Şimdi Ara

Teknik Analiz, Trend, Grafik ve İndikatör İncelemesi Nasıl Yapılır (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
31
Favori
17.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bittrex'e bakıyorum bide tradingview'e iksi arasında fiyat olarak 20-30 dolar fiyat farkı oluyor bitcoinde.bu durumda tradingviewdeki garafiklere nasıl güvenicem?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhonya

Hocam bittrex'e bakıyorum bide tradingview'e iksi arasında fiyat olarak 20-30 dolar fiyat farkı oluyor bitcoinde.bu durumda tradingviewdeki garafiklere nasıl güvenicem?

tradingviewda btcusdt diye aratırken bittrex olanı aç her sitede farklı arbitraj var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mikuru Asahina

quote:

tradingviewda btcusdt diye aratırken bittrex olanı aç her sitede farklı arbitraj var

Öyle yapıyorum zatende yine arada fark var 15-20 dolar.coinmarketcap ilede aralarinda fark var.

• quote:

quote:

quote:

Öyle yapıyorum zatende yine arada fark var 15-20 dolar.coinmarketcap ilede aralarinda fark var.

coinmarketcap bütün sitelerin bitcoin fiyatını hacime göre sıralayıp bir formülle ortalaması gibi birşeyini alıyor genelde doğru fiyat olmuyor aslında orda fark ordan oluşuyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

coinmarketcap bütün sitelerin bitcoin fiyatını hacime göre sıralayıp bir formülle ortalaması gibi birşeyini alıyor genelde doğru fiyat olmuyor aslında orda fark ordan oluşuyor

Tradingviewda bittrex e baktığımda 15-20 dolar fark var bittrex in kendi sitesi ile.bide bilgisayardan bakıcam,olmazsa başka borsalara bakıcam artık

• Teşekkürler Güzel bilgi, daha önce böyle bir içeriğe Kripto Para Stratejisi Nasıl Oluşturulur Strateji Bitcoin okumuştum. Onun üzerinde bir içerik olmuş özellikle yeni başlayanlar için.
  • Üstadım harika bir konu açmışsın bu işlere bir aydır kafa yoruyorum şuanda açıkçası ezbere gidiyorum ne uzuyorum ne kısalıyorum indikatörlerin dillerinden fazla anlamıyorum bu gün kafayı buna takdım biraz öğrenmek istiyorum açıkçası sen kripto parada işe yarayacak teknik bilgileri bir video ile anlatamaz mısın uygulamalı olarak hem biz daha iyi anlamış oluruz hemde kazandıkmı daha güzel bağışlar yapabiliriz
  • araştırdıkça daha çok sekme açıyorum.

bir btc araştırmaya başladım mı bir bakıyorum 40 tane sekme açık tarayıcıda.

araştır araştır kafa yandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

araştırdıkça daha çok sekme açıyorum.

bir btc araştırmaya başladım mı bir bakıyorum 40 tane sekme açık tarayıcıda.

araştır araştır kafa yandı

Epey karmaşık geliyor başta, ama sonra insan alışıyor.

Ama etrafta "Bitcoin kara para aklama aracı, nihaha hohoho" diye dolaşmaktan iyidir.
  • Bugün başladım bakalım teşekkürler güzel konu
  • Hocam ben bu Parabolik SAR'ı pek anlamadım biz bunu geçmiş kesişimleri analizleyip bir sonraki kesişmeyi tahmin etmek için mi kullanacağız, yani PSAR gelecek kesişmeyi göstermez, öncekiler hakkında istatiksel bilgi verir. Mesela önceki 10 kesişmenin 9'unda paralel gitmiş yani yukarı trend olacaksa yukarı aşağı olacaksa aşağı gitmiş şaşırtmamış 10'da 9 kesişmede. PSAR bize bunu gösteriyor. Doğru mu anlamışım?
  • RSI, Moving Average, EMA1/EMA2 için de bilgilendirme yaparsanız şahane olur
  • Müthiş anlatım. Çok teşekkürler.
    RSI için de bekliyoruz.
  • Bi tık boş yapmışım yıllar sonra geri okuyunca
    Artık çok daha iyi teknik analiz yapıyorum en azından
  • quote:

Bi tık boş yapmışım yıllar sonra geri okuyunca
    Artık çok daha iyi teknik analiz yapıyorum en azından
    Napıyosun price action falan mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marvel_Recai

Napıyosun price action falan mı

Alıntıları Göster
    Girmediğim delik kalmadı ki price action neymiş
  • quote:

Girmediğim delik kalmadı ki price action neymiş

Alıntıları Göster
    order flow mu
  • quote:

order flow mu

Alıntıları Göster
    Bu listenin sonu bitmez
    En sonunda kendi stratejilerime uyan kendi indikatörümü kodladım TradingView'da o baya yardımcı oluyor onunla oynuyorum genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikuru Asahina -- 15 Ağustos 2020; 13:21:27 >

• quote:

Bu listenin sonu bitmez
    En sonunda kendi stratejilerime uyan kendi indikatörümü kodladım TradingView'da o baya yardımcı oluyor onunla oynuyorum genelde.

Alıntıları Göster
    link var mı

• quote:

link var mı

Alıntıları Göster
    https://www.tradingview.com/script/KDLzj2PW-Attrition-Scalper-v1-0/

Küçük scalplarda baya güzel sonuçlar çıkarabiliyor. Daha beta test gibi bir-şey ama geliştireceğim daha sonrasındada tabi bir botla tam otomatik hale çevirmek var. Şu an kendi gözlemim olmadan sinyallere tam güvenmiyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.