Şimdi Ara

Teknik Öğretmenler De Mühendis Olacaksa... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
2
Favori
3.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oooguz

quote:

Orijinalden alıntı: KerodethsTurcia

quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

yüksek puan alan arkadaşlara sesleniyorum. Yol yakınken dönün, odtü bilkent bile olsa mühendislik yazmayın.

Ben hergün vicdan azabı çekiyorum tıp yazmadığım için. Benimle aynı puanı alan arkadaşlar tıbba gitti, şimdi uzman doktor oldular. Benim 2-3 katım maaş alıyorlar. Prestij desen var, karizma desen var.

Bu hükümet her ile mühendislik fakültesi açarak mesleği bitirdi.

Lys puanınıza yazık etmeyin, zaman geri dönmez.

yemin ediyorum haklısınız. Bu ülkeye mühendis olunmaz. Biz o kadar calısalım, biryerlerimizi yırtalım. Elin teknik öğretmeni gelsin. Bir mühendisle AYNI UNVANI alsın. Nasıl bir ülke bu ya ?
    Artık mühendislik okuma hayallerimden de sogudum.
    Daha neler görecez bakalım

Doktorluk da tam gün yasasından sonra bayaa kan kaybetti ama yeni mezun mühendis 1250 lira maaşla iş başı yapan arkadaşlarım çok var

Öyle dedim ama artık müh. olmak zorundayız başka meslek yok (tıp a puan yetmiyo diş ve eczacılık hiç önermiyolar ftr de yapabileceğimi sanmıyorum)
    Zaten tıp kont. 2500 artırıldı. Doktorluk hala karizma meslek ama 10 sene sonra hali ne olur bilemiyorum

• ah ulan meslek ne hale geldi. dağ taş mühendis kaynıyor
  • umarım çok kontenjan açmazlar
  • quote:

ah ulan meslek ne hale geldi. dağ taş mühendis kaynıyor

Muhendislik ve Tıp dışında ne okuyabiliriz?
    Eczacılık , Diş ve TM bölümleri dışında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathbomb

quote:

Orijinalden alıntı: Jim Beam

Bu ülkede kafası çalışan adam yok mu hiç ? Zaten mühendis boşluğu var ülkede ki yarısı boş geZiyor daha bi de teknik öğretmenlere mühendislik hakkı veriliyor . Hiç planlama nedir , ülkede mühendise ihtiyaç var mı bilmezler mi ?

İnsanlar iş beğenmezse mühendisler boş kalır tabii. İş arama sitelerine bir bakın ne kadar çok mühendis aranıyor. Buna rağmen işsizlerse kendilerine bakmaları gerekir. Bu ülkede gerçek mühendislere ihtiyaç var. Gerçek derken mühendisliğin hakkını verecek kişilerden bahsediyorum. Teknik alt yapı ile donatılmış bir insanın mühendis olması daha doğru bence. Teknik öğretmenlerin mühendis olamama nedeni her zaman EMO'ların yüzündendi. Ancak artık bu sorunu ortadan kaldırdılar.

Neden bu kadar çok mühendis aranıyor? Çünkü 1000-1500 liraya adam çalıştırmak derdinde kan emici işverenler, ortalama üstü üniversite bitirmiş hiç bir mühendis o paraya iş sahibi olmak istemez. Biraz empati yap lütfen sen çabalayıp ilk 10bine girmişsin, mezun olduktan sonra öyle bir ücretle yetinir miydin

• quote:

Orijinalden alıntı: gtr5000

quote:

ah ulan meslek ne hale geldi. dağ taş mühendis kaynıyor

Muhendislik ve Tıp dışında ne okuyabiliriz?
    Eczacılık , Diş ve TM bölümleri dışında

bilmem ki hepsini saymışsın zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathbomb

quote:

Orijinalden alıntı: Jim Beam

Bu ülkede kafası çalışan adam yok mu hiç ? Zaten mühendis boşluğu var ülkede ki yarısı boş geZiyor daha bi de teknik öğretmenlere mühendislik hakkı veriliyor . Hiç planlama nedir , ülkede mühendise ihtiyaç var mı bilmezler mi ?

