Şimdi Ara

Tekne çekmek için hangi araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
8.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, 5 metre fiber tekneler var. Bir tane almak niyetindeyim.
    Yazlıkta duracak. Ama kışları karaya alacağım. Veya civarda başka yerlere günübirlik götürüp denize indireceğim.
    Römorkla birlikte 500 kg civarı ağırlığı olacak gibi.

Bunun için bir de araç lazım olacak. Ben pick-up veya Lada Niva düşündüm.
    Bütçe olarak 20 bin maksimum harcayabilirim.
    Günlük kullandığım bir aracım var. Dolayısıyla alacağım aracın yakıtı ve motor hacmi çok önemli değil.
    En önemlisi denizden tekneyi çıkarabilmesi ve arıza çıkarmaması.

Siz ne önerirsiniz.
    Bana en mantıklı gelen seçenek pick-up'lar şu an.
    Örneğin:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-acil-satilik-takas-olur-aciklamada-detaylar-yazilidir-523105219/detay

• Ben yerinizde olsam sadece bu amaç için kesinlikle araç almazdım, bu işi iş edinmiş kimselerden (kamyoneti olan nakliyeci) ücret mukabili hizmet almanız hem bütçe hemde dert anlamında sizi daha fazla rahat ettirecektir. Sadece Vergi muayene sigorta ücretleri bile bence sizin yıllık çekme masraflarınızın üstünde olacaktır.
  • Hocam her aracın cekme gucu fabrika taradindan belirlenir. Illaki pick-up almaniza gerek yok. 500 kg yuku cogu dizel arac cekebilir.

Googleda istediğiniz aracin romork cekme agarligini kullanma klavuzlarindan kontrol edebilirsiniz ya da su sitedeki bilgileri kullanabilir misiniz?

https://www.gezenbilir.com/konu/o-arac-bu-karavani-ceker-mi-sorusuna-yanit.111942/
  • Wonky kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız ama günlük kullandığım araç şirket tarafından verildi. Kiralık araç. Buna çeki demiri taktıramam.

Ayrıca binek araç kumda tekneyi çekemez. Kuma gömülür hemen. Geniş lastik takabileceğim kuma gömülmeyecek bir araç lazım. Mümkün olursa 4*4 bir araç arıyorum.
  • Hocam o zaman sizin ilacınız lada niva
  • Ben de 4.5 metrelik şişme bot çekmek için dizel dacia duster düşünüyorum. Düşündüğüm takım, motor, römork dahil 500-600 kg cıvarında. Pickuplar çok masraflı, vergisi, yakıtı vs.. Bütçeyi arttırabilirseniz lpgli bi duster da alabilirsiniz.
  • Bu arada lada niva iyi bir arazi aracı olabilir ama bu iş için yollarda biraz güçsüz kalacaktır.
  • cbascan kullanıcısına yanıt
    Lpg cekis olayını dusurur. Cunku cekme isi tork ile doğru orantili. Benzinli araclarda tork orani dusuk ve en yuksek torkunda yakalandigi devirde yuksek olunca is bir de lpg kalirsa cok zorluk cikarir.
  • Wonky kullanıcısına yanıt
    Emin olun lada niva dan daha iyi çeker.
    Niva’larda arazi şanzımanı yok mu ayrıca ? Ben var diye biliyorum..
    ikiside ayni kefede zaten. Devir egrilerine bakmak lazim hemen hemen aynilardir.
  • Ben yerinizde olsam sadece bu amaç için kesinlikle araç almazdım, bu işi iş edinmiş kimselerden (kamyoneti olan nakliyeci) ücret mukabili hizmet almanız hem bütçe hemde dert anlamında sizi daha fazla rahat ettirecektir. Sadece Vergi muayene sigorta ücretleri bile bence sizin yıllık çekme masraflarınızın üstünde olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 2 Şubat 2018; 21:27:44 >
  • max. 20 bin düşük bir bütçe. O zaman traktör düşünebilirsiniz, tabii uzun yol gitmemek koşulu ile.Diğer alternatif +10 yaşında bir pikup olabilir.
  • amarok, l200, navara
  • Yukarıda da "otomobilci_x" arkadaş söylemiş.Bu iş için araç alınmaz.
    Yazlığınız nerede bilmiyorum ama mutlaka etrafta teknesi olan komşu veya olmadı ziraat yapan traktörlü çiftçiler mutlaka vardır.
    komşu zaten ücret almaz,çiftçiye de üç beş bir şey verseniz işiniz görülür.
  • Benzinli yada LPG'li araç kesinlikle olmaz unutun bunu. D-max Hilux gibi pick up'lara bakın. Niva felan bayılır kalır römork cekemez
  • pert bir dizel dacia duster işinizi her şekilde görür. şasi, motor ve yürüyeni kontrol ettirip alabilirsiniz.
  • Basligi okuyunca bu geldi aklima

Tekne çekmek için hangi araç

Ama butce sinirliymis😔😔
  • 250 Dodge 4x4
  • tekne için araç almak? sadece tekne için ise vergileri muayenesi cartu curtuna uğraşmaya değmez bence, karaya çekeceğin zaman bir nakliye araçı kirala ne taşıyacağız abi derse tekne cekeceğiz dersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Ben yerinizde olsam sadece bu amaç için kesinlikle araç almazdım, bu işi iş edinmiş kimselerden (kamyoneti olan nakliyeci) ücret mukabili hizmet almanız hem bütçe hemde dert anlamında sizi daha fazla rahat ettirecektir. Sadece Vergi muayene sigorta ücretleri bile bence sizin yıllık çekme masraflarınızın üstünde olacaktır.

Tekneyi balıkta kullanacağım. Balığa genelde sabah 5 gibi çıkılır. O saatte kimseyi bulamazsınız. Yazın zaten suda duracak tekne. Sorun kışları olacak. Ya yıllık 1.500 Euro verip limana koyacaksın yada kış gelince karaya alacaksın tekneyi. Yani birilerine göbekten bağlı olmak istemiyorum. Kafama estiği gün ve saatte istediğim yerden tekneyi suya indirip keyfime bakmam lazım.

Alternatif olarak şu da var. Babamın aracı eski. Onu satıp üzerine ben de ekleyip düzgün ve bu işe uygun bir araç alabiliriz. Hem onun işi görülür hem benim. Emekli adam sonuçta. Balığa da meraklı. O zaman bütçe 30 40 bin arası olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.