ddr4 3000 mhzlik bir ram, butceye gore 2x4 de yapabilirim ve guzel bir am4 ve ryzene uyumu iyi olan anakart

Asagi yukari 2000 tl ederler

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.