İnsanlar iş beğenmezse mühendisler boş kalır tabii. İş arama sitelerine bir bakın ne kadar çok mühendis aranıyor. Buna rağmen işsizlerse kendilerine bakmaları gerekir. Bu ülkede gerçek mühendislere ihtiyaç var. Gerçek derken mühendisliğin hakkını verecek kişilerden bahsediyorum. Teknik alt yapı ile donatılmış bir insanın mühendis olması daha doğru bence. Teknik öğretmenlerin mühendis olamama nedeni her zaman EMO'ların yüzündendi. Ancak artık bu sorunu ortadan kaldırdılar.

teknik altyapı dediğin nedir, lab dan bahsediyorsan mühendisler de labın alasını görüyorlar. Ulan sanki mühendis üniversite sınavında derece yapan, sonra sadece teorik bilgi kasarak mezun olan ukala bir adam portresi çiziyorsunuz.

fizikten 5 net yapabilen adam mı gerçek mühendis

• quote:

Orijinalden alıntı: kilinctugba

Ben işverenlerin işe alacağını sanmıyorum. Hangi patron işe alır ki? Adam Bi kere mühendislik fakültesi mezunu istiyor her ilanda yazıyor zaten.

Sen hayatında iş görüşmesine gitmemişsin belli kendi mesleğimden örnek vereyim sana bi yazılımcı okusada yazılımcıdır okumasada ama diplomasız yürümüyo bu ülkede işler sizin gibi 6 ders yapıp evinin yolunu tutan türev biliyorum diye kendini fasulyeden sayanlarla yürümedi bu iş yıllardır olduğumuz yerde sayıyoruz ben lise okurken kaç defa iş görüşmesine gittim staj için hatta stajdayken profesyonel iş görüşmesinede şahit oldum hiçte sandığın gibi türev biliyomusun falan diye sormuyolar dı sanki. sen ve senin gibiler anlamıyor o saydığınz matematik konularını bizde biliyoruz sizin kadar pratik çözemesekte bizde çözüyoruz ama sen üniversiteye kadar cs oynamaktan ibaret sandığın için bilgisayarı her zaman meslek lisesinin arkasında kalıcaksınız şunu açık söylüyorum NAL TOPLAYACAKSINIZ ne adamlar var meslek liselerinde ha bu arada benim puanım mühendislik fakültesinede yetiyor yani bende çözdüm matematik ama yinede teknoloji fakültesi yazmayı düşünüyorum hodri meydan kardeşim güveniyosan kendine hiç bişeyden korkma ama yok güvenmiyosan meslek liselerinden kork hemde korkudan tir tir titre.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre159357

quote:

Ben işverenlerin işe alacağını sanmıyorum. Hangi patron işe alır ki? Adam Bi kere mühendislik fakültesi mezunu istiyor her ilanda yazıyor zaten.

Sen hayatında iş görüşmesine gitmemişsin belli kendi mesleğimden örnek vereyim sana bi yazılımcı okusada yazılımcıdır okumasada ama diplomasız yürümüyo bu ülkede işler sizin gibi 6 ders yapıp evinin yolunu tutan türev biliyorum diye kendini fasulyeden sayanlarla yürümedi bu iş yıllardır olduğumuz yerde sayıyoruz ben lise okurken kaç defa iş görüşmesine gittim staj için hatta stajdayken profesyonel iş görüşmesinede şahit oldum hiçte sandığın gibi türev biliyomusun falan diye sormuyolar dı sanki. sen ve senin gibiler anlamıyor o saydığınz matematik konularını bizde biliyoruz sizin kadar pratik çözemesekte bizde çözüyoruz ama sen üniversiteye kadar cs oynamaktan ibaret sandığın için bilgisayarı her zaman meslek lisesinin arkasında kalıcaksınız şunu açık söylüyorum NAL TOPLAYACAKSINIZ ne adamlar var meslek liselerinde ha bu arada benim puanım mühendislik fakültesinede yetiyor yani bende çözdüm matematik ama yinede teknoloji fakültesi yazmayı düşünüyorum hodri meydan kardeşim güveniyosan kendine hiç bişeyden korkma ama yok güvenmiyosan meslek liselerinden kork hemde korkudan tir tir titre.

yürü be aslanım

• quote:

Orijinalden alıntı: emre159357

quote:

+1

bu arada hocam bu sözüm ona sayısalcıları fazla takma hepsi egoist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Safkan girişken -- 7 Temmuz 2013; 1:13:57 >

