Şimdi Ara

Tek başına Ukrania gezisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • forumda birçok konuyu okudum.ama yinede özel olarak sormak istiyorum
    benim tek amacım eğlence ve gece hayatı belki bazı ilginç yerleri görebilirim.
    daha önce 2 sefer başka ülkelere gittim.ilk gezim olacak ukraynaya

ukrayna kiev olarak düşünüyorum
    benim için güvenlik önemli kendimi güvende hissedebilirmiyim bu şehirde.

1 hafta için hd yaklaşık 2500 usd yeterli midir ?
    rusça konuşabiliyorum acaba bu ülkede bir işe yarar mı ?
    tipim pek iyi değil sıradan birisiyim acaba tip önemli mi ?
    yeşil pasaportum olduğu için buradan başka bir ülkeye gitmek mümkünmüdür tavsiyeniz var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ne zaman gidiyorsun, ben arkadaşımla gideceğim ama nedense söz konusu Ukrayna olunca çekiniyorum. Çok fazla yorum var, özellikle para kaptırma kısmını geçtim; telefon falan gasp edilirse tatil zehir olur.

Rusça muhakkak işine yarar bu arada. Gidip gelirsen eğer tecrübelerinden faydalanmak isterim.
  • -asgari ücretli birinin 1 yıllık maaşıyla oraya gidiyorsun ne kadar güvenli olur bilemiyorum :D istanbul gece hayatı benim için güvenli çünkü ben buralıyım ama bir turist için aynı mı? buradan yola çık işte.
    -1 hafta için 2500 dolar seni orada kral yapabilir ama seni hedefte yapabilir :D
    -herkes rusça konuşuyor tabi işine yarayacak.
    -para olduktan sonra tipin ne önemi var sen parayı konuşturacaksın belli zaten
    -başka ülkeye de geçebilirsin yeşil pasaportluya sıkıntı yok.

bunlar benim düşüncelerim.
  • Rusçayı nasıl öğrendiniz ?

• rusça biliyosan doğu taraflarına gitmen avantaj olabilir. oralarda ukraynaca konuşulmuyor rusça konuşuluyor. kharkiv'de biz uzun bi süre translate'ten ukraynaca çeviri yapmaya çalıştığımız için zorluk çekmiştik
  • Bir de bu ukraynaya uçuşlar hep esenboğadan mı? Havaalanı polisi ile rüşvet gibi sıkıntılar oluyor mu?
  • herkese merhaba
    nihayet ukrayna gezisi bitti.toplam 5 gün kaldım.
    kiev hava alanından sonra taksiye atlayıp merkezi bir yerde oda kirladım.tabi taksiciyle biraz konuştuk.
    bana şehri eğlence merkezlerini anlattı.çok mükemmel olmasada çat pat rusca anlaştık.
    yalnız ben hayatımda böyle bir şehir görmedim.hiç bir insan evladıda mı ingilizce bilmez
    bereket kemerde az çok öğrendiğim rusça cümlelerle kurtardık durumu.
    ingilizce yönlendirme hiç yoktu nerdeyse.

neyse odamı ayarladım.gecelik 300 grv idi.biraz eski ama fena değildi.
    taksicinin söylediği eğlence mekanlarını not aldım.
    arena ve buda bar ismindeki yerlere takıldım.kızlar zaten hemen kendilerini belli ediyorlar.
    benim tip fazla iyi olmasada çok güzel muhabbetler döndü.4 farklı hatunla geceledim.1 tanesi neredeyse gün boyu beni gezdirdi.çok iyiler ya ger.ekten.
    yani ben haftalık 1250 usd dedim ama 450usd anca harcadım.

valla farklı bir deneyim oldu ayrıca şehir bana çok güvenli geldi.sırf denemek için metroyada bindim.ama ben tavsiye etmiyorum.
    bence gezilip görülmesi gereken bir yer ama nedense st petersburg dan sonra bana çok yavan geldi.
    tekrar hayatta gitmem.st petersburg gerek insanları gerekse mekanlar çok avrupai.
    bir kıyaslama yapsak st petersburg izmir felandır.kiewde bayburt olur sanırım

herkese iyi tatiller güzel yarınlar.

• tavsiye* taksi yerine uber kullanabilirsiniz. cok ucuz ve ingilizce bilmediklerinden yer anlatmanıza gerek yook.
  • quote:

Orijinalden alıntı: woxera1

herkese merhaba
    nihayet ukrayna gezisi bitti.toplam 5 gün kaldım.
    kiev hava alanından sonra taksiye atlayıp merkezi bir yerde oda kirladım.tabi taksiciyle biraz konuştuk.
    bana şehri eğlence merkezlerini anlattı.çok mükemmel olmasada çat pat rusca anlaştık.
    yalnız ben hayatımda böyle bir şehir görmedim.hiç bir insan evladıda mı ingilizce bilmez
    bereket kemerde az çok öğrendiğim rusça cümlelerle kurtardık durumu.
    ingilizce yönlendirme hiç yoktu nerdeyse.

neyse odamı ayarladım.gecelik 300 grv idi.biraz eski ama fena değildi.
    taksicinin söylediği eğlence mekanlarını not aldım.
    arena ve buda bar ismindeki yerlere takıldım.kızlar zaten hemen kendilerini belli ediyorlar.
    benim tip fazla iyi olmasada çok güzel muhabbetler döndü.4 farklı hatunla geceledim.1 tanesi neredeyse gün boyu beni gezdirdi.çok iyiler ya ger.ekten.
    yani ben haftalık 1250 usd dedim ama 450usd anca harcadım.

valla farklı bir deneyim oldu ayrıca şehir bana çok güvenli geldi.sırf denemek için metroyada bindim.ama ben tavsiye etmiyorum.
    bence gezilip görülmesi gereken bir yer ama nedense st petersburg dan sonra bana çok yavan geldi.
    tekrar hayatta gitmem.st petersburg gerek insanları gerekse mekanlar çok avrupai.
    bir kıyaslama yapsak st petersburg izmir felandır.kiewde bayburt olur sanırım

herkese iyi tatiller güzel yarınlar.
    Valla Ukrayna'ya çok sık giden birisi olarak Kiev'i bayburt'a benzetmen abes kaçtı eyvallah st. petersburg bambaşka bir dünya olabilir. Ama Kiev'i fazla dibe sokmayın gayet güzeldir Zaporoshye Bayburt - Çorum deseniz hak veririm.

• kieve bayburt diyorsan sen acaba nerede yasıyorsun:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petr a göre 5 kaç ucuz olması insanlarının cana yakın olması arkadaşı rahatsız etmiş olabilir. Evet yolları kotudur fazla büyük değildir ama Kiev güzeldir. Ayrıca arkadaş biraz fazla sallamis çünkü bahsettiği mekanlar fuhuş yuvasıdır ve içerde normal kız yoktur beş yıl önce gittiyse ayrı tabi. Ayrıca nerede 300 grivna ya oda kiraladinn şehir merkezinde 8 kişilik ranzalı odalar için 200 grivnadan başlıyor. Atarken bari araştırınca atin

• 20-25 ağustos arası Kiev’e gidiyorum eşlik etmek isteyen düşünen özelden yazabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.