Şimdi Ara

Tek tık=çift tık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 2 haftadır inanılmaz sinir bozucu bir problem yaşıyorum. A4 marka, klavyesiyle beraber set olarak aldığım wireless bir mouse'um var. Son 2 haftadır neredeyse tüm sol çift tıklamalarımı mouse çift olarak algılıyor. Denetim Masası'ndaki sol tek tık'ı çift tık haline getiren ayarı kontrol ettim, açık değil. Ama mesela nette gezinirken bir linke tıklıyorum ctrl butonu ile, 2 ayrı tab açıyor. Browser'da geri tuşuna basıyorum 2 sayfa geriye gidiyor. Sadece seçmek için bir rar dosyasına tıklıyorum dosyayı açıyor. Bunun gibi daha pek çok problem var (virüs değil, Nod32 ile tarattım). Mouse ölmüş sayılır yani anlayacağınız.

Şimdi benim sorum şu. Yeni bir set almak istemiyorum, klavye tıkır tıkır çalışıyor çünkü. Acaba bu setin alıcısına uygun, ayrı bir mouse alabilir miyim? Eğer alabilirsem setimin hangi özelliklerine dikkat edip ona göre almalıyım? Yani setimin hangi X değeri ile yeni mouse'un X değeri aynı olmalı?

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

(Gittigidiyor'da mouse'un aynısı satılıyor ama 50 lira fiyat biçilmiş. Tek mouse'a 50 lira vermek istemiyorum.)

• Arkadaşlar yardımcı olabilecek biri yok mu?
  • Aynı sorun bende de var. Tek tıklıyorum çift tıklıyor. Logitech mouse kullanıyorum.
  • Çok acayip.

Tahminimce sol tuşun içindeki mekanik sağlıklı işlemiyor. İçindeki bir parça kırılmış veya içine bir parça kaçmış olabilir, çöpe atacağınıza bir tornavida alıp açıp kurcalayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Çok acayip.

Tahminimce sol tuşun içindeki mekanik sağlıklı işlemiyor. İçindeki bir parça kırılmış veya içine bir parça kaçmış olabilir, çöpe atacağınıza bir tornavida alıp açıp kurcalayın derim.

Hiç sıkıntı yok görünürde. Komple açtım mouse'u, her şey sağlıklı görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Çok acayip.

Hiç sıkıntı yok görünürde. Komple açtım mouse'u, her şey sağlıklı görünüyor.

Komik bi durum, mekanik arızası yok ise ne olabilir ki? Makrolu bir mouse ise acaba konfigürasyonu bozulmuş olabilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.