• Sırf imza yetkisi için ucuza mühendis çalıştıracak bir sürü firma var. Onlar için düşünülmüş olmalı. Mühendisliğin kalitesi gitgide düşücek. Zaten bu kabul olursa odalar yürüyüş yapıcakmış. Gerekirse bizde katılır sesimizi duyurur hakkımızı ararız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lanet olsun atom fiziğine de profesörlüğe de
  • quote:

lanet olsun atom fiziğine de profesörlüğe de

sakin ol şampuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyacıvegeometrici -- 7 Temmuz 2013; 2:03:51 >
  • ne boş konuşanlar var arkadaş bu ülkede mühendis olacaksan,hele birde özel sektörde tek önemli bir şey var insanın kendi alanında geliştirmesidir.ne mühendisler var mühendisin m si olamaz ne teknik öğretmenler var teknik bilgi sıfır.Ama zaten bunlarda özel sektörde tutunamaz kaybolup giderler.sen 4 sene okuyacan mezun oluncada ne olur bize gel diye kapışacaklar zanediyorsun seni heralde.Ayrıca bir bölümün müfredatı ne aldığı eğitimin ne olduğu konusunda zerre kadar bilgin yokken aptalca yorumlar yapmayın lise veya 2 yıllık mezunu değil bunlar.Mühendislere öğretmenlik yolu açılınca kimseden ses çıkmadı halbuki teknik öğretmen için bu sizinkinden daha kötü bir durum çünkü öğretmenler kontejanları çok az ve kpss gibi zor bir sınav var öss halt etmiş yanında.
    Mühendislik nasıl biter onuda anlamadım adamın mühendisliği nasıl yapamayacağını düşünüyorsanız yapamaz bırakır daha doğrusu kovulur gider zaten.Ama tam tersi olmasından mı korkuyorsunuz yoksa?

• tekniker ve mühendis arasındaki farkı öğrenmeniz yeterli olacak.

matematik ve fizik bilmeyen adamdan mühendis olmaz. devre kablolarını bağlamayı biliyorsunuz diye, iki program dili öğrendiniz diye vs. mühendis olunur mu sanıyorsunuz.

türkiyedeki mühendislik fabrikadaki makinelerin bakımını yapmaktan ibaret olduğundan suçlayamam da sizi tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

tekniker ve mühendis arasındaki farkı öğrenmeniz yeterli olacak.

matematik ve fizik bilmeyen adamdan mühendis olmaz. devre kablolarını bağlamayı biliyorsunuz diye, iki program dili öğrendiniz diye vs. mühendis olunur mu sanıyorsunuz.

türkiyedeki mühendislik fabrikadaki makinelerin bakımını yapmaktan ibaret olduğundan suçlayamam da sizi tabi.

biraz googleden araştırma yapıp da yorum yazaydın keşke bazılarına laf anlatmak çok zor oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwhiteee -- 7 Temmuz 2013; 4:24:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cetger

mevzu şurda patlıyor.. Ben bilgisayardan çok anlıyorum misal.. Hiç anlamayan notları iyi olan biri ile yarışıyorum tüm yıl. Peki başkasının bitirdiği lise bilgisayarla ilgili olunca onun benden daha bilgili olduğunu kim belirliyor. Bilgisayarla ilgili bi sınava mı sokuyor?

Arkadaşım adam sonuçta bilgisayar bölümünden mezun olmuş, mantıken de bilgisayar bölümünde gördüklerinden sınava girmiş oluyor 4 sene boyunca hey Allah'ım ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArkandayIM

Türeve integrale bile kafası basmayan meslek liselerinin nasıl mühendislik yapacağını hala düşünmekteyim.

şunun eline vista versek kuramaz gelmiş saatlerce çalıştığı integralin artisliğini yapıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shonen Jump -- 7 Temmuz 2013; 4:46:17 >
  • Konu kilitlenecek muhtemelen ama işin özeti şudur : lisede düz lise anadolu lisesini okumuş bilgisayardan bihaber insanların, o bilgisayarın proglama eğitimini 4 sene boyunca görmüş kişilerin önüne geçeceğinin kendileride farkındadır ki rekabete açık olamadıkları için zaten kendileride istemiyor
  • teknik eğitimde türevi integrali dif denklemlerin alasını görüyorlar zaten onun havasını yapmaya çalışıyorsunuz ,ülkemizde mühendislik başarılarımız çok az çünkü bizimkiler integral ile nirvanaya ulaştık zannediyorlar.Bırakın artık şu işleri herkes işine gücüne baksın başkalarının ekmeğinde gözünüz olmasın
